Jump to content

Moto Zajednica

BMW F800GS?!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

pa cekaj da se prvo navozas ovog sto imas..!!taman kad se pojavi ovaj ti menjaj...inace izgleda brutalno..a i snaga i kubikaza mi savrseno odgovaraju...mozda ti budem musterija za strai ;D....pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

A kao sto znamo od viska ne boli glava  ;D

 

Koji ce im kurac taj model?! Cini mi se da je pored svih modela u BMW-ovoj ponudi ovaj model suvisan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Koji ce im kurac taj model?! Cini mi se da je pored svih modela u BMW-ovoj ponudi ovaj model suvisan!

ako ti je 650gs slab

a 1200gs previse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Koji ce im kurac taj model?! Cini mi se da je pored svih modela u BMW-ovoj ponudi ovaj model suvisan!

 

Odgovor na konkurenciju.Najavljen je Transalp 750, Aprilia ce verovatno da izbaci nesto slicno sa motorom iz Shivera, jos slicnih modela ce biti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Karlovac/Zagreb

Evo malo informacija sa AdvRidera:

 

Not sure if you chaps have heard about the latest info given to dealer principals at the beginning of this week at a meeting:

 

None of the mock up pics look anything like the 800.

 

F800GS

21 inch front wheel, upside down forks, 890mm seat height(870 low) 85bhp chain £6k plus

 

F650GS

detuned 800 engine 55bhp but still 790cc(why call it a 650?) lower seat height than above approx £5250

 

Face lifted 1200 and 1200 adv

105 bhp engine(R1200R) reqs 98ron fuel. Looks very very different to the existing 12. It is said that if a new and old model where side by side you could tell them apart at 100m. 1200 colours orange, blue, silver. ADV colours beige!!! and met red. price increase of £100

 

GX450 off road bike 50bhp under 130kg fully fuelled £5500. Something special about swing arm /chain/clutch to keep the chain tight when going over jumps.

 

HP2 sport HP version of the 1200S

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kikinda

R 1200 GS moze da bude previse samo zbog troskova registracije i produzenja registracije.

Veliki gabarit ne mora da znaci neokretnost. Ja sam imao enduro od 200 ccm jednocilindricni, a sada imam reli od 600 ccm V-tvin koji je tezi od prethodnika za stotinak kilograma i mogu slobodno da tvrdim da je bolji i na letnjem putu, i u gradu, i na krivudavom i uzanom lokalnom putu, a i na magistrali. Prema tome i ja bih se slozio da kompromis izmedju F-600 i R 1200 GS nije bas najneophodniji. Ako ti F-650 GS mali, onda ti je R-1200 GS taman kako treba.

 

Po prilozenoj slici mi se cini da 800-tka ima dva auspuha, da ji je to mozda BMW ovom prototipu dodelio neki paralel-tvin agregat?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

 

Po prilozenoj slici mi se cini da 800-tka ima dva auspuha, da ji je to mozda BMW ovom prototipu dodelio neki paralel-tvin agregat?

 

Da. Rotax

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Samo da pojasnim; ni jedan "motor" na gornjim slikama nije prototip, vec je to neko "crtao" u Photoshop-u...  O F800GS-u se prica vec neko vreme, al' BMW do sada nije objavio ni jednu sliku niti je najavio siroj javnosti kako ce da izgleda.

 

Sto se tice "kompromisa" izmedju 650 i 1200...  Pa ne znam, ni meni bas nije logicno da se pravi taj "medju-model", sem da se mnogi ljudi zale da je 1200 previsok...  E sad,dal' ce 800GS biti iole nizi, videcemo, al' sudeci po novoj G650 seriji, verovatno nece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

F650GS

detuned 800 engine 55bhp but still 790cc(why call it a 650?) lower seat height than above approx £5250

 

Ovo mi nije jasno...  Ako ce novi F650GS da ima motor od F800, to znaci DVA cilindra??  Tj. i F650GS i F800GS ce biti dvocilindricni i imati prakticno iste motore sa istom kubikazom?  ???  ???  ???  Tu mi nesto ne stima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Vozio sam prošle nedelje moj bajk iz snova 1200 GS. Reče mi prijatelj da obratim pažnju da je možda malo manje upravljiv u gužvi od mog F 650 ST... Kako da ne!? Da mu stave teg na volan još uvek bih ga želeo! Prolazio sam po gradu kroz gužvu kao kroz sir! I snaga, i upravljivost i položaj za sedenje... ma morali su da me pajserom odvoje od sedišta... a neko je i pištolj potegao  ;D

 

A tek onaj osećaj cimanja u desno kada mu potegneš gas... da nemam ženu... oženio bih se tim motorom  ;D ;D ;D

 

F 800 GS? Mislim da BMW mora da odgovori konkurenciji ali da nema realnog razloga za to. Osim u slučaju da se odrekne 650-ke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

F650GS

detuned 800 engine 55bhp but still 790cc(why call it a 650?) lower seat height than above approx £5250

 

Ovo mi nije jasno...  Ako ce novi F650GS da ima motor od F800, to znaci DVA cilindra??  Tj. i F650GS i F800GS ce biti dvocilindricni i imati prakticno iste motore sa istom kubikazom?  ???  ???  ???  Tu mi nesto ne stima...

 

Štima, točno će tako biti kako piše. Jako lijep motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

  meni je ovo do jaja. S' obzirom da u novoj seriji G nema adventure motora, ovo mi je nekako logicna zamena predhodnih modela. U proslom asortimanu je bio 650gs, koji zaista nema naslednika u novoj generaciji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

F650GS

detuned 800 engine 55bhp but still 790cc(why call it a 650?) lower seat height than above approx £5250

 

Ovo mi nije jasno...  Ako ce novi F650GS da ima motor od F800, to znaci DVA cilindra??  Tj. i F650GS i F800GS ce biti dvocilindricni i imati prakticno iste motore sa istom kubikazom?  ???  ???  ???  Tu mi nesto ne stima...

 

Štima, točno će tako biti kako piše. Jako lijep motor!

 

Ma video sam sad i ja. Stvarno je novi F650GS dvocilindricni i ima 800 cc.   ???  Po meni totalno nelogicno.  I ne izgleda mi kao enduro nego kao najobicniji street bike.  I ruzan je do bola.  :(  Totalno sam razocaran.  Ukenjali su onako dobar model...

 

F650GS.jpg

2008 F650GS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2638 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Nije to BMW-u prvi put da brka.

Ranije su imali kod automobila,npr. 316 sa motorom 1800, pa 523 sa 2500 idt.

A sto se tice dizajna, i ljudi iz BMW-a su rekli da je GS 1200 prvi njihov motor koji se svidja i ljudima koji  ne voze od uvek tu marku. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja