Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin RD07A

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

E,pa,drugari...Posto je mene odlicno sluzila do sada,mozda bi neko hteo da se dobro navoza,sa pravim motorom...

Posto smo uvek nas dvoje na motoru,i max full natovareni,a Boga mi,apetiti za kilometrazom nam se povecavaju,treba mi nesto jace...

Pa resih da prodam Afriku,mada teska srca...

 

Inace,da kazem da je 99'-a godina,uvezena iz Italije,I pouzdano znam posto je do moje kupovine staja kod mog druga u garazi,ocarinjena 2 godine,a povremeno smo je palili i vozali da je kilometraza prava. Sada je na satu blizu 68.000 a ja sam je uzeo sa oko 30.000...

 

Vecina ovih slika je od prosle godine,sa putovanja Slovenija,Austrija,Ceska,Crnogorsko primorje itd...Tako da nema potrebe da govorim o njenoj ispravnosti i pouzdanosti.

 

Inace,kofere sam kupio u Svajcarskoj,GIVI,i najradije bi ih prodao u kompletu sa motorom,izduv by Robert-Ada...Naravno,posedujem i original,i na zadnjoj slici se vidi,ove godine,sediste by Boban-munZe :) (Neprehebivo je)

 

Ove godine je servis odradjen u NS-u,Vule-Marving...Zamenjeni lezajevi u kormanu,lezajevi u zadnjem tocku,i normalno,filteri,ulje,pregledani ventili,podmazane sajle...Jednostavno sve za siguran put...Od tada presla oko 4.000

 

Jedina mana(mada meni ni na jednom putu to nije trebalo)-nema tripmaster...

 

Cena u kompletu sa koferima 4.200...Molim vas,bez zamena,ceka me u Austriji drugi motor...2618000300.png

 

063/1-761-678

 

1893235639.jpg

1813235726.jpg

4378235818.jpg

4947235934.jpg

2239000002.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Za te pare crni Versys sa slike no frx. Prosto bih se osecao glupo da te pare dam za Afriku. Govorim ti kao potencijalni kupac jednog edura.

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Naravno necu odgovarati na komentare o ceni kao ni o tome o kakvom je motoru rec.Samo da napomenem da je reg. godinu dana na novim je tablama to se nevidi na slikama.Ima toga jos sto je zamenjeno ali samo da se setim.Peco hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

"Afrikanci" bi voleli da je cena sto veca jer tako i svom motoru podizu vrednost, a mozda njima stvarno toliko i vredi. "Neafrikanci" nemaju razumevanja za ono sto se ceni kod ovog motora i ne mogu da shvate da se motor zastarele koncepcije a i sam star u proseku 15 i vise godina tako visoko cenovno kotira.

I to ce biti vecita borba izmedju ova dva tabora.

A pravu cena svakog motora koji se trenutno prodaje odredjuje to koliko je prodavcu vazno i hitno da proda motor i koliko ce imati srece da u tom momentu naidje pravi kupac i ponudi neku cifru sa kojom prodavac koliko toliko moze da zadovolji svoje trenutne potrebe.

Trenutno je onaj ko ima kesh novac prava faca i vrlo retka zverka, a izbor motora je prevelik.

I sam imam tri motora koje bezuspesno pokusavam da prodam i mogu reci da nikad gore vreme nije bilo. Sve se sada prodaje ispod cene, sve je , osim eura, izgubilo vrednost.

A pravu cenu saznamo onog momenta kad prodavac prestane da "reklamira" motor i pocne stvarno da ga prodaje.

U svakom slucaju, Sretno nam svima, i onima koji kupuju a pogotovo i nama koji smo prinudjeni da nesto prodajemo u ova zla vremena !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Jasminko,svaka cast,komentar je na mestu...

Za te pare crni Versys sa slike no frx. Prosto bih se osecao glupo da te pare dam za Afriku. Govorim ti kao potencijalni kupac jednog edura.

Alekre,taj crni Versis je prodat u delove.Inace vozio ga moj zet iz Linca kupio ga novog a negde u avgustu prosle godine kada sam se ja vratio sa putesestvija je doziveo udes ispred svog stana i Versis je zavsio na otpadu.A tebi za informaciju znas koliko sam sreo Versisa sa parom na sedistu i natovarenih koferima po brdima i dolinama Slovenije i Austrije?Nijednog.To ti govorim kao potencijalnom kupcu endura.

Bez ljutnje.

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1001 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Paz vamo! čovjek prodaje,takođe i određuje cijenu! ko oće,oće,kome skupo skupo,i zdravo živio!!! vrijeme će pokazati,odn. prodaja,jel skupo ili nije!! :aha:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Africa ti je druze dobra kao zdravlje! 0takoje.gif

A cena... To je izmedju tebe i potencijalnog kupca!!! Sve drugo je off... Pa mozda cak i ovo sto ja pisem.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Kada sam radio auspuh kod Roberta ja sam hteo da top prati ljniju one crne bocne plastike ali Robert je hteo da prati liniju sedista.

I bio je u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Pa bilo bi lepo kada se motor, boze zdravlje proda, da se napise za koliko je novca prodat. To je onda prava cena. Ja sam prodavao moju yamahu na ovom i slicnim forumima, trazio 2400 a otisla za 1900. Svi bili zadovolni. Pozdrav i srecna prodaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

:care:

"Afrikanci" bi voleli da je cena sto veca jer tako i svom motoru podizu vrednost, a mozda njima stvarno toliko i vredi. "Neafrikanci" nemaju razumevanja za ono sto se ceni kod ovog motora i ne mogu da shvate da se motor zastarele koncepcije a i sam star u proseku 15 i vise godina tako visoko cenovno kotira.

I to ce biti vecita borba izmedju ova dva tabora.

A pravu cena svakog motora koji se trenutno prodaje odredjuje to koliko je prodavcu vazno i hitno da proda motor i koliko ce imati srece da u tom momentu naidje pravi kupac i ponudi neku cifru sa kojom prodavac koliko toliko moze da zadovolji svoje trenutne potrebe.

Trenutno je onaj ko ima kesh novac prava faca i vrlo retka zverka, a izbor motora je prevelik.

I sam imam tri motora koje bezuspesno pokusavam da prodam i mogu reci da nikad gore vreme nije bilo. Sve se sada prodaje ispod cene, sve je , osim eura, izgubilo vrednost.

A pravu cenu saznamo onog momenta kad prodavac prestane da "reklamira" motor i pocne stvarno da ga prodaje.

U svakom slucaju, Sretno nam svima, i onima koji kupuju a pogotovo i nama koji smo prinudjeni da nesto prodajemo u ova zla vremena !

:care: Potpuno se slažem. Africa je lep i dobar motor ali je i precenjen!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

:care:

"Afrikanci" bi voleli da je cena sto veca jer tako i svom motoru podizu vrednost, a mozda njima stvarno toliko i vredi. "Neafrikanci" nemaju razumevanja za ono sto se ceni kod ovog motora i ne mogu da shvate da se motor zastarele koncepcije a i sam star u proseku 15 i vise godina tako visoko cenovno kotira.

I to ce biti vecita borba izmedju ova dva tabora.

A pravu cena svakog motora koji se trenutno prodaje odredjuje to koliko je prodavcu vazno i hitno da proda motor i koliko ce imati srece da u tom momentu naidje pravi kupac i ponudi neku cifru sa kojom prodavac koliko toliko moze da zadovolji svoje trenutne potrebe.

Trenutno je onaj ko ima kesh novac prava faca i vrlo retka zverka, a izbor motora je prevelik.

I sam imam tri motora koje bezuspesno pokusavam da prodam i mogu reci da nikad gore vreme nije bilo. Sve se sada prodaje ispod cene, sve je , osim eura, izgubilo vrednost.

A pravu cenu saznamo onog momenta kad prodavac prestane da "reklamira" motor i pocne stvarno da ga prodaje.

U svakom slucaju, Sretno nam svima, i onima koji kupuju a pogotovo i nama koji smo prinudjeni da nesto prodajemo u ova zla vremena !

:care: Potpuno se slažem. Africa je lep i dobar motor ali je i precenjen!

 

Trziste diktira cenu a po ovoj ceni se prodaju prema tome..... Trziste kaze da vredi a trziste ne moze da slaze... Znaci vredi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Jos cemo da vidimo sta ce trziste da kaze :) :) :) !

Jos nije recena zadnja rec !

 

Ali molim vas, hajde da vise bespotrebno ne offujemo i pustimo da se jave pravi,zainteresovani, kupci ako ih ima pa da vidimo sta ce to trziste da uradi .

Hvala i sve najbolje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja