Jump to content

Moto Zajednica

Zabrana upravljanja i vožnja sa PSP-om

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Strasno! >:(

Ovo nikako ne bi smelo oda se zavrsi na komentaru "strasno" bar vi sa preko 15 000 virtuelnih clanova iza sebe imate bar neki uticaj na kaznu ili neko bolje tumacenje ovog idiotizma od kazne. Pre bi se obesio nego da im dam dozvolu za ovo sto se Copetu desilo a ja plus uopste nemam zenu i decu!!!

 

IDIOTIZAM

 

Ja razumem da si u afektu i da je prestroga kazna za Copeta, ali sta ocekujes da uradim? Da urgiram da mu smanje kaznu? Pa i ja placam kazne kao i svi drugi i nemam nikakvog uticaja na bilo koga u policiji i sudstvu. Ili ocekujes da promenim taj zakon? Promena zakona je ozbiljna stvar i ne radi se na o-ruk. Jedino da pozovem svih 15.000 virtuelnih clanova kako kazes, pa da odemo da strajkujemo gladju negde. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ok mozda sam preterao za tvoje urgiranje sto se tice kazne, ali sigurno ima neko ovde ko ovo bolje moze da protumaci nego ovaj idiot od sudije. Ne pisem u afektu, pisem u stanju velikog razocaranja u sistem :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kazna bi bila adekvatna da je vozio totalno neosvetljen(ni farovi ni prednje pozicije) nocu na neosvetljenom delu puta. Ali samo zadnje pozicije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ok mozda sam preterao za tvoje urgiranje sto se tice kazne, ali sigurno ima neko ovde ko ovo bolje moze da protumaci nego ovaj idiot od sudije. Ne pisem u afektu, pisem u stanju velikog razocaranja u sistem :lud:

 

Znam. Neko vreme sam mislio da ce novi zakon stvarno nesto da promeni, ali se vrlo brzo pokazalo da je sve iskarikirano na nas, srpski nacin, tako da se sto vise para uzima od naroda, a ne da se popravi situacija u saobracaju.

 

Poslednji primer je bonus-malus prevara. Ako si dobar vozac, mozes dobiti najvise 15% popusta, a ako nisi, imaces 2.5 puta vece osiguranje. To jos i ne zvuci lose, dok ne vidis da ako u jednoj godini ne napravis prekrsaj, dobijes tek 5% popusta, a ako napravis, onda ti se osiguranje uvecava za 50%. Dakle, uzimanje para, a ne nagradjivanje savesnih vozaca. :lud:

 

http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2011&mm=09&nav_id=538839

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Koliko vidim, Cope je noću bio neosvetljen, bio je pokvaren prekidač za svetla, a ne jedna sijalica. Čitajte pažljivije.

 

Kazna kada ne radi jedna sijalica ili kada vam danju ne rade svetla je daleko blaža.

 

Ti kao da si na strani pandura ;)

I ja mislim da ovo nije samo zbog sijalice!

Ko zna sta se tu desilo, pa ni taj pandur nije lud da se tako ponasa zbog sijalice, ja sam na strani kolege bajkera ali nije bas prijatno kad nocu naletis na neosvetljen auto, traktor, bager, tenk..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Evo ja sam imao slicnu situaciju, ali za desni migavac (otpalo staklo i sijalica u toku voznje) e sad policajac nije hteo da saceka da otklonim kvar ali ni da upise u napomenu da mi nije dozvolio, rastali smo se tako sto je on zguzvao prijavu, a ja nastavio dalje.

E sad dobio sam oprecna misljenja o tome dal treba da dozvoli da mi otkloni kvar ili ne, u svakom slucaju na prijavi sam video da je napisao tj. zakazao neki datum kod sudije za prekrsaje i ukoliko se nepojavim tada u toliko sati da se automacki slazem sa presudom to je novina(bar za mene u odosu na ranije) sa tim da moram da napomenem da sam vec imao takav slucaj al po starom zakonu gde je sudija odbacio slucaj zato sto ovaj nije dozvolio da otklonim kvar....

 

Bilo bi lepo da Cope napise celokupan razvoj dogadjaja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ne mogu da verujem da si tako lako popasao ovakvu kaznu..... Pre koji dan izlazi neosvetljen traktor i tako nastavi prema gradu, drugi bez zmigavaca i rotacije, svetala vuce duplu prikolicu punu bala sena koje nisu uvezane.....

To je sve ok i za to se nema vremena...ali ima da zajashish radnog coveka i otkinesh ga za jednu platu ( unutrashnjost serbije) i oduzmesh mu pravo da vozi 3 meseca. Naravno svesno, jer znash koje su mu posledice takvog izricanja kazne...

Pa sta bi mu falilo da te je opomenuo, ili napisao za pojas..

ILi si mozda bio drzak pa se ovaj uspalio da "merite onu stvar"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

rastali smo se tako sto je on zguzvao prijavu, a ja nastavio dalje.

 

zakazao neki datum kod sudije za prekrsaje

da prijavu zgužva, nema šanse. Duže svaki list iz onog bloka. Ukoliko nešto pogreše, moraju da pišu izveštaj, svaki list je posebno obeležen.

 

 

Kako on može da ti zakaže termin kod sudije? Možda zna raspored rada?

 

 

Nalupao si se...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

На новим пријавам одмах имаш заказан термин код судије за прекршаје! Уколико у року од пет дана не платиш казну, имаш одређен датум јављања у Краљице Јелене! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Drugari, hvala svima na podršci i saosećanju, svi vrlo dobro znamo u kakvoj državi živimo... Ja sam spremio sapun i četkicu za zube, prevazići ću već taj problem, ali nisam dobio odgovor - da li sa PSP-om mogu da upravljam skuterom za vreme zabrane A,B,... i ostalih kategorija u "velikoj" dozvoli?

(Ako PSP institucija još uvek postoji)

 

Pozdrav svima i hvala još jednom :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Цопе пита да ли добија и забрану да управља мопедом, уз ПСП дозволу! На остале категорије је попио забрану...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

I PSP je kategorija tako da se zabrana odnosi i na nju. Pogotovo što na osnovu PSP kategorije imaš prava da voziš poljoprivredne i građevinske mašine odnosno kategorije F i M. Jebi ga... :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Ne smes voziti ni elektro-bicikl. Zabrana je na SVA motorna vozila.

 

A samo da dodam oko sijalice...besmislica je zasta se izrice zabrana voznje i tacke. A finansijski,necu ni da kazem da nije primereno nasim primanjima. Plus,nikakav efekat po bezbednost,cak mislim i da je gore.

Austrija: pojas 30 evra,prekoracenje brzine od 21 km/h,bez izazivanja nesrece 20 evra,

Sve je vise vozaca koji su "oduvali" prasinu sa svojih dozvola i u saobracaju su,jer im je neko blizak "ugrozavao bezbednost saobracaja",pa ostao bez dozvole ili je pak popio JEDNO pivo ,pa da ne uleti u sacekusu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

I PSP je kategorija tako da se zabrana odnosi i na nju. Pogotovo što na osnovu PSP kategorije imaš prava da voziš poljoprivredne i građevinske mašine odnosno kategorije F i M. Jebi ga... :(

 

 

Nisam siguran da ZOBS poznaje PSP. Mislim da je ukinuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa dobija zabranu za sve po novom zakonu ostavili su mu mogucnost na zalost da bude saputnik ili putnik, kako bilo ako vec imas PSP odvojen od odzvole mogao bi da vozis i da se pravis lud, ali ako te provere opet bi dobio verovatno zabranu.

 

@mrle

 

Nisam se nalupao nego sam procitao ono sto pise izgleda da si TI ovde neobavesten, sto se prijave tice zguzvao je predamnom sta ce da bude nemam pojma ostaje mi samo da cekam mozda je napisao izvestaj da se opravda , a opet mozda je prosledi dalje.Kako bilo meni je zakazao rociste u Novom Beceju posto je na toj teritoriji napravljen prekrsaj i izgleda da im je to pravilo i namera prosto izbegavaju tvog (u tvom gradu) sudiju sto u startu dize troskove ako hoces da se branis ili da se pomiris i cekas presudu da ti uruce.

 

Kako bilo poenta je price da se vrlo lako za glupe stvari ostaje bez dozvole za pice uredu ali za ovakve stvari totalna glupost, za neregistrovan automobil i ko zna sta jos, ovo ce postati samo gore kad im proradi skola za ponavljace.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Mislim da je to rupa u zakonu i da mozes da vozis sa PSP-om posto PSP nije kategorija nego poznavanje saobracajnih propisa.

 

 

Bicikl sa motorom(skuter) nije motorno vozilo, pa se učiniocu krivičnog dela koji je upravljao biciklom sa motorom, ne može izreći mera bezbednosti zabrana upravljanja motornim vozilom.

 

http://www.sudskapraksa.com/2185-MERA-BEZBEDNOSTI-ZABRANA-UPRAVLJANJA--MOTORNIM-VOZILOM.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Mislim da je to rupa u zakonu i da mozes da vozis sa PSP-om posto PSP nije kategorija nego poznavanje saobracajnih propisa.

 

 

Bicikl sa motorom(skuter) nije motorno vozilo, pa se učiniocu krivičnog dela koji je upravljao biciklom sa motorom, ne može izreći mera bezbednosti zabrana upravljanja motornim vozilom.

 

http://www.sudskapraksa.com/2185-MERA-BEZBEDNOSTI-ZABRANA-UPRAVLJANJA--MOTORNIM-VOZILOM.html

 

 

E sad treba lawyer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Neko je pitao - evo razvoja događaja:

 

Vozim pored sajma oko 22h uveče, takoreći bolje se vidi put od ulične rasvete nego od mojih farova na zastavi Yugo 55 koral.

 

Pored mene se pojavljuje beli pežo i sa rotaciojama me izdvaja iz saobraćaja na parking kod sajma. Dobro veče - dobro veče, ne rade vam svetla, - ja kolko vidim farovi rade, pogleda i on farove - rade. Onda izađem iz kola kad zadnja pozicija ne radi. Ja malo pročačkam prekidač i svetla prorade. -Gospodine da uradimo alko test? - Naravno 0,00 promila na opšte razočarenje :) - Gospodine, sledi prijava za neispravna svetla. -Ali svetla rade, ja ga prekidam, dok gledamo zajedno svetla koja rade, i ja ne verujem šta se dešava. U tom mu kažem da je možda zašmercovao prekidač na mome kilavom Jugu, ali svetla su ispravna i vi vidite to isto zar ne, i ako želite, pristajem da idem na vanredni tehnički pregled, pa neka neko stručan da procenu o čemu se radi. Ode policajac lepo bez reči u kola, zatvori se i počne da piše prijavu. To pisanje prijave je trajalo nekih 20 minuta, a za to vreme mi je prijatelj suvozač rekao da sigurno čeka da častim i da to i uradim. Naravno odbio sam (na moju glupost), jer su svetla radila, i to sam imao nameru da objasnim i sudiji koji je kasnije ustanovio i naveo da policajac nema razloga da laže, a da posle 22h tehnički pregledi ne rade.

Nisam hteo da nekome poklonim zadnjih hiljadu dinara iz džepa (a možda i više) na pravdi boga, i zato sada sve ovo pišem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto verovatno nemate nalog na tom sajtu, evo objasnjenja tog teksta tj presude:

 

MERA BEZBEDNOSTI ZABRANA UPRAVLJANJA MOTORNIM VOZILOM

 

 

Bicikl sa motorom nije motorno vozilo, pa se učiniocu krivičnog dela koji je upravljao biciklom sa motorom, ne može izreći mera bezbednosti zabrana upravljanja motornim vozilom.

 

 

Iz obrazloženja

 

 

Naime, prvostepenim rešenjem je prema maloletnom sada punoletnom M.M. izrečena vaspitna mera posebna obaveza da redovno pohađa školu, zbog krivičnog dela teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja iz člana 297. stav 1. KZ u vezi sa krivičnim delom ugrožavanje javnog saobraćaja iz člana 289. stav 1. KZ, koje je, prema činjeničnom opisu dela navedenom u obrazloženju pobijanog rešenja izvršio upravljajući biciklom sa motorom marke " Tomos APN 4 ", pre sticanja potvrde o poznavanju saobraćajnih propisa.

 

 

Imajući u vidu da se mera bezbednosti propisana u članu 86. KZ, a čije je izricanje, prema odredbi člana 297. stav 5. KZ, u slučajevima iz st. 1. do 4. tog člana obavezno, odnosi na zabranu upravljanja motornim vozilom, a da se bicikl sa motorom, u smislu odredbe člana 10. stav 1. tačka 29. Zakona o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima (ZOOBSNP), ne smatra motornim vozilom već vozilom na motorni pogon, za čije upravljanje nije neophodno posedovanje vozačke dozvole, već samo potvrde o poznavanju saobraćajnih propisa, samim tim, maloletnom sada punoletnom M. M. u konkretnom slučaju, zbog krivičnog dela kojim je ugrožen javni saobraćaj, nije ni mogla biti izrečena navedena mera bezbednosti.

 

 

 

(Rešenje Apelacionog suda u Novom Sadu, Kžm-92/10 od 23.11.2010. godine) - Bilten Apelacionog suda u Novom Sadu, broj 2/2011, Intermex, Autor sentence: Milan Maločić, stručni saradnik

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Gornji primer presuđen je po starom ZOBS-u (vidi se i po datumu)... Novi zakon poznaje samo MOTORNO VOZILO (član 7, stav 33) a u istom članu, stavovima 34-49, precizirani su svi tipovi motornih vozila koje poznaje novi ZOBS. "Bicikl sa pomoćnim motorom" više ne postoji - članom 34 precizirana je kategorija "Moped" za koju je potrebna AM kategorija... itd. itd. Ispod su navodi ova dva člana...

 

33) моторно возило је возило које се покреће снагом сопственог

мотора, које је по конструкцији, уређајима, склоповима и опреми

намењено и оспособљено за превоз лица, односно ствари, за

обављање радова, односно за вучу прикључног возила, осим

шинских возила,

 

34) мопед је моторно возило са два точка чија највећа конструктивна

брзина, без обзира на начин преноса, не прелази 45 km/h, при чему

радна запремина мотора, када возило има мотор са унутрашњим

сагоревањем не прелази 50 cm3, или са мотором чија највећа трајна

номинална снага не прелази 4 kW када возило има електрични погон,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja