Jump to content

Moto Zajednica

Kako ste dosli do prvog motora!!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

Kao sto tema kaze zeleo bih da saznam i vase price o tome kako ste dosli do prvog motora (ako hocete da podelite sa nama). Posto je moja tema ajde ja cu da pocnem..

 

Kao malo dete sam ziveo u Austriji i na ulicama stoje motori koje sam ja gledao i uzivao kada ih vidim kako voze kroz grad na zadnjem (ali po ogranicenju max brzina 50km/h) i tako sam uvek pricao tati da bih zeleo da imam i ja jedan. Posto je moj otac imao vec APN4 kojeg je dao prijatelju da koristi dok smo mi u austriji zerio je da kada se vratimo uzme svoj motor. Kada sam se vratio da zivim ponovo u Srbiji (1994) moj matori je uzeo taj motor koji je covek sredio i ubacio 5tu u njega. I tako ja pocinjem od ´94te da vozim ali samo ono daj gas- pusti gas (to je bilo kada sam imao 5 god.) od svoje 7me ili 8sme pocinjem sam da vozim ali posto sam mali nemogu da stanem tako da sam gledao gde ima neki ivicnjak (trotoar) da mogu da stanem, a ako nema onda vozim kroz raskrsnicu pa sta bude :D i tako sam vozio taj motorcic sve do 2001 kada ga otac prodaje u nedostatku para za 150 ili 200 DM (maraka) i onda pravim pauzu od 2 god i kupujem 2003 daelim VS125 sa 300km na satu i 4 god starog kojeg i danas imam i planiram da menjam ;D to je moj zivot na motoru ukratko...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

sa 13 g sam sakupio dzeparac i,zaradu od posla koji sam mogao obavljati sa toliko godina,i....

lepe ti dragace na toj slici,u tako necemu,samo umeto cveca bio je pony express,koji sam kupio i dogurao kuci.

samo da napomenem da je sve bilo u delovima.

na kapiji keva:

-kakvo ti je to staro gvozdje?

uglavnom sam ga osposobio,i vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

do pre tacno 2 godine bio sam totalni protivnik svega sto ima manje od 4 tocka i kabine. Jednog dana sam se okrenuo za 180 stepene i rekao da ja hocu motor. Posle 2 nedelje sam kupio NSU Pretis 175ccm, kojeg su mi ukrali posle 2 dana. Posle neka 2 meseca sam kupio NSU Max 250ccm. Rastavio sam ga i za nekoliko meseci restaurirao koliko je to budzet dozvolio. Otisao sam da polazem i kada sam imao dozvolu obrnuo krug do skupa u SM (2006). Posle tih 200km sam odlucio da to nije dovoljno, sa Josephom smo dogovorili tru od oko 2500km, i od tada sam totalni zaljubljenik svega sto ima manje od 4 tocka i nema kabinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Za koga ti radis DOG pa hoces SVE da znas o nama :) :)

Bila je slicna tema vec - koje smo sve motore vozili do sada...

Ja sam svoj prvi motor zaradio dok sam studirao u BGu, drugi sam kupio od prodaje prvog i za 6 meseci sklapanja ulozio jos toliko... I jos ulazem, jes da sada jedva skrpim za benzin al se snalazim nekako... Sto bi rekao Dexter, ko hoce nadje nacin, ko nece nadje izgovor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 521 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Moj put do prvog motora bio je veoma dug,sve je pocelo u sedmom razredu kada sam video kako moje drustvo se vozika na tomos-ovima i skuterima a ja sam uvek ostajao po strani i gledao kako se vozaju.Onda sam i ja pozeleo motor pa sam poceo da molim roditelje da mi daju novce prvo za polaganje PSP i nekako sam jedva izmolio malo novca pa sam i to sredio.E sada je trebalo kupiti motor onda sam opet molio za novce ali ovog puta nisu hteli da mi daju novce uz komentare(ako ti kupim motar to ti je isto kao da sam ti kupio sanduk)a ja u sebi mislim (alo bre pa to je samo 49ccm).I tako onda pocinju moje muke da nadjem,pozajmim motor i tako nadjem ja od komseje ili od druga motor malo da se vozam dok je sezona.I tako prosloje godinu dana i dodje druga sezona i ja poceo da radim ,,porpravljam kompjutere,, a dok sam radio i zaradio nekih 300e prosla je tako i druga sezona onda uci za prijemni i tako to jebiga proslo je i to ja upisao gimnaziju i zavrsio prvu godinu skupeci jos 200e.I tako dodje i treca sezona pitao ja opet moje da mi daju koji evro prvo su se razmisljali ali posto su videli koliko sam se napatio ajd da mi daju koji evro.Tako je i bilo dali mi oni tako prvo 100,200,300..evra tako uvek kada su mi dali malo vise novaca ja sam gledao drugi motor i tako ja trazio motor pola godine,bukvalno,obisao sam pola srbije da bih nasao motor i to jedva.I kupio sam HONDU NS125R, i baksuz je tek sad usledio pored onolikog pacenja taj dan kada sam doterao motor i promuvao se po mestu i pohvalio se drugovima jedan od njih je zatrazio da mu dam malo da se provoza(to je onaj drug koji se vozikao dok sam ja stajao i gledao)ja ajde i ti si mi davao motor da ga vozim APN-4 a i tera taj motor 2 godine.I tako mu ja dao tera baja motor i tako sav srecan pada bukvalno pred mojim ocima,nije naucio na duple diskove,i tako mi izdere pola motora i skrja koji zmigavac,a ja zanemeo i mislim u sebi prvi dan a ja vec sjebo motor sta da kazem caletu koji se zaduzio mislim ja ubiceme.I tako ja otisao kuci stavio ga ispred garaze i posto je bio mrak pokrio motor najlonom posto nisam rascistio garazu i tako dok sam spavao bilo ne vreme pa mi grad izlupao malo motor i tako a ja mislio da je smak sveta sutradan kada sam ustao meni izlupan motor cela familija se dere na mene a ja nemam novaca da ga namestim.I kasnije posle jedno pola meseca sam namestio motor i bio srecan cele sezone,eto to je moj put do prvog motora.    P.S nikad nedajte motor da se malo provozaju cak ni rodu najblizem jer to moze da bude veoma bolno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

od neke 94 pa do 97 moji su imali pekaru,i lik koji je radio kod mene u pekari je vozio JAWU 350,i naravno ja sam mu po ceo dan sedeo na motoru i cekao da me vozi,da bih krajem 96 navatao caleta pijanog da mi obeca za 7dmi rodjendan Tomosa a on sta mi obeca to i ispuni...Medjutim 12ti april i moj 7dmi rodj a motora nema,ja naravno placem 3 puna dana ne pricam sa caletom iako sam dobio tonu poklona i on covek sta ce ode kod komsije i kupi mi moj prvi motor Tomos automatik......Daj dan sam bio najsrecnije dete na svetu......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Davne 1980 i neke, za "uspesan zavrsetak" skolske godine (osnovna skola) i posle cele godine kukumavcenja i ubedjivanja, baba mi kupi Tomos Automatic 3m, braon metalik boje.

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Za sad moj put do motora izgleda ovako ...

 

sa 11-12 godina sam vozio tomos apn4 (caletov) to je kratko trajalo zato sto ga je ubrzo prodao...

 

Tog trenutka kad ga je prodao ja sam obecao samom sebi da cu kupiti motor kad tad! E sad .. godine su prosle, u nekoliko navrata sam kukao caletu za pare ali on nece da cuje zbog "rodteljske brige" al' u stvari je izuzetno tezak na pare sta god da je u pitanju.

 

Proslo je jos nekoliko sezona ja idem peske ... Nasao sam posao u decembru prosle godine i poceo sam da stedim, poceo sam da radim 2, cak i 3 posla kad uleti i parice se polako gomilaju ali uvek nesto iskrsne i deo steka mora da ode.. nove cipele (stare se pocepale, nosio sam ih dok maltene nisam carapama hodao po betonu), onda zubar (jbg. moram da vodim racuna o higijeni), pa ajde da kupim farmerke posto nemam farmerke, a moram da idem u necemu na posao itd itd itd itd itd

 

uglavnom..radim (nekad i po 20h dnevno) cutim, skupljam .. shvatio sam da mi niko nece kupiti motor dok ga JA sam ne kupim.

 

na kraju cu verovatno da dignem kredit, nek ide zivot....

 

pola para cu da skupim, ostatak kredit :)

 

eto tako ... to je moj put za sad :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Tuono

A na kredit kako drugačije... jbg... dok ga ne otplatim... prva, druga, treca plafon :D Jel ko što kaže moj ćale (ekonomista) dok ga ne otplatiš smatraj da nije tvoj bio kredit ili lizing svejedno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Davne 1980 i neke, za "uspesan zavrsetak" skolske godine (osnovna skola) i posle cele godine kukumavcenja i ubedjivanja, baba mi kupi Tomos Automatic 3m, braon metalik boje.

 

;D ;D ;D

 

He, he, he...de si gene. Ja '82 (8.razred) dobijem od ujaka keš za rođendan i trk u radnju i izvezem crveni automatik 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Davne 1980 i neke, za "uspesan zavrsetak" skolske godine (osnovna skola) i posle cele godine kukumavcenja i ubedjivanja, baba mi kupi Tomos Automatic 3m, braon metalik boje.

 

;D ;D ;D

 

He, he, he...de si gene. Ja '82 (8.razred) dobijem od ujaka keš za rođendan i trk u radnju i izvezem crveni automatik 3

 

Auuu, sto je lepo bilo u vase vreme, zavrsite skolu i familija izvadi iz dzepa ni manje ni vise nego za nov motor  ;D ;D ;D  E pa ja sam prvi motor dobio 15 god stari APN4 koji sam pre nego sto sam ga isterao sredjivao jedno 3 meseca (ali je zato posle bio najlepsi APN koji sam u zivotu video  ;D ), a onda je sve krenulo svojim tokom, prodas to sto imas, pa malo dodas i kupis bolje i sve tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam u prvoj godini srednje skole naredjao 5 keceva na polugodistu i planski ih nisam ispravljao do kraja godine nego nagurao jos dva komada, matorci odlepili, jer mi ostalo jos samo 3 nedelje do kraja godine a onda je pala ucena sa moje strane da ako popravim svih sedam da mi kupe ATX, dogovoreno-ispunjeno, za zavrsio vrlo dobrim uspehom i uparkirao motorce u garazu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Pre jedno, pa mislim dobrih 12 godina, bilo neko leto sacuvaj boze, i meni se smuci da se drndam kolima do posla. K'o velim, bice lakse ako kupim moped neki, tad skutera i nije bilo bas previse, a bili su i jezivo skupi. I resim se ja za karabursku legendu, Tomos Automatic 3m, setio ga se iz detinjstva, kad sam redovno gledao par povlascenih kako se neizmerno kurce na svojim crvenim, belim i, u retkim slucajevima, metalik zelenim 'masinama', dok smo mi ostali sedeli po kojekakvim ulazima, dokolicarili, pljuckali, pusili, grickali suncokret, i tugaljivo ih gledali i, zasto ne reci, zestoko im zavideli. Slaba smo mi manguparija za njih bili, sve pesak do pesaka.

 

Naravno da apsolutno nije dolazilo u obzir da i ja dobijem jedan: deda, sa kojim sam odrastao i koji me je vaspitavao, nije hteo ni da cuje za tako nesto, ni pod kakvim uslovima. Ti ces meni da vozis motor, barabo ;D Jos me snimio sa prozora jednom kada se drugar sazalio na mene, pa mi dao da obidjem krug, imao sam 13-14 godina tada, i to su bile poslednje batine koje pamtim; olesio me kao vola, jurio me po celoj kuci, da mi izbije motor iz glave za svagda. Ipak, nikad mu nisam previse zamerao, ni tada, u decackim danima, kada se odrasli i njihovi postupci i ne razumeju bas najbolje: deda je samo bio strasno zabrinut, i zeleo da me sacuva po svaku cenu.

 

Da ne duzim sa tuznom predistorijom, uzmem oglase u ruke, i kupim od nekog klinca sa Banovog brda matika starog 10 godina. Odvezem do kuce, crveni matik, brk mi se smesi kad god ga pogledam, kao da je svetsko cudo. Tada sam vec uveliko vozio auto, u to vreme imao BMW 316 E21 (prva trojka, i dan danas obozavam taj automobil, tragam za dobrim bezuspesno vec godinama), ali mi on, pored tog prdavca od automatika, vise nije bio nimalo interesantan. Cak sam, odmah po dolasku, o blasfemije, iskoristio njegov zadnji tocak da bih lancugom vezao matica, da ga ne bi neko kojim slucajem maznuo i unesrecio me do nebesa :)

 

Nema vise otvaranje prozora i gusenje u guzvi, vetar u kosi, bato ;D Krenem ja prvi dan na posao sa mojim matikom, obilaze me autobusi, nije bas brz, jebes ga, ali su efekti tu definitivno, nije vruce, oce i oci da zasuze kad predjes 35, divota jedna, kao da letis. Na pola puta do posla - stane. Koji ti je sad, majku ti... Nadjem ja nekog majstora u Dimitrija Tucovica, on nesto kao uradi, ja krenem kuci, opet stane. E, rekoh, jebacu ti sve sad. Odem na Bubanj potok, i kupim sve novo, radilicu, klip, cilindar, sve zivo. Skinem motor, odnesem kuci i izbacim na terasu. Moj vec dobrano ostareli deda se upisava od smeha: jesam ti lepo rekao da ne kupujes to sranje, drka me najstrasnije na onoliku muku. Cutim i rastavljam, znoj me oblio, a onaj ne prestaje da podjebava. Svako malo se pojavi na terasi, zivo zainteresovan za ono sto radim, kao...

 

Sklopim ja sve to, jos zadovoljan kako je sve jednostavno nevidjeno, za sat vremena gotov posao. Napakujem nazad masinu, krenem sutra na posao, sve ok, mojoj sreci nigde kraja. Krenem nazad - opet stao. Pritisak skocio na dvesta, hteo do Dunava da ga odguram da bacim govno, vratim se nekako kuci, i odmah objavim oglas da prodajem neispravnog Tomos automatika, i napomenem svakom kupcu koji je zvao da ga kupuje na sopstvenu odgovornost, jer nemam pojma koji mu je. Ljudi zvali, cudili se sto kudim robu koju prodajem, i nadje se na kraju neki nesrecnik koji ga je kupio od mene za, otprilike, upola manje para nego sto sam ga platio.

 

I tako sam odustao od motora... Do pre par meseci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Svadjao se sa svima redom da hocu da kupim motor, jednog dana mi dune, pozovem drustvo, sednemo u Suzuki Samuraj (tako bese, malo dzipce) mojima reko da idem tu po gradu, iz Jagodine zapucamo u Umku (izmedju Beograda i Obrenovca), puce nam guma u BG-u, mi rezervnu kad i ona jos gora, malo nerviranja, napumpasmo iscepanu gumu pa po gasu da nam ne ispusti jer smo primetili da guma ispusta kad se ne krecemo, motor video u oglasima na nevidjeno, bio i sa nama drug koji "sve zna" o motorima, proba on motor, motor ide ko pocepan, kazem ja a papiri, a ovaj drug :" Sve to moze da se sredi", ja jbg. nisam se razumeo u motore uopste, natovarimo ga mi na korpu pa nazad, ono u BG-u guzva u piz** ma*****, stigosmo kuci, za dva dana od tad drug koji je bio sa nama sto "sve zna" bez pitanja uzima motor da se vozi dok sam ja uso da pijem vodu, posle 30 min. vraca se i gura motor, svi mislili svecica, pa dizna, i na kraju kad skinuli da podesimo platine videsmo da je radilica iskidana, i tako ja kazem ovom da damo po pola para, on kaze dobro................. i jos mi duguje ........ papire nisam sredio......... i tako........            ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

Skupio 150 evra da kupim mobilni.. i dodje drug i kaze mi da prodaje motor sto pre i dali sam zainteresovan...ja normalno trk u banku za 3 dana gotov kredit i kupim skuter, dodam one parice za mob sto su bile i to je to... to je bilo u martu mesecu...od tad 8000 km :D jeaa :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

MOj prvi motor je izvađen iz đubreta kod dede u dvorištu i doveden je u vozno stanje od strane dvojice trinaestogodišnjaka. Bili smo šesti razred osnovne. Motor je bio zaribao, PUCH Poni Express, moped tačnije, ne motor... Prvi motor koji smo kupili, glista i ja, bio je tomos CTX, za pare koje smo skupili od šljake preko leta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

prvi motor koji sam vozio u petom razredu, bio je tomos T12 proizveden davne 1962.to je bio dedin motor,"garaziran" ali ubrzo sledi restauracija i voznja do iznemoglosti!nisam imao dozvolu,a nije mi ni trebala..bilo je ratno stanje(1999) pa su svi plavci bili na kosovu.

kada sam zavrsio osnovnu skupio sam neke pare i kupim apn4 za 130e.posle mesec dana je bio u voznom stanju i najlepsi apn u selu.posle sam menjao njega za BT koji nije bio dugo u mom vlasnistvu.sada vozim MZ ETZ 251...to je to za sad a planiram za koju godinu neki drugi malo ozbiljniji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

prvi motor kupih sam za 100 eura, tomos apn4, a da sam malo pogledo po kontejnerima vjerovatno bi bolje i jeftinije proso. onda udrih po njmu i napravih takoreci copera i prodam ga dobro i kupim planetu trkacku ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja