Jump to content

Moto Zajednica

letovanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Evo da se i ja ove godine zapljunem. Pao je dogovor sa mojom devojkom da odemo ove godine do nje u Neum (BiH) na more da se malo opustimo i odmorimo ali doci cemo cim meni pocne godisnji odmor.Tako smo se dogovorili Almihty i ja da se odlucimo na put. Sve pripreme i pregledi motora uradjeni uprkos standardnoj guzvi oko papirologije uz pomoc nasih drugara iz MOTOLABORATORIJE, koji se i ovom prilikom jos jednom zahvaljujem. pa da pocnemo.

Dogovoreno vreme polaska 3 avgust u 7:00 ispred Nemanjine Almighty-eve zgrade.

Pakovanje stvari na motor i polazak.post-15358-0-65737100-1315063926_thumb.jpg moram po obecanju koje sam dao i majicu da pokazem ali ce se na drugim slikama mnogo bolje videti post-15358-0-76468100-1315064037_thumb.jpg post-15358-0-76060700-1315064129_thumb.jpg Planirana ruta je bila iz Beograda,pa Sabac,Loznica,Mali Zvornik, Vlasenica,Sokolac,pa preko prelepe Romanije u Sarajevo,Konjic,Mostar,Stolac,Svitava,Neum.

Elem stizem po Almighty-ja,hvala bogu spreman,ispraca nas njegova mama i zeli srecan put.

gRTY7_mg0411.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

ECgIp_mg0412.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

1hCku_mg0414.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Magarici napakovani i krecemo, posle nekih 60 km od Beograda Almighty naglo staje i poscinje nervozno da kopa po koferu,stao sam sishao sa motora i pitam sta se dogadja dok nije izvadio sendvice i poceo da jede tad sam skapirao da ce nam to biti prva pauza hehehe, ja ko po dobrom starom obicaju ne mogu vece pre puta da spavam kako treba a ni da jedem dok putujem pravio sam mu drustvo u soku i cigari.

 

kvNaK_mg0415.th.jpgxH1Yr_mg0415.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

nastavak sledi

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Bio sam malo u guzvi pa reko evo da nastavim. dakle imali smo obavezu da se javljamo kad god stanemo pa je neko od nas bio dobar decko i to postovao hehehe drugi su hvatali maglu od obaveza sa povremenim porukama.

 

mg0419.jpg

 

mg0421.jpg

 

mg0424.jpg

 

 

mg0425.jpg

 

 

posle krace pauze i slikanja okoline ceka nas dug put valjalo bi poci, vozili smo tako pazili na traktore,sa sporednih puteva,gledali zgranuta lica prolaznika i uzivali u putovanju,posle nekog vremena voznje negde posle loznice resismo da napravimo jos jednu pauzu na moju inicijativu,jer mi se strasno pripila kafa pa smo nasli neki restorancic finog izgleda sa parkinom gde smo resili da stanemo i popijemo kaficu pred nastavak puta a i idealno za jos koju fotografiju.

 

otprilike ovoliko km od beograda,

 

mg0426.jpg

 

8CmkB_mg0427s.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

mg0428.jpg

 

mg0431.jpg

 

i naravno ono sto sam obecao kroz Bosnu sa majicom

 

 

0rHHS_mg0433.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mg0435.jpg

 

Hfde2_mg0437.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

posle malog odmora resismo da nastavimo putovanje,na granici smo imali utisak da su nasi carinici jedva cekali da nam vide ledja,tu je nazalost zabranjeno slikanje tako da cete moci samo da zamislite njihove izraze lica. Prolazimo bez veceg zadrzavanja i nastavljamo da se vozimo samo sad ne moramo da pazimo na rupe i neravnine jer su putevi i ulice u Bosni odlicni i prosto je milina voziti tuda. Stajemo kod Milica da se malo relaksiramo i natocimo gorivo i bivamo jako prijatno iznenadjeni potrosnjom,dolilismo smo gorivo spalili par cigara osvezili se malo pa put pod tockove. Inace konstantna temperatura je bila izmedju 33 i 38 stepeni tako da smo na svakom stajanju bili primorani da susimo stvari.

 

mg0438.jpg

 

0N5Bq_mg0439.th.jpg

 

mg0440.jpg

 

stajemo i na jednom lepom mestu na podromaniji jer su nas krivine odusevile s obzirom da prvi put putujemo tuda motorima,pravimo pus pauzu i nastavljamo dalje uz povremene nalete nasih moto kolega, koji takodje peglaju istim putem kao i mi,na podromaniji i romaniji smo malo i danuli dusom od vrucine jer je temperaturam manja za nekih 8 do 10 stepeni. krivine nismo uspeli da slikamo nismo ni probali jer ih je jako mnogo i gomilaju se jedna za drugom pa nije bilo vremena

 

mg0442.jpg

 

eLCZW_mg0444.th.jpg

 

mg0445.jpg

 

a89Is_mg0446.th.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

neposredno pre sledecih fotografija gde almighty pokazuje koliko je sastrugao fuzastere i gume desava se sledece, ko je upoznat sa pricom oprosti ce mi.Par dana pre puta imao sam sitan kvar na motoru koji je uspesno otklonjen. Najednom iz motora cujem cudne zvuke kao da nekim gvozdenim delom grebem po asvaltu,vec sam izasao iz krivine ,ne razumem sta je sad i milion misli u glavi dok nisam pogledao u retrovizor i imam sta da vidim, Almighty se toliko opustio u krivinama da je verovali ili ne bukvalno na koferu sa zadnjom gumom koja jedva da dodiruje poglogu i prednjom koja lepo prijanja na putu izlazio iz krivine,izgledalo je kao da ima prednju vucu , i umire od smeha jer gleda u mene i vidi da meni nista nije jasno na kraju se ispostavilo da su zvukovi koji su dolazili bili u stvari zvuci njegovih fuzastera i kofera.

 

mg0451.jpg

 

1XVR3_mg0453l.th.jpg

 

mg0462.jpg

 

am725_mg0460.th.jpg

 

Stizemo u prelepo Sarajevo, javlamo drugaru da smo tu,posle par minuta staje momak sa skuterom i pita odakle smo jer nam treba smestaj imamo li gde da spavamo,rec po rec ispostavilo se da ide u Beograd cesto i da je odusevljen i da ima dosta drugara u Beogradu.Ako nam bilo sta treba da mu se javimo ostavi nam broj telefona,decko se zove Miljan i ovom prilikom mu se jos jednom zahvaljujemo.

 

 

mg0454.jpg

 

vNiA3_mg0455h.th.jpg

 

mg0456.jpg

 

Dok smo sacekali druga bili smo mrtvi gladni tako da cevape nismo ni stigli da slikamo, znate kako kazu ko nije jeo cevape u Sarajevu ne zna sta su cevapi, iskreno i u pravu su ljudi cevapi su bili fenomenalni,Sarajevo je inace ko nije bio ne zna sta propusta, jednostavno prica za sebe prelep grad gde sve funkcionise onalo lagano ljudi se druze kafici su skoro pa puni raje na ulici non stop,bas carsija cuva pravi duh Sarajeva sve onako kao sto je bilo nekada, prosto se recima ne moze opisati male radnjice sa svim i svacim,pa hadzi husrefbegov bezistan. Ko ima prilike verujte mi nece pogresiti ako poseti Sarajevo.

mg0457.jpg

Popismo jos jednu kafcu tu sa drugarom koji je dosao da nas vidi pa nastavismo dalje,skoro pun sat smo se probijali kroz Sarajevo jer nas je uhvatila guzva i popodnevni spic, dodjosmo nekako do auto puta i nastavismo dalje.Vozismo tako i vozismo dok ne stadosmo da dospemo gorivo jer smo od silne voznje na to i zaboravili hehehe negde pred Capljinu

mg0463.jpg

 

gde smo odlucili da necemo kroz Hrvatsku nego cemo i dalje kroz Bosnu,naravno preko Svitave posto je klasican enduro put sa naznakom asfalta ispod silnog kamenja koje pokriva put,gde se moj drug zaboravio odnosno nije bio obavesten da je put dvosmeran a ne jednosmeran pa zamalo nije iz krivine zavrsio na desnom faru jednog putnickog automobila,posle cega smo napravili pus pauzu na sred svitave ali nam se siktanje iz zbunja nije ni malo svidelo da smo brze bolje seli na motore i odlucili da cemo praviti pauzu kad stignemo jer imamo svega oko jos 30-40 kilometara puta.

 

Stigli smo kod moje devojke kuci napokon i neki od nas su ostali da pricaju

mg0469.jpg

 

i prepricavaju nas danasnji podvig a neki od nas su vidi se iz prilozenog

 

mg0515.jpg

 

evo par slika kao neum u principu izgleda

 

post-15358-0-76838500-1315099880_thumb.jpg

 

mg0474.jpg

 

8PKwI_mg0478c.th.jpg

 

mg0480.jpg

 

i ulice su predivne,ceo Neum je u kaskadama,i relativno malo mesto ali je divno za odmor

 

 

mg0528.jpg

 

WcKpm_mg0530.th.jpg

 

mg0536.jpg

 

a na plazi su nas docekali prijatelji zagrepcani i prijatelji iz sremcice

 

mg0552.jpg

 

mg0574.jpg

 

DJQoS_mg0549f.jpg

 

Nastavice se

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Nedugo,2-3 dana posto smo stigli u Neum,dobijamo informaciju da nam je drugarica Mina u prolazu kroz Neum,odmah se dogovaramo da se vidimo ali posto je ona bez motora icicemo mi do nje i tako i bi ona je bila u Sresen-u mislim da sam zapamtio ime to je nekih 60-tak kilometara od Neuma u Hrvatskoj, e tu je tek palo zezanje odlazak na plazu Mine,Nemanje(Almighty) i mene bilo je za svau pricu, prvoklasne dagnje pravo iz vode u lonac,riba na rostilju,a posle prelazak na ostvo Kraljice mira,elem da ne davim vise pogledajte i sami o cemu se radi.

mg0708.jpg

 

YlD5m_mg0709.th.jpg

 

mg0711.jpg

 

KFMSM_mg0714vk.th.jpg

 

mg0716.jpg

 

i posle par krugova na motoru cisto da bude mirna,usledilo je pokazivanje mog kuvarskog umeca kao rostilj majstor s tim sto sam zaboravio da obucem shorc pa su umesto ribe mogli da budu i dimljeni bataci na meniju. Sve je dobro proslo

 

FWL2I_mg0730p.jpg

 

MyPKe_mg0720.th.jpg

 

onaj tamo celavi za rostiljom sam ja ako je nekome promaklo

 

mg0742.jpg

 

 

Mina uvek spremna za akciju

mg0745.jpg

 

Sad ne znam zasto je Nemanji bilo interesantno da slika moje medjunozje uz rostilj ,mozda zbog nacina na koji sam ga stitio uvijenog majicom ili zbog nekih drugih razloga moracete njega da pitate hehehehehehehehehehehe salim se naravno stalno sam se cesao zbog zara koji je pri pucketanju uglja iskakao i kao teledirigovan sletao meni na noge

 

mg0746.jpg

mg0747.jpg

 

Nastavljam pricu sutra pozzz

nadam se da vam je interesantno

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Evo da polako nastavim.

 

mg0749.jpg

 

IXzuG_mg0752rtc.th.jpg

tu se posle prikljucila i njena seka Lina

 

 

mg0724.jpg

 

9RnB7_mg0754.th.jpg

 

mg0756.jpg

posle obimnog frustuka pokusavali smo da se bavimo i fiskulturom i nekim manje teskim vezbama

rzU5t_mg0757.th.jpg

 

mg0760.jpg

 

ali je nekako nisam uspevao pa sam reso da im dam moralnu podrsku iz horizontale

 

SO0oK_mg0763.th.jpg

 

odlucio sam da fizicki rad i ja ne funkcionise u skladu pa smo resili da jedan drugog ne diramo.Posle odlska na ostrvoimali smo problem sa camcem pa je nemanja morao da pliva nazad sa stvarima uvijenim u ostatak camca tako da nismo hteli da rizikujemo da pokvasi aparat.Posle kraceg odmora od plivanja i hodanja krenuli smo polako za Neum.

 

Kod njih je stvarno lepo motori su ceo dan bili na ulici nije bilo bas nikakvih problema,to je cisto da razbijemo price kako nas ne vole i Hrvatskoj,cak sta vise ljudi su nas pozdravljali gde god su nas zatekli.

Pada dogovor da svi zajedno idemo sutra u Prapratno,to je jedna divlja plasa u pesku posle Malog Stona,slike ce same za sebe reci da ne prepricavam ja kako to izgleda.

 

mg0796.jpg

 

404.jpg

 

mg0799.jpg

 

WsSF3_mg0804.th.jpg

 

a neki od nas su imali i problem sa peskom hehehehe

mg0807.jpg

 

FUICR_mg0816.th.jpg

 

mg0824.jpg

 

 

mg0835.jpg

 

OBGp2_mg0836g.th.jpg

 

ovako izgleda pogled odozgo

 

mg0849.jpg

 

JJnLT_mg0850.th.jpg

 

mg0853.jpg

 

 

Obaveze traze vreme, odoh ali cu nastaviti putpis. ima tu jos dosta toga hehehe pozzz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Tu smo se i malo pogubili pa smo se cekali na glavnom skretanju,gde smo ja i moja lepsa polovina jedva nasli hlad,

mg0854.jpg

 

mg0855.jpg

 

LUPx1_mg0856.th.jpg

 

u povratku Nemanja je uspeo da napravi i par slika u voznji pred samu granicu

post-15358-0-50079000-1315169377_thumb.jpg

 

post-15358-0-26121600-1315169441_thumb.jpg

 

post-15358-0-89979200-1315169516_thumb.jpg

 

kad smo dosli u Neum poceli smo da se smejemo jedni drugima jer smo bili crveni kao rakovi,e tu su na scenu stupile nase domacice mazuci nas kiselim mlekom,koje ume toliko da smrdi kad se osusi da smo par puta heli da bacimo peglu, e pa ovako je to izgledalo grimase koje smo pravili su uslovni reflex na smrad

 

post-15358-0-57913500-1315169880_thumb.jpg

 

post-15358-0-24612200-1315169959_thumb.jpg

 

post-15358-0-01351800-1315170037_thumb.jpg

 

post-15358-0-03004400-1315170073_thumb.jpg

 

post-15358-0-90001200-1315170107_thumb.jpg

 

post-15358-0-62597900-1315170207_thumb.jpg

cele vece smo sijali kao bozicne sijalice crveno hehehe

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

post-15358-0-41451600-1315170319_thumb.jpg

 

u Neumu se svako vratio svojim uobicajnim dogadjanjima i obavezama pa i rekreaciji,

 

mg0587.jpg

 

mqKSt_dscf0337rt.th.jpg

 

img0895.jpg

 

pa su tu pale i neke nove simpatije hehehehehe

 

R9rTi_img0899zu.jpg

 

img0863.jpg

 

mg0668.jpg

 

3BolX_img0865e.th.jpg

 

imalo je tu i razlicitih momenata posto volim da se prckam po kujni,pogotovo da spremam italijansku hranu,neki su imali prilike da se uvere svi su zivi zdravi i siti hehehe

img0871.jpg

 

post-15358-0-68595300-1315171359_thumb.jpg

 

post-15358-0-01393200-1315171417_thumb.jpg

 

dscf0349.jpg

 

tcrJj_dscf0358l.th.jpg

 

img0900.jpg

 

dscf0361.jpg

 

LYzKR_dscf0360z.th.jpg

 

Nastavice se sutra

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Polako se blizio dan kad smo trebali da krenemo nazad za BG,tako da smo u Neum-u malo izlazili uglavnom se kupali,pili kafu,i uzivali.

 

mg0547.jpgmg0547.jpg

 

dscf0368.jpgdscf0368.jpg

 

dscf0378.jpgdscf0378.jpg

 

img0893.jpgimg0893.jpg

 

Polazak nazad bio je 15 avgust opet u 7:00 hehehe

 

dscf0405.jpg

 

dscf0406.jpg

 

dscf0407.jpg

 

i tako krenusmo na put i opet prva pauza na 60 km od Neuma sada to totalno slucajno i naravno Nemanja opet gladan hehehe a i da napravimo par slika,jer slikarska kolonija mnogo lepo izgleda sve je nekako kao nestvarno,izgledaju kao da ih je neko nabacao na to mesto. Uglavnom da ne davim pogledajte sami ono sto smo uspeli da slikamo.

 

dscf0408.jpg

 

dscf0410.jpg

 

dscf0409.jpg

 

dscf0411.jpg

 

dscf0412.jpg

 

odmah posle Konjica nailazim na mali problem,radar koji me zaustvalja jer sam prekoracio brzinu ,posto su bili odmah iza krivine nisam ih ni video a gledali smo da sto pre izadjemo iz takvih krivina jer je neka mentolcina iz njihovog pravca ka nama preticao preko duple pune u sred krivine, naravno imao je bg table sreca da su dve trake bile u nasem smeru kretanja i da smo trenutno bili u desnoj inace bi nas mentol pokupio. Da ne duzim tu je palo objasnjavanje,dokumenta,kazna, na kraju sam se iscigancio na da mi nista ne pise proslo je samo sa opomenom inace sam iz krivine izlazio brzinom od 102 km/h u delu puta gde je ogranicenje 50km/h. Svaka cast policajcu skidam kapu, jer smo stvarno gledali da sto pre izadjemo iz takvih krivina bas iz razloga da nas neki mentol ne bi pokupio u preticanju u krivini.

 

Dogovaramo se da stanemo u jablanici na najbolju jagnjetinu.

dscf0414.jpg

a posto ja mnogo volim sve te letnje salate tipa jagnjetina,prasetina,teletina,srnetina,zecetina,....itd

zamislite moju srecu hehe

 

dscf0415.jpg

 

dscf0416.jpg

 

Nemanja mi se nesto mucio ,ali ja sam ostao na visini zadatka za obojicu,svojski sam se izborio sa skoro pola kile jagnjetine,jedini problem kasnije bilo je to sto mi je cela kaciga mirisala na jagnjetinu celim putem hehehe bas mi je bilo lose heheheh

 

dscf0417.jpg

 

dscf0418.jpg

 

dscf0419.jpg

 

dscf0420.jpg

 

dscf0421.jpg

 

Posle jagnjetine i par cigara resismo da nastavimo nas povratak

 

dscf0422.jpg

 

sledecu pauzu pravimo na pumpi u Ljubogosci,gde smo se malo osvezili i odmorili,dosuli gorivo,izduvanili po koju cigaru

 

dscf0423.jpg

 

dscf0424.jpg

 

dscf0425.jpg

 

tu mi je skrenula paznju jedna kucica koja se nalazi bas na zanimljivom mestu usamljena.

 

dscf0426.jpg dscf0426.jpg

 

Nastavili smo put i negde par minuta po ulasku u Han Pijesak sam ja imao mali peh,zagledao se,ruke utrnule,sljunak na putu,prejako stisnuta zadnja kocnica,kombi koji nam sece put .... su bili faktori zbog kojih sam imao sitnije klizanje po asfaltu,na samoj krivini, uostalom videcete po slikama.

 

to crno je trag kocenja zadnje gume

dscf0427.jpg

 

mg0905.jpg

 

nastavice se

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

ovako izgleda kad auto prolazi kroz krivinu,zamislite kako izgleda ,kombi, kamion,ili autobus. Jedino i NAJVAZNIJE sto moram da napomenem nismo vozili 200 km/h ili smo pristojnom brzinom izmedju 40 i 60 km/h jer nije bilo uslova ni potrebe za brze u tom trenutku.

 

wQ3A1_mg0906.th.jpg

 

Svi seku krivine beze od ivica zato sto su pune rizle

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

a onda je bilo to sto je bilo oborio sam se na kuk i levu butinu sa motorom i usled klizanja polomio levi migavac,i malo ogulio dekli,i malo plastiku jer se ceo motor drzao na mojoj butini,kuku,laktu,bocnoj torbi,i cizmi,usled svega tog desnom rukom sam udario po desnom retrovizoru i tad je i on stradao,usled klizanja mi je rukav od jakne bio opusten i otvoren da bih se bolje hladio ,i posto se ona zavrnula ogulio sam malo ruku. videcete na sledecim slikama.

 

gjQTb_dscf0432w.th.jpg

 

34pse_mg0904q.th.jpg

 

SblFG_dscf0435q.th.jpg

 

Najsvetlija tacka klizanja je bila zena iz dvorista koje se na slici nalazi meni iza ledja,koja je odmah istrcala iz dvorista,pitala da li sam dobro i vec spremna u ruci drzi casu soka ,posle par gutljaja soka i zapaljene cigarete, bilo mi je jasno zasto pozvala me je da sednem u hlad da malo ohladimo glave,i kad se uverila da sam zaista dobro pocela da objasnjava da se ne uzbudjujem da ako sam ja dobro sve je u redu,i da sam ja danas sedmi koji je imao nezgodu u toj krivini,pogledah na sat 13:27, rekoh molim onako zacudjeno, Da da ,rece ona,jutros su tu izletela dva kombija,dva automobila i ti si danas treci motor po redu koji je tu pao. Na njenu informaciju nisam znao kako da reagujem,u tom staje decko sa autom i pita jel treba nekoga da juri,jel treba pomoc,rekoh ne sve je u redu, i nakon toga dolazi sad neki decko sav zbunjen,i kaze matori ako ti treba nesto,daj da spustimo motor dole u moju garazu ja vozim kle 500,imam delove za sve motore ako nesto treba da namontiramo.Sad sam se tek sjebao koliko sam izbezumljen,uspeh da ga pitam ,kako bre od svih. Pa lepo kaze on ovde neki ljudi padnu razbiju motor i vise nikada ne dodju po njega pa meni zao bude,jer ih milicija samo gurne sa strane i onda ih ja lepo odguram u garazu i raslopim i tako kad se nekome pokvari motor ja mu dam (poklonim) deo i tako.

Ja sam bio skroz u cudu,Nemanja nije ni prestajao da se smeje, posle pada stao je prisao, pitao da li sam dobro, i podigli smo motor upalili i ugasili ga,cim je cuo jesam,poceo je sa smehom on nije stajao duz cele ove price i zenine i deckove, ja nisam znao da li da se smejem ili da placem. zahvalio sam se najljubaznije svima na pomoci, seli smo polako na motore i krenuli dalje,

jizmo_dscf0436ic.th.jpg

 

Tek posle 15-tak minuta poceo da se smejem sam sa sobom kad mi se sve sleglo, stali smo na jos jedno mesto posle 500-600 metara neka kafanica pored puta,popili domacu kafu,bas nam je prijala,meni pogotovo. Tu sam samo slikao jedan poster na zidu nisam mogao da mu odolim (veresija)

 

iMfVU_15082011220.th.jpg

 

Prosto od sve muke naterala mi je osmeh na lice,za dalje nismo nista slikali,prosto nam nije vise bilo do slikanja,gledali smo da lepo odvozimo sve i da vise ne bude nikakvih problema. Moram da priznam da mi prvih 15-20 minuta voznje nije bas bilo sve jedno pazio sam,na sve moguce stvari,na sve sto sam posumljao da moze da napravi bilo kakav problem,prosto sam prelazio u paranoju,prosla je ta faza shoka i posle toga sam se ponovo opustio i nastavio da vozim normalno kao sto sam vozio i pre pada.

 

34pse_mg0904q.th.jpg

 

Stigli smo na granicu,i krece standardno izivljavanje,na bosanskom delu nas nisu ni pogledali,e al kad smo dosli na nas deo granice tu je pocelo,a hteo bih posebno da uputim nesto nasem zadriglom,debelom govnaru,i smrdljivku,(jbm ti sve po spisku govedo neotesano)granicaru za ono cimanje na granici.

Sta se dogadja: dobar dan, odgovorio je majmun pogledom,nije me udostojio ni odgovora, ok ne kuvam jos sam relativno hladan,papire promrmlja, ok samo sekund,izvadim vec spremne papire (moram da navedem da sam sve od papirologije uredno imao,pasos,licna karta,licno putno osiguranje,zeleni karton,osiguranje za motor,medjunarodnu vozacku,nasu vozacku,saoracajnu,ma sve bre i vise nego sto treba), iz tank torbe kaciga uredno skinuta,potkapa na skalpu glave iznad cela i usiju znaci sve se vidi, motor i dalje radi, uzima papire , polako pregleda pa proverava,ok sad vec gorim to traje vec 10 minuta,pitam uljudno jel treba jos nesto, odgovara onako preko one stvari skini kapu,ok skinem kapu rekoh jos nesto, da prodra se skini rukavice, ja se okrecem ka Nemanji,njemu nista nije jasno, ajde ok sad vec ovo cimanje traje 15- 20 minuta, skinem i rukavice , podignem ruke pokazujem da sam ih skinuo, on nastavi da brlja tamo po mojim papirima ,OK sad vec pizdim polako,iskljucim motor,Eto ti ga sad ce covek budi iz sna i pita zasto gasim motor , reko zato sto ne bih da mi se pregreje u mestu i zato sto je skupo gorivo pa ne bih da ga potrosim skroz, e tu se Konjina nadje uvredjena, kaze dobro ajde sad da praznis torbe.OK sad sam puko Rekoh ne pada mi napamet evo ti ih pa ih ti prazni i zapamti sve kako si video u torbi tako ces da vratis ja da ti ih praznim necu,silazim sa motora i krecem ka ivicnjaku da sednem, u tom se pojavljuje neki gospodin Pita lepo covek : "Gospdine u cemu je problem," rekoh neznam vovm ovde nesto nije jasno, on kaze sad cemo da vidimo udje unutra pogleda sve lepo izadje noseci moje papire u rukama i kaze izvolite sve je u redu dobrodosli nazad u Srbiju. rekoh hvala i predjem napokon preko rampe i udjem u nasu zemlju.Provalim kad je posle prolazio da je on tu neki shef i da se drao na onog majmuna,Nemanju je samo pogledao i propustio posto je ovaj shef stajao pored njega. Odmah cim smo presli granicu iznerviran nisam hteo da vozim pa smo prinudno stali da popijemo kafu u prvom kaficu. Posle toga smo urzo izasli na auto put i lepo se dovezli do kuce Nemanja se na Areni iskljucio i opet ispred zgrade popusismo po cigaretu i ja nastavih kuci.

 

Slika ruke posle par dana, nista strasno samo oguljena,

ZEanJ_dscf0438c.th.jpg

 

A moja butina dva dana posle pada izgleda ovako, na kuku nije bilo tragova

GE8FH_24082011222.th.jpg

 

wkASh_24082011223.th.jpg

 

Tako se zavrsilo nase putovanje i letovanje, dodavacu slike interesantne i posle pisanija.

Hvala na citanju i puno sretnih kilometara

Pozdrav

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Bratunac
  • Motocikl: DR650RSE

Dobar ti je ovaj putopis, a za malo i da se sretnemo u Neumu (ja sam svake godine otprilike u tom periodu dole my supruga ima kucu blizu hotela Sunce gde ste, vidim na fotkama, bili na plazi), ako opet krenete dole preporucujem da idete preko Hrvatske zbog strasno loseg puta preko Svitave, na granicnim prelazima su sluzbenici strogo profesionalni traze potrebanu dokumentaciju (pasos, vozacku, saobracajnu i zeleni karton) znaci zadrzavanje na granici je 10-ak min (dok provere u racunaru podatke) ako nije guzva, saobracajne policije skoro da i nema. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Dobar ti je ovaj putopis, a za malo i da se sretnemo u Neumu (ja sam svake godine otprilike u tom periodu dole my supruga ima kucu blizu hotela Sunce gde ste, vidim na fotkama, bili na plazi), ako opet krenete dole preporucujem da idete preko Hrvatske zbog strasno loseg puta preko Svitave, na granicnim prelazima su sluzbenici strogo profesionalni traze potrebanu dokumentaciju (pasos, vozacku, saobracajnu i zeleni karton) znaci zadrzavanje na granici je 10-ak min (dok provere u racunaru podatke) ako nije guzva, saobracajne policije skoro da i nema. :takoje:

 

Ja svake godine letujem u neumu vec 4 godine za redom namerno idemo tim putem jer je prvo manja guzva drugo vise nam odgovara a trece jer sam obecao nemanji dobar put za njegov motor.U Bosnu ulzimo sa lk,ne treba pasos mada nosimo,i kroz Hrvatsku je skoro sve ravan put par krivina i to je to,a Bosna ima od ove godine mnogo bolje puteve i mnogo lepih krivina a pride se 65 % puta putuje pored reke. Hvala na preporuci ali misli da cemo mi nastaviti ovuda nismo uspeli sve da slikamo ali mislim da cemo sledece godine napraviti mnogo bolji putopis ipak je ovo moj prvenac, hehehe.Pogotovo sto na Svitavi ima jako lepih kamenih kuca ograda i svega sto nemozes bas svugde da vidis. Jos jednom hvala na sugestijama ,mozda se vidimo sledece godine u Neumu. Pozzzz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Bratunac
  • Motocikl: DR650RSE

Dobar ti je ovaj putopis, a za malo i da se sretnemo u Neumu (ja sam svake godine otprilike u tom periodu dole my supruga ima kucu blizu hotela Sunce gde ste, vidim na fotkama, bili na plazi), ako opet krenete dole preporucujem da idete preko Hrvatske zbog strasno loseg puta preko Svitave, na granicnim prelazima su sluzbenici strogo profesionalni traze potrebanu dokumentaciju (pasos, vozacku, saobracajnu i zeleni karton) znaci zadrzavanje na granici je 10-ak min (dok provere u racunaru podatke) ako nije guzva, saobracajne policije skoro da i nema. :takoje:

 

Ja svake godine letujem u neumu vec 4 godine za redom namerno idemo tim putem jer je prvo manja guzva drugo vise nam odgovara a trece jer sam obecao nemanji dobar put za njegov motor.U Bosnu ulzimo sa lk,ne treba pasos mada nosimo,i kroz Hrvatsku je skoro sve ravan put par krivina i to je to,a Bosna ima od ove godine mnogo bolje puteve i mnogo lepih krivina a pride se 65 % puta putuje pored reke. Hvala na preporuci ali misli da cemo mi nastaviti ovuda nismo uspeli sve da slikamo ali mislim da cemo sledece godine napraviti mnogo bolji putopis ipak je ovo moj prvenac, hehehe.Pogotovo sto na Svitavi ima jako lepih kamenih kuca ograda i svega sto nemozes bas svugde da vidis. Jos jednom hvala na sugestijama ,mozda se vidimo sledece godine u Neumu. Pozzzz

 

Otprilike tako kako si rekao, isao sam i ja preko Svitave i mogu da kazem da ima dosta prirodnih lepota koje treba videti...ako krenes sledece godine dole produzi ako hoces na granicni prelaz Ljubovija pa da svratite u Bratunac, to vam je usput, evo moj br ako krenes tim putem ili se javis kad dodjes u Neum,

+38766/459-383 Igor

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Vazi majstore verovatno pet idemo tuda pa kad budemo u prolazi vidimo se pozzz

Ako budes kojim slucajem svracao za BG javni se da odemo negde na kafu 064 85 65 855 Ilija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja