Jump to content

Moto Zajednica

Prvenstvo prolaza na raskrsnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Prolazim pre neki dan kroz raskrsnicu, na semaforu žuto trepćuće a imam dva znaka jedan ispod drugog. Skrećem levo i mislim u sebi, treba li da propustim onoga što mi dolazi u susret ili ne? Srećom otud' nema nikog i ja prođoh živ i zdrav. Šta ovde ne valja?

 

post-18861-0-69350500-1317714471_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Prolazim pre neki dan kroz raskrsnicu, na semaforu žuto trepćuće a imam dva znaka jedan ispod drugog. Skrećem levo i mislim u sebi, treba li da propustim onoga što mi dolazi u susret ili ne? Srećom otud' nema nikog i ja prođoh živ i zdrav. Šta ovde ne valja?

 

post-18861-0-69350500-1317714471_thumb.jpg

 

Sve je u najboljem redu. Prezivio bi i kad bi ti neko normalan dolazio u susret.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

A vidite li vi semafor? Ovi znakovi važe u slučaju da semafor ne radi. Kad semafor radi moraš propustiti ove od napred osim u slučaju da semafor nije onaj koji ti pokazuje zeleno samo za levo i u tom slučaju oni što ti idu u susret imaju crveno pa ih ne čekaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

čini mi se da nismo ni pričali o prolasku kroz crveno.... nego u slučaju da je zeleno, šta činiti .... tako ja kontam pitanje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

A ko priča o prolasku kroz crveno? Osnovne stvari koje se uče u autoškoli su da ti prvo važi saobraćajac(koga ovde nema) pa semafor pa tek onda znak u slučaju da semafor ne radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

u slučaju da je tebi (koji si u ulici sa prvenstvom prolaza) zeleno i onome preko puta tebe je zeleno, on mora tebe da propusti bez obzira što menjaš pravac kretanja jer si u ulici sa prvenstvom prolaza...... u slučaju da nema saobraćajca a da semafor radi.... a i kad semafor ne radi... osim kad se na putu nađe autobus ili zalutali pešak.... ili mačka... ili tako nešto .... 1mda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Kneževac
  • Motocikl: Yamaha R6 2000 g.

Prolazim pre neki dan kroz raskrsnicu, na semaforu žuto trepćuće a imam dva znaka jedan ispod drugog. Skrećem levo i mislim u sebi, treba li da propustim onoga što mi dolazi u susret ili ne? Srećom otud' nema nikog i ja prođoh živ i zdrav. Šta ovde ne valja?

 

post-18861-0-69350500-1317714471_thumb.jpg

 

 

Koliko sam ja skontao ti si na glavnom putu a u susret ti je "Sporedni put " osim toga ti nastavljaš kretanje po glavnom putu semofor radi samo upozoravajuće trepćuće žuto ,,,ne kontam dilemu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ne.

 

Slabi su vam bili instruktori vožnje. Kada na raskrsnici postoji semafor koji funkcioniše, znakovi koji označavaju ko ima prvenstvo se ne uzimaju u obzir(osim kad semafor nije u funkciji).

 

 

edit: sad vidim da je čovek rekao trepćuće žuto što znači da semafor nije u funkciji i tad je na snazi znak koji govori da ima prvenstvo u slučaju skretanja u levo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Gornja tabla znači da imaš pravo prvenstva, donja označava da imaš pravo prvenstva i priliko skretanja u levo, odnosno oni što ti idu u susret pravo moraju da te puste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
...u slučaju da je tebi (koji si u ulici sa prvenstvom prolaza) zeleno i onome preko puta tebe je zeleno, on mora tebe da propusti bez obzira što menjaš pravac kretanja jer si u ulici sa prvenstvom prolaza...... u slučaju da nema saobraćajca a da semafor radi....

 

Ovi znakovi važe u slučaju da semafor ne radi...

 

Sad meni nije jasno :)

Ako mi u susret dolazi O`sonesiZ onda ce me propustiti ali ako mi u susret dolazi ftj onda cu morati da stanem :)

Dajte malo vise info o raskrsnici. Verujem da bih morao da stanem u slucaju da se ukljuci zeleno svetlo bez obzira sto se nalazim u ulici sa prvenstvom prolaza (semafor to odredjuje)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Prolazim pre neki dan kroz raskrsnicu, na semaforu žuto trepćuće a imam dva znaka jedan ispod drugog. Skrećem levo i mislim u sebi, treba li da propustim onoga što mi dolazi u susret ili ne? Srećom otud' nema nikog i ja prođoh živ i zdrav. Šta ovde ne valja?

 

post-18861-0-69350500-1317714471_thumb.jpg

Ftj, procitaj sta je covek napisao u prvom postu. Sta si zapeo za semafor!!

 

Edit. Editovao si se na vreme :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

zec: ako radi semafor moraš sačekati, ako ne radi onda ne moraš mada nemoj ići na snagu ako si motorom :)

 

Nemam uvid u celu raskrsnicu ali u slučaju da postoji semafor koji pokazuje pravac samo za levo onda i u tom slučaju ne čekaš ove što ti idu u susret jer će njima biti upaljeno crveno. Ovo bi bilo logično da je napravljeno jer je totalno glupo da raskrsnica menja ko ima prvenstvo u zavisnosti od toga radi li semafor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Jel ja to tebe dobro razumem ili si ti rekao da pored toga što ti je upaljeno zeleno ti ćeš gledati i znak STOP i na osnovu njega donositi odluke da li treba da staneš ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

0namigivanje.gif

 

stop je za mene zakon!

 

treba posle da me pljuje i proklinje majka nekog skuteraša što sam prošla na zeleno i nisam stala na stop pa sam negledala i pokupila njeno milo čeljade koje je imalo prvenstvo prolaza jer tako piše na znaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

zec: ako radi semafor moraš sačekati, ako ne radi onda ne moraš mada nemoj ići na snagu ako si motorom :)

 

Nemam uvid u celu raskrsnicu ali u slučaju da postoji semafor koji pokazuje pravac samo za levo onda i u tom slučaju ne čekaš ove što ti idu u susret jer će njima biti upaljeno crveno. Ovo bi bilo logično da je napravljeno jer je totalno glupo da raskrsnica menja ko ima prvenstvo u zavisnosti od toga radi li semafor.

 

Pa naravno da se menja prvenstvo, prvo oni sto imaju zeleno, dok im se ne upali crveno, pa onda oni drugi..:D

 

Salu na stranu, ovo je stvarno ljuljava situacija kad radi semafor.

Onda ovi znakovi nemaju nikakvo znacenje (jer semafor radi), pa je samim tim onaj iz suprotnog smjera u prednosti (ako je zeleno).

Generalno gledano, "glavni put" nije vise glavni ako je na njemu crveno. On postaje privremeno "sporedni". E sad sto ovaj znak zna da zbuni, to je nesto sasvim drugo.

Ni znak STOP ne vazi, ako pored njega gori zeleno.

 

Ako bi semaforom htjeli postici isti efekat, onda mora biti strelica u semaforu (<--) koja nedvosmisleno govori da ovi sto skrecu lijevo imaju prednost.

S obzirom da nje nema, onda znaci vazi kao da nema nikakvih znakova pored semafora, tj. onaj iz suprotnog smjera ima prednost.

uh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Ja stvarno ne mogu da verujem!!!

Napisali ste 22 posta, zapoceli debatu i opservacije, a situacija je osnovna skola drugi razred!!! I umesto da neko u jednom postu objasni "profesorukosmo..." ko ima prednost i kolegijalno ga posavetuje da OBAVEZNO ponovo procita PSP i provezba testove jel sa ovakvim neznanjem predstavlja veliku pretnju u saobracaju, vi pametujete oko gluposti i maximalno komplikujete stvari...i nikom ovde niste pomogli!

 

I kakva "ljuljava" situacija... FTJ je lepo napisao prioritete: saobracajac, semafor, saobracajni znak, PRAVILO DESNE RUKE.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

i dalje ne verujem da se ovde vodi bilo kakva debata....kad radi jebeni semafor ima prednost onaj ko ima jebeno zeleno svetlo. Kad ne radi kao u ovom slucaju znak pokazuje ko ima prvenstvo prolaza ,to jestkoji je put sa prvenstvom prolaza(u ovom slucaju tvoja putanja ima prednost u odnosu na sve ostale...sta ima da se razmatra vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Ja stvarno ne mogu da verujem!!!

Napisali ste 22 posta, zapoceli debatu i opservacije, a situacija je osnovna skola drugi razred!!! I umesto da neko u jednom postu objasni "profesorukosmo..." ko ima prednost i kolegijalno ga posavetuje da OBAVEZNO ponovo procita PSP i provezba testove jel sa ovakvim neznanjem predstavlja veliku pretnju u saobracaju, vi pametujete oko gluposti i maximalno komplikujete stvari...i nikom ovde niste pomogli!

 

I kakva "ljuljava" situacija... FTJ je lepo napisao prioritete: saobracajac, semafor, saobracajni znak, PRAVILO DESNE RUKE.

 

Sve me više strah kad vidim ovoliko neznanje.

E sad kad su na motorima OK, al kad sednu u džip?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja