Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Da li neko zna kako da skinem plasticnu masku koja se nalazi sa strane i sediste? Kada odsrafim sve srafove koji se nalaze bocno i ceono kod rezervoara maska ostane pricvrscena negde ispod zadnjeg dela sedista.

I jos jedno pitanje je da li Challenger ima osigurac za poziciono svetlo posto su u istom momentu prestali da mi rade prednje i zadnje poziciono svetlo kao i svetlo na kilometar satu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

moras da skines sediste (tri srafa),ispod njega sa obe strane su jos po dva srafa koja drze maske.Ispod sedista ces naci i osigurace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Da li neko zna kako da skinem plasticnu masku koja se nalazi sa strane i sediste? Kada odsrafim sve srafove koji se nalaze bocno i ceono kod rezervoara maska ostane pricvrscena negde ispod zadnjeg dela sedista.

I jos jedno pitanje je da li Challenger ima osigurac za poziciono svetlo posto su u istom momentu prestali da mi rade prednje i zadnje poziciono svetlo kao i svetlo na kilometar satu?

 

Pretece me forrest  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Hvala drugari. Jedan sraf na sedistu se nalazi pozadi ispod naslona za suvozaca i tu nije problem ali druga dva nisam video. Idem sad ponovo da ih potrazim nadam se da cu ih naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Uspeo sam da skinem sediste i bocne plastike. Sto se osiguraca tice nasao sam dva. Jedan je vezan na crvenu zicu sa akumulatora, a drugi na crveno-crne zice koje ne znam cemu sluze. Oba osiguraca su mi ispravna, ali sva poziciona svetla mi i dalje ne rad. Proverio sam sve lampice ( prednji far- poziciono, zadnje poziciono svetlo, svetlo kilometar sata) i one su takodje ispravne.

Da li neko mozda zna sta bi jos moglo da uzrokuje neispravnost ovih svetala. Ili bar preporucite nekog elektricara u Beogradu koji bi to mogao da popravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Uspeo sam da skinem sediste i bocne plastike. Sto se osiguraca tice nasao sam dva. Jedan je vezan na crvenu zicu sa akumulatora, a drugi na crveno-crne zice koje ne znam cemu sluze. Oba osiguraca su mi ispravna, ali sva poziciona svetla mi i dalje ne rad. Proverio sam sve lampice ( prednji far- poziciono, zadnje poziciono svetlo, svetlo kilometar sata) i one su takodje ispravne.

Da li neko mozda zna sta bi jos moglo da uzrokuje neispravnost ovih svetala. Ili bar preporucite nekog elektricara u Beogradu koji bi to mogao da popravi?

 

Ovdje u Beogradu su svi bili nezadovoljni ovlascenim servisom (mislim da forrest  moze vise da ti kaze na tu temu jer je i isao kod nih, a ja kada sam procitao njegovo iskustvo nisam ni isao) pa mozes da vidis sa Arakisom da li se on razumije u to.

Meni je nesto cackao i ja sam bio zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Uspeo sam da pronadjem kvar zbog koga nije radilo  poziciono svetlo. Izgorela je dioda koja je ustvari slepi zavrsetak dve zice koje idu sa prekidaca svetala. Braon bela i braon zica. Dioda se nalazi u faru medju svim onim zicama i dzekovima. Dioda koja je izgorela bila je od 2A, a ja sam je zamenio diodom od 3A i sada sve funkcionise kako treba.

Eto mozda ce nekom koristiti moje iskustvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Citajuci neke od problema taman sam hteo da ti kazem shta je problem sa pozicijom i eto ti ga reshish  ;D Jbt ti si imao srece shto nisi ko ja jer sam ja prevrnuo celu instalaciju i bio u ubedjenju da negde lezi zec al slucajno uvidoh i diodu i nadjoh zeca u grmlju zica u faru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Imam pitanje,naime danas sam isao na skup u Rumu i par puta mi se na chalengeru dogadjalo kao da iskljuci jedan cilindar ili da mu nestane dovoljno goriva,to traje par sekundi i onda opet nastavi normalno da radi.Da li ima neko ideju sta bi moglo da bude u pitanju.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Imam pitanje,naime danas sam isao na skup u Rumu i par puta mi se na chalengeru dogadjalo kao da iskljuci jedan cilindar ili da mu nestane dovoljno goriva,to traje par sekundi i onda opet nastavi normalno da radi.Da li ima neko ideju sta bi moglo da bude u pitanju.Pozdrav

Kako si znao da ti ne radi jedan cilindar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Rekao sam kao da neradi jer izgubi snagu i promeni zvuk,verovatno si doziveo to kad motor ostaje bez goriva,a onda proradi normalno i vuce bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Rekao sam kao da neradi jer izgubi snagu i promeni zvuk,verovatno si doziveo to kad motor ostaje bez goriva,a onda proradi normalno i vuce bez problema.

 

Nisam tako nesto dozivio. Za sada jedini problem koji sam imao je bio kada mi se otkacila klema na akumulatoru koja nije bila dobro zasrafljena. Sada kada razmisljam, cini mi se da je tada to izgledalo slicno kao sto ti opisujes tako da meni tvoj problem zvuci kao struja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Rekao sam kao da neradi jer izgubi snagu i promeni zvuk,verovatno si doziveo to kad motor ostaje bez goriva,a onda proradi normalno i vuce bez problema.

Izgubi snagu skroz, odnosno krene da usporava i ne reaguje na gas dok se ne povrati, ili nece da vuce tj. vuce jako lose?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Otprilike tako drasticno izgubi snagu i dok "neproguta"nista,drzim gas i onda ponovo povuce.To mi se desavalo par puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Razmisljam o instalaciji jos nekog instrumenta na Challengeru. Poznato je da na njemu postoji samo brzinomer. Mislio sam da mu stavim pokazivac temperature i broja obrtaja.

Zanima me da li je neko vec radio nesto slicno i cemu sluze zdekovi i zice koji se nalaze u faru?

Ako  neko zna sa sigurnoscu cemu sluzi svaki dzek mislim da bi bilo korisno da napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Sta je ljudi pa nije jos zima,potpuno smo se ucutali.Da li neko zna koji hod i precnik klipa kod chalengera i koji je tip karburatora.Da li pasuje karburator od viraga 250 Mikuni 26 mm.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja