Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje motora vs Komunalna policija

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nisam bio lenj i zovnem teču koji opet zovne svog prijatelja a onda ovaj prijateljevog prijatelja i tako dođem do sledećeg tumačenja: Mogu da pišu kaznu ne zato što si turio motor tu gde si ga turio, već zato što si ga vezao za "objekat elektro snabdevanja, javne rasvete ili putne signalizacije" i time potencijalno sprečio nadležnu službu da u slučaju potencijalnog kvara na pomenutom objektu, isti poprave u roku od odmah, kako to kod nas inače obično i rade :nanana: Ovo tumačenje naravno uzmite sa velikom dozom rezerve, ali fakat da donekle i ima smisla u gomili besmisla.

 

To donekle menja stvar ali i dalje ne objašnjava slučaj iz Novog Sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ni u samoj komunalnoj nemaju pojma. Evo sad sam ih zvao i ljubazno trazio da mi daju informaciju gde mogu da parkiram u gradu motor. Jedino sto je operaterka bila "sigurna" da ne smem na trotoaru (osim IZGLEDA ako vozim skuter, sudeci bar po dovikivanju sa kolegama), a pitala me je i koliko kubika ima moj motor. Posto nije bila skroz sigurna, dogovorili smo se da se cujemo nesto pre 16h, pa ce dotle nabaviti informaciju. :neznam:

Zvao sam posle i parking servis, i kazu mi da ne postoji legalna mogucnost (po njima) da parkiram na zonirano parking mesto. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Ma ne znaju ni oni bre,vidite i sami! Naravno da sme da se parkira na trotoaru,to je samo jos jedan nacin da se narodu otimaju pare!

Pa nas zakon ima vise rupa nego svicarski sir,al dobro to vec nije za ovu temu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Imam jedan predlog... Ne mora da se izlazi na ulice i protestuje (a mi, kao, nismo na ulicama svaki dan dok se vozimo :jok: ), samo bi svakog dana trebalo da zovemo komunalnu policiju i parking servis. Ono, kad se ko seti i kad ko moze,nista obavezujuce, ali barem svaki treci dan.

 

E, kada 1000+ ljudi pocne da ih zivka 100 puta dnevno i svi postavljaju isto pitanje, neko ce da popizdi i resi problem.

 

Sve kulturno, znate, mi smo zabrinuti gradjani, desilo se prijatelju prijatelja, pricao mi mali iz pekare, drugarica moje devojke cula kod frizera... Ovako, svi sedimo, piskaramo ovde, ne zelimo da se skupljamo i protestujemo (takav sam utisak stekao), ajde da odvojimo 10 min. dnevno za smaranje vlasti i gotovo.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ni u samoj komunalnoj nemaju pojma. Evo sad sam ih zvao i ljubazno trazio da mi daju informaciju gde mogu da parkiram u gradu motor. Jedino sto je operaterka bila "sigurna" da ne smem na trotoaru (osim IZGLEDA ako vozim skuter, sudeci bar po dovikivanju sa kolegama), a pitala me je i koliko kubika ima moj motor. Posto nije bila skroz sigurna, dogovorili smo se da se cujemo nesto pre 16h, pa ce dotle nabaviti informaciju. :neznam:

Zvao sam posle i parking servis, i kazu mi da ne postoji legalna mogucnost (po njima) da parkiram na zonirano parking mesto. :(

У Београду АПСОЛУТНО ИМАШ ПРАВО да паркираш мотор на зонираном месту и за то НЕМАШ ОБАВЕЗУ да платиш и можеш да останеш ту до судњег дана, без обзира на зону, под условом да је мотор регистрован.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ja zvao. Buahahaha...

 

Prvo pitanje devojke iz operativnog centra Komunalne policije je bilo: "Jeste li vi malo cas zvali?" :D Neeee, ali mi je drago da neko jeste.

 

Elem, devojka me je uputila na Sekretarijat za sobracaj. Covek mi je rekao da ne moze da veruje da su komunalci kaznili bilo koga, jer to nije praksa i da samo treba da se podnese zahtev sekretarijatu da se postavi cesalj na odredjenoj lokaciji i da ce to uraditi. Do sada, nisu imali ni jedan zahtev.

 

Ako hocete da ih smarate, evo vam brojevi:

 

330-9170

 

2754- 933 Dragoljub Djakonovic, sekretar

3226- 635 Branko Smiljanic, zamenik sekretara

 

Ove bojeve mi je dala jako ljubazna devojka iz operativnog centra Komunalne policije, koja je bila u fazonu "Ja se samo javljam na fon, a oni koji su zgovnali, neka se vade iz govana". :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Upravo sam to i uradio 1 minut pre mog posta na njihov zvanicni tel 3035400, sacekao da mi se javi operater, rekao da zivim u zoniranom podrucju i pitao gde mogu da parkiram motor: mogu li na parking mestu, pa mogu li na trotoaru, imaju li obelezena mesta za motorcikle u blizini Kalenic-pijace itd. Odgovor sam dobio da NE SMEM da parkiram na obelezena parking mesta. I ko je sad tu lud, mi ili oni? :neznam:

 

P.S. Evo sad sam opet zvao komunalnu, i osim poslednja dva ista broja koji su dati Goblinu, meni je dat i tel nekog njihovog centra: 3309599. Ona kaze da zovem sekretarijat oko postavljanja parking mesta za motore. Operaterka, ista ona ljubazna od pre sat vremena, mi pomenu da ona koliko zna kom. panduri su dobili nalog samo da teraju motore sa trotoara, a ne da kaznjavaju... Luda kuca!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

I meni je lik iz sekretarijata rekao da ne parkiram na parking mestu, jer je inace problem s parkiranjem i da samo jos fale motori da zauzmu i to malo mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

За сада, Светлана са централе прикупља информације. :D И зваће ме за минут. Мора да сам јој се допао. :lol:

Да знате,имају идентификацију за бројеве који их зову. Па ако хоћете да зајебајете, купите на трафици неки дивча број. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ako provere moj broj, neka pogadjaju koji lokal od oko 1000 u mojoj firmi se ukljucio na taj broj. :lol:

Mada, ja ih nisam zajebavao, nego sam kulturno objasnio problem i stvarno me interesuje kako da parkiram motor u blizini stana, a da ne dobijem svako jutro cestitku od komunalaca. Sad sam poslao link od ove teme na komunalna.policija@beograd.gov.rs uz naznaku kako se ponasaju Vasi zaposleni, nadam se da ce ovo doneti bar nesto dobro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Звала Цеца :hej: и понавља оно што сам већ рекао. Сме на сваком паркинг месту, без плаћања и ограничења, само да се поштује додатни знак (ако га има) ако је резервисан паркинг по било ком основу.

 

Заборавих. Пита Цеца јесам ли ја већ звао данас. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Nisam ni ja mislio da ih zajebavamo, krajnje su ozbiljne namere da se resi ovaj problem. Posto se ( i posle nasih telefoniranja) nista konkretno ne zna, na ovaj nacin bi ih redovono podsecali da nam je resavanje problema jako hitno i da nam je do toga stalo. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

 

 

Заборавих. Пита Цеца јесам ли ја већ звао данас. :lol:

 

'Vamo motoristi divljaju, ne moze da se zivi od njih,gomila ih je po ulicama a kada ih pozoves, svi tripuju da ih jedan covek zajebava.. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Kada sam pre nepunih mesec dana pitao lika iz parking servisa koji naplacuje kazne, u vezi parkiranja motocikla, rekao mi je da mogu da parkiram na bilo koje obelezeno parking mesto i da ne moram da platim! Prvom prilikom cu da pitam ponovo. Meni licno je glupo da zauzimam celo parking mesto pa parkiram na trotoaru gde ne smeta prolaznicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 classic | Yamaha Royal Star tour deluxe

sada idem kuci da opet parkiram na isto mesto...ah....vec se nerviram :staa: ...i sta ce opet biti ujutru?!

 

ima da zovem i da trazim da se postavi parking mesto za motore (koji je u Srbiji isti kao i za bicikle..ha glupost, al ajde) i ako mi iakako uslise zelju i postave cesljeve samo se pitam gde ce ih postaviti...pa opet na trotoar!!

 

Obisao sam bukvalno celu EU motorom i nigde nisam video ovakvu glupost!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 classic | Yamaha Royal Star tour deluxe

Upravo sam zvao Komunalce i operaterka mi rece da je danas vec dosta njih zvalo vezano za istu temu i uputila me na Gradski sekretarijat za saobracaj naravo uz broj telefona vec pomenuti 330-9599, pa onda sa njima sve ostalo. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 classic | Yamaha Royal Star tour deluxe

GSS se nije javljao, ali me nije mrzelo da odem do Parking servisa.

 

Kazu oni vako: "Ne znam bas kako je to zakonom o bezbednosti saobracaja regulisano, ali mi kao firma nemamo sistem izdavanja povlascenih pretplatnih karata kao ni izdavanje doplatnih karata (citaj kazna) za motocikle. Sto se nas tice, slobodno mozete da parkirate na mestu za automobile"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja