Jump to content

Moto Zajednica

Afrika Twin enduro fuzasteri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Upravo dolazim iz podruma: na mojoj Africi su sada siroki fuzasteri! Dakle, posto su enduro skupovi ucestali, i na njima se po terenu vozi dosta stojeci, standardni fuzasteri koje ima Afrika zuljaju. Resenje je kupiti set iz Louis-a koji kosta skoro 100e ili kupiti set koji kosta 14,95e i za dva sata (uz brusilicu i aparat za varenje) prepraviti originalne. Pretpostavljam da ovo moze da se primeni i na druge motore. Fotke slede.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

baš me interesuje pošto imam i ja neke ideje na tu temu :Mina::Mina: :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Jbg, nista od fotki, odoh na par dana na Zlatibor. Pa i red je da ih Kepa prvi vidi, ako ga zateknem u Kosjeri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Jbg, nista od fotki, odoh na par dana na Zlatibor. Pa i red je da ih Kepa prvi vidi, ako ga zateknem u Kosjeri.

 

svrati na kafu i da ih uslikam za javnost :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Jbg, nista od fotki, odoh na par dana na Zlatibor. Pa i red je da ih Kepa prvi vidi, ako ga zateknem u Kosjeri.

 

svrati na kafu i da ih uslikam za javnost :D

Posto je zivot cudna i nepredvidljiva pojava (odlozen put) evo fotki: dve levog i dve desnog.

 

post-8750-0-60913600-1312181930_thumb.jpgpost-8750-0-16178300-1312181954_thumb.jpgpost-141-1287899108841_thumb.jpg200:011a.jpg]

Jos ako stignem da ih odnesem na plastifikaciju..

post-8750-0-12022700-1312182004_thumb.jpg

post-8750-0-20195900-1312182053_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Evo malo detalja: fuzastere sam porucio, (Sekula doneo) i odmah video da su iste sirine kao i originali. Posle prvog razocarenja pocnem da dumam kako da ih ipak iskoristim i eto resenja: odsece se cetvrtka preko koje se oni pricvrscuju na motor, testerasta potkovica se presece na pola, i doda sa svake strane na postojeci fuzaster. Jedan kraj polutke (onaj do motora)se mora zakriviti, malo se brusilicom doradi da legne uz originalni fuzaster, i to je to. Priznajem da imam CO2 ali vestiji od mene mogu to i obicnim aparatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

ajd izbaci link fuzastera sa Louisa, ako ti je pri ruci

http://www.louis.de/_40a03b64561ddac85d003bb34eaf616153/index.php?topic=search&searchterm=10046557&cmd.x=0&cmd.y=0

A evo i skuplje varijante:http://www.louis.de/_40a03b64561ddac85d003bb34eaf616153/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10044801&typ_id=RD03

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2092 postova

Ništa ne morate da pravite! Ima gotovo za sitnu kintu, ili, ako ste u mogućnosti, u zameni, kao što sam ja uradio sa mojim drugarom iz ekipe, Acom Vitezom. Njemu sam dao gumirane fuzastere sa KLE-a,(btw, koji su klizavi kad su mokri da nema dalje...) a on meni ove koje vidite na fotografijama! U pitanju je qingqi 200 gy, kinez kog je Aca spremio za udaju i njemu u tom momentu ti fuzasteri ništa nisu značili. Fuzasteri su :takoje: Ne mogu da se setim svih detalja, ali sam pre ove zamene došao do tel. broja uvoznika koji je ako me sećanje ne vara tražio oko 4000.00 din za par. Ne znam kako bi legli na nosače fuzastera na AT, ali na KLE su legli uz neko minimalno brušenje radijusa, da bi mogli do kraja da se podignu u vis... Što se vožnje tiče, osećaj je fantastičan. Čizma stoji gde je namestiš, bez dileme i proklizavanja...

 

1.jpg

 

2.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Ne mogu da se setim svih detalja, ali sam pre ove zamene došao do tel. broja uvoznika koji je ako me sećanje ne vara tražio oko 4000.00 din za par.

 

Ajde seti se makar koji je broj telefona uvoznika ili bar naziva firme :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2092 postova

Probaj ovde, mada mi se čini da sam zvao 011. Uglavnom, nisam sačuvao taj broj, ali probaj da se povežeš preko ovih iz NS, ako oni nemaju lager:

 

Quingqi Motorcycle Center - Novi Sad

Adresa: Milana Savica 21

Telefon: 021/504-859; 021/6748-480;

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ma sta ce vam uvoznik!! uzmes flah 50mm sirine i 5mm debljine(ili tanje) probusis po sredini red rupica(u zavisnosti kakve radijuse imas na postojecem) preseces po pola na tim rupicama,savijes,zavaris i woalaaaaaaaaaaaaaaaaaa eto gi!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Radio sam si za Transalpa 600 nogostupe. Sire, duze i najbitnije od svega nize za 4 cm. Radjeni od inoxa, nakon obrade pjeskareni da se uklope u boje motora (da ne sjaje)

Nevjerojatno koliko pomaze nama visima pogotovo u voznji stojeci.

 

...eto ovdje slika izrade:

http://s152.photobucket.com/albums/s187/Alera_photo/Nogostupi%20izrada/

...za ljene i/ili nevjeste informacija : Transalpa sam prodao s orginalnim nogostupima, a ovi pasu bez prepravke i na Africu Twin. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Radio sam si za Transalpa 600 nogostupe. Sire, duze i najbitnije od svega nize za 4 cm. Radjeni od inoxa, nakon obrade pjeskareni da se uklope u boje motora (da ne sjaje)

Nevjerojatno koliko pomaze nama visima pogotovo u voznji stojeci.

 

...eto ovdje slika izrade:

http://s152.photobucket.com/albums/s187/Alera_photo/Nogostupi%20izrada/

...za ljene i/ili nevjeste informacija : Transalpa sam prodao s orginalnim nogostupima, a ovi pasu bez prepravke i na Africu Twin. :zvizduk:

Ovi su bas zanatski odradjeni, ali je komplikovano nabaviti inox na malo i samo ozbiljne radionice imaju TIG aparat. U svakom slucaju, zainteresovani imaju cetiri resenja, pa ko sta voli i moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Radio sam si za Transalpa 600 nogostupe. Sire, duze i najbitnije od svega nize za 4 cm. Radjeni od inoxa, nakon obrade pjeskareni da se uklope u boje motora (da ne sjaje)

Nevjerojatno koliko pomaze nama visima pogotovo u voznji stojeci.

 

...eto ovdje slika izrade:

http://s152.photobucket.com/albums/s187/Alera_photo/Nogostupi%20izrada/

...za ljene i/ili nevjeste informacija : Transalpa sam prodao s orginalnim nogostupima, a ovi pasu bez prepravke i na Africu Twin. :zvizduk:

Ovi su bas zanatski odradjeni, ali je komplikovano nabaviti inox na malo i samo ozbiljne radionice imaju TIG aparat. U svakom slucaju, zainteresovani imaju cetiri resenja, pa ko sta voli i moze.

Kolega koji ih je vario zivi od izrade inox galanterije. Bilo je jeftinije i lakse sagnuti se u radioni po inox nego ici u trgovinu kupiti zeljezo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

ma sta ce vam uvoznik!! uzmes flah 50mm sirine i 5mm debljine(ili tanje) probusis po sredini red rupica(u zavisnosti kakve radijuse imas na postojecem) preseces po pola na tim rupicama,savijes,zavaris i woalaaaaaaaaaaaaaaaaaa eto gi!

 

ODLIČNO! Kada da dođem da odradimo ove jednostavne operacije? :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja