Jump to content

Moto Zajednica

Uvek problemi sa Aprilijom...

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Honda cbr 900rr

Ovako motor je aprilia rs 125 1997,na pocetku sezone mi je jedan "drug" provozao motor cim sam ga kupio i razvalio ga je,pocrkalo je sve sto je moglo da crkne,klip,radilica,cilindar,i kad sam radio generalnu sve sam novo stavio izaslo me je 420e sve,i propisno sam je razradio,od tad samo ja vozim svoj motor,presao sam nekih 4000km od tad.I pre dva dana vozim oko 130 i kad sam stao da se okrenem motor je slabo primao gas,mislio sam da je mozda nestalno goriva posto motor JEDE gorivo trosi kao nenormalan,otisao sam i sipao gorivo ostavio ga da se ohladi i sve je bilo ok.Kad sam sledeci put krenuo vozao sam se i mozda sam isao oko 110 i kad sam stao opet isti problem samo sto se sad motor ugasio i nije hteo da upali.Posle 10 min sam ga upalio ali je tesko primao gas i nije hteo da radi u leru kao inace odmah se ugasi cim pustim gas.Jedva sam dosao do majstora motor je jedva vukao,"seoski" majstor je uvek u guzvi tako da ga je samo provozao i video o cemu se radi,i rekao da su najverovatnije karike u pitanju.Oterao sam ga kuci i nisam ga vise palio taj dan.Juce sam pokusao da upalim ali vergla i nece da upali,tako da sam resio da ga vise ne popravljam ove sezone,cekacu zimu-prolece da ga popravim pa me zanima o cemu se tu radi ipak vi znate vise od mene,slabo se razumem u motore ovo mi je prvi motor.I da naglasim da mislim da je ulje problem uvek je trosio dosta ulja i previse a juce kad sam otvorio da vidim koliko ima ulja na "oko" mi se da je isto kao pre 3 dana(sto je nemoguce pre bi za ta tri dana veci deo ulja "pojeo" mozda se pumpa za ulje zapusila? ) to je bar moje misljenje.Sorry zbog duzeg texta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Honda cbr 900rr

Hvala sto ste se odazvali u ovako velikom broju :lol: ipak nije do ulja,malo sam cackao po motoru,ocistio filter,karburator,sada oce da upali ali nece da radi u leru,radi dok mu drzim gas cim pustim ugasi se.Ipak cu ga oterati kod majstora da ne zeznem nesto 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

da sam na tvom mestu odma bi se resio tog cuda. imao sam ga pre par godina (novog) i vise ja vremena bio po majstorima nego u voznji. i kolega mi je imao rs-a pa smo zajedno terali na popravke. probaj mu jos malo dodati ulja u rezervoar kad sipas gorivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Honda cbr 900rr

Znam i ja tako sad razmisljam,za sledecu sezonu planiram da ga dam i doplatim(ako skupim pare) i uzmem R6 oko 2000-og godista,ovo mi je bio motor samo da se "naucim"...i ucenje me je izaslo do sad preko 2000e,necu vise da se zezam sa 125 kubika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Od dvotaktnog motora koji odrzava "seoski" majstor i ko zna ko pre njega ocekujete da radi kao sat i da se ne kvari? Nije vam to APN :lol: Posedovao sam RS125 ER kao i vecina mojih vrsnjaka u tom periodu i nismo imali nikakvih problema sa njima. Motori redovno odrzavani,redovno kontrolisani vitalni delovi i vozeni onako kako treba.

 

Te Aprilije su vrlo dobri motori i samo se u Srbistanu moze reci da su losi. Generalno kod nas je problem sto ga u 95% slucajeva voze momci koji nemaju dovoljno godina za nesto jace. Od vozaca u tim godinama ocekujes da ga odrzava od svog dzeparca (koji potrosi na gorivo i cave),da pravi greske (padovi),da nema strpljenja da motor dostigne radnu temperaturu pre voznje,da ga vozi 100+km/h gde god je moguce i koliko dugo je to moguce,da sipa ulje za mesavinu koje mu padne pod ruku,da cisti i steluje karburator samo kad nece da upali i ide preko 100km/h i dalje da ne nabrajam :) Stereotipi? Jesu,ali ne i daleko od istine. Ko zna ko je pre tebe vozio taj motor,kako ga je vozio i kako ga je odrzavao (i da li ga je uopste odrzavao). Motor koji prolupa pri "prvoj" voznji obicno govori sve o svom vlasniku i/ili onom ko ga je provozao u tom trenutnku.

 

@filip123: poznanik iz srednje skole je imao novu RS-ku od momenta kad se pojavila kod nas. Garanciju je ponistio prvog dana kada su poskidane blokade. Vozio je za domaci sampionat sa tim motorom i bio je vicesampion 2007-me godine. Ako taj motor nije bio akan onda ne znam koji je. Zamisli,u redovnoj upotrebi nije imao nikakvih probelma :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja