Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje motora vs Komunalna policija

Recommended Posts

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Da zna šta piše na tom papiru sto si doneo.

 

Tako se dešava da logikom imaš pogrešne rezultate. Kao sto je godina proizvodnje i prve registracije recimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

 

Kakvu korist ima država od toga što moraš da prevedeš dokumenta? Ne plaćaš njima prevod.

Pa evo kakvu korist ima: Mene i sve druge salje kod ovlastenog i registrovanog prevodioca koji je u sistemu poreske uprave i isti placa porez toj istoj drzavi na ono sto uzme od mene i ostalih. Eto kakve korisi drzava ima od mene i ostalih. :kafa:

Ma jok, oni plaćaju porez paušalno.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Evo update od danas, ako je neko trenutno parkiran u krugu oko Hrama Svetog Save nek ode da proveri mozda mu je zadenuta kazna od komunalaca... Ja sam pronasao kaznu bio sam parkiran ispred Narodne Biblioteke Srbije i sreo sam komunalca. Navodno Narodna Biblioteka Srbije je objekat od "visokog drzavnog znacaja" i ispred nje i u krugu oko nje nije dozvoljeno parkiranje motocikala cak i ako ste parkirani na mesto za bicikle i mopede (znate ona plava P parking mesta). To je namenjeno kao sto pise samo za bicikle i mopede kako mi je gospodin komunalac preneo... Na moje pitanje gde ja kao motorista mogu da se parkiram a da ne dobijem kaznu odgovor je sledeci: "Na propisano mesto za parkiranje motora" Nakon cega je usledilo moje pitanje gde se nalaze takva mesta u Beogradu? Doticni je samo slego ramenima i rekao ne znam sta da vam kazem... Nakon svega toga nije me mrzelo odem u Mekenzijevu u Komunalnu policiju da vidim gde ja to kao motorista mogu da se parkiram. Da ne duzim nakon 30 min rasprave sa nekim "gospodinom" tamo dobio sam odgovor da oni po zakonu "ne znaju" gde mi smemo "legalno" da se parkiramo prilikom cega mi je spomenuo da bi najbolje bilo da se "sakrijem" negde kada parkiram u smisli da motor bude na mestu gde ga komunalac nece videti, na sta sam se slatko nasmejao. Trotoar se tretira kao javna povrsina i tu ne sme, ali mi je takodje rekao da me niko nece dirati ako stanem na parking mesto u zoni i platim parking kartu. Nakon ove izjave sam se zahvalio i otisao jer sam shvatio da nema nikakvog smisla pricati sa covekom koji generalno ne zna nista i nema sta pametno da mi kaze. Ne znam sta bi jos pametno dodao ali ja generalno nastavljam da se parkiram kao i do sada pa cemo videti mozda u medjuvremenu "smisle" gde je nama kao motoristima dozvoljeno parkiranje.... banana zemlja bila i ostala...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Tu kod Biblioteke je uvek parkirano gomila motora. Jeste da treba malo da se vozi po pešačkoj stazi ali niko do sad nije pravio problem sa tim.

A na onim tablama piše valjda sa jedne strane za bicikle a sa druge za motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Sve to stoji ali danas su izgleda prolazili tuda pa nisu imali sta da rade... Ispisali su meni i jos par ljudi kaznu ostali su videli pa su se pomerili na plato dole. Ja nisam bio u tom trenutku tu ali sam naisao kad su slikali neka dva skutera i pitao sam ih jesu i mene ufotkali, kaze: "jesmo to je vec prosledjeno..." reko super onda taman moze tu da ostane ceo dan :)

 

Nakon toga sam ih video da su pisali kaznu nekom suzukiju sa druge strane plato-a tamo kad se krene ka Coffe Factory...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Gomila kretena, a to što je ceo plato sa izlomljenim pločama jer kamioni redovno prolaze tuda, što ispred Hrama imaš neku masu koja je iscurela i napravila fleke i što sve oko tako važnih objekata gde ima gomila ljudi pa i turista izgleda loše, to je verovatno ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pitao sam ih ja oce li doci tu kada dodju ministri ispred biblioteke da njima napisu kaznu na sta sam dobio odgovor: "Kada ti budes ministar slobodno parkiraj ovde..." Tad sam shvatio da vodim konverzaciju sa vrlo plitkoumnim covekom i resio da se nasmejem i odem.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Izgleda da nema nikakvih pravila. Ja već godinama parkiram 100m od sedišta Komunalne u Makenzijevoj i gledam da li će mi napisati prijavu. Sve zavisi da li su ispunili normu tog dana.

 

Zaista bi trebalo nešto preduzeti ako se stanje pogorša. Nekakav masovni protest ispred sedišta Komunalne ili nešto slično tome.

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Najtuznije od svega sto sam danas citao kolko sam stigao i ne kapiram gde mi stvarno "legalno" smemo da parkiramo? Eto ako ima neko od kolega neki savet ili zna da me posavetuje dobro bi doslo barem da sa te strane budem potkovan ako oped dodje do slicnog "incidenta". 

Slazem se sa kolegom tomamega da su verovatno u pitanju norme i da su im potrebne pare definitivno ali jednostavno ko sto oni znaju da pisu kazne tako i mi moramo znati gde mozemo da parkiramo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Legalno moze da se parkira na trotoaru pored one gvozdjurije na kojoj pise "Parking za motocikle" gde ima 20 mesta za prednje tockove bicikle, ni jedno za motor i ukupno stane max 4 motora ako se dobro zgrauju oko toga :D

Takodje, legalno mozes da se parkiras na parking mesto ali oce ljudi da izadju iz kola, pomere ti motor negde i stanu sa kolima na to mesto : )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pa generalno moze ali i ne moze. Eto ja sam bio parkiran ispred te gvozdjurije pa sam dobio kaznu e sad to je zato sto sam bio ispred zgrade od "visokog drzavnog znacaja" sto znaci da i ako taj parking postoji ispred neke zgrade kao sto je skupstina itd verovatno je zabranjeno parkiranje.

A sto se parking servisa tice, mi smemo znaci po zakonu da stanemo u zoni na obelezeno parking mesto za automobil i da ne placamo nikakvu parking kartu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ako si bio parkiran ispred znaka Parking za motocikle, ja bih išao kod sudije za prekršaje. Ta kazna mora da padne. Ne postoji parking za mopede, već samo za bicikle i motocikle.

 

Toliko su neuki Komunalci da je to strasno. Pa kad dobiješ odluku prekrš. sudije, okači da je svi ovde vidimo.

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Najjadnije od svega je što te parking znake postavlja Gradski sekretarijat za saobr. Osnivač Komunalne polic. je grad Beograd. Dakle isti nivo vlasti protuvureči sam sebi. Nije u pitanju konflikt republičkog i gradskog nivoa. Luda zemlja..

 

Ja lično čekam da vidim šta će kolega Skyrunner uraditi, jer je i njemu pisana prijava, ako se dobro sećam.

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Nema šanse da mogu da brane pred sudom tu kaznu! Baš bih voleo da vidim šta bi sudija rekao kad bi mu stigla slika motora ispred obeleženog parkinga za motore sa sve kaznom... To može samo komunalna policija da smisli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pricao sam sa drugaricom koja je pravnica i rekla mi je generalno da ovo sto su mi okacili na motor ne znaci nista u smislu da me samo obavestavaju da sam "nesto" uradio i da ce mi stici na kucnu adresu tacno ono za sta me kaznjavaju... tako da cekam da stigne to pa da vidim sta dalje moze da se ucini. Dal da platim ili da se zalim mada mi kaze da je sistem napravljen tako da jesnostavno zele da te nateraju da se ne zalis iz razloga sto na kraju tesko da nesto mozes da uradis u ovoj situaciji a platices mnogo vise nakon cele zajebavancije po sudu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Stići će ti na adresu tačno po kom članu gradske Odluke te terete, i odmah da ti kažem da je to zauzeće javne površine.

 

Da si parkirao negde na trotoaru, i ja bih ti rekao da platiš pola kazne. Ali Pobogu, ti si parkirao kod znaka za parking motocikala! Ako sada savijemo glavu, pa onda stvarno treba ne da nam pišu kazne, nego da nas tuku motkama...

 

Ja bih definitivno išao kod sudije za prekršaje, ne samo zbog sebe već i zbog šire moto zajednice.

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Znam sve to ovo je generalno apsurd. Postavis parking za bicikle i motore i onda pises kazne jer je parkiranje ispred visokodrzavne ustanove kao sto je NBS zabranjeno... sta reci dalje sve budala do budale...

 

Jedino sto sam primetio da je sa jedne strane natpis "P za bicikle" a sa druge strane su slova gde treba da pise "motocikle" pocepana ili ih je neko pocupao ili nikad nisu bila tu... ali znam da mora sa druge strane da pise "motocikle"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Danas, centar Novog Sada...

4fcMRIy.jpg

I kad ima mesto za motocikle, dodje genije i ovako stane. Ne znam ni sta da napisem kao komentar na ovo... Ali posebno obratite paznju na PRAZAN parking iza njega...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja