Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Pozovi OVOG lika.. Ubedljivo najjeftiniji u drzavi za to, a radi extra. Skines tocak i odneses. Sacekas par sati dok zavrsi i to je to.

 

1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pozdrav svima,potrebno mi je par informacija...0namigivanje.gif koje ulje treba sipati u motor i koliko staje,sta sve treba uraditi i zameniti kada kupite polovan motor i zasto mi skoro uvek radi ona lampica EFI kada ga upalim a pre nije radila dok motor radi?1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ljudi, iskrivio sam zadnju felnu!

Gde ima i koliko kosta ispravljanje, solidno je pokrivljena.

:(

 

Znam da i ovi to rade Servis,ne znam kako rade ali su u Beogradu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5834 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Pozdrav svima,potrebno mi je par informacija...0namigivanje.gif koje ulje treba sipati u motor i koliko staje,sta sve treba uraditi i zameniti kada kupite polovan motor i zasto mi skoro uvek radi ona lampica EFI kada ga upalim a pre nije radila dok motor radi?1zdravo.gif

 

U AA 500 staje 1,7 lit ulja sa zamenom filtera. Sipaj 5w - 40 ili 10w - 40 (ja ga sipam). Bardahl, IPON, Agip, Motul... Po kupovini polovnog motora treba zameniti ulje, filtere ulja i ev. vazduha i svećicu. Proveriti CVT i promeniti što je za zamenu (rolnice, kaiš, oprugice kvačila) a sve komplet dobro izduvati kompresorom. Savetujem i zamenu ulja u reduktoru kao i obaveznu proveru kočionog sistema.

 

Za proveru svetljenja EFI lampice, savetujem servis i kačenje na dijagnostiku. Može da bude XY razloga zašto svetli, od nekog glupavog spoja do ozbiljnih problema sa EFI pumpom ili diznom (mada bi trebao da prikazuje grešku na displeju)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Atina
  • Motocikl: Yamaha X-Max

ljudi u fazi sam kupovine motorcica.

reci mi da li ima neke boljke AA 500, 2004 god. uz skromnih 45.000km.....

i naravno savet sta da gledam i kako !?!? (inace, potpuni sam duduk)

 

HVALA 1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ako si "duduk", mozes da gledas do sutra, i opet nista neces znati......nego odvezi motor kod majstora.......on ce(ako budes imao srece sa majstorom) i znati nesto da vidi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Atina
  • Motocikl: Yamaha X-Max

dobro sada, nisam bas totalni duduk, ali jesam slabije obrazovan. cisto neke momente na motoru osim vizuelnog izgleda, plastike, guma, felni, menjaca (trese - ne trese, sa laganim gasom na maloj brzini)..... a motorce je iz salona nekog!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ti jedan moj stari post, nadam se da će ti pomoći:

 

Vizuelni pregled: pregledaj sve plastike, stanje hromiranih i zaštićenih metalnih delova. Pogledaj tečnosti - ulje u agregatu i menjaču. Stanje pločica. Gume će ti puno reći o motoru - jel su nepravilno iznošene, više na jednoj strani nego na drugoj? Pregledaj ležajeve zadnjeg točka i nosača motora, tako što neko sedne na motor na štenderu, a ti cimaš zadnji točak levo-desno - ne bi smeo da ima lufta ili škljocanja i pomeranja. Proveri sve prekidače, svetla, sve bravice. Pregledaj stanje auspuha. Ako možeš, pogledaj svećicu - iskusni mehaničari kažu da ona najviše govori o agregatu. Elektroda ne sme da bude zauljena ili garava.

 

Puno o motoru kaže hladan start. Dogovori sa prodavcem da motor ne pali barem dva sata pre tvog dolaska (znaćeš tako što proveriš da li je auspuh potpuno hladan). Motor u dobrom stanju bi morao da upali na keca, bez verglanja i da radi bez gušenja i spoticanja prvih par minuta dok se ne zagreje.

 

Vožnja - motor ne sme da "pada" ili vuče na jednu stranu. Pri prelasku preko manjih neravnina ništa ne sme da klopara ili pravi buku. Probaj u vožnji odvojeno prednju, pa zadnju kočnicu. Jednom probaj i oštrije kočenje (nemoj da preteraš). Slušaj zvuk motora - uredno servisiran i zdrav motor ima mekši i topliji zvuk od neispravnog agregata. Ništa ne sme da klopara, ne sme da se čuje metalan prizvuk. Kako vuče, jel ima zadršku, da li "štucne" pre nego što se pokrene? Da li pravi preteranu buku - možda auspuh nije u dobrom stanju? Kakvi su mu izduvni gasovi kada mu daš gas - plavi (izuzev ako je dvotaktna mašina) ili jako crn nije dobar.

 

Proveri sa prodavcem kada je menjao kaiš, rolnice, pločice, paknove, ulja, eventualne popravke, da li se na njega vodi motor (ovo su manje bitne stvari, ali mogu da ti pomognu da malo oboriš cenu).

 

Nemoj da te je sramota da budeš dosadan i temeljit, lakše je pregledati dvadeset motora i odabrati dobar komad, nego se posle mučiti sa nepouzdanom mašinom.

 

Srećno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5834 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Samo da pohvalim koleZe iz Vrbasa Tomu @Dieselmana i Igora @Moto Kalpaka na pomoći pruženoj u otklanjanju problema sa senzorom brzine i kilometraže koji me zadesio zadnjih dana. Toma me je dočekao domaćinski i ustanovio problematiku (i otklonio je) a Igor je doleteo ko metak sa rezervnim senzorom spreman da pripomogne.

 

Hvala dok se ne odužim! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Samo da pohvalim koleZe iz Vrbasa Tomu @Dieselmana i Igora @Moto Kalpaka na pomoći pruženoj u otklanjanju problema sa senzorom brzine i kilometraže koji me zadesio zadnjih dana. Toma me je dočekao domaćinski i ustanovio problematiku (i otklonio je) a Igor je doleteo ko metak sa rezervnim senzorom spreman da pripomogne.

 

Hvala dok se ne odužim! :care:

 

Pa takvi su ti to momci!!! 1care.gif1care.gif1care.gif MAXI pozdrav!!!1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pozdrav svim clanovima,imam jedno pitanje.....ponovo.....1ups.gif Potreban mi je neko ko radi vizire za motor tj. njegov br i neko ko presvlaci sedista, hvala unapred.....1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1600 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Drugari da li zna neko fabricke boje aprilie atlantic 500?! 2003 godina je ... Video sam jednog na oglasima, bela boja... Jel su je radili u fabrici 2003 godine?! :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

nebih rekao al potrazi po netu u specifikacijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1600 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ok.. hvala ti. Kaze i prodavac da je farban. O5 je iskren :):P

Mada pored vase pomoci ne moze da me zezne ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

 

DaliborBP , mene si zvao za beli Atlantic 500, ja inace vozim isto AA 500, 2002 godiste, a probao sam dosta skutera jer se bavim prodajom istih i ovaj me je najvise od svih modela pogodio u srce, imam problem doduse sa km satom, promenio sam senzor ali i dalje ne radi, nosio sam kod par majstora ali niko nije uspeo da ga ozivi, obrtaljka mi radi kao i temperatura i pokazivac goriva ali km sat nikako, pored toga smeo bi svet da obidjem sa njim, postavicu slike uskoro samo da nadjem vremena.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

bogami blizimo se 500-tom postu ,imamo 25 strana u ovoj temi...zazivela je :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

dodje i taj dan :stabre: evo drugari prvo vama da ponudim pa ce posle u oglase..prodajem moj atlantic...dobio sam ponudu za drugi motor koju je tesko odbiti.pa prvo ovde da vidim voleo bih da ostane medju nama...nije kao motori iz oglasa,kojima treba servis nove gume i ostalo...to sam ja sve uradio,al sad prodajem posto sam i kupio:) ne vredi kad za sebe odrzavas,pare se ne vracaju,samo odlaze. dve miselinke city grip 100e,novo kvacilo 170,agip ulje i filteri ..rolnice,senzor km sata...2 nove svecice...sta znam,oko 350e koje ce ustedeti onaj ko ga kupi...ja kupio za 2000 i prodajem za 2000,ovo ostalo castim kupca...nema boljke mane falinke nema onaj los termostat,ne curi voda iz pumpe...negde oko 900km presao kod mene nisam video mane...prvo nudim vas pa posle pravim oglase sa slikama itd,vecina vas ga verovatno i vidjala na slikama..eto :( na prodaju je dok se ne proda ovaj sto mene zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja