Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Ne silazi, 9105 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovaj far ce biti perverzija,u najavi,koliko ce dobro da izgleda,Dare kako ce se povezati mini projektorčići,na poziciju,na oboreno,na dugo ili da sijaju konstantno,jel su to oni od 1,5w ili 3w ?

 

na mestu dugog svetla docice H8Led sijalice koje ce se paliti na prekidacu pozicije i to ce biti dnevno svetlo ( napred dnevno-pozadi pozicije ), kako pada mrak pri paljenjui oborenog svetla ( projektor ) automatski se gasi dnevno svetlo ( napred ), dok pozadi i dalje svetle pozicije i tad ce se upaliti i ovi mali projektorcici iz oba migavca

 

3W su sijalicke

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9105 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

H8 Led ili dnevno svetlo

 

dsc05812.jpg

 

 

dsc0585u.jpg

 

koji takodje imaju socivo sa prednje strane

 

dsc0586ng.jpg

 

Video je Alex kako svetle, iskreno i sam jedva cekam da vidim rezultat kakav ce biti

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

ekipa evo iskrsnu mi problem na mom atlanticu ugradio mu xenone i pri jacem gasu mi se gase kratka svijetla a ostane pozicija sta bi moglo da bude, i gdje ima naruciti set za reparaciju vodene pumpe,, hvala ekipa unaprijed....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

pozz ekipa imam pitanje u vezi mog atlantika ugradio mu xenon i pri jacim obrtajima gase mi se kratka a ostane pozicija i cim pustim gas pali se xenon, i da jos pitam za set za reparaciju vodene pumpe gdje se moze naruciti, hvala unaprijed....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9105 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

pozz ekipa imam pitanje u vezi mog atlantika ugradio mu xenon i pri jacim obrtajima gase mi se kratka a ostane pozicija i cim pustim gas pali se xenon, i da jos pitam za set za reparaciju vodene pumpe gdje se moze naruciti, hvala unaprijed....

 

za pocetak proveri punjenje na leru i pod gasom ( drzi ga 10-tak sekundi na vecim obrtajima )

ali mirise mi na namotaje, mislim da su ti oni u problemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4355 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

pozz ekipa imam pitanje u vezi mog atlantika ugradio mu xenon i pri jacim obrtajima gase mi se kratka a ostane pozicija i cim pustim gas pali se xenon, i da jos pitam za set za reparaciju vodene pumpe gdje se moze naruciti, hvala unaprijed....

 

U PGS-u (Piaggio Group Serbia), ceo set je negde oko 7.000 din bio kad sam ja kupovao prosle sezone.

Evo i broja: 011/6690-916

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

hvala ekipa evo danas sam ga rastavio posto sam cuo da je mozda regler u pitanju ali ko djavo radi ko singerica danas negasi se nikako far e pa sam neznam sta mu je, doce mi jedan elektricar s onom napravom da izmjeri koliko puni regler ako bude davao vise struje onda je do reglera tako su mi rekli, a gosp AlexaBGD hvala na informaciji za set vodene pumpe samo neznam kako naruciti posto sam ja iz Mostara pa kako to ide sad neznam uglavnom zovnut cu i raspitati se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5879 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Integrisan je u instrument tablu. Vidi sa nekim električarom, mislim da može da se napravi neko rešenje bez zamene table.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pozdrav svim Atlantidjanima.. :)

 

Juce sam malo smorio Alexanta o utiscima o AA 500, jer nisam imao dovoljno vremena da procitam sve ovo sto ste napisali, evo i sad sam jedva stigao do 25. stranice..

Evo da objasnim svoju situaciju i potrebe, kako bi mogli da mi date sto bolji savet.. I nadam se da nije off, ipak kapiram da cu bolji i strucniji odgovor dobiti ovde, a ne da otvaram opet temu sta da kupim..

 

- Kazem opet jer sam prosle godine jurio maxi skuter u igri su bili X9, Burgman 400.. Ali kako nisam nasao nista sto mi se svidjalo odlucio sam da sacekam jos malo. Dok sam cekao, i gledao oglase ukapiram da mi se jako svidja Atlantic 500 Classic, posebno me kupila tabla 1ooo.gif . E pa ovako, student sam u Beogradu i kako sam zavrsio i srednju ovde i evo vec 7 godina se vucaram po GSP-u resio sam da okoncam to i kupim sebi neki skuter za fax i vozikanje po gradu, ali takodje da sa njim mogu povremeno otici do Leskovca, a letos sam planirao i put do Grcke sa devojkom, naravno skuterom ako se nadje neki za mene. :) E sad kao sto rekoh Alexanto me je prilicno uputio u cene odrzavanja, sto mi poprilicno znaci jer ipak sam student bez svojih maraka :)

- Da li je Atlantic zahvalan motor? Kakav je za voznju po gradu, a kakav za otvoreno krstarenje? Koliko bi kostalo standarno odrzavanja (servisiranje) za njega godisnje, ukoliko se prelazi 5-10 000km , posto jos uvek nemam pravu sliku koliko cu jos uvek da gazim, ali kapiram da 4,5 puta u sezoni do LE i nazad je vec 3000km + 1500 do Grecije mu skoro dodje 5000km.. i jos 5000 da napravim kroz voznju po gradu. 1neznam.gif

- Gledam cene u oglasima i krecu se od 1600-2500e , kako ja do sad imam neke pare izdvojene za X9 koji je u startu jeftiniji jedno 500e od Atlantic-a, moracu da sacekam do proleca, ali ko zna sta i kad izleti mozda i vec sutra bude nesto. Ako neko jos nesto misli da ja kao buduci vlasnik ovog skutera treba da znam, bio bih zahvalan! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5879 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Servisni interval je 6 K km ali ti savetujem, ukoliko kupiš AA500 da servis radiš na 5 K. Cene servisa sam ti naveo. Što se tiče cene polovnjaka, taj za 2500 eura bi morao da bude u rangu Alexinog AA a takav ne postoji :jok:. Moraš biti uporan i strpljiv i ubeđen sam da do 2000 eura možeš kupiti odličan primerak. Već sam naveo u nekoj temi ali ajde opet: Ivan "vizirdžija" prodaje svoj AA500, 2002. godište sa 30'tak K na satu, originalni kofer + orig. naslon za suvozača, očuvan primerak, mislim da je cena tu oko 2000 eura... Teško je naći dobar primerak ali ima ih samo treba biti uporan i strpljiv. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pa najvise mi je krivo sto sam nemam bas sve pare da odmah iskesiram, jer znam da je sad vreme za kupovinu, ali sta cu, mogu da uzmem vrv onog od 1600 ali mi se to nekako ne uzima nzm ni ja, ne svidja mi se ni boja (trula visnja), a i najradije bi sto kazes, uzeo ovako sa foruma, ipak tu ljudi gledaju ako nista drugo da se ne obrukaju, e sad ako ima nesto sto i sam vlasnik nije znao sredi se, ali sigurno da me nece zahebati kao neko sa oglasa..

Da li se meni cini ili pojedini imaju neki displaj na samom volanu, tj na onom delu gde se racvaju rucice? I ako imaju sta je to.. Da li svaki ima bord comp?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Onda je neka zuta ili shucmurasta nalepnica koja upada u oci.. :D

 

Cekaj nesto da razjasnimo, taj kao tvoj je stariji model, od kad do kad se on proizvodio, posto se meni bas takav svidja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Moj Atlantic nije na prodaju niti će biti ikad. :P

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

 

A S3 jel na prodaju?? 1nanana.gif

Ne znam da li ste gledali, ali Aprilia Atlantic 500 je u Francuskoj 2000e najeftinija koja je u ok stanju.. ima i za 1800, ali imale su bliski susret sa nekim od drugih ucesnika u saobracaju.. :D

 

A posle kod nas skupi automobili i motori, dzabe bre.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4355 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

post-22692-13599162132353_thumb.jpg

Evo da vam malo zagolicam maštu..

Okačiću ostatak kad dođem kući, u normalnoj rezoluciji.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Promaster stani u red, ja sam pre tebe dosao, prvo ja da kupim 1jezik.gif

 

Salim se naravno, ja jurim vec dugoooo al slabo nesto ih ima na prodaju. I to sto ima nisu bas ocuvani , al valjda ce iskrsnuti nesto za obojicu, da je lep i ocuvan a ne kosta puno BJB-atlantic.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@ Alexa - Izgleda lepo samo dal ti blicaju? Tj da li smeta nekome? Ovo sve radi korisnik Satelis, jel?

 

@Dragan - Dobro ako mora red, onda stajem samo ubrzaj malo to.. 1Mina.gif Da bas se nalaze tesko, ima par primeraka, ali zaista msm da cak i ovaj motor ne vredi da se da za njega 2400, 2500e, osim ako nije presao nesto sitno ili je noviji malo, ovako dati 2500 za neki 2002, 2003. sa dosta km nzm da li je bas pametno..

 

p.s. Ne bih da se ostali vlasnici ovde nadju uvredjenim, ali ja tako razmisljam, mozda i nisam upravu.. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja