Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Vidite sta ima novo .Bar ja nisam jos video

VqyPD_90017270zr0.th.jpg

 

 

 

yeCPm_81802844hj0.th.jpg

 

1JDa6_17055598xm2.th.jpg

 

To su oni mini chopperi, vise kao igracke nego kao motori. Duzina od 180cm dovoljno govori, a ovakav tip motora ispod 230cm ne sme da bude.

Poredjenja radi, Sprint Raptor je dug 250cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

 

Имају још нешто, ovaj enduro, а декларишу да из 250 кубова извлачи 30 коња. Јес', триес' коња из те "Лифанове" машине  - кад будем витак и плав (читај никада).

 

250cc%20dual%20sport%203.jpg

 

LIFAN je to ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Znači,Lifan je dostigao tehnologiju Kawasakija gpz,on iz jednog cilindra i 250 kubika takođe izvlači 30 ks.

Kawasaki gpz 500 ima dva cilindra i 60 ks,ali ima 4 ili 5 ventila po cilindru.

Jbg.Lifan opet otpada ;D ;D ;D

 

Šalu na stranu,od Kineza cemo se tek čuditi.Vredan je to narod.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ma svasta oni izmisle kad se ponapijaju ;D

Nemoj porediti sa GPZ500 star je to motor, poredi sa novom ninjom 250 koja ima 34 konja ;D

Mozda nece imati 30, ali nisu ni oni boranija, kad su mogli dostignuti tehnologiju Yamahe i ostale raje pa iz 125 izvuci skoro 11KW mogu oni svasta uraditi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...jes', ali ništa od tih napucanih motora ne može biti dugotrajno, svaki kineski agregat će ih nadživeti triput ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Ne znam zasto ste svi zapeli za vecu kubikazu ???

250 je sasvim dovoljno ja sam u to sumnjao, ali ubedio sam se ove sezone,da mi ne treba vise.

 

Usput da javim,da sam upalio motorce,samo sam dosu corbe ispustio malo kroz karb i  upalio iz prve  ;D

Ali opet ne mogu da verujem da je corba isparila???

Pozz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ne znam zasto ste svi zapeli za vecu kubikazu ???

250 je sasvim dovoljno ja sam u to sumnjao, ali ubedio sam se ove sezone,da mi ne treba vise.

 

Wuss...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ne znam zasto ste svi zapeli za vecu kubikazu ???

250 je sasvim dovoljno ja sam u to sumnjao, ali ubedio sam se ove sezone,da mi ne treba vise.

 

 

 

po mom skromnom misljenju kineski agregat od jedno 500 ccm sa V motorom bi bio  pun pogodak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Hi Bird je normalno kineska firma.A sto se tice ovog endura u najavi je bio motor sa vodenim hladjenjem i 30 konja.Ovo su ocigledno samo prepisali specifikacije iz najave.Masina je naravno,na ovoj enduri, sa oko 15 konja.

http://www.hbmoto.com/index.asp

Ovo im je jos jedan model u ponudi.

Zvanican fabricki sajt

http://www.hi-bird.com.cn/English/index.asp

post-2990-12879016618337_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ne znam zasto ste svi zapeli za vecu kubikazu ???

250 je sasvim dovoljno ja sam u to sumnjao, ali ubedio sam se ove sezone,da mi ne treba vise.

 

 

 

po mom skromnom misljenju kineski agregat od jedno 500 ccm sa V motorom bi bio  pun pogodak

 

Moze i redni ;D

Prelistaj malo, znam da ima dosta sranica bilo je rijeci o Jinlunu od 650 ccm nesto kao putni enduro, jest da je jedan cilindar i Lifanu V2 400ccm choperu. Ma polako ali sigurno Kinezi idu napred. Izgleda da se Tarabici nisu zezali ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Ma da,svaki motor koji se manje vrti ima veće šanse da duže traje.Pa i Kineski.

Ipak to nije loše,on 150kg,ja 80+,jedan cilindar,150 kubika i gas često skoro do daske kad idem na posao(na Zrenjaninskom putu nije preporučljivo voziti sporo).

Zbog šlepera koji hoće da obiđu sa 110km/h.

 

Nego,da li sam se ja PROGRAMIRAO na ove Kineske motore,ili šta već,ali meni oni nešto mnogo dizajnerski odgovaraju.

Evo recimo ovaj gore crveni,BAŠ je lep!

Kubikažu ćemo ovako da rešimo kad spržimo mašine:

ovi sa 125 ubace klip i cilindar od 150,mirni će biti jednu sezonu(dok izvrše sva merenja,dodje jesen ;D)

ovi sa 150 ubacuju klip i cilindar od atv200,takođe mirni celu sezonu(idu merenja,merenja,merenja)

ovi sa 250 razbuše blok i ubace klipove od onih što su skinuli 150-tice,dobiju 300 kubika(dosta im je).

Bitno je da niko nije zadovoljan sa trenutnom kubikazom ;D

Na kraju, Kinezi nisu pametniji od nas,biće ovde dosta kreativnog ludila,kako vidim ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne znam zasto ste svi zapeli za vecu kubikazu ???

250 je sasvim dovoljno ja sam u to sumnjao, ali ubedio sam se ove sezone,da mi ne treba vise.

 

Usput da javim,da sam upalio motorce,samo sam dosu corbe ispustio malo kroz karb i  upalio iz prve  ;D

Ali opet ne mogu da verujem da je corba isparila???

Pozz

 

Ma dobra je ovo kubikaza, izuzetno su retki momenti kada sam pozeleo da je nesto jaci, a posebno kad sam se malo izvestio sa menjacem i naucio na kojim obrtajima daje sve od sebe.

 

Prilikom paljenja nisam imao vecih problema osim sto je malo teze vrteo, i trebalo je 3-4 pokusaja.(bilo je jedno -10 tada).

 

@Ivan

Nego,da li sam se ja PROGRAMIRAO na ove Kineske motore,ili šta već,ali meni oni nešto mnogo dizajnerski odgovaraju.

Ne znam dal si se programirao, ali meni se ovaj crveni takodje mnogo dopada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

BlackBite,da samo vidiš kako sam danas ofarbao one vatre na rezervoaru!

Metalik sive,motor crn,nikl gde god da pogledaš,ceo dan sam u euforiji.

 

Što se tiče kubikaže,lično poznajem jednog starog Glogonjca koji je svojevremeno Tomosom T 15 otišao na more ;)

Nije bitno imati,bitno je umeti..

Kubikaže su nam sasvim solidne,pa koga brine manjak kubikaže,a hoće da kupi Kineski motor,neka ne brine previše.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

...jes', ali ništa od tih napucanih motora ne može biti dugotrajno, svaki kineski agregat će ih nadživeti triput ;)

cuti tu ,zato si ti kupio japanca  :P :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

...jes', ali ništa od tih napucanih motora ne može biti dugotrajno, svaki kineski agregat će ih nadživeti triput ;)

cuti tu ,zato si ti kupio japanca  :P :P :P :P :P

Covek lepo kaze, a ne ko vi japanjerosi, krijete kvarove kao zmija noge, pa onda kinezi ispadnu nepouzdani. :D

 

@Ivan8

Pa, slikaj, napisi/opisi podeli sa nama sta, gde, kad, kako, zasto itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нашао сам на форуму браће Украинаца пар фотки и мало видеа за нове "Asiawing"-ове. Снимак са "Youtube"-а је већ био, а ево неких података за овај модел а-ла КТМ "Superduke" - "Spark" 500.

 

1495592.bak.jpg

 

Asiawing Spark 500

 

Мотор: један цилиндар, 498 цм3, 4Т, 4 вентила, једна брегаста, ваздушно-уљно хлађење, компресија 9.2: 1, снага 30 kW (41 к.с.), торк 45 Nm,

 

Димензије: ДхШхВ - 2085х760х1240 мм, база 1390 мм, сува маса 167 кг, Алу-точкови са три паока, гуме; напред 110/70-17 54H, назад 130/70-17 62H, предње ослањање 41 мм окренута виљушка хода 156 мм, позади је "моношок" хода 140 мм, кочнице су један диск напред пречника 254 мм са двоклипним кљештима, позади један диск пречника 232 мм, такође са двоклипним кљештима. Цена се не помиње.

 

О, да... Има и курблу.

 

Други, овај ендуро чини ми се, има још модернији агрегат од овог жутог "Спарка"

 

1495598.bak.jpg

 

Још једна фотка има овде - http://bbs.remixnow.com/attachment.php?attachmentid=107034&d=1228973989

 

Има и видео:

 

http://www.youtube.com/watch?v=6MWz9AXiW-c...feature=related

 

Баја који је возио удавио га је к'о змија жабу! Не сме ни гас да заврне дуже од три секунде.

 

Мотор је 4Т једноцилиндраш са 498 цм3 са воденим хлађењем, 4 вентила по цилиндру, пречник и ход клипа 96 мм х 62.1 мм, компресија 11:1, снага 32 kW (43,5 к.с.) при 7500 о/мин, торк 42.5Nm при 6500 о/мин, електронско паљење, карбуратор, рам ливени алуминијумски, ДхШхВ - 2175х810х1240 мм, предња гума 80/100-21'', задња 110/100-18'' или 110/90-19'', предња кочница диск од 240 мм, задња диск од  240 мм, подесиво ослањање, база 1505 мм, висина седишта 960 мм, клиренс 330 мм, запремина резервоара 8,5 л, сува маса 118 кг, а наводно је препоручена цена је $ 3800.

 

Пишу још да су ови модели у производњи и да су прве партије отишле купцима.

 

Лепо...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Lepo,nema šta.Aluminijumski ram nije za bacanje,nikako.

Kad li će kod nas?Taman kad ovi sadašnji odrade svoje,malo keš,malo kredit i eto jači kruzer(ja bih to),nov, i verujem sa mnogo manje dečijih bolesti koje su imali ovi sadašnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da li je ovo Kinez?

Jok,Turcin!  ;D  Turska fabrika osnovana jos 1950!

Inace cisto sumnjam da ce se nesto od ovih jacih Kineza naci na nasem trzistu jer da bi se nasi uvoznici ugradili koliko zele i koliko su navikli morali bi da dignu cene na nivo kada bi mogao da se nadje i dobar Japanac star par godina,a u Srbiji ce prosecan kupac u 99% slucaja da izabere bas drugu opciju.Cisto da podsetim:npr. KLE dok se proizvodio nov je kostao 4500-4800e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Da li je ovo Kinez?

 

Шта је да је - мотор му је до бола познат.

 

I felne me podsecaju na nesto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ево још неколико снимака оног "Asiawing" ендура са 450 кубова:

 

http://www.youtube.com/watch?v=GxByNYXvBXY
http://www.youtube.com/watch?v=GFuoCNwkOv0
http://www.youtube.com/watch?v=CNy-IFpDdoc
http://www.youtube.com/watch?v=wHsWIbBCLos

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Da li je ovo Kinez?

Jok,Turcin!  ;D  Turska fabrika osnovana jos 1950!

Inace cisto sumnjam da ce se nesto od ovih jacih Kineza naci na nasem trzistu jer da bi se nasi uvoznici ugradili koliko zele i koliko su navikli morali bi da dignu cene na nivo kada bi mogao da se nadje i dobar Japanac star par godina,a u Srbiji ce prosecan kupac u 99% slucaja da izabere bas drugu opciju.Cisto da podsetim:npr. KLE dok se proizvodio nov je kostao 4500-4800e.

 

Ima logike,toga se i ja bojim.A planiram da jednog dana opet kupim novog Kineza sa većom kubikažom.Verovatno će se naći vremenom neko ko će uvoziti jače Kineze.I motore za iste.Pa ako nemože ceo motor,onda samo mašina,pa budzanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Da li je ovo Kinez?

Jok,Turcin!  ;D  Turska fabrika osnovana jos 1950!

Inace cisto sumnjam da ce se nesto od ovih jacih Kineza naci na nasem trzistu jer da bi se nasi uvoznici ugradili koliko zele i koliko su navikli morali bi da dignu cene na nivo kada bi mogao da se nadje i dobar Japanac star par godina,a u Srbiji ce prosecan kupac u 99% slucaja da izabere bas drugu opciju.Cisto da podsetim:npr. KLE dok se proizvodio nov je kostao 4500-4800e.

Tacno tako! :) 

 

A i malo me smara sto kopiraju druge firme po dizajnu, to prvenstveno mislim na kopiju Duka... skroz mi je bzvz sto "pozamljuju" ::) dizjan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja