Jump to content

Moto Zajednica

MotoSport vesti za sezonu 2012

Recommended Posts

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Makar je osmi u auto trkama :) sve zajedno sa Ucciom

18

Sa motogp.com jutros pročitao mada nebitno ne znam da li je osmo mesto zavidna pozicija

Svakako bolja pozicija od Qatara i to u svojoj kategoriji :)

 

Rossi, behind the steering wheel of a Ferrari 458 Italia, placed eighth in his category and 18th in the general classification, driving alongside his friend Uccio Salucci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12889 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Evo jedinog mogućeg izlaza za VR-a i Ducati:

 

The other hope could come as a result of the proposed rule changes for 2013 and onwards. It now seems certain that a rev limit will be put in place for next year, with 15,000 rpm the most likely candidate. Such a limit would change the nature of the bikes, and probably impact Ducati hardest. However, given that the Ducati's problem is its excess of horsepower and the way it delivers that to the rear tire. A rev limit would force Ducati to work on mid-range torque rather than extracting maximum horsepower, and make the bike more rideable. That would answer one of Rossi's key complaints about the Ducati, and if a revised engine improved the handling as is expected, Ducati's fortunes could be turned around fairly quickly.

 

"Druga šansa može da se javi kao rezultat predloženih promena od 2013 na dalje. Čini se izvesno da će limit obrtaja biti uvršten u pravila od sledeće godine, najverovatrnije na 15.000 o.u m. Ovaj limit bi promenio motcikle iz osnove i verovatno bi najviše uticao na Ducat-i. Imajući u vidu da je Ducati-ev problem višak snage (KS) i način na koji je prenosi na zadnji točak, lim. obr. bi primorao Ducati da poradi na obrtnom momentu u srednjem opsegu obrtaja umesto istiskivanja maksimalnih KS i time učini motocikl "vožljivijim". To bi rešilo jedan od Rossi-evih osnovnih problema sa Ducati-em i, ukoliko prerađeni agregat popravi upravljivost kao što se očekuje, Ducati-u bi relativno brzo mogla da se osmehne sreća."

 

Ceo tekst je interresantan ali ga google translate čini teško razumljivim, u kratkim crtama bavi se nemogućim opcijama za VR-a da dobije fabričkog ili satelitskog Japanca kao i limitiranim mogućnostima Dorne da svojoj zaltnoj koki (autorov izraz) silom iskamči motor od Honde ili Yamahe. Na kraju zakljčuje da je promena agregata na lakšu jedinicu sa uglom između cilindra oko 70% jedino što im je preostalo da od onoga sa čime je Stoner morao da se nosi naprave nešto sa čime VR može/hoće da se nosi. Ovaj deo koji sam preveo je dodatak ovom zaključku da je VR-u Ducati jedina nada da ostane u MotoGP i ponovo počne da pobeđuje. Evo i linka:

 

http://motomatters.com/opinion/2012/04/17/between_the_devil_and_the_deep_blue_sea_.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+MotoGPMatters+%28MotoMatters%29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12889 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Evo kako je google translate preveo ovaj pasus:

 

 

Друга нада могао доћи као резултат предложених промена правила за 2013 и надаље. То сада изгледа извесно да РЕВ лимит ће бити успостављен за наредну годину, са 15.000 обртаја у минути највероватнији кандидат. Такво ограничење ће променити природу бициклима, и вероватно најтежу Дукатијев утицаја. Међутим, с обзиром да је Дуцати проблем је његов вишак коњских снага и начина да се испоручује на задње гуме.РЕВ граница Дукати терали да ради на средњем распону обртног момента него вадјење максималну коњских снага, и да више ридеабле бицикл. То би одговорили један од кључних приговора Росси о Дуцатију, а ако ревидирани мотор побољшан руковање као што се очекивало, Дуцати је богатство може се окренуо прилично брзо.

 

Nije tako loše, ne znam kako bi mi izgledalo da nisam već pročitao tekst ali mi se čini da je sve jasno.

 

Jedini problem je što kopjuter ne shvata razliku između motora i motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Emet kaze da se niko ne razume bolje u italijansku situaciju od italijanskih novinara. E sad, na twiteru je bila slicna vest ovoj koju si naveo, i jedan od odgovora je: da, ali do 2013 Rosi ce otici iz Ducatija. Italijanski novinari tvrde da postoji mogucnost da Rosi tokom ove sezone napusti Ducati da bi pokusao da se za sledecu sezonu uglavi u Tech3 tim ili cak kupi motocikle (za sta ima novac) i osnuje sopstvenu ekipu.

 

Stoner na svom blogu kaze da je problem sa rukom skoro zalecen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12889 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Italijanski novinari tvrde da postoji mogucnost da Rosi tokom ove sezone napusti Ducati da bi pokusao da se za sledecu sezonu uglavi u Tech3 tim

 

Upravo za tu ociju kaže da je teško izvodljiva iz nekoliko razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5400 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ne znam, i dalje mislim da bi bolje bilo i za Yamahu i za Rossija, da je pored Lorenza upravo On, a ne Ben. Tesko da me neko moze ubjediti da bi Valentino imao losije rezultate od Amera, uz duzno postovanje Bena.

 

Obicno negdje na pola sezone krecu kalkulacije za sljedecu, ovaj put na samom pocetku. Valjda, jer je GP poceo ovako smorno. Ako ovako nastave trke, mislim da bi bilo u redu da pisemo peticiju o ubacivanju kadrova iz BSB za vrijeme GP trke, da ne bi pospali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Valjda, jer je GP poceo ovako smorno.

 

Sve ok, izuzev ovoga, sa cim se ne slazem. Trka u Kataru je meni bila odlicna, i pored toga sto nije pobedio vozac za kojeg navijam. Imali smo odlicnu borbu prve trojice, sa pomalo neocekivanim zavrsetkom. E sad, nije valjda uslov za dobru trku da Rosi bude pobednik?? Onda nije u problemu samo on, vec i mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4969 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Ne znam, i dalje mislim da bi bolje bilo i za Yamahu i za Rossija, da je pored Lorenza upravo On, a ne Ben. Tesko da me neko moze ubjediti da bi Valentino imao losije rezultate od Amera, uz duzno postovanje Bena.

Bilo bi bolje za Rosija ali ne i za Yamahu. Lin je već izjavio da nema šanse da Rosi bude u fabričkom timu.

Ovde imamo borbu između Honde i Yamahe tj. Stonera i Lorenca i niko neće Rosija u fabričkom timu da im skida dragocene poene u borbi za titulu. Osim toga ne verujem da bi on prihvatio da bude vozač br. 2 jer se sad zna ko je No1. Što se tiče Bena ako ove sezone ne bude No3 u šampionatu ili No4 ali sa više pobeda i podijuma mislim da će da leti iz tima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Valjda, jer je GP poceo ovako smorno.

 

Sve ok, izuzev ovoga, sa cim se ne slazem. Trka u Kataru je meni bila odlicna, i pored toga sto nije pobedio vozac za kojeg navijam. Imali smo odlicnu borbu prve trojice, sa pomalo neocekivanim zavrsetkom. E sad, nije valjda uslov za dobru trku da Rosi bude pobednik?? Onda nije u problemu samo on, vec i mi...

 

 

Imali smo odlichnu borbu u zadnjih 6 krugova...inache je trka bila smrtno dosadna.... Al ko shto vec rekoh tu su Moto 2 i 3 da spasu situaciju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne znam, i dalje mislim da bi bolje bilo i za Yamahu i za Rossija, da je pored Lorenza upravo On, a ne Ben. Tesko da me neko moze ubjediti da bi Valentino imao losije rezultate od Amera, uz duzno postovanje Bena.

Bilo bi bolje za Rosija ali ne i za Yamahu. Lin je već izjavio da nema šanse da Rosi bude u fabričkom timu.

Ovde imamo borbu između Honde i Yamahe tj. Stonera i Lorenca i niko neće Rosija u fabričkom timu da im skida dragocene poene u borbi za titulu. Osim toga ne verujem da bi on prihvatio da bude vozač br. 2 jer se sad zna ko je No1. Što se tiče Bena ako ove sezone ne bude No3 u šampionatu ili No4 ali sa više pobeda i podijuma mislim da će da leti iz tima.

 

Tesko da ce da leti, upravo zbog tvoje prve recenice u pasus - ne treba im neko da skida dragocene poene Lorencu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Imali smo odlichnu borbu u zadnjih 6 krugova...inache je trka bila smrtno dosadna.... Al ko shto vec rekoh tu su Moto 2 i 3 da spasu situaciju :D

 

Kao sto rekoh, meni je trka bila sve vreme napeta jer sam pratio Stonera. Tu je bilo obilazenje Pedrose, pa obilazenje Lorenca, pa strepnja da ne ljosne negde... :) Imalo je svakako sta da se gleda. Moguce je da si i ti navijala za Rosija, onda te razumem. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Iz mojih postova teshko da si video da sam fanatik za nekim vozachem...shto se ne moze reci za tebe :D i josh neke :D:lol::nanana:

 

Kad posmatrash samo jednog jedinog vozacha, onda stvarno, mozda ti je trka i bila zanimljiva...tipa ko voli i navija za Cal-a njemu je trka bila verovatno najbolja zadnje decenije :D

Al ako pogledash shiru sliku vidish da je trka bila totalni smor sa izuzetkom zadnjih krugova kada se prvi dvojac klao, i naravno sa izuzetkom bash Cal-a i Dovicioza...

 

Pa Moto 2 i 3 je totalno looodilo, kolju se od pochetka do kraja, gomila njih se smenjuje na 1,2,3.. mestu, pojma nemash ko ce da pobedi do zadnje krivine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4969 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Ne znam, i dalje mislim da bi bolje bilo i za Yamahu i za Rossija, da je pored Lorenza upravo On, a ne Ben. Tesko da me neko moze ubjediti da bi Valentino imao losije rezultate od Amera, uz duzno postovanje Bena.

Bilo bi bolje za Rosija ali ne i za Yamahu. Lin je već izjavio da nema šanse da Rosi bude u fabričkom timu.

Ovde imamo borbu između Honde i Yamahe tj. Stonera i Lorenca i niko neće Rosija u fabričkom timu da im skida dragocene poene u borbi za titulu. Osim toga ne verujem da bi on prihvatio da bude vozač br. 2 jer se sad zna ko je No1. Što se tiče Bena ako ove sezone ne bude No3 u šampionatu ili No4 ali sa više pobeda i podijuma mislim da će da leti iz tima.

 

Tesko da ce da leti, upravo zbog tvoje prve recenice u pasus - ne treba im neko da skida dragocene poene Lorencu.

Videćemo šta će da bude, svima ističu ugovori. Ima da bude tumbanje po celom svetu! 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3420 postova
  • Lokacija: Debrc

Trka nije bila losa, cak u odnosu na proslu sezonu dobra . A za dosadne trke nisu krivi vozaci nego gume , elektronika itd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12889 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

Kakve? S porođaja?

Ako nemas bolje - daj te :nanana:

 

Pa provalio sam da si slučaj, zato te i pitam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Trka nije bila losa, cak u odnosu na proslu sezonu dobra . A za dosadne trke nisu krivi vozaci nego gume , elektronika itd...

 

Da, za razliku od većine trka prošle sezone ova je mogla da se gleda jer se niko nije odlepio, a poslednji krugovi su bili (najzad) neizvesni po pitanju trojice prvoplasiranih. Potpisujem da bih voleo da svaka bude minimum na ovom nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5400 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Sto se mene licno tice, smornost trke nema veze sa Rossijevim plasmanom. Reci mi da li je super zanimljivo ako poslije tri krivine znas da za prvo mjesto konkurisu plafon trojica. Pa onda sve grupice po par njih. Bez neke nade da ce se bilo sta radikalno desiti do kraja.

 

Moto 2 mi djeluje kao neko ko je odvaljen sa enormnom dozom adrenalina, a GP, kao neko ko je upravo stigao sa reanimacije, a povratak na istu samo sto nije.

 

Oprostite mi , ali od premijerne klase ocekujem vrhunska izdanja trka. Puca mi ko ce gdje zavrsiti, ako ce biti kao u Moto 2 klanje do posljednje krivine. Izgleda da sam stvarno utopista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja