Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Zaboravih reči taj sa bijelom kacigom je otišao u subotu na more u Pulu na letovanje i moto susret, spremili ga sa ful opremom i savetima i obavezno spisak članova BJB za pomoč zlu ne trebalo a ovaj drugi ide u ROCK VILLAGE.

post-5256-12879047588649_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Jezdimir , to je motor, je spreman samo da ga natovarim i u ROCK VILLAGE naravno i gazda  a u dvorište čemo uživati kad se vratimo sa putovanja.

post-5256-12879047637075_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Jezdimir , to je motor, je spreman samo da ga natovarim i u ROCK VILLAGE naravno i gazda  a u dvorište čemo uživati kad se vratimo sa putovanja.

Koliko kilometraze imas vec na tvom motoru, primetio sam da puno putujes?

 

E pa drugari.....

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40237.0

mozda sam promenio motor ali vas ne bih menjao nizasta!

Vidimo se za vikend  ;)

Nego Dzoks imas motor vec dva dana, mislim da je krajnje vreme da ide u mangulanu na DIY kofere.

Evo ideje, ne deluje mi bas kao da su fabricki, nisu nesto prelepi, ali izgleda da moze dosta toga da se potovari na i u njih. (mislim ima i lepsih bemveovih za nekoliko stotina novaca, ali nije bas da se isplati)

 

916_0_1_4_f%20650_Not%20Copyrighted.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Neee ove kofere! Poruznice motor maximalno :) :) Bolje da se strpi malo pa da pazari pravu stvar a ne budzotinu ;) Ne moraju oridzidzi BMW-ovi, ima dosta lepih kofera drugih proizvodjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Neee ove kofere! Poruznice motor maximalno :) :) Bolje da se strpi malo pa da pazari pravu stvar a ne budzotinu ;) Ne moraju oridzidzi BMW-ovi, ima dosta lepih kofera drugih proizvodjaca.

Ma moze to mnogo lepse da se uradi, ovi su samo kao primer jer se lepo vidi kako je pravljeno. Uostalom, covek je kupio motor da putuje, a ne da se pozerise, zadnji deo na kinroadu je bilo nemoguce i videti od stvari, a tu nema lepote, ali zato kad stignes gde si krenuo sve se isplati. :)

 

A sto se tice ne-oridzdzi kofera, ni oni u dosta slucajeva bas i ne izgledaju posebno na ovakvim motorimai, a u velikim zapreminama dosta kostaju.

 

A uostalom, koji enduro se i pravi da bi bio lep. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ako vec enduro ne moze da bude lep, makar da budu koferi lepi  ;D ;D  Znas da nikad nisam bio fan budzenja, sem ako se bas ne mora  :D

Video sam gomilu stvarno do yaya kofera koji bu mu stajali extra :) Ali manimo se toga, nije ovo BMW tema  :D :D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ako vec enduro ne moze da bude lep, makar da budu koferi lepi  ;D ;D  Znas da nikad nisam bio fan budzenja, sem ako se bas ne mora  :D

Video sam gomilu stvarno do yaya kofera koji bu mu stajali extra :) Ali manimo se toga, nije ovo BMW tema  :D :D ;D ;D

Sta je sve radio onom Kinroad-u, makar na koferima da iskali svoje sklonosti. :D

Ako kupi kofere bice mu dosadno, a za BMW ne znam koliko se isplati mangulana. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

O kom BMW-u vi palamudite? ...Zar nije Džoksonije pazario Rotax?  ;D

A i kaki bre koferi oridžindži i mindži...Motaj ćebence i džakče u kese od Maxi-a,vezuj i ćeraj!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Prijatelji, potrebna mi je pomoć.

 

Pre oko pola godine kupio sam Hondu CB 750K. Odličan motor, dobri odnosi starog i novog vlasnika, ma sve kako treba.

 

Onda ustanovim da zbog oštećenog pršljena nemam odgovarajući položaj i da mi već posle 100 km trne desna ruka do te mere da nemogu da stegnem šaku i nemam kontrolu na kvačilu.

 

Dao sam oglas da prodajem motor jer nema svrhe da stoji i da ga ne vozim kada već valja.

 

Međutim, motor mi se ne prodaje pa sam nastojao da promenim položaj sedenja što je, ako izuzmemo napor što sam oslabio 9 kila, dalo izvesne rezultate.

 

Stari korman sam dovario i time uspravio položaj leđa pa se težina ravnomernije raspoređuje na sve pršljenove. Međutim nije mi dovoljno blizu, nedostaje mi još par santimetara od ovog koji je sada na njemu.

 

Opet, sa mnogo strana sam čuo da korman ne treba variti iako je to urađeno najbolje moguće: u unutrašnjost cevi majstor Bokilic je stavio pune šipke koje je opet zavario za sve. I pored toga, ljudi pričaju a ja verujem, da se dešavalo da var po šavovima popusti i puca slično šofer šajbni.

 

Naravno, jasno vam je šta može da se desi ako do toga dođe u vožnji.

 

Zbog toga bih stavio neki fabrički korman i mislim da ništa Kinezu ne fali, ti kormani podnose opterećenja kao i svi drugi i očigledno da rade posao.

 

U Kineze se uopšte ne razumem ali sam primetio da nisu svi isti i da ima više čoper modela koji imaju duži korman. Nažalost, ja neznam šta mi treba jer sam se oprostio od estetike, interesuje me bilo koja šipka koja bi mi omogućila da se na motoru vozim udobno i bezbedno.

 

Kakve vrste kormana postoje na Kineskim čoperima? Da li postoji neko mesto gde bih mogao da odem Hondom i ovlaš prebacim šipku pored postojeće, čisto da bih mogao da izaberem šta mi odgovara?

 

Ukoliko neko ima na prodaju korman viška uzeo bih i to, nisam opterećen novim delovima ako ima dobrih a polovnih, jedino moram da je stavim preko postojećeg kako bih video za koliko i kako je duži.

 

Usput, položaj na ručkama je krajnje glup jer kada su ruke opuštene spadaju sa ručki, ne oslanjaju se na njih bez stezanja. No dobro, fotografija koju kačim je samo da bi se videla dužina kormana, daleko do toga da je to dobro rešenje ali od postojećeg stanja krećem pa dokle stignem.

post-1570-12879047697589_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Pzdrav Vujo dupli kolega.Koliko sam snvatio tebi treba vislji polozaj volana i blago povijen ka tebi.

Kinroad i Sprint princ imaju takve kormane dok je Keeway malo upusteniji pa ne verujem da bi ti pasovao.Svrati u Tehno moto kod Arene pored druge petlje desna strana uz auto put,mozes iz Spanskih boraca tamo gde su br.24 i do kraja pa levo,tamo je salon Kinrouda pa sedi malo vida kakav je filing sa kormanom u rukama.Takodje bliza ti varijanta Dimitrija Tucovica perionica pre podvoznjaka kod Saje on prodaje Sprint motorice pa probaj i to.Mozes i nov da kupis nije to cifra kao za Japance.Ako sam ti nesto pomogao drago mi je ako nisam jbg drugi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Uh Vujo, kad bi znali sta misle tvoja ledja lakse bi bilo da preporucimo. Provozah jednom Boldorku od 900ccm (valjda je isti polozaj kao na tvoj ???), i licni utisak je da bi mi vise odgovaro visi volan, ali to su vec licni afiniiteti, a ne problemi sa ledjima. Najvise mi se verovatno dopada volan sa Keeway Superlight, ali nemam predstavu kako bi to leglo na hondi. Mislim da bi on bio odlican sto se tice polozaja i kontrole, ali ipak je subjektivno to sto pisem. Ti jedini mozes dobro da procenis. Mislim da ti nista drugo ne preostaje nego od servisa do servisa, i da ih zamolis da naslonis volan na Hondu i vidis otprilike, mada je opet druga prica kada se volan postavi.

 

Jbg Vujo, kao sto rekoh imao sam dva volana koja si mogao da probas, videcu da dodjem do jednog od njih, ako ti znaci za probu jer je malo ostecen (popucao hrom i blago iskrivljen, ali nista strasno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Pzdrav Vujo dupli kolega.Koliko sam snvatio tebi treba vislji polozaj volana i blago povijen ka tebi.

Kinroad i Sprint princ imaju takve kormane dok je Keeway malo upusteniji pa ne verujem da bi ti pasovao.Svrati u Tehno moto kod Arene pored druge petlje desna strana uz auto put,mozes iz Spanskih boraca tamo gde su br.24 i do kraja pa levo,tamo je salon Kinrouda pa sedi malo vida kakav je filing sa kormanom u rukama.Takodje bliza ti varijanta Dimitrija Tucovica perionica pre podvoznjaka kod Saje on prodaje Sprint motorice pa probaj i to.Mozes i nov da kupis nije to cifra kao za Japance.Ako sam ti nesto pomogao drago mi je ako nisam jbg drugi put.

Moze ovako a moze i da dodjes na neko nase okupljanje pa da lepo isprobas sve, upoznas ljude, nesto popijes a mozda i calabrcnes .... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Moze ovako a moze i da dodjes na neko nase okupljanje pa da lepo isprobas sve, upoznas ljude, nesto popijes a mozda i calabrcnes .... ;)

 

Bravo Dzoks, to je pravi odgovor. Propustio si Vujo dosta okupljanja, jeste da uglavnom vozimo kineze, ali ne gadimo se ni drugih motora. Uostalom poenta je udruzenju i voznji, a ne u tome ko sta vozi, pa cim bude sledece ubacuj se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Moze ovako a moze i da dodjes na neko nase okupljanje pa da lepo isprobas sve, upoznas ljude, nesto popijes a mozda i calabrcnes .... ;)

 

Bravo Dzoks, to je pravi odgovor. Propustio si Vujo dosta okupljanja, jeste da uglavnom vozimo kineze, ali ne gadimo se ni drugih motora. Uostalom poenta je udruzenju i voznji, a ne u tome ko sta vozi, pa cim bude sledece ubacuj se.

Vujo,

Evo mog predloga: secni komadić baštenskog creveta,proturi kroz njega četvorožilni kabl,

sve to oklembesi na svoju Hondu i formiraj sebi korman koji ti najviše odgovara kičmi...

...Ko kad se deca igraju plastelinom ;D ...A onda Hard Rock grunferaj!  ;)

Pozdrav

Handlebars 1.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Veliko hvala, pomogli ste mi mnogo.

 

Dimitrija Tucovića mi je blizu a onako u pokretu vidim da imaju veliki izbor jer naređaju i po trotoaru i po ulici sve šta imaju. I izgleda to lepo, verujem da ću nešto pronaći, dobar je izbor.

 

Ni ovo predstavništvo nije daleko, to je bliži deo Novog Beograda pa prođem i tuda nekoliko puta dnevno, mogu da svratim...

 

Najbolje je ipak videti se sa vama i to ne zbog motora, ljudi su na prvom mestu. :)

 

Nažalost sada u subotu dogovorili smo okupljanje MZ Svet-a u nekoj kafani kod vodopada Lisine. Nisam nikada bio tamo, ima oko 150 km po pravcu gledano iz Beograda a duže putovanje sa prikolicom je neopisiv doživljaj.

 

Interesantno ali na MZ-u nemam problema, kada siđem sa motora mogu da poletim, svaki pršljen mi se onako iskrcka, istegne, ceo se razmrdam...

 

Želim vam lep provod i dobru vožnju u Subotu!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Dzoks vidim ja da je Violeta sledeca u temi vodic za A kategoriju ;).Onda sledi jos jedan motrin pa ...bice ti idi ya Becej na skup a ja cu na Zlatibor.Gledamo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja