Jump to content

Moto Zajednica

Vozačka (NE)kultura

Recommended Posts

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Ove godine je postao hit da gospoda u automobilima preticu jedno ili vise vozila u nasoj traci i to bez obzira sto ne mogu da se provuku na vreme! Naravno mi moramo da se sklonimo sa puta posto su nam posledice vec poznate!

 

Ovo mi se desavalo i proslih godina ali jednom ili dva puta u sezoni, a ove godine maltene svaki put kad krenem na put, inace ove godine sam presao duplo manje kilometara nego inace!

 

Vide da vozim u susret i krecu da preticu i moras da sidjes sa puta! Dešavalo mi se svuda po Srbiji! Najopasnija situacija je bili pre par dana na putu između Grocke i Boleča na novom delu puta! Baja sa BMW X3 (zapamtio sam ga) krenuo da pretice kamion u desnoj krivini nista ne vidi a ja koji mu dolazim u susret ne vidim njega. Jedva sam ga promasio sisao na makadam kocio i jedva se popeo na put da ne upadnem u kanal! 1care.gifPrekrsaj za robiju a on se izvinjava!0ljut2.gif

 

Nemam neki decenijski bajkerski staž ali vozim vec dovoljno dugo!

Šta da radimo u takvoj situaciji?

Moramo nesto da preduzmemo inače smo obrali zelen bostan?

Dali da ih bijemo ili nesto drugo dajte neki predlog da se oni plase nas i da vode racuna kako voze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

ja u tom slučaju idem levom stranom moje trake i neprestano blicam da bi video da ne moze proci, jer ako se ti povuces u desnu stranu svoje trake, on ce pomisliti da ima dovoljno mesta.

 

moj patent sam primenjivao par puta i uvek je upalilo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

imam ideju za filmić od desetak sekundi čija bi namena bila da poveća pozornost i svest vozača... ne umem da pišem scenario pa ću samo da prepričam suštinu.

 

roadkill. znate svi kako izgledaju mačke i kerovi razvučeni po putu. da se tako prikaže bajker na putu koga automobili obilaze ili prelaze preko njega kao da ne postoji.

 

do you treat bikers like roadkill?

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ja u tom slučaju idem levom stranom moje trake i neprestano blicam da bi video da ne moze proci, jer ako se ti povuces u desnu stranu svoje trake, on ce pomisliti da ima dovoljno mesta.

 

moj patent sam primenjivao par puta i uvek je upalilo.

 

to je i moje resenje ovog problema !

 

uvek vozim uz belu liniju i ne dajem da me preticu u mojoj traci vec ih nateram da daju migavac predju u suprotnu traku izvrse preticanje i vrate se u traku ...

kad vozis desnom stranom svoje trake oni te ne smatraju za vozilo i uvek ulaze u "makazice" i tebe izguraju sa puta ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

To je moje resenje kad mene pretice blicam i vozim uz liniju!

Ali idiot iz suprotnog smera kreca a vidi nas e to je problem! Nekoliko puta nisam verovao sta rade !

Ja sam spakovao ciglu u kofer i od sada imam ja svoje metode da razresimo problematicnu situaciju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Biće jednog dana
Prekrsaj za robiju a on se izvinjava!0ljut2.gif

 

Bar se izvinio, što ipak ukazuje na neki vid kulture. Najgori su oni koji prave prekršaje, a nisu toga svesni, nego su ubeđeni da su oni u pravu, e to je problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

ja u tom slučaju idem levom stranom moje trake i neprestano blicam da bi video da ne moze proci, jer ako se ti povuces u desnu stranu svoje trake, on ce pomisliti da ima dovoljno mesta.

 

moj patent sam primenjivao par puta i uvek je upalilo.

 

 

ja u tom slučaju idem levom stranom moje trake i neprestano blicam da bi video da ne moze proci, jer ako se ti povuces u desnu stranu svoje trake, on ce pomisliti da ima dovoljno mesta.

 

moj patent sam primenjivao par puta i uvek je upalilo.

 

to je i moje resenje ovog problema !

 

uvek vozim uz belu liniju i ne dajem da me preticu u mojoj traci vec ih nateram da daju migavac predju u suprotnu traku izvrse preticanje i vrate se u traku ...

kad vozis desnom stranom svoje trake oni te ne smatraju za vozilo i uvek ulaze u "makazice" i tebe izguraju sa puta ...

 

Pazite sada ovo, zato sam i citirao vas dvojicu. Vozim se uz belu punu liniju i na normalnom odstojanju od vozila ispred sebe, cekam da ga preteknem. Kad ono, nadobudan klinac u Laguni sa nekim devojcicama u kolima me obilazi, na 0,5 m, sa moje desne strane!!! Kao da sam u levoj polovini trake vozio skuter 30 na sat, pa blokirao saobracaj, a on se iznervirao, pa me pretekao. Verujte mi da sam tu varijantu najmanje ocekivao. :lud:

 

Zato nista nije sigurno. Ljudi, otvorite "cetvoro ociju" i napred i pozadi i levo i desno, jer ljudska glupost ne poznaje granice. :goodluck:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

imam ideju za filmić od desetak sekundi čija bi namena bila da poveća pozornost i svest vozača... ne umem da pišem scenario pa ću samo da prepričam suštinu.

 

roadkill. znate svi kako izgledaju mačke i kerovi razvučeni po putu. da se tako prikaže bajker na putu koga automobili obilaze ili prelaze preko njega kao da ne postoji.

 

do you treat bikers like roadkill?

:takoje: Kad mozemo da pocnemo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ja sam zbog bežanja od jednog takvog još uvek bangljav i kljakav :) tip se nije izvinio nego pobegao ali me najviše iznerviralo što su me panduri saslušali i testirali a onda u zapisnik stavili da sam bio sam na putu, da nisam hteo da dam izjavu i da duvam u balon. Za žalbu su su me uputili na advokata i parnicu protiv državnih organa pa sam izveo zaključak da država podržava kabadahije i da nema druge nego paziti, voziti iza nekog većeg vozila jer nas ne računaju ni u šta i naravno ne dati priliku ovima od pozadi da se ubacuju. I meni je pala na pamet ideja sa držačem za polutku cigle pa i ako pobegne bar da nosi beleg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova

Da vas podsetim na: Izvini druže, nisam te video!

 

2) Ako vidite automobil koji želi da se uključi u vašu traku, a niste sigurni da vas vidi, probajte da u okviru svoje trake napravite cik-cak pokret motorom, tj. da zalelujate levo-desno, čime biste napravili x-pokret i povećali šansu da vas taj vozač vidi.

 

Ja bih dodao da se ovo radi i kad ste na otvorenom putu da bi vas pre uocili oni koji vam dolaze u susret i da ne bi krenuli u preticanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ove godine je postao hit da gospoda u automobilima preticu jedno ili vise vozila u nasoj traci

...

 

1. Šta da radimo u takvoj situaciji?

2. Moramo nesto da preduzmemo inače smo obrali zelen bostan?

3. Dali da ih bijemo ili nesto drugo dajte neki predlog da se oni plase nas i da vode racuna kako voze!

 

1. Gledamo da spasimo dupe.

2. Mozda neka mega medijska kampanja od milijardu eura i jedno 20 godina (svaki dan pred dnevnik)...Mozda bi se malo popravilo onda.

3. "Oni" nisu opipljivi. Umiru i radjaju se svaki dan, a da i sami ne znaju da su oni oni. Jedino sto mozes je da ti vodis racuna. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ja u tom slučaju idem levom stranom moje trake i neprestano blicam da bi video da ne moze proci, jer ako se ti povuces u desnu stranu svoje trake, on ce pomisliti da ima dovoljno mesta.

 

moj patent sam primenjivao par puta i uvek je upalilo.

 

 

ja u tom slučaju idem levom stranom moje trake i neprestano blicam da bi video da ne moze proci, jer ako se ti povuces u desnu stranu svoje trake, on ce pomisliti da ima dovoljno mesta.

 

moj patent sam primenjivao par puta i uvek je upalilo.

 

to je i moje resenje ovog problema !

 

uvek vozim uz belu liniju i ne dajem da me preticu u mojoj traci vec ih nateram da daju migavac predju u suprotnu traku izvrse preticanje i vrate se u traku ...

kad vozis desnom stranom svoje trake oni te ne smatraju za vozilo i uvek ulaze u "makazice" i tebe izguraju sa puta ...

 

Pazite sada ovo, zato sam i citirao vas dvojicu. Vozim se uz belu punu liniju i na normalnom odstojanju od vozila ispred sebe, cekam da ga preteknem. Kad ono, nadobudan klinac u Laguni sa nekim devojcicama u kolima me obilazi, na 0,5 m, sa moje desne strane!!! Kao da sam u levoj polovini trake vozio skuter 30 na sat, pa blokirao saobracaj, a on se iznervirao, pa me pretekao. Verujte mi da sam tu varijantu najmanje ocekivao. :lud:

 

Zato nista nije sigurno. Ljudi, otvorite "cetvoro ociju" i napred i pozadi i levo i desno, jer ljudska glupost ne poznaje granice. :goodluck:

 

 

 

 

 

 

Baš tako, računajte da postoje bahati koji se ne obaziru ni na kog i ni na šta. Blefiro ja skoro kamion koji prešo preko pune na moju stranu u raskrsnici, nije majstor ni pet para dao što mu idem u branik i blicam, caunterstiring i bežanija. Svi oni računaju na ono, šut i rogat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Davnašnja želja mi je da kupim jednog vojničkog "Dajca" ili FAP-a...da ga odradim u stilu pobesnelog Maxa i da izađem u grad, pa da vidimo ko ne poštuje prednost... pravila saobraćaja...ko će pre levo, nego ja desno...da li će da me iseče ili ne propusti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

pre dva dana prelazim brankov most ka zelenom vencu vozeci desnom stranom desne trake. kako sam prilazio semaforu dasnom stranom trake uz zutu liniju dodjem skroz do pesackog prosavsi celu kolonu od desetak automobila. na celu bio je neki beli kec u kom su sedela dvojca radnika, da li gradjevinaca ili sta vec, jedan srednjih godina i mladji koji je vozio. malo posle mene momak na skuteru se provlaci izmedju dve trake, tj. izmedju dve kolone vozila i svi su ga propustili do ovog u kecu. kada ga je video ubacio je u brzinu i krenuo malo napred i samim tim namerno je zagradio momka na skuteru. gledam u retrovizor i ne verujem. na insistiranje starijeg suvozaca ovaj mladji koji je vozio vratio se unazad i oslobodio prolaz. redak primer obestipojedinaca na koje sam ja imao prilike da naidjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Brži ili ne davanje gasa pošto je neko već počeo preticanje je zabranjeno ugrožavanje bezbednosti. Nije dužan da koči i da ti olakšava mada će to svako normalan uraditi ako situacija nalaže ali ubrzavanje je jednako davanju gasa pred pun pešački.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja