Jump to content

Moto Zajednica

Sta se krcka u Hondinom loncu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Kako sam negde procitao, sef honde je javno obecao da ce honda izbaciti v4 motor koji ce u sledecoj godini osvojiti wsb. Rekao je da garantuje da ce tako biti... A procitao sam i da ce buduci rcv rvf ili kako god, biti extremno skup i redak motor napravljen samo sa razlogom da honda dobije homologaciju osvoji sampionat i pokaze koliko je jaka...

Iskreno ja bi voleo to da vidim. Honda vec godinama nije ono sto je bila. To lomi srca svim zaljubljenicima kao sto sam ja. Jasno mi je da honda najvece pare zaradjuje na kineskom indijskom i juzno americkom trzistu...na jeftinim skuterima i mopedina ali to nije razlog da zaboravi na svoju staru slavu i pusti da se neki ktm aprilija ili bmw pisaju po njoj. Odo ja daleko ali da sam na mestu celnika honde ne bi pravio toliko kompromisa kao oni... Naprevio bi cbr 1000, cbr 1000r i cbr 1000rr...pa za svakog po nesto a za nekoga sve. B-)

post-9098-0-96783900-1381693695_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Za 23 dana (7-10.11.2013) pocinje EICMA MOTOR SHOW u Milanu. Celnici Honde su najavljivali da ce RCV biti premijerno prikazana tada...medjutim sad javljaju da mozda nece stici da je zavrse do tad. Stvarno su smaraci....mog da predstave bar neku maketu motora da ljudi malo mastaju. Videcemo sta ce biti. Nadamo je konacnoj verziji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Estetski gledano,svi noviteti imaju napred samo jedan far i to je ono sto mi ovde najruznije izgleda.Lici na motocikle iz proslog veka

 

Па не знам баш. Овако разбија монотонију и не копира конкурене, и чува традицију. У своје време је била најиновативнија, а то сад нико не помиње. колико је само иновација унела у свет спортских модела тих 90тих?

Репсолка из 2оо7, постоји ли и 1 замерка на изглед?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Honda kao fabrika jeste razvojna kompanija. Kroz istoriju jako mnogo je doprinela razvoju sportskih motorcikala i motorcikala uopste. U zadnjih par godina izgleda da im budzet nije razvojni. Svi novi modeli su manje vise prepakovani stari. Razviju jednu platformu pa na osnovu nje izbace 3-4 motora razlicite klase. Tako i mora jer tu zaradjuju pare, a perjanice sluze da "demonstriraju silu". Zadnjih par godina i nemaju nesto sto dosta iskace. Kao i svi Hondisti cekam novi V4. Samo se nadam da se necu razocarati kao sa VFRom 1200F.

 

Mada ja tu nemam sta da se odusevljavam a ni razocaravam jer nisam ciljna grupa (citaj nemam para za tako nesto).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@Svaler

MOja je opaska bila vezana za prvu sliku u temi. I sam pominjes 90-e, a ono sto je na slici deluje da je zarobljeno u tom razdoblju. Prvenstveno izgledom. Ipak smo dobro zagazili u 21. vek. Ne kazem da bi trebalo da joj stave kljun jer je to sada u modi, ali ako su imali ideju i kako kazes krenuli u dobrom smeru krajem proslog veka, onda ne bi trebalo da se vracaju na staro, vec da naprave opet nesto na sta bi konkurencija bila ljubomorna.

 

Pre par godina kada su dosli u Milano, nije se govorilo o icemu posebnom, a pojavili su se sa navise noviteta. BEse tu Crosstourer, VFR, nova CBR 600 itd... Uspeli japanci da sakriju vesti. Mora da su pretili kikirikijem ko oda tajnu :)

Tako da se nadam da ce ipak necega biti. Suvise dugo se o ovome prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

U pravu si suvise se dugo prica a svaki put tesko razocarenje.

 

Ako i izbaci nesto ili ce biti jako skupo i nece biti namenjeno obicnim smrtnici nego timovima, ili ce mu faliti nesto.

 

Najvise mrzim honda izbaci nov model, moderno, ovo ono, a tehnika low tech. Ja kad vidim celicnu kvadratnu viljusku pozadi na novom motoru odmah pomislim koje s**nje.

 

Ja sam hard core vfrista i ne vidim ni jedan motorcikl od hondine ponude koji bi mogao da ga zameni. Da sam hteo superbike 1000 redni vec bi ga kupio ili sta vec. A nisam jedini koji tako misli. Dajte vise prekinite da s*rete i dajte nam motor. Oko 130+ konja, V4, radilica 360*, gear driven cam, i kvalitetno vesanje u modernom ramu, sa sto je moguce manje kila i eto ti recepta za uspeh. Ali ne, Honda onda smisli automatski menjac i KARDAN i stavi na VFRa. Motorciklizam je i dalje sport pa za sport, majku mu... Treba neka vestina. Najvise me nervira ovo na sta lici generalno industrija danas, gledam u poster tamo nekog baje koji kao je u nekoj satro avanturi i tera neki tamo motor od 350kg i nosi neke kutije sa strane i to je kao kul. Motori su nam s***** ali zato je poster vrhunski. Na taj isti marketing se i honda upecala. Izemti motorasa koji nece ruke da uprlja jer mu jelte lanac prljav ili sta vec pa mora da ima KARDAN. Uffffff opet sam se iznervirao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Sto Honda konstantno ima najslabije motore od sve japanske cetvorke? :stabre:

 

Tako jednostavno a tako komplikovan odgovor.

 

Razloga je vise, prvi moze biti pouzdanost sto kod Honde je jos uvek bitan parametar.

Drugi je Hondina filozofija da njihovi komercijalni motori mora da budu naj user friendly. Znatenonaj osecaj kada sednete na bilo koju Hondu a sve je taman. Tako i kriva snage se pravi.

Treci, ako hoces snagu kupi HRC kit.

Cetvrti, Honda jos uvek deklarise stvarnu snagu. Na nekom od uporednih tekstovanu stranom casopisu merili su sve 1000 sportke motorcikle i cbr je bio na papiru najslabiji, i najtezi, a kas su izmerili, jedino je Honda imala iste vrednosti kao u katalogu, svi su drugi malo preterali.

 

Koja je razlika izmedju 175 i 180ks. Nekome ogromna ali taj ko to primeti on nije ciljna grupa.

 

Na zalost po meni u istoj klasi snaga ne treba da je deal breaker cak je i nebitna, vozne karakteristike treba da su bitnije. Ali sta cete, narod voli da ima najaci, najbrzi, najduzi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ili kao neko rece: konjske snage prodaju motocikl, a obrtni moment pobedjuje na trkama.

 

Tacno tako. Ne znam ko je rekao ali mnogo pametan cika :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

To je i moj profa govorio samo jedna stvar- Kawasaki daje mnogo vise ks a u zadnje vreme i performansi za malo manje pare. Ostali su tu negde sa cenom mada ja ne bih isao na onu foru Honda je najkvalitetnija zato cu nju kupiti- gledao bih sve. Od performansi, estetike itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Potpuno si u pravu. Uvek se iznenadim novim modelom Kawe, ima sve sto treba da ima. Nazalost moje skromno iskustvo je takvo kakvo je, nisam vozio mnogo bolje motorcikle od mog. Kawu nikad. Naravno, kao potrosaci (kako mrzim taj termin) svako zna sta hoce za svoje novce. Ja sam i dalje (mozda neopravdano) malo romantic povodom Hondine price. Zbog pokojnog Soichira kupio bih ponovo Hondu, mozda i nogu ako bi zadovoljilja sve moje ktirerijume. Ali da ne lutam od teme. Pitanje je hoce li ili nece Honda da izbaci novi sportski V4 za siroke narodne mase?

 

Ja se nadam da hoce. (samo da ne stave onu glupavu celicnu vilu kvadratnog profila :) )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ili kao neko rece: konjske snage prodaju motocikl, a obrtni moment pobedjuje na trkama.

 

Reko Caroll Shelby, a podsetio nas na to Najzli:

http://motocikli.bjbikers.com/konjske-snage-prodaju-motor-obrtni-momenat-pobeduje-u-trkama/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

@iske, potpuno se slazem sa tvojim postovima i delim tvoje razocarenje Hondinim motorima u poslednje vreme... Kao da su sa VFR800 I Varaderom iz 2003. prekinuli sa razvojem nekih normalnih motora za prave zaljubljenike u Honde. VFR i XX modele iskilavili sa VFR1200, RC51 modele prekinuli. Jedino CBR-ove kao i da su nesto razvijali, mada i to konzervativno... Druge moto firme su puno vise inovativnosti pokazale od Honde u poslednjih 10tak godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

A jeli Pablo, jel si ti lozis na gear drive whine? Ili pistanje hondinog valvetraina preko kaskadnih zupcanika? Ja very much, thank you.

Sudeci po tvojoj ergeli mislim da da.

 

Sledece pitanje je da li ces se skenjati ako novi V4 bude imao lanac i spaner? Ja da, very much. SSSA nije presudna, cak obicna bi bila preporucljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

@iske, potpuno se slazem sa tvojim postovima i delim tvoje razocarenje Hondinim motorima u poslednje vreme... Kao da su sa VFR800 I Varaderom iz 2003. prekinuli sa razvojem nekih normalnih motora za prave zaljubljenike u Honde. VFR i XX modele iskilavili sa VFR1200, RC51 modele prekinuli. Jedino CBR-ove kao i da su nesto razvijali, mada i to konzervativno... Druge moto firme su puno vise inovativnosti pokazale od Honde u poslednjih 10tak godina.

 

Sto bi rekli svaka ti je na mestu.

 

Pa to su i motori koji su Hondu doveli tu gde jeste, mislim na reputaciju, (VFR, XX, RC51 SP1, SP2). Pa i CBR sto da ne.

Ostali motori manje kubikaze su tu da se dobro prodaju kao pouzdano vozilo i da donose novac da se razvijaju ovakvi dragulji. Po Londonu se nisam nesto nagledao Kawasaki kurira, samo CB honde, pa i to nesto znaci. Peri deri i samo teraj. Imam negde clanak gde je covek presao 800 000milja sa VFRom, kurir je u pitanju. Bilo mu je skupo i ulje da menja, pa je sipao preradjeno ulje i polovne gume od drugara pozera je sipao. Pa ti vidi otkud je Honda legendarna.

 

Meni se cini da se vise HRC ne pita nista za razvoj novih komercijalnih modela, nego neki baja tamo u marketingu koji je zavrsio silne skole a ne razlikuje sraf od svecice, a kamoli kvacilo od prednje kocnice. Mislim da tu lezi problem.

 

Negde sam procitao podatak da u KTMu u razvoju ne moze da radi niko ko privatno nije bajker, odnosno ne vozi i ne gaji strast prema motorima. Pogledajte gde oni idu. A velika Honda je ponosna sto je izbacila super novi mega giga Cub od 110 kubika za malezijsko trziste. Ne potcenjujem, naravno treba da se radi za profit, a sta je sa entuzijazmom i razvojem poput legendarnog NR750. E to je bila demonstracija sile i know how dostojan Honde, a to je bilo pre skoro 30 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A jeli Pablo, jel si ti lozis na gear drive whine? Ili pistanje hondinog valvetraina preko kaskadnih zupcanika? Ja very much, thank you.

Sudeci po tvojoj ergeli mislim da da.

 

Sledece pitanje je da li ces se skenjati ako novi V4 bude imao lanac i spaner? Ja da, very much. SSSA nije presudna, cak obicna bi bila preporucljiva.

 

Ti si ipak mnogo veci zaljubljenik u Hondu od mene. :) Lozim se, ali vise na ceo paket, na taj osecaj kao da je sve na svom mestu, sto ti kazes. Oba motora su mi vec matora po godinama, ali i dalje mi naprave osmeh na licu svaki put kad ih vozim. Pogotovo VTR. I trenutno ne vidim da cu ih menjati uskoro. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

A jeli Pablo, jel si ti lozis na gear drive whine? Ili pistanje hondinog valvetraina preko kaskadnih zupcanika? Ja very much, thank you.

Sudeci po tvojoj ergeli mislim da da.

 

Sledece pitanje je da li ces se skenjati ako novi V4 bude imao lanac i spaner? Ja da, very much. SSSA nije presudna, cak obicna bi bila preporucljiva.

 

Ti si ipak mnogo veci zaljubljenik u Hondu od mene. :) Lozim se, ali vise na ceo paket, na taj osecaj kao da je sve na svom mestu, sto ti kazes. Oba motora su mi vec matora po godinama, ali i dalje mi naprave osmeh na licu svaki put kad ih vozim. Pogotovo VTR. I trenutno ne vidim da cu ih menjati uskoro. :takoje:

 

 

Stvarno se bas toliko vidi da sam zaljubljenik? Pih ja bas pokusavam da sakrijem ali mi ne ide :)

 

Ja na to ovako gledam, staro ili ne bitno je da radi. Ja se i lozim na vintage malo vise nego na novo, mora da prodje vreme da se naviknem. To valjda dodje sa godinama. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: CB 900F Bol D'or '82. / CBR 1000F '96.

Sto Honda konstantno ima najslabije motore od sve japanske cetvorke? :stabre:

 

Tako jednostavno a tako komplikovan odgovor.

 

Razloga je vise, prvi moze biti pouzdanost sto kod Honde je jos uvek bitan parametar.

Drugi je Hondina filozofija da njihovi komercijalni motori mora da budu naj user friendly. Znatenonaj osecaj kada sednete na bilo koju Hondu a sve je taman. Tako i kriva snage se pravi.

Treci, ako hoces snagu kupi HRC kit.

Cetvrti, Honda jos uvek deklarise stvarnu snagu. Na nekom od uporednih tekstovanu stranom casopisu merili su sve 1000 sportke motorcikle i cbr je bio na papiru najslabiji, i najtezi, a kas su izmerili, jedino je Honda imala iste vrednosti kao u katalogu, svi su drugi malo preterali.

 

Koja je razlika izmedju 175 i 180ks. Nekome ogromna ali taj ko to primeti on nije ciljna grupa.

 

Na zalost po meni u istoj klasi snaga ne treba da je deal breaker cak je i nebitna, vozne karakteristike treba da su bitnije. Ali sta cete, narod voli da ima najaci, najbrzi, najduzi...

 

Potpuno si u pravu povodom ovog, u razgovoru sa nekim HR test vozačima koji rade za HR časopise i probali su sve moguće modele složili su se da se vozači na Hondu najbrže naviknu kao da je voze već godinama baš radi tog najlinearnijeg razvoja snage dok se na druge treba puno duže privikavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: CB 900F Bol D'or '82. / CBR 1000F '96.

Potpuno si u pravu. Uvek se iznenadim novim modelom Kawe, ima sve sto treba da ima. Nazalost moje skromno iskustvo je takvo kakvo je, nisam vozio mnogo bolje motorcikle od mog. Kawu nikad. Naravno, kao potrosaci (kako mrzim taj termin) svako zna sta hoce za svoje novce. Ja sam i dalje (mozda neopravdano) malo romantic povodom Hondine price. Zbog pokojnog Soichira kupio bih ponovo Hondu, mozda i nogu ako bi zadovoljilja sve moje ktirerijume. Ali da ne lutam od teme. Pitanje je hoce li ili nece Honda da izbaci novi sportski V4 za siroke narodne mase?

 

Ja se nadam da hoce. (samo da ne stave onu glupavu celicnu vilu kvadratnog profila :) )

 

E ovo je pravi zaljubljenik u Hondu i iz istog razloga je za mene Honda No1. Koliko se taj čovjek trudio da uspije u svom naumu i kojem su motori bili smisao života. Njegova jedna od filozofija je bila da kad radi novi model mašina je No1 i mora biti što kvalitetnija i što pouzdanija, a ono okolo kako će izgledati bilo mu je manje bitno. Do duše ta filozofija i sad drži vodu djelomično jer ipak sad se i estetika gleda pa je vrlo bitno i ono okolo mašine.

 

Što se tiće VFR modela skoro sam čitao jedan intervju sa Steve Calahan-om glavnim za Honda Europe i Honda će proširivati gamu VFR modela i na EICMA sajmu vrlo lako po nekim tekstovima bude jedan novi model predstavljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Nabasah na ovaj tekst: A Glimpse Of The Future Of WSBK - Honda's V4 Homologation Special Confirmed

 

Izgleda da ce stvarno biti novi V4, i to kao homolagicjska specijalka za kraj 2014 da bi se takmicili po EVO pravilima. Cena u rangu Ducati Superleggera (koji se prodaje za 66000 eura). Honda po tekstu, oko 75000 eura.

 

Aj ko mi kriv sto sam jadan pa ne mogu da kupim to, ali sto to necu videti uzivo i cuti kako radi to je vec problem.

 

Mozda ce biti i verzija za sirote (citaj VFR 1000)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Honda ako grune sa nekim novim V4 sportakom u 1000ccm klasi za šire narodne mase, sa svim džidžabidžama današnje tehnologije koje već imaju u loncu, ostali će samo da otresaju ušima... Živi bili pa videli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Malo da se umesam. Sto kazu: nisam ginekolog ali mogu da pogledam ;)

Superleggere kao i najavljeni model Honde HS su fakticki fabricki prototipovi koji sluze za uvodjenje odredjenih unapredjenih delova u homologizaciju. Cena je tu nebitna jer fabrike cak i ne ocekuju da se taj model prodaje. Svaka nova homologizacija zahteva, pored fabricke specifikacije, do sitnih crevca testiran deo a u to spada min. 100k km u aktivnom radu. Mnoge fabrike, posebno u autoindustriji, su kupljene bas zbog toga sto su imali homol. a u moto industriji ako nemas istoriju proizvodnje recimo V4 motora sve moras od nule pa i homol. To se upravo i desava u Hondi ali i u Ducati i Apriliji koji zajedno razvijaju novi agregat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Honda ako grune sa nekim novim V4 sportakom u 1000ccm klasi za šire narodne mase, sa svim džidžabidžama današnje tehnologije koje već imaju u loncu, ostali će samo da otresaju ušima... Živi bili pa videli :)

 

Ja se samo plasim te celicne kvadratne viljuske pozadi. Garant ce nesto da uglave tog tipa. :)

 

U zadnje vreme kao da se trude da angazuju inzenjere koji su jako pametni jel da, a pri tom da nikad nisu vozili motore. Tadeo Baba, legendarni Hondin inzenjer koji je projektovao 900RRa i time prakticno stvorio klasu od 1000ccm, nije ima fakultet, samo srednju skolu. Ja i dan danas kada vidim 900RRa i dalje mi je fantastican. Motor ne treba da ide samo pravo, nego da lako skrece i da je zabavan, a recept za to je prost, sto manje kilograma i po mogucstvo sto vise momenta i snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Od kada znam za sebe, obožavam Hondu i svakako mi je jedan od najomiljenijih brendova, uopšte. :care: Ono što je ova kompanija, na čelu sa Soichirom, :care: učinila za svet motociklizma, je nemoguće prenaglasiti!

 

ALI, u poslednje vreme, zaista ne liče na sebe. :'( Igraju na sigurno. Pogledajte flagship modele Honde. Uglavnom, najmanje snage, najmanje opreme u klasi, najmanje inovacija. Dalje, dizajnerska filozofija, koju su usvojili od 2008. godine (CBR 1000RR SC59) mi se ne sviđa. Fakat, Honda i dalje ima naj user friendly motocikle, a i kvalitet izrade (materijali i završna obrada) je i dalje na 1. mestu, ali definitivno je vreme za ozbiljne promene u poslovnoj politici firme. Svega ovog su svesni i u Hondi i civilna verzija MotoGP RCV-a, upravo ima zadatak da vrati ugled kompanije na nivo iz zlatnog doba Honde.

 

Nadajmo se, da je RCV samo početak tog procesa. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja