Jump to content

Moto Zajednica

Komplet prve pomoci

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

pa kao pomocnik ministra je covek verovatno odsecen od realnog sveta ... ( kao sto beogradjani ne veruju da se na jugu srbije radi za 8000din mesecno)

 

Saobracajna policija verovatno tumaci zakon kako je njima volja ... ako naletis na pandura koji je ok on ce ti progledati kroz prste ako naletis na nekog zaljustenog on ti pise kaznu ... verujem da zakon kaze da svaka kategorija vozila ima svoju prvu pomoc inace A i B komplet ne bi postojali nego neki univerzalni komplet A+B ...

 

Kroz BG vozis 80km/h i niko te ne dira jer im je u interesu da saobracaj tece sto brze i da se guzve sto brze rasciscavaju ... za 80km/h u Jagodini bi te u zatvor oterali ....

 

Moja preporuka je da kad ti napisu kaznu i dobijes presudu ti je lepo prosledis na :

 

DRAGAN JOVANOVIĆ, POMOCNIK MINISTRA ZA PUTEVE I BEZBEDNOST SAOBRACAJA!

 

 

verujem da tog ministra policija nikad nije zaustavila i nema pojma kako je to kad si obican smrtnik a policajac je danas ustao na levu nogu ili mu je zimnica prokisla ...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pa upravo je to ono sto mene zbunjuje

Komplet B u svom sastavu ime sve stavke iz kompleta A neke i duplo i jos dodati neki elementi

To mu otprilike dodje da je komplet B sveobuhvatniji i da se u njemu samom nalazi i sadrzaj kompleta A

E sad ja too tumacim ovako, ako je vozac u obavezi da nosi PP aparat od S3 recimo a on umesto njega ima S10 onda je on zakonski zasticen jer S10 apaat ima 10kg suvog praha a S3 samo 3kg, pa bi takvu paralelu trebali povuci i ovde

U svakom slucaju, na motoru nosim tip B pa neka pisu kaznu, idemo i do Strazbura ako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Pa upravo je to ono sto mene zbunjuje

Komplet B u svom sastavu ime sve stavke iz kompleta A neke i duplo i jos dodati neki elementi

To mu otprilike dodje da je komplet B sveobuhvatniji i da se u njemu samom nalazi i sadrzaj kompleta A

E sad ja too tumacim ovako, ako je vozac u obavezi da nosi PP aparat od S3 recimo a on umesto njega ima S10 onda je on zakonski zasticen jer S10 apaat ima 10kg suvog praha a S3 samo 3kg, pa bi takvu paralelu trebali povuci i ovde

U svakom slucaju, na motoru nosim tip B pa neka pisu kaznu, idemo i do Strazbura ako treba

 

dovoljno je do sudije za prekrsaje jer je zakon jasan i naglaseno je gde sta treba da se nosi .... NAZALOST je tako ....

 

inace i ja nosim B :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja cu ipak da kupim A komplet da me ne cimaju za dzabe ali cu i da zadrzim stari A. Nek se nadje :D Do tad vozim sa B kompletom i starim A kompletom. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

To je ono sto meni u ovoj debilskoj zemlji sa debilskim zakonima nije jasno i sto mi smeta. Pa dobro ako ti je vec prvi i osnovni cilj da uzmes narodu pare, bar se malo pokrij nekom forom (tipa pa eto dizemo svest o pruzanju prve pomoci) pa ostavi malo mesta za sirotinju raju (u ovom slucaju daj mogucnost da se auto apoteka moze koristiti i na motoru). U vojsci sam obučen za pruzanje prve pomoci, obuka kakva je takva je, sertifikat je svetski priznat, u civilstvu sam aposlvent medicine sa par ispita do kraja, kao takav smatram za sebe da sam dovoljno obučen i stručan da unesrećenom pomognem sa svojim znanjem, a jos ako imam i matrijala tim bolje.

Sada neka mi neko kaze da je cilj zakona povecanje bezbednosti, pa sta ti poveceavas bezbednost ako me sankcionises sto nosim vise opreme nego sto je potrebno :stabre:

Majku vam lopovsku >:(

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Biće jednog dana

Moja preporuka je da kad ti napisu kaznu i dobijes presudu ti je lepo prosledis na :

 

DRAGAN JOVANOVIĆ, POMOCNIK MINISTRA ZA PUTEVE I BEZBEDNOST SAOBRACAJA!

 

 

verujem da tog ministra policija nikad nije zaustavila i nema pojma kako je to kad si obican smrtnik a policajac je danas ustao na levu nogu ili mu je zimnica prokisla ...

 

Samo jedno pitanje, jel neko proverio da li taj čovek zaista postoji pod tim imenom i na toj funkciji? Ime i prezime su onako, u stilu "John Smith", a na telefon je mogao da se javi bilo ko da bi "skinuo s grbače" neke bajkere što zovu po ceo dan i raspituju se o PP 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Moja preporuka je da kad ti napisu kaznu i dobijes presudu ti je lepo prosledis na :

 

DRAGAN JOVANOVIĆ, POMOCNIK MINISTRA ZA PUTEVE I BEZBEDNOST SAOBRACAJA!

 

 

verujem da tog ministra policija nikad nije zaustavila i nema pojma kako je to kad si obican smrtnik a policajac je danas ustao na levu nogu ili mu je zimnica prokisla ...

 

Samo jedno pitanje, jel neko proverio da li taj čovek zaista postoji pod tim imenom i na toj funkciji? Ime i prezime su onako, u stilu "John Smith", a na telefon je mogao da se javi bilo ko da bi "skinuo s grbače" neke bajkere što zovu po ceo dan i raspituju se o PP 1zvizduk.gif

 

Milutin_Mrkonjic.jpg

 

Министар за инфраструктуру и енергетику

 

дипл. инж. грађ. Милутин Мркоњић

тел: 011 3619833

мејл: mrkonjicm@mi.gov.rs

 

 

Шеф кабинета

дипл. екон. Снежана Зековић

мејл: zekovics@mi.gov.rs

 

 

Односи с јавношћу

Зоран Поповић

тел: 011 3619833

мејл: zoran.popovic@mi.gov.rs

 

Михајло Шаулић

тел: 011 3619833

мејл: mihajlos@mi.gov.rs

 

Министарство

 

Немањина 22-26,11000 Београд

 

  • Сектор за путеве и безбедност саобраћаја, Немањина 22 – 26
  • Сектор друмски транспорт, Нови Београд, Омладинских бригада 1
  • Сектор за железнице и интермодални транспорт, Немањина 22 – 26
  • Сектор за ваздушни саобраћај, Немањина 22 – 26
  • Сектор за водни саобраћај и безбедност пловидбе, Немањина 22 – 26
  • Сектор за европске интеграције и међународну сарадњу, Немањина 22 – 26

Државни секретари:

др. Рајко Перић

тел: 011 3066694

проф. др. Славољуб Вукићевић

тел: 011 3616439

Миодраг Миљковић

тел: 011 3631763

 

Јовица Заркула

тел: 011 3631763

 

Секретар Министарства:

Милка Марковић

тел: 011 3631769

 

 

Помоћници министра:

Радослав Томашевић

помоћник министра за ваздушни саобраћај

тел: 011 3616579, факс: 011 3617486,

мејл: rtomasevic@mi.gov.rs

 

Милорад Илић

помоћник министра за друмски транспорт

тел: 011 2691432, 3115600, мејл: mputnicki@mi.gov.rs

 

Драган Јовановић

помоћник министра за путеве и

безбедност саобраћаја

тел: 011 3616537, мејл: dragan.jovanovic@mi.gov.rs

 

Дејан Ласица

помоћник министра за железницу и

интермодални транспорт

тел: 011 3612938, факс: 011 3619710,

мејл: dejan.lasica@mi.gov.rs

Павле Галић

помоћник министра за водни саобраћај и

безбедност пловидбе

тел: 011 3616358, факс: 011 3617486,

мејл: vodni@mi.gov.rs

 

Mирјана Трифуновић

помоћник министра у сектору за европске интеграције

тел: 011 3619398,

мејл: mirjana.trifunovic@mi.gov.rs

 

 

 

evo odgovora...ja sam zvao...evo i kako sam ga nasao.....

 

ja cu i dalje da nosim komplet B......jer slovo na kompletu ne odredjuje sta ima u njemu realno!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Realno, u zakonu pise da motori moraju da imaju prvu pomoc tip A, realno saobracajac moze da pise kaznu zato sto nemas PP odgovarajuceg tipa za tvoje vozilo. Jbg, ni meni se to ne svidja, ali ko mene/nas to pita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

a nije li dobro da ovom Draganu Jovanovicu neko pusti Mail i da pita zasto nam je on rekao da mozemo B komplet da koristimo a saobracajci nam pisu kazne sto ne nosimo A komplet ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

pa za sad nikom .. bar ja ne znam ...ali kako su mi saobracajci rekli kad sam pitao da od prvog ko nosi B umesto A ima da pisu kaznu .. za sad jos uvek upozoravaju ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ja realno mislim da se to malo digne na pocetku prasina a da prvu pomoc dok pocne sledeca sezona nece niko ni traziti bar tako mislim.:stabre: Mislim voleo bih bar tako da bude.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja realno mislim da se to malo digne na pocetku prasina a da prvu pomoc dok pocne sledeca sezona nece niko ni traziti bar tako mislim.:stabre: Mislim voleo bih bar tako da bude.:takoje:

 

da li vam je ikada policajac na uvid trazio sijalice, sajlu, trokut, zeleni prsluk, evropski obrazac?

meni licno ni jedan jedini put

 

a secate se koliko se pricalo o tome :D

 

verujem da ce i sa ovim biti tako, ali to sad ne mozemo nikako znati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ljudi, je ne znam dal vi citate postove ili samo zakljucujete preko naslova!na zalost ocigledno vecina vas samo procita naslov i prve 2 recenice...sto mogu reci da je jadno....ipak ste malo obrazovaniji(nadam se da imate makar 4 razreda osnovne), a ko nema a nalazi se na forumu je zasigurno fenomen...

 

 

dakle evo objasnjenja( za one koji imaju skolu, a ipak nisu naucili da citaju):

 

doticni pomocnik ministra Jovanovic je rekao MENI:

- nisu predvideli koriscenje B kompleta na kolima, tj nije im palo na pamet;

- po pravilniku nije dozvoljeno nosenje drugih kompleta na vrsti vozila;

- i najvaznije, policajci NECE kaznjavati ljude koji imaju B komplet na motoru, jer on iz svog iskustva zna kako policajci rade.....i ako treba da se pozovemo na njega, pozovimo se...jer je on pisao taj zakon i pravilnik!

 

dakle to su njegove reci!

 

DAKLE U KAZNI SI AKO NOSIS B KOMPLET, ali pomocnik ministra kaze da mozemo da prodjemo i da nas nece kaznjevati!

 

 

NADAM SE DA STE PROCITALI!

ZA ONE KOJI SE PRAVE PAMETNI(A IMA IH I OVDE) NAJVAZNIJE STVARI SU BOLDIRANE(boldiranje je opcija koja omogucava da se slova podebljaju i time postaju vidljivija i jasnija, u pokusaju da se izdvoje iz konteksta)- OVO SAD I OSOBA SA IQ OD 50 RAZUME...

 

 

DAKLE KO BUDE KAZNJEN, NEKA SE OBRATI MENI PA DA ZOVEM POMOCNIKA MINISTRA ILI NEKA ZOVE SAM...DATUM ZVANJA IMA U MOM POSTU, KADA SAM IH IZ DOSADE ZVAO!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ne bi da remetim mišljenja i predubjeđenja, ali dok bilo ko od nas stigne do dotičnog gospodina, a Marfi kaže da njega neće biti tu kad nam bude trebao, "izdogovaraće" se sa pederima u plavim uniformama, naplaćaće se kazni i zaradiće kaznene bodove. Sva je sila i vjerovatnoća da će i kad se dogura do sudije za prekršaje, taj isti sudija da kaže da on poštuje slovo zakona na papiru, a da taj dotični gospodin ako je već pisao zakon, trebao je da ga napiše kako treba, kao i da napiše/predloži amandman da se unesu ptorebne izmjene. Sudiju to sve zajedno zaboli načisto.

 

I meni je žao da dam toliku lovu za nešto što realno neću upotrijebiti, ali mislim da mi je najlakše dati te novce, preboljeti tu zajebanciju i biti miran. U ovoj državi se nikad nizašta nismo uspjeli organizovati, pa sasvim sigurno nećemo ni za usranu prvu pomoć koja je čisto i ozakonjeno pljačkanje naroda. Smanjite sebi brige i kupite jebenu prvu pomoć, čisto da se pederima u plavim uniformama začepe usta. Biće vam lakše sasvim sigurno...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Volim što plačemo unapred za nešto što nam se verovatno neće desiti :lol: Srpska posla, pesimisti broj 1 u svetu.

 

add.png1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ajde Aćime ti mi onda reci kada je ova država uradila nešto za svoje građane? Stalno nas pljačkaju, razlozi se samo iznalaze... Svaki novi je sve nebulozniji od onog prethodnog.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Državu sačinjavaju građani, kakvi građani, takva i država.

 

Ali jedno je sigurno, ako imaš novu prvu pomoć za B, niko ti neće pisati prijavu jer je to nadset kompleta A i sigurno ne može biti nevalidan. Komplet A je napravljen da bi bio manji i prikladniji za motore. Policija ne postupa tako što pročitaju Zakon, već se na osnovu Zakonu pišu njihovi interni pravilnici po kojima postupaju, a verujem da nijedna budala neće napisati da nije po Zakonu ako imaš duplo više medicinskog materijala od propisanog. Isto bi bilo kada bi te kaznili što imaš dva rezervna točka umesto jednog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Sito-stampom ili nalepnicom komplet B pretvoriti u komplet A i praviti se lud.

Mozes i na staru kutiju da nalepis novu nalepnicu, ne moras novu da kupujes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Да је неко и видео мислиш да би ти овде написао? :lud:

То је кривично дело, да си ти нама жив и здрав! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Cisto sumnjam da ce policija da primeti da je nalepnica umesto sito stampe kad stavis u onu providnu kesu u kojoj stoje kad se prodaju... A i de pise da mora sito stampa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja