Jump to content

Moto Zajednica

1grupa,2prevoja,3zamka,4hotela,5gradova,6nocenja,7dana

Recommended Posts

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Iako je samo jedan motor manje u retrovizoru se videlo da nedostaje veliki komad ekipe.

daću ti ja....!! 3stabre2.gif

kao, zaklanjao sam ti čitav retrovizor svojim gabaritima?? 1zvizduk.gif A kako bi se snašo, da ti je Bojan sa svojim dimenzijama i onim "ikea" nameštajem iza guzice?? 1staa.gif

 

 

Da nisam imao ranijih Davorovih i Jožefovih informacija o Rumuniji, ulazio bih u tu zemlju sa velikom skepsom. Očekivao bih banana državu, koruptivnu, kriminalnu, siromašnu, prljavu, a tačku na sve dodali bi i cigani, kojih valjda ima oko 11 %. Ali većina stvari, sa kojim sam se sreo u tih par dana, prijatno su me iznenadile.

 

Prvo saobraćaj, jer tu smo bili i najviše angažovani. Rumuni voze kulturno. Nema žurbe, nema nervoze, stresa, šokova, nema sviranja, nema jbtm, ne seku krivina, kao što je to kod prepotentnih Slovenaca već nacionalni sport. Oni se sklanjaju, kad primete motor pozadi sebe. Svaka im čast pogotovo zbog toga, što kod njih nema neke saobraćajne tradicije, automobili su u prošlom režimu pre bili izuzetak nego običaj. Ceste su im solidne, a neke sasvim uništene - ima i srednjih. Smetali su mi jedino psi, kojih ima uz put mnogo i nikad neznaš, kad će ti preseći put.

 

Ugostiteljstvo - gde god smo išli, bili smo posluženi kulturno, sa osmehom, recepcionerke, konobarice mlade, privlačne, da se oči odmore. Kad donesu pivo, natoče ga u čaše, toga kod nas nema. Kelner (na vidikovcu iznad Brašova) - gospodin u godinama, obučen u prošlom režimu (kao i restoran), uglađen, fin, taktan - nostalgično. Trebali bih objaviti slike detajla iz tog restorana, keramičke pločice, vodokotlić u wc-eu još je original limeni. Onda žičara, kabina - koja konzerva!!

 

Gradovi, posebno centri i stari delovi lepo su održavani, arhitektura iz komunizma, ona odvratna, gruba, bezosećajna živo podseća na bivši režim, a sada fasade nose reklame svetskih kapitalističkih brendova. A ima sredina i objekata, gde se oseća novac EU. Iznenadila me je čistoča u gradovima i u prirodnoj okolini uopšte. Korita njihovih reka su čista. Nema kesa, flaša, smeća... nema ništa!!

 

Na kraju - ljudi su pristupačni, prijatni, hoće da pomognu, informiraju, ali retki pričaju još koji jezik pored vlastitog. Ovako sam ja video i doživeo Rumuniju u tih par dana. Preporučujem posetu, vama je bar blizu. Inače ja više volim egzotiku nego "Švicu".

 

 

Ekipo, hvala svima na prijatnom druženju i nadam se da vam nisam zadao prevelike glavobolje i da vam Tanja nije previše pojela živaca sa njenom vožnjom.....mada se je devojčica pred kraj proputovanja jako popravila u vožnji.

Ja sam Tanji već dao kompliment, samo je kod tebe deficit strpljenja. 1mda.gif

 

 

p.s.: Ah, da, ićiću ponovo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Posto nesto slicno planiram za sledece leto, zamolio bih nekoga od vas ko je snimao track-log da ga okaci ovde.

 

Mislim da Bojan (bmw) ima ili mozda Mare. Nam mom gps-u je nesto crklo sa punjenjem pa sam nesto improvizovao za kriticne deonice u gradovima, a ostalo sam vozio napamet posto ovu rutu vec dobro poznajem

 

 

Nažalost, Bojan se danas vratio sa balkana (4600 kilometara) i nema track-log.....naime kada sam krenuo iz Srbije u BiH garmin mi je nešto pobrljavio (imao sam uključene SCG i AR karte), pa sam pobrisao sve logove...i onda je radio....

 

Ekipo, hvala svima na prijatnom druženju i nadam se da vam nisam zadao prevelike glavobolje i da vam Tanja nije previše pojela živaca sa njenom vožnjom.....mada se je devojčica pred kraj proputovanja jako popravila u vožnji.

 

Ma Tanja je bre zmaj!!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Stromcina

Ja bih samo da cestitam deda Tomi :givemebeer: (hihihihi) na utiscima koje je neverovatno verno i iskreno preneo o lepoti, cistoti i kulturi (pogotovu u saobracaju), i u potpunosti se slazem s njim u pogledu svega....osim u pogledu Olivera Mandica :haha2:

Zahvalio bi se celoj ekipi na malo :cirka1: i za noci koje smo posvetili dubokim konstruktivnim razgovorima :gurman::blabla:

Mnogo sam se lepo proveo -_- , mnogo sam lepo iznenadjen :staa: , mnogo lepoga ima da se vidi da se nemoze recima opisati... :lud:

Jedva cekam da vas opet vidim :Hitman: jer sam se pored vas osecao jako dobro i inspirativno :ooo: ! Ni jednog momenta mi nije zao sto sam bio :grr: jer ovakve stvari ostaju do kraja zivota :takoje: !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Stromcina

Pozdravljam:

Bojana :BMW2: , Tanju :Golub:, Tomu :givemebeer: , Mareta :cirka1:, Josku :moto3: , Saleta :dezpr: i naravno domacine Davora :pisac: i Sandru :jee2:

Hvala vam na svemu i kod mene ste svi uvek i u svako doba :offtopic:

Ma salim se bre! Jedva cekam da se vidimo ope i jedno veliko :dobrodosli2: any day, any time pa do sledece avanture SRECNI PUTEVI I NEKA VAS BOG CUVA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Varaždin

Vrlo iscrpan putopis sa detaljnim opisima mjesta i ustanova koje obiđoste. :takoje:

Iako sam posjetio neka mjesta u spomenutoj državi sad vidim kako ima još mnogo toga lijepog za obići!U svakom slučaju vrlo zanimljiva destinacija!

Ako te rumunjsko ministarstvo turizma već ne plaća za izvrstan marketing, krajnje je vrijeme da to učine!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Ljubljana - Slovenija
  • Motocikl: BMW R-1200GS

Zdravo drugari!

 

Svaka vam čast!

Kad bi sva putovanja bila ovako organizovana i vođena, kad bi svako društvo bilo tako prijatno i usaglašeno, uopšte ne bi završio sa putovanjima...

 

Šta da kažem?

 

Cijelo vrijeme, od dolaska u Temerin i gostoprimstva Petra i Melinde pa cijeli put kroz Transilvaniju te povratak nazad u Temerin osječao sam se kao u grupi samih starih prijatelja, sa kojima bi se znali več deset ili više godina.

 

Sam osječaj u vožnji, razgledavanje, razgovori do ranih jutranjih satova, sve druženje - bilo mi je stvarno u radost i zadovoljstvo.

 

Kao što sam več rekao, bio sam u Romunjskoj samo jednom prije par godina, ali samo na jugu, pa baš nisam bio oduševljen.

 

Tako mi je bila Transilvanija ovog puta potpuno novo iskustvo. Kao da bi bili u potpuno drugom dijelu svijeta. Sasvim se slažem sa Tomom i njegovim opisom očima čovjeka, koji je prvi put došao u Rumuniju.

 

Isto tako mogu jedino pohvalit putopis, te veoma bitne informacije o glavnim atrakcijama i o nočenjima, ap bi se mi svi mogli ogledati i naučiti, kako se napiše zaista interesantan putopis.

Nije ni čudo, da su svi grickali kokice uz čitanje i čekanje na nastavak...

 

:moto3:Pa bilo bi sve zaista idealno, ako bi se još Davor zaustavio na pivo u svakoj gostioni uz put, da ekipa ne bi bila stalno žedna! :ooo:

 

 

A u prilogu su i moji tracklogovi sa Garmina u GPX formatu. Nadam se, da če biti od pomoči. Ako trebate u nekom drugom formatu, napišite.

 

Pozdrav cijeloj ekipi!

33A.gpx

34.gpx

35.gpx

36a.gpx

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Ljubljana - Slovenija
  • Motocikl: BMW R-1200GS

Uz sve gore napisano moram isto tako pohvalit Davora za putopis, koji je zaista odlično napisan - sa puno bitnih informacija tako o zanimiljivostima uz put, kao i o nočenju.

 

Pa sam umesto svog potopisa na svoju stranicu stavio link do te stranice! :takoje:

 

Nadam se Davore, da nemaš ništa protiv?

 

Sav sam putopis pročitao u samo jedan dah (skoro da sam se udavio):moto3:, jer nikako nisam mogao prestanem da čitam.

 

Samo mi je falila još koja Haţegana uz to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

Davore, super putopis. Šteta što nisam mogao sa vama, ali ču iduče godine opet u Romuniju ali kasnije nego ove godine. Pa da tamo nekdje proslavim 200 000 km predženih sa motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Davore, super putopis. Šteta što nisam mogao sa vama, ali ču iduče godine opet u Romuniju ali kasnije nego ove godine. Pa da tamo nekdje proslavim 200 000 km predženih sa motorom.

 

Mislim da Davor neče imati ništa protiv ako ovo napišem.....

 

Možeš prvo sa nama kroz Bugarsku.....:D ....pa onda u Rumuniji proslava....:cirka1:

Naravno i MDR i Maus su dobrodošli....:moto3: i Nikola-Pera......on je neponovljiv....:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Davore, super putopis. Šteta što nisam mogao sa vama, ali ču iduče godine opet u Romuniju ali kasnije nego ove godine. Pa da tamo nekdje proslavim 200 000 km predženih sa motorom.

 

Mislim da Davor neče imati ništa protiv ako ovo napišem.....

 

Možeš prvo sa nama kroz Bugarsku.....:D ....pa onda u Rumuniji proslava....:cirka1:

Naravno i MDR i Maus su dobrodošli....:moto3: i Nikola-Pera......on je neponovljiv....:jee:

Hvala na pozivu,ali MDR i Pera 1.juna krecu put Portugala,ali ako se termini uklope...... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Sledeće godine je ovaj vaš put.....moj dopust.....100%. Baš sam juće pričao sa Tomom..........i oduševio me još više nego ove fotografije. Jedva čekam 2012 :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :ooo: :aha::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja