Jump to content

Moto Zajednica

MotoSport vesti za sezonu 2012

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zbog čega su na GP mašinama suva kvačila, mislim da sam to primetio i na Jamahi?

 

Ove godine civilni Dukati (Panigale) ima kvačilo u ulju?! Verovatno će ostati mokro i za SBK :zbunjen:

Dokazano je da je suvo kvacilo efikasnije.MNogima taj zvuk smeta,drugima opet kao da je muzika za usi.

Kada je u pitanju potraga za poslednjim atomom snage,sve ulazi u igru,pa i cinjenica da kvacilo kada rotira u ulju prakticno proizvodi i gubitke jer ga ulje koci.Za obicne motocikle to nije ni bitno,Dukati na stranu.Oni u svojoj ponudi dodatne opreme,za modele koji imaju kvacilo u ulju,imaju i kit da se prebaci na suvo...vole ljudi pa to ti je.

Uz to suvo kvacilo se bolje hladi i dostupnije je za opravku i izmene

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Zahvaljujem na objašnjenju! Verovatno i ulje ostane žuto posle zamene ako su lamelice na suvom :takoje:

 

Ovom momku, nadam se oprostićemo na neznanju:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Abraham najavljuje da ce njegov dragi ovogodisnji konjic imati preko 250 konja na zadnjem tocku i da ce piciti 360 km/h. Neka ga drzi ove godine vise na stazi, nego na sljunku, pa i ne morada mu napuni sat.

 

A Stoner se nada da ce Ducati uspjeti skarabudziti konkurentnu masinu, i da ce se pridruziti na podijumu Yamahama i Hondama, jer je to potrebno sampionatu. A sto se tice CRT masina, nada se da ce to ispastikako treba, mada misli da su neki tu samo da bi popunili broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ako sam dobro razumeo ( Google Translate )Bimota u Superbajku od 2013

http://www.visordown.com/motorcycle-racing-news-wsb/bimota-back-to-wsb-in-2013-2014/19905.html

 

To je to.

 

Xaus, novi sportski direktor Bimote, kaže: "Razvijamo motor za 2013 kada bi pravila trebalo da se promene u korist stok specifikacija."

 

DB7, DB8 :ooo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Evo kako izgleda Melandrijev trening na moto krosu:

 

 

Motor je Husqvarna TC 250, staza Pomposa u blizini Ferrare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Što se tiče istorije, Mat Oxley je u zvaničnom pregledu sezone 2011 napisao:

 

The 208-page, hardcover book starts with an in-depth, overarching summary of the 2011 season by Mat Oxley that shouts what only few dared whisper last season: Casey Stoner has replaced Valentino Rossi as the best rider in the world and the dominant rider of the unloved 800cc generation of 2007-11, without question.

 

"Stoner is certainly the greatest talent in MotoGP at the moment," Oxley wrote. "He probably had been for the previous few years, but he was so busy fighting to keep the Ducati right side up that his skills weren't quite so obvious. Only in the light of Valentino Rossi's nightmare year with the Italian machine is his remarkable ability fully appreciated."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Spd nemoj da se nerviras .... nije vredno :)

EVO NEKA BUDE DA SE I JA UVLACIM U DUPE ali da nije NASIH UREDNIKA NEBI BILO NI TEME,

a morate svi priznati da nas SPD izvestava uglavnom svaki dan nekim novim vestima....

 

Ja navijam za Valeta on navija za HONDU i sad to sto stoner jashe Hondu to je vec koleteralna steta ... svako svog konja hvali..

E sad to sto mi koji nevolimo stonera moramo da trpimo njegovo velicanje ( ili je to trenutna stvarnost)je druga stvar .

 

Sto mi ostali koji nevolimo stonera ne pisemo o svojim pulenima ( cast izuzecima )???

 

Mene iskreno mrzi.... a razlog je taj sto moram textove koje procitam da prevodim itd itd ( vec sam opomenut za tacke i zareze itd)

 

HVALA SVIM UREDNICIMA OVE STRANICE STO POSTOJE !!! i u ovim dosadnim danima mozemo da peckamo jedni druge.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Guy Martin fokusiran na pobedu na TT ... Kaze,lepo je to Ulster,NW200 ali TT je TT. Obnovio ugovor sa Suzukijem ali u drugacijim bojama, Tyco Suzuki

http://www.iomtt.com...yco-Suzuki.aspx

Michael Dunlop mozda i na sidecar 2012

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/15678532.stm

 

izvinjavam se za off ... nastavite sa MotoGP-om

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

a morate svi priznati da nas SPD izvestava uglavnom svaki dan nekim novim vestima....

 

 

Priznajem i hvala mu na tome, samo neka nastavi da radi kako je radio do skora i siguran sam da nece biti nikakvih problema. Zahvaljujuci njemu i jos nekolicini ljudi, ja vise ne moram da "listam" internet u potrazi za informacijom iz moto sporta. 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E sad to sto mi koji nevolimo stonera moramo da trpimo njegovo velicanje ( ili je to trenutna stvarnost)je druga stvar .

 

Sad je doslo Stonerovih 5 minuta, a sa tim i 5 minuta za njegove navijace. Velicanje je prava rec, ali jako slaba u poredjenju sa onim sto su radili i rade jos uvek rosijevci sa njihovim idolom. Trpeli smo godinama teror :) pa sad da i mi malo zivnemo, a vi da vidite kako je...

 

Sa Rosijem je islo dotle da cak i kad je drugi bude prokomentarisano "Doktor je to, on je namerno bio drugi da proucava pobednikovu voznju!" Pazi molim te! Ako ne verujes, prelistaj teme za 2008 i 2009-tu godinu.

 

Tako da ovo sad, sa citiranjem (ipak) strucnjaka iz sveta motosporta je dosta blago i benigno. Ja bi po zabaru opljunuo mnogo gore :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

E sad to sto mi koji nevolimo stonera moramo da trpimo njegovo velicanje ( ili je to trenutna stvarnost)je druga stvar .

 

Sad je doslo Stonerovih 5 minuta, a sa tim i 5 minuta za njegove navijace. Velicanje je prava rec, ali jako slaba u poredjenju sa onim sto su radili i rade jos uvek rosijevci sa njihovim idolom. Trpeli smo godinama teror :) pa sad da i mi malo zivnemo, a vi da vidite kako je...

 

Sa Rosijem je islo dotle da cak i kad je drugi bude prokomentarisano "Doktor je to, on je namerno bio drugi da proucava pobednikovu voznju!" Pazi molim te! Ako ne verujes, prelistaj teme za 2008 i 2009-tu godinu.

 

Tako da ovo sad, sa citiranjem (ipak) strucnjaka iz sveta motosporta je dosta blago i benigno. Ja bi po zabaru opljunuo mnogo gore :)

Palepo receno Doktor je to ! :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Cini mi se da ovdasnji "strucnjaci" preobjektivno prate jednog vozaca, a tu objektivnost potvrdjuju pljuvanjem po drugom vozacu.

(Ko o cemu, kurva o postenju)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Cini mi se da ovdasnji "strucnjaci" preobjektivno prate jednog vozaca, a tu objektivnost potvrdjuju pljuvanjem po drugom vozacu.

(Ko o cemu, kurva o postenju)

 

Tako je!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Guy Martin fokusiran na pobedu na TT ... Kaze,lepo je to Ulster,NW200 ali TT je TT. Obnovio ugovor sa Suzukijem ali u drugacijim bojama, Tyco Suzuki

http://www.iomtt.com...yco-Suzuki.aspx

Michael Dunlop mozda i na sidecar 2012

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/15678532.stm

 

izvinjavam se za off ... nastavite sa MotoGP-om

Nije off, ovde se postavljaju sve vesti iz MotoSporta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin
Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja