Jump to content

Moto Zajednica

da li se oslanjate na propise u saobracaju?

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

meni je neophodno da ih sve vidim, uvek postoji razlog zasto su tu, u momentu procenjujem da li cu ih krsiti i za koliko ili postovati. Primera radi, znak za opasnu krivinu ili lezeceg policajca je uvek dobrodoslo upozorenje...ovo je primer za one koji ne zhvataju vaznost znakova za ogranicenje brzine, prednosti, znakova za raskrsnicu i slicno. Mogu prekoraciti brzinu ali zavisno od uslova voznje to procenim da li da cinim i u kojoj meri. Retko kad prekoracujem nesto dovoljno drasticno da bi bilo vredno pomena (20-ak % uglavnom da kazem). Kaciga i svetla na motoru su za mene obavezna kategorija saobracajnih propisa, vangradske putne brzine u najvecem broju slucajeva itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Kombinacija koju chine saobracajni propisi i signalizacije, uslovi na putu sa akcentom na vremenske (mokro-suvo),  pa iz toga izadje neka "mera" po kojoj vozim. I sto reche Lancia 88 - nikad, ali nikad bez kacige i uvek upaljeno svetlo.

 

E da, i mala prekoracenja , da se ne lazemo.

 

;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd

Osloniti se je zaista pretezak termin. Mislim, bilo bi to jako opasno na ovim prostorima. Treba ih poznavati, postovati sto cesce ali NIKADA ne pomisliti kako ce vas propisi cuvati. Jer ne voze propisi automobile i kamione, autobuse i ostalo. Voze ih ljudi koji ih uglavnom ne postuju a narocito kada propisi stite tebe (ili mene) na dva tocka. Juce me covek gleda u oci, sa 10m rastojanja i sece mi put, mrtav-'ladan. Da sam se "oslonio" na svoje pravo prvenstva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Uglavnom vožnju prilagodim trenutnim uslovima (suv/klizav kolovoz, gužva...), i najčešće ne poštujem ograničenja brzine, i vrlo često punu liniju. Ostale propise se trudim da ispoštujem što je moguće više. Takodje ako nekim putem vozim po prvi put, ili ga ne poznajem dovoljno, onda sam daleko oprezniji i mnogo više obraćam pažnju na signalizaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja