Jump to content

Moto Zajednica

Koja gradacija, koji filter?

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova

Pošto je uveliko došlo vreme da se zameni ulje na mom FZ6-S (zadnji put sipano Motul 300v 15W50 i presao sa njim 6.500km, na satu trenutno 11.500km-pravih) interesuje me sledeće:

1. Koju gradaciju da izaberem i ima li neke razlike u samom radu motora i menjača ili je samo u pitanju temperaturni opseg? U manual-u tabela kaže 10w30(-10C do +35C), 10w40(-10C do +45C), 15w40(0C do +45C), 20w40(+5C do 45C) i 20w50(+5C do +50C). Meni nešto govori da treba da promenim trenutno sa 15w50 na 10w40. Ne znam treba li da napominjem da je motor preko zime u garaži sa grejanjem.

2. Da li je jeftiniji filter ulja napr. HI-FLO koji košta otprilike 800din. toliko lošiji od Yamahinog koji košta 1.800din? U prevodu, vredi li dodati još 1.000din za or`ginal?

3. Da li motoru smeta ako prezimi sa starim uljem? Neko mi je rekao da je bolje zameniti ga pre zime jer ga staro tj. prljavo nagriza i oštećuje na neki način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Kao prvo, u tvoj motor je bezveze sipati full-sintetiku, ja je po preporuci servisera ovde ne sipam u moju R6.

10w-40 za naše podneblje je sasvim u redu.

Hiflo je takođe sasvim u redu, ovde ga prodaju svi ovlašteni serviseri, za Yamahin filter kojeg platiš skuplje, platiš samo firmu.

Za ovo treće nisam siguran, a nisam nikad ni čuo da šteti ako prezimi sa starim uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Neće mu ništa faliti da prezimi staro ulje, naročito sa tom sintetikom koju si sipao. Filteri na našem tržištu su sasvim OK, nema potrebe da kupuješ original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja