Jump to content

Moto Zajednica

Pogonski lanac Afrika Twin rd 03

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Kao sto naslov kaze zeza me lanac ja mislim. Volio da mi neko kaze kako se cuje lanac kad se rastegne . Kod mene se cuje kao KLANG KLANG i osjetim udarce na desnom lijevom fuzasteru, osobito kad se penjem uzbrdo i kad krece. Da li mjenjati samo lanac ili uzeti onaj set? i da li na rd 03 pasu lancanici od rd 04 ? Unaprijed Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

A zar ti nije lakse pogledati dali se moze jos zategnnuti lanac? Ako ne moze onda je star jasna tj. vrijeme je za novi lanac. Ako je nepravilno istegnut onda ce vjerovatno imati prostora za zatezanje ali je logicno da ce ti u jednom trenutku biti prenategnut a u drugom normalno nategnut. Kako stoje clanci na lancu?

Evo ti slika kako ne treba da stoje

post-14678-0-88483100-1313537427_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

hm, znam da je bio prenategnut pa smo odpustili i onda nije klepeto dan dva i onda se opet javio i tako da sad KLANG, KLIK, KLANG KLIK.......

Hebe me nema kod nas u guevari uzeti samo neki regina al je skup set. dodje oko 410 maraka, imam na netu IZUMI set Made IN Japan sa JT zupcanicima izadje manje malo od 100 evra sa shippingom sa www.wemoto.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Vjerovatno je taj lanac zreo za zamjenu. Regina lanac sam imao na prethodnoj hondi i mogu ti reci da mi se ni malo nije pokazao lose, istina ta cijena i nije bas ni mala :stabre:. Ovaj drugi set nije uopste skup samo ko zna kakav je kvalitet :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6343 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Okreci tocak, pa vidi da li je lana neravnomerno istegljen, ako jeste, menjaj sto pre da ti ne bi stradao lezaj prednjeg lancanilka koji se jako tesko menja (mora masina na pola da se rastavlja)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Ok pogledacu , tek sam dosao s mora. Taj set s wemoto.com sam ugradio na prosloj africi i sasvim je solidan. Dodju u setu JT Lancanici. Taj izumi je zapravo AFAM ako sta znaci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ja sa reginom nisam imao problema a imam je na dva motora. Doduse, na drugom nije jos presla 2000 kilometara, ali nisam imao problema ni na starom, a tamo ima preko 10k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

SBK 049 217 566 Evo ti broj prodavnice u Brckom.Za 410 km ja mislim da tu mozes kupiti DID.Pa nek ti posalju postom.

 

SBK ima Reginu, nisam siguran da ima DID. Kod njih kupujem sav potrosni materijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Najbolje da da povuces lanac na zadnjem lancaniku otprilike na sredini, i ako mozes da ga povuces toliko da se vidi preko pola zuba onda je lanac za menjanje, naravno okrenes tocak nekoliko puta da bi proverio dal' je na svim mestima podjednako istegnut.

 

8Gqnn_chainq.jpg

 

A sto se tice Regine i DID-a, ja sam vise za DID, sad sam pre mozda 2K kilometara kupio reginu, i to samo zato sto sam na DID morao cekati nekoliko dana da ga poruce, i moram reci da nisam bas zadovoljan, zadnji lancanik je dosta tanji od DID (sa kojim sam presao oko 40K KM), a prednji lancanik kada sam postavio na pogonsku osovinicu ima malo lufta, znaci ne naseda 100% kao DID, tako nekad kada malo brze pustis kvacilo cuje se kako skljocne. Ali stvar je izbora, u Louis-u je oko 30€ razlika u ceni izmedju ta dva proizvodjaca...

 

E da, zaboravio sam da napomenem da sada svi novi DID setovi imaju X gumice na lancu, a REGINA se jos uvek isporucuje sa O gumicama, koje nisu bas tako spregnute u lancu, kao sto je to bio slucaj kod DID-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Ma kakvo crno brcko i 410 KM dati za posrani set od kojeg ni kutija nije Daido Kogyo ( DID ). na www.wemoto.com ima za 191 marku s postarinom set JT sprockets i AFAM VM 525 lanac iz belgije, sasvim korektno. na kraju Krajeva i Bojan Majkic ga preporucuje jer se koristi na Super Bike Trkama i na Super Moto Trkama takodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja