Jump to content

Moto Zajednica

Uvex Enduro - utisci

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM 400

Skini vizir i operi u vodi pa prebrisi nekom magicnom krpom ili vlaznom jelenskom kozicom :)

 

ili odes u bilo koju optiku i uzmes vlazne maramice za cvidze.... extra stvar za vizir...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Boze koliko se tesko navlaci ova kaciga i skida. Onaj mali deo sto dodje kod brade obavezno skinem prilikom skidanja kacige. Kad sam probao kacigu od Zexa cini mi se L bila je ok za navlacenje i skidanje ali je zato bilo i lufta, naravno narucio sam M koji i nosim. Zlo mi je kad je navucem na glavu, zacrvenim se ko selja neki dok je na glavi... Nadam se da ce malo popustiti sundjeri. Probacu je ovih dana pa javljam utiske :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Jeste uzas za navlacenje, ali "razgazi" se vremenom

Dobro je :takoje: A da mi je neko pricao da cu da se zacenim dok mi je kaciga na glavi ne bih mu verovao >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Vozio sam sa ovom kacigom do Roberta i nazad. Dakle moji utisci

 

Zamerke:

 

1.Tesna je za navlacenje, sa potkapom ide malo lakse. Posle par voznji vidim da je lakse stavljam. Inace morao sam da skinem onaj deo kod brade jer ga svaki put nosom skinem tokom svlacenja.

2. Vec na 80km/h je bucna, na 100km/h mi cela kaciga vibrira tako da me je vec posle 45 minuta voznje cela glava bolela. Malo je drugacija prica sa potkapom.

3.Duvao je malo jaci vetar tako da mi je u nekim trenucima vetar prolazio ispod kacige i udarao tacno u desno oko, jako neprijatno...

4.Jako je jeftino napravljena, da sam je platio onoliko koliko je kostala pre popusta ubio bih se odmah :jok:

To je to za sad, smislicu jos nesto pa javljam.

 

Pohvale:

 

1.Blago zatamnjeni vizir mi je odgovarao preko dana

2. Kacket ima odlicnu funkciju tako da nisam morao da zmirkam ko ludak i da se krijem od sunca

3.Lepo izgleda

 

Znaci sve u svemu kaciga ce mi biti odlicna po gradu, gde su brzine od 30-80km/h. Cini mi se da je bucnija od N90 flip up koje sam imao... Da me neko pogresno ne razume, ja je poredim sa mojom xjc fg15... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Vozio sam sa ovom kacigom do Roberta i nazad. Dakle moji utisci

 

Zamerke:

 

1.Tesna je za navlacenje, sa potkapom ide malo lakse. Posle par voznji vidim da je lakse stavljam. Inace morao sam da skinem onaj deo kod brade jer ga svaki put nosom skinem tokom svlacenja.

2. Vec na 80km/h je bucna, na 100km/h mi cela kaciga vibrira tako da me je vec posle 45 minuta voznje cela glava bolela. Malo je drugacija prica sa potkapom.

3.Duvao je malo jaci vetar tako da mi je u nekim trenucima vetar prolazio ispod kacige i udarao tacno u desno oko, jako neprijatno...

4.Jako je jeftino napravljena, da sam je platio onoliko koliko je kostala pre popusta ubio bih se odmah :jok:

To je to za sad, smislicu jos nesto pa javljam.

 

Pohvale:

 

1.Blago zatamnjeni vizir mi je odgovarao preko dana

2. Kacket ima odlicnu funkciju tako da nisam morao da zmirkam ko ludak i da se krijem od sunca

3.Lepo izgleda

 

Znaci sve u svemu kaciga ce mi biti odlicna po gradu, gde su brzine od 30-80km/h. Cini mi se da je bucnija od N90 flip up koje sam imao... Da me neko pogresno ne razume, ja je poredim sa mojom xjc fg15... :takoje:

 

Slazem se za zamerke !

Ja sam je vozio par puta jer nisam imao prilike da vozim vise I svaka voznja je bila kratka 30-45min.

Mene je u prvoj voznji ubio vetar, vrat me boleo ka da sam vezao padobran, bacala me levo desno! Vetar je bio bas jak i stalno je duvao s boka!

Ostalih par puta je bilo mnogo bolje vetar je bio mnogo slabiji i kaciga se ponasala mnogo bolja od prve voznje!

 

Cekam priliko da provozam jedan ceo dan pa cu da podelim iskustvo sa vama!

 

Vizir je super! Blago zatamnjen i veoma siroko vidno polje, barem u poredeci sa mojom starom FM kacigom!

Jednom cu da skinem kacket pa da vidimo kako ce se ponasati, mada sam je zbog njega kupio!

 

Ipak mislim da je dobra kaciga za 90 evrica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Veliko mi burazeru... Meni treba M, tj. imam M, samo sam sje**o vizir pa bi da kupim drugi ako neko ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Africa RD04

Ja imam viška jednu Uvex Enduro kacigu XL veličina...

 

Par puta nošena.

 

80 veverica.

Da ne dolazis na Goliju mozda ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja imam viška jednu Uvex Enduro kacigu XL veličina...

 

Par puta nošena.

 

80 veverica.

Da ne dolazis na Goliju mozda ??

 

 

Našalost ne još uvek sam na rehabilitaciji, ako te zanima poslaću ti ekspes kurirom pouzećem plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja imam viška jednu Uvex Enduro kacigu XL veličina...

 

Par puta nošena.

 

80 veverica.

 

Ako oće neko nek se javne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ja sam kupio prosle godine uvex x-ride i kaciga je odlicna,za usi su u pravu,malo se zavrcu na pocetku.Ventilacija radi super i unutrasnji vizir za sunce i ne magli se.Znam da kaciga nije za enduro ali sam izneo utiske o mojoj kacigi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja