Jump to content

Moto Zajednica

Molba - Vise kao pomoc iskusnijih :D

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ovako preko slika rekao bih ti: Kupuj odma' ne razmišljaj! Treba ipak natenane pregledati uživo, naravno. Sumnjivo mi je godište jer piše 2003. a model sa slike je EVolution a oni se prave od kraja 2004. U svakom slučaju ako čovek garantuje legalnost i znaš ga - imaš kako za gušu da ga hvataš. Za ovakav model vredi dobro razmisliti. Kraj je sezone, vidi da malo spustiš cenu (koja je inače ODLIČNA) i Bog da te vidi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Par specifičnosti za X9 - iz ličnog iskustva - pazi da je ispravna digitalna tabla (polovne su skupe, preko 100e i teško se nalaze), da su ispravni ležajevi volana (ševrdanje pri maloj brzini, "zaključavanje" u centralnom položaju), da nije blokirao podešavač položaja zadnjeg amortizera (vrlo lako zapeknu).

 

Kod mene je blokirao taj deo sa zupcima koji se okreće da bi se podesilo opterećenje amortizera, i bog otac ne može da ga pokrene (tona WD-a, brutalno mlaćenje dvojice različitih majstora - jedino mi je ostalo da ga polomim pa da nabavim novi). Nije strašno, jer je najmekša (najniža) pozicija i najuniverzalnija, ali opet, voleo bi da to mogu da podešavam. Ako hoćeš, proveri ovo - nije drama ako je zapekao, ali možda malo spustiš cenu tako :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Upravo sam se popeo u stan....taj decko je pogledao mog leonarda. Ima malo da se sredi ali nije nista strasno. Sutra idem da upalimo x9 i da ga probam.... teram ga odmah kod majstora da ga pregleda. Ako je sve ok onda se vracam na dogovor sa njim. Javljam Vam sta mi je ponudio i da me savetujete!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

sigurno neces da se pokajes ako ga uzmes, ja sam prezadovoljan mojim, jos mi se cini da ima siru gumu nego fabricki pa mocnije izgleda uff :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako ti je zadnja guma široka 140 - to je fabrički. Ako je 150 - onda je šira. Video sam letos X9 sa 150/70-14 gumom i oduševio se kako mu stoji. Čovek ga je peglao po krivinama ispred mene i kaže da ništa ne smeta u vožnji a moćno izgleda! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Sto se tice gume napred je 140 a nazad 150....a pise u oglasu a i tako mi je rekao da ce carina i pdv biti oko 350-370 eura....a ako bih ga uzeo malo bi se prenapregao pa bi sacekao da u toku zime skupim pare....potrosnja mi deluje ok....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Par osvrta na temu...

 

Sto se tice gume napred je 140 a nazad 150....

 

Prednja guma treba da bude 120/70-15. 140 je preširoko. Zadnja može 150.

 

 

odrzavanje isto ce da bude skuplje kais npr je 120e itd tako da ..

 

Piaggio kaiš u PGS motori Srbija košta 7800 dinara. Dayco i Mitsuboshi su par stotina dinara skuplji.

 

 

da znam.... :) Sa svakom boljom masinom ide i skupo odrzavanje.....

 

Ne mora da znači. Servisni interval je 6000 km (ja ga radim na 5000) a na 250-icama je uglavnom 3000 km. Isto menjaš svećicu, filter (osim na X9 250 sa Hondinim agregatom), jedino sipaš 0.5 lit ulja više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Upravo sam se vratio sa kratkog testa X9-ke sa gore postavljenog oglasa i mogu reci da nisam zadovoljan....

1.Tabla na kormanu pokazuje -30, oil i service....kaze mi da je skoro menjao ulje pa mora da se restartuje komp.

2.100% siguran da je amortizer u najtvrdjem polozaju o cemu sam obratio paznju po preporuci clana Nolezmaj...znaci blokirao je posto ne zna nista o tome kako se podesava.

3.Zveckanje u varijatoru sto sam cuo i majstor kaze da je to.

4.Taj isti majstor rekao da je crkao regler sigurno posto je bio taj motor kod njega, ali mi je takodje rekao da to nisam cuo od njega :)

5.Kratko mu je sediste tj prednji deo i ne znam da li moze da se podesava.....

6.Pukao je nosac levog retrovizora.....stoji ali se klima....

7.Zapalo za oko to sto se nenormalno trese...na 2-3000 rpm....da li tako treba s obzirom da je velika kubikaza ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

1. pod -30, misliš na temperaturu? Ovo za oil i za service nije strašno, to je samo potsetnik za servis - dugme za reset je sakriveno ispod prednje plastike, pa ponekad ljude mrzi da to resetuju. Ali, ostali indikatori moraju da rade potpuno normalno (uključujući i analognu tablu, koja se vezuje preko digitalne).

 

2. ako sam dobro razumeo, probao si da ga pomeriš pa ne može - zaglavljen je? Opet, nije drama, treba pokušati sa dosta WD-a i malo makljanja (ako ima set originalnog alata, ima alatka za okretanje tog zupca).

 

4. treba proveriti cene, to zna Alexanto, ali mislim da taj regler nije jeftin.

 

5. naslon vozačkog dela sedišta može da se pomera napred-nazad (šraf je sa donje strane sedišta), ovo ne bi trebalo da bude problem - ja sam 189cm i odgovara mi pozicija kada je taj naslon skroz pozadi.

 

6. ti retrovizori sa ugrađenim migavcima su dosta skupi, ali dobra stvar je što na iste šrafove idu i stariji X9 retrovizori (bez migavaca)

 

7. Opet, ovo će bolje znati Alexanto, ja mislim da je malo vibracija normalno, ali nikako "nenormalno" - jel se tako trese u leru, ili kada ga voziš?

 

Kako ide, ubrzava, kako koči (u pravoj liniji?) Da li u volanu ima lufta? Da li ševrda kada ga voziš skroz sporo (npr. 20kmh)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Pa mislim da je temperatura .....

Stose tice retrovizora nije skroz pukao vec je malo razglavljen....samo je stegnut selotejpom...

Trese se na 2000-3000 obrtaja....posle ne....na leru radi ok....

Ubrzava dobro, koci pravo, i koliko sam primetio nema lufta u volanu a ne sevrda uopste....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Iz svega sto sam procitao mislim da bi trebalo opet da razmislis..

To sto pokazuje -30 treba da se proveri sta je.. ako je displej onda je mali problem..

Regler je originalni oko 100-inak i mozda koji evro vise.. ali citao sam na forumu da ima ljudi koji prave reglere i rade ok po mnogo povoljnijoj ceni..

Kolega Nole Zmaj je objasnio oko sedista, indikatora servisa, retrovizora itd..to nisu neki problemi.. Samo da Alexanto da svoje misljenje sto se tice toga sto trese..mozda su rolnice malo losije..

Opet ne zaboravi da kupujes polovan i vozen motor..

Na te zamerke koje imas probaj da spustis cenu i to je to.. pogotovu na displej sto je ocigledno, posto ne bi trebalo da pominjes regler zbog majstora..

I pogledaj plocice posto si samo napisao da dobro koci.. Vidi debljinu mesa na plocicama.. set plocica za napred i pozadi ti je od 80 do 100eura zavisi od kvaliteta..

Motor izgleda odlicno i mislim da sam ga letos video u crnoj gori..

Malo ulaganja kad uzmes nije mnogo strasno ali posle si miran duze vreme i znas sta vozis..

Pozdrav.. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

To za temperaturu me malo brine. Moguće je da je spoljni termometar pokvaren ili je negde kratak spoj na instalaciji, ali ako to nije slučaj nego je vlaga ušla u dig. tablu (slabo je zaštićena), to može da bude problem. Oštećena vlagom, tabla može da ima manje probleme (pogrešna kilometraža, temperatura, prijavljuje grešku, itd...) i da generalno radi okej, a može i potpuno da otkaže (sve instalacije izuzev sirene idu kroz tablu - dakle paljenje, svetlosne grupe, analogna tabla, sve). Možda je najbolje da neki majstor pogleda taj spoljni termometar, ako je sve ostalo ispravno, vrlo je moguće da je samo do njega.

 

Što se vibracija tiče, na 2-3.000 obrtaja bi trebalo da već hvata kvačilo - znači da se trese pri startu. Ovo obično znači da je neki problem u prenosu, možda rolnice, kaiš ili samo kvačilo. Opet, treba skinuti poklopac dekle i pogledati.

 

Nemoj da te plaši što ovaj primerak pokazuje boljke. Svaki polovnjak ima neku muku, samo je pitanje da li je to par manjih problema, ili ga muče neke ozbiljne stvari. Da ga ja razmatram za kupovinu, odvezao bi ga kod majstora od poverenja (koji je ranije radio na ovom modelu) i detaljnije bi ga pregledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo pristigao i alexanto do compa...

 

Pod broj jedna - najvažniji je tvoj utisak. Ako ti se ne sviđa - doviđenja! :bljak:

E sad malo oko detalja...Regler ti Joška napravi za 60 eura i Bog da te vidi. Vibracije: Ako motor trese na 2-3000 obrtaja a ne trese na leru u pitanju je kvačilo. Ako su vibracije u ubrzavanju - treba zameniti opruge kvačila a ako trese pri konstantnoj brzini na tom broju obrtaja, može biti nekoliko uzroka: loš kaiš, pojedene obloge kvačila i luft u nosačima motora - silen blokovima (mada bi u tom slučaju tresao i na leru). Nisam najbolje razumeo to sa displejom i -30 što pokazuje. Ako je temperatura u celzijusima, verujem da bi ga običan reset doveo na normalu. Druga opcija - nešto skuplja je da se "metne" na dijagnostiku i da se te greške iskoriguju. Servisni interval nije jer ga broji od 6000 do nule i tu stane i blinka natpis SERVICE prilikom svakog paljenja. Retrovizor se da rešiti za male pare kod čika Mite u Novom Sadu. Što se tiče toga kad je ulje menjano...To da li je i kada ulje zamenjeno - batali. Prvo i osnovno kada kupiš motor je da uradiš servis i izmenjaš filtere, svećicu i ulje (sve đuture 3500 din plafon) a moj topli savet ako se odlučiš za ovaj model je i da promeniš odmah termostat - ali o tom po tom...

 

Pratim dalje razvoj situacije i nudim se (bez da se namećem) da dođem do tebe da pogledamo zajedno taj motor. Na fotkama deluje da ga je greota propustiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Hvala na eventualnoj pomoci....imam te u vidu....malo samo da vidim da se usaglasim sam sa sobom i ako odlucim da uzmem tj ako doplatna cena bude u redu zovem te da dodjes da pogledamo zajedno.

Bicete o tome obavesteni.

Takodje sam razmisljao da prodam te dodatne stvarcice koje daje uz skuter... , slusalice za vozaca i suvozaca, zastita od kise za sediste , originalna jakna i kaciga givi cini mi se....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

moj vibrira na oko 1500 obrtaja sassvim normalno, a ako vibrira kada polazi imao sam prob. na 250ici i bio je vrlo lako resen, ispusti mu obe gume :D vrlo malo, a ostatak vec imas odg..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Takodje sam razmisljao da prodam te dodatne stvarcice koje daje uz skuter... orginal kofer sa naslonom , slusalice za vozaca i suvozaca, zastita od kise za sediste , originalna jakna i kaciga givi cini mi se....

 

Moja preporuka je da kofer ostaviš, ja se ponekada kajem što nisam kupio originalni. Ima 52L i skoro kockasti oblik, što je perfektno za pakovanje. Drugo, ne skida se, pa nema brige oko krađe. Inače, original kofer ide zajedno sa nosačem koji je u komadu sa bočnim držačima, pa ako ga prodaš morao bi da kupiš original držače (bez te zadnje ploče na koju se montira kofer). To je besmisleno raditi, i moja preporuka je da ga zadržiš, veoma je funkcionalan i vredi svih para (nekih 150-200e kofer-naslon-nosač).

 

Za slušalice nećeš dobiti neku lovu, eventualno ako skineš PICS sa volana pa zajedno prodaš. Ovo generalno možeš da uradiš, ja ga ne smatram naročito funcionalnim (iako je kocept dobar) - u međuvremenu su se pojavile jeftine univerzalne zamene, a postoji i blutooth komunikacija, koja - iako skupa - rešava problem zaplitanja.

 

Zaštitna ciradica za sedište je sjajna stvar. Ja držim krpu u prednjoj pregradi da prebrišem sedište, ali cirada je mnogo bolje rešenje. Takođe, leti kada upekne sunce, pomaže da ne dobiješ kajganu kada sedneš na usijano sedište.

 

Sa jaknom radi šta god misliš da treba, a kacigu - izuzev ako je u savršenom stanju i savršeno ti pasuje - ne treba koristiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Da kupiš X9 500 i prodaš original kofer - praviću se da ovo nisam pročitao... :zbunjen:

 

A gde si to procitao :lol:

Znam da je funkcionalan iu koristan ali mi je pre bio mnogo odbojan mada sada polako shvatam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja