Jump to content

Moto Zajednica

Tomos ATX

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

Tomos ATX na prodaju.

 

uzet od poznanika iz Uba, koji ga nije dirao od 2000. u medjuvremenu, motor je dobio:

 

- nove dizne

- nove sajle

- nov cilindar, klip i karike, ostavljena kubikaza na fabricku

- nove zupcanike celicne, 15 napred, 31 nazad

- nova farba

- novi migavci

- generalni servis, ciscenje svega, sredjen auspuh

- nove unutrashnje gume, i nova zadnja spoljna guma

- nov tapacirung na sedistu, crni skaj

- podmazani prevoji na dobosima sa tovatnom mascu, povecano trenje dobosa

- podignut pritisak prednjeg amortizera na fabricki

 

na motoru treba:

 

- dugme migavca (zakazan dejt sa gedzom, ima ali jos nisam uzeo)

- zadnje desno staklo migavca - ima ga, ali spojio pistoljem za plastiku pa se vidi rif

- kupljena nova sirena, treba da se poveze (drugaciji konektori, ja planiram da uradim)

- sajla brzinometra

 

u sustini, sve komplet da se uzme za manje od 1000 dinara.

 

 

Motor na sebi nema NISTA vareno, i usled cinjenice da sam pre farbe skidao fabricke nalepnice sa svake plastike, pretpostavljam da nikad nije udaren niti cukan jer je zaista na njemu sve kao da je juce izasao iz 1993-4 ispod carsafa. i bez tacne informacije garantujem uzasno malu kilometrazu.

 

 

Uz motor se dobija i SHIRO SH 40 AIR kaciga. kaciga je poluotvorena, detalji o istoj ovde:

 

http://www.ototop.rs/auto/shiro/air.htm

 

 

 

sa ovom kombinacijom zupcanika mene od 90 kila tera 55-60. al to je Tomos ATX te se jako lako da zbudziti na velike brzine.

 

motor nije registrovan trenutno, ali ima sve potrebne papire.

 

 

CENA: 400 evra sa kacigom, bez kacige 380 evra.

 

 

note: slike su od juce, sa starim sedistem, stavljen je nov tapacirung

 

72COn.jpg

 

8FRwd.jpg

 

4xXUx.jpg

 

BAlcN.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Tomos ATX na prodaju.

 

- podmazani prevoji na dobosima sa tovatnom mascu, povecano trenje dobosa

- podignut pritisak prednjeg amortizera na fabricki

 

 

 

Da li bi mogao malo detaljnije da napises nesto o ovom podmazivanju dobosa i kako se time dobija povecano trenje ?

 

Takodje me interesuje koliki je fabricki pritisak u prednjem amortizeru ( valjda mislis na prednju viljusku ) i gde se to meri na ATX-u ( moze i slika ) .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

podmazani prevoji - prevoj koji se giba, prilikom pritiskanja, (pa mehanizmom rasiri dobos)na svim starim dobosima ne sme da ostane suv, jer dolazi do kidanja samog mehanizma dobosa, sto je mahom boljka starih motora. nije to bog zna kakav trik, ali primera radi - ljudi sa starim tomosima mahom ostavljaju prevoje suve pod utiskom da "kocnica radi, i necu da je diram dok radi", i kocnice se u vecini slucajeva ne vrate u osnovno stanje kada pustis kocnicu. ti pustis, a prevoj suv, i pokidan i ostane na 20-30% kocenja

 

a samo trenje je povecano tako sto obruc i unutrasnojst dobosa koji su godinama stiskani i sada uglancani, shmirglom uzasno male granulacije za metal (P40) dovedu u "hrapavo" stanje, i veruj mi na rec da daleko bolje koci nego pre.

 

za amortizer ne znam da ti kazem gde sta i kako, samo znam da mi je majstor za motor podigao pritisak. valjda na svakom kraku viljuske ima ventil za to, ne znam zaista. pitacu ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja