Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motocikla u automobilu???

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Nis

Mozda je malo ludo pitanje ali me zanima da li bih na ovaj nacin mogao da uvezem motor iz Italije, pod uslovom da mogu da smestim motocikl u obican gradski auto, bez suvozacevog i zadnjih sedista???

Nemam prikolicu, i ne bih angazovao uvoznike jer hocu uzivo da vidim sta kupujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: GSX 750 R K6

pa nije bas da moze da ga stavi ni u auto a kamoli na krov ne ide covek u srbiju po motor,Scapolo ako si malo upucen znas i sam da stranci bas ne prolaze tako lako kod nasih pandura e pa tako ti je i preko pogotovo ako ne mozes da se sporazumes sa njima.naravno da mozes ali postoji veliki rizik da dobijes i neku kaznu.zavisi na koga naletis ali provereno je to da je drugar dobio kaznu a prevozio je motor sa pezo partnerom koji nije imao zastitnu mrezu izmedju vozaca i tovarnog dela sto su oni okarakterisali kao opasno!pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

U pravu si panduri su u Italiji jako zajebani (znam iz iskustva),mom uvozniku su drzali kamion sa 6 auta i moja 2 motora 3 meseca u zici ,jer satro nije imao neki papir za prolaz kroz Italiju ,a firma mu se vodi u Sloveniji i jos je platio kaznu 5000e+ pandur ga kaznio u zici jer mu nije radila jedna pozicija!Ludilo brate ,svugde panduri jedva cekaju da te oderu(vidi leti kod mene na novom putu od Bataje do Zemuna samo trkeljisu strance,prodjem motorom sa 120 ni ne gledaju me).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

naravno da možeš da uvezeš i da možeš da prevezeš bilo šta bilo gde ali ne u bilo čemu. Naravno da su panduri u Italiji bili u pravu za kažnjavanje opasnog prevoza tereta, jer bilo koje zakucavanje otpozadi vozač partnera bi poginuo. Garantovano nisu tražili zaštitnu mrežu tipa obične mreže koja se kači izmedju gepeka i zadnjeg sedišta kod karavana, kada se prevoze psi.

 

Da bi mogao da prodješ tranzitno kroz treće zemlje, a ako prevoziš nešto što spada pod robu za carinjenje, vozilo mora da bude plombirano tako da ne možeš da pristupiš tovaru. Plombu stavljaju carinici zemlje odakle se roba izvozi, a skidaju carinici zemlje gde roba ide. Na ovaj načim nožeš da obidješ zemaljsku kuglu ako hoćeš.

 

Znači ako ideš po motor u Italiju, zaboravi ideju "Dovozim ga u svom karavanu". Smaranje po zakonu je u tom slučaju na njihovoj strani

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

IZ ličnog iskustva može. Imam renoa kangua i prošle godine sam pošao u Sloveniju kupio motor , utovario u auto, vezao španerima, napravio kupoprodajni ugovor i odjavu i gas kući. Hrvart su mi tražili da platim propratnicu kroz HR nekih 60e ali mi neki rekoše da se nekad može proć i bez toga.Na Svojoj granici uradiš upućenje ili kako neko kaže prenaupućenje i to je to. Vidi sa svojim špediterom što ti treba tačno od papira za carinjenje da nebude posle da nešto hvali. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Drugar je doterao motor iz San Rema u Renou Kangoo mada sam ga ja odgovarao od toga znajuci kakva je italijanska policija. Ali kao sto svakoga dana prolaze vozila sa drogom, oruzjem i ko zna sve cime sve je stvar srece. Ali budi spreman na to da ako te uhvate italijani mogu da ti naplatne kaznu od par hiljada € tj da ti oduzmu vozilo i tovar dok ne platis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Jakovo-Beograd
  • Motocikl: VN 900,,NSU PRETIS 1960.

Mozda je malo ludo pitanje ali me zanima da li bih na ovaj nacin mogao da uvezem motor iz Italije, pod uslovom da mogu da smestim motocikl u obican gradski auto, bez suvozacevog i zadnjih sedista???

Nemam prikolicu, i ne bih angazovao uvoznike jer hocu uzivo da vidim sta kupujem.

da ti nebi rizikovao ja ti iznajmim prikolicu za prevoz motocikala(50e)i mirne glave :takoje: resis slucaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

iskreno se ne bih usudio da dovozim motor tako kako si ti objasnio

povrh svega iz Italije

da ti sada ne objasnjavam zasto i kako dajem ti prijateljski savet uzmi negde prikolicu i dovezi ga

a i onda mozes da imas problem brate svati da Italija nije Srbija....

poz..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Mozda je malo ludo pitanje ali me zanima da li bih na ovaj nacin mogao da uvezem motor iz Italije, pod uslovom da mogu da smestim motocikl u obican gradski auto, bez suvozacevog i zadnjih sedista???

Nemam prikolicu, i ne bih angazovao uvoznike jer hocu uzivo da vidim sta kupujem.

da ti nebi rizikovao ja ti iznajmim prikolicu za prevoz motocikala(50e)i mirne glave :takoje: resis slucaj

 

Po zakonu, ako imaš prikolicu, ona mora da bude sa trećom (istom) tablicom, od automobila. Kod nas, drugar je pozajmio prikolicu da preveze motor, i startovala ga murija. pošto mu nije ista treća tablica, pukao je oko 16000 dinara za kaznu ! Ne mora da znači da će te startovati obavezno, ali ako te slučajno startuju, ide kazna na keca !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Po zakonu, ako imaš prikolicu, ona mora da bude sa trećom (istom) tablicom, od automobila. Kod nas, drugar je pozajmio prikolicu da preveze motor, i startovala ga murija. pošto mu nije ista treća tablica, pukao je oko 16000 dinara za kaznu ! Ne mora da znači da će te startovati obavezno, ali ako te slučajno startuju, ide kazna na keca !

 

Ovo ti vazi samo ako imas vozilo sa starim tablicama. Ako imas vozilo sa novim tablicama - moras da imas i registrovanu prikolicu , a nove tablice za prikolicu nemaju veze sa tablicama na vozilu. Bitno da je registrovana , ima svoju tablicu i saobracajnu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Eto covek objasni za tablicu na prikolici a ja da napisem nesto drugo .

 

Prijatelj zivi u Francuskoj i kad god podje negde ili ide dalje nosi u gepeku svoj motor . U pitanju je honda crf 250 ali je rasklopi i lepo stavi stvari oko nje i tako se vozi sa porodicom . Jednom ali samo jednom je imao problem jer je slucajno okrenuo broj rama naopacke pa carinik nije mogo da procita broj motora . Terao ga da vadi napolje ali se drugi carinik setio zavuko ruku i slikao mobilnim broj rama i tako je to proslo .

 

Druze evo da ti ja kazem iz svog iskustva a iz tudjeg . Svasta smo prevozili u kolima ali ti ne savetujem to skidanje prednjeg sedista . U karavanu mozes da oboris sedista to ti niko ne brani ali da vadis sediste odracete Italijani .

 

Ovako da sad kazem zakljucak . U svom gepeku od auta mozes da vozis sta hoces i niko nesme da te za to zeza ako teret ne prelazi visinu zadnjeg sedista . Nije bas vazno ako strce retrovizori ili rucice . Lepo proveri koji motor hoces vidi da li moze rasklopljen ( skini tockove pa ako treba i prednju viljusu ( stapove )) da stane u gepek ili da oboris sedista i tako ga dovezi i neces imati neprijatnosti .

 

Toliko od onog sto ja znam jer mi je brat u Veneciji i stalno mi dovozi neke stvari koje bi mogli navati teretom .

Da ne rizikujes mozda ti se najbolje isplati da sednes na njega i da ga dovezes .

Pozdrav i srecno !!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A motor u kolima i ne mora da stoji uspravno . Skines tockove, skines rezervoar za benzin, akumulator, retrovizore pa mozda i upravljac, proveris gde je iberlauf - mozda ga zacepis da ne curi ulje i polozis motor da lezi. Ispod njega postavis neki sundjer, stiropor ( tamo gde treba da se nesto ne izgrebe ), preko njega stavis staro cebe i teraj !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci zakljucak .. mozes da ga dovezes kako god hoces ako ne krsis saobracajne propise ali o tome nije bila ovde tema,, zar ne..

Nemora da bude plombe na autu u kojem ga dovozis jer mozes i da sednes na njega na granici i preguras prko grane kad ga prijavljujes ali onda mora da bude registrovan tj ili Zoll table ili sta vec ima iz zemlje iz koje dolazi....

u EU odavno nema plombi ili se koriste vrlo retko u spec slucajevima .. to jos koriste samo ovi nasi hahari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

ne znam kako stojis sa parama,al pretpostavljam da imas nekog u Italiji,a povratna karta je oko 120e(grubo receno) za autobus.Ne znam koji deo je u pitanju,al prosek da si tamo za 12 sati.Krenes uvece busom i tamo si ujutru ;) .Odes sa rodbinom pogledas taj motor,ako ti se svidi i zavrsis papirologiju ili jednostavno samo kaparises.Ovde nadjes prevoznike koji se bave prevozom automobila za auto placeve.Oni natovare motor iza kabine i u cenu prevoza ti ulazi i propratnica kroz italiju i kroz Srbiju do mesta gde se motor carini.U stvari,oni prave propratnicu za ceo tovar, i zato tu mozes i da ustedis na prevozu,tako da je to po meni najlakse i najprostije resenje.Ili da nadjes nekog sa kombijem ko se bavi prevozom iz IT do SRB.Ne znam koji motor planiras,zbog visine,jer ipak to mesto je malo ograniceno sa visinom,al ja sam tako doterao mog transalpa iz Ferare za 120e ;) .Doduse,cena je malo spustena za mene,al redovana je 150e(bila pre 2,5god).Ne verujem da je nesto poskupelo drasticno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad sam se setio citajuci post brki 82 , pre nekoliko godina je jedan prijatelj doterao motor iz nemacke autobusom. Nasao motor na e-bay-u, dogovorio se sa covekom, ovde nasao bus koji ide do tog mesta u nemackoj ( bus sa prikolicom ). Ovde se dogovorio sa vozacem autobusa, otisao tamo, kupio motor, natovarili ga na prikolicu busa i doterali ovde. Motor prijavio na nasoj carini, reko da ce ga cariniti u N. Sadu, dobio neki uput valjda, doso u N. Sad, skinuo motor sa prikolice i oterao na carinjenje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pa o cemu je tema ako nije o tome da li moze da se doveze motor u automobilu . Sta god prijavis na granici da hoces da carinis niko te ne pita pa ni da je na krovu auta ili na haubi ili jeb.....liga vec gde . Kad vec dodjes do granice niko nece da te dira . Ako te usput saobracajna policija nije dirala i ako si se provuko onda nemas potrebe da guras motor preko granice ili ostalo . Njima su vazni papiri i da uzmu lovu drugo ih bas briga .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ovo sa kamionom iz italije je najmanji smor a uvoz otuda je trenutno najaktuelniji pa nece biti problem naci prevoz. Ako treba raspitacu se kod kod mojih musterija svercera za brojeve telefona prevoznika. Mada bih i ja strpao u auto, kakav kamion, gde je tu avantura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Nemoj da ti padne na pamet da ga dovozis u putnickom autu, neki pick up ili mini van OK. U Italiji bi ti odrali kozu za tako nesto.

Ne treba se zezati sa Italijanima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Ljudi da li to coveku pricate iz iskustva ili samo pomisljate sta mogu da urade ili slusate neke pricice .

 

Kazem vam da vi sto vozite u vasem gepeku nikoga nije briga . Moze to da bude i staro gvozdje ali da ne narusava propise o bezbednoscu saobracaja . Nije nesto Italija drugacija od nas u propisima . Stani pa pitaj nekog saobracajca svi ce da ti kazu isto . Nema sanse da vozis sa izvadjenim sedistima . Ja sam ovde kod nas pre nekoliko gorina najebo zato sto sam izvadio i zadnja i prednje sediste i tako prevozio robu za prodavnicu . Sve dok jednog dana ne naleteh na jednog nadrkanog inspektora .

 

Zato ti provereno kazem . Brat mi stalno dolazi iz Italije i u njegovom autu vozi svasta i niko ga ne dira . Naravno nemoj da prekrsis popise o prevozu tereta u putnickom automobilu i niko te nista nece dirati . U karavanu da znas isto imas pravo da spustis sedista da natovaris sta god hoces ali do visine vozacevih sedista .

Iskreno da imam novac i da sam resio da kupim motor temu nebi ni postavio ovde . Jos koliko sutra bi otiso jer ovde ima dosta pametnih ljudi kao sto su i meni vec u 2 ili 3 teme ubili volju samo tako .

 

Ne kazem da ovi sto pisu smaraju ili slicno ali ubijaju volju samo tako . Lepo ti reko covek gde je tu avantura . Pali bre i teraj samo ako planiras nekog gs-a da dovezes tesko ce da ga smestis u auto . :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Aman ljidi ja napisah da sam iz Slovenije uvezao motor u autu i niko me ništa nije pitao, ni policija u SLO ni Carina u SLO ni tradicionalno naklonjena HR carina i policija, ništa. Ne vidim problem da se motor rastavi jer u većinu karavana da bi mogao da stane i mora. Maknu se točkovi, rezervoar , plastike, prednja viljuška i položi u auto. Većina karavana kad se obore sjedišta ima dužinu tovarnog prostora 1,8-1,9 m i staje bez provlema. Vodi se računa da je br. rama na vidljivom mjestu i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Jakovo-Beograd
  • Motocikl: VN 900,,NSU PRETIS 1960.

Mozda je malo ludo pitanje ali me zanima da li bih na ovaj nacin mogao da uvezem motor iz Italije, pod uslovom da mogu da smestim motocikl u obican gradski auto, bez suvozacevog i zadnjih sedista???

Nemam prikolicu, i ne bih angazovao uvoznike jer hocu uzivo da vidim sta kupujem.

da ti nebi rizikovao ja ti iznajmim prikolicu za prevoz motocikala(50e)i mirne glave :takoje: resis slucaj

 

Po zakonu, ako imaš prikolicu, ona mora da bude sa trećom (istom) tablicom, od automobila. Kod nas, drugar je pozajmio prikolicu da preveze motor, i startovala ga murija. pošto mu nije ista treća tablica, pukao je oko 16000 dinara za kaznu ! Ne mora da znači da će te startovati obavezno, ali ako te slučajno startuju, ide kazna na keca !

lenko burazeru ja imam profi prikolicu koja ima nosivost 930kg a prevozi 3 motocikla tako da onaposeduje svoju tablicu i saobracajnu i tako da je samostalno vozilo tj. neovisna od drugih i neuslovljena,jedino sto vozac mora posedovati E kategoriju....pozdrav i naidji :takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja