Jump to content

Moto Zajednica

hitno potreban majstor za nsu subotica ili okolina

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

pre sedam meseci nabavio nsu pretisa 175. pošto mu trebale nove karike i klip odneo kod majstora koji ga razbušio i sklopio. od tad radio 5min. elem pošto izgubi sve živce sa lokalnim majstorima,hitno mi potreban majstor iz subotice koji se razume u njih da ga upali, jer sam obećao da ako ga ne upale u sledećih 7 dana upaliću ga ja, al šibicom. moj tel 0648114038.hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

pre sedam meseci nabavio nsu pretisa 175. pošto mu trebale nove karike i klip odneo kod majstora koji ga razbušio i sklopio. od tad radio 5min. elem pošto izgubi sve živce sa lokalnim majstorima,hitno mi potreban majstor iz subotice koji se razume u njih da ga upali, jer sam obećao da ako ga ne upale u sledećih 7 dana upaliću ga ja, al šibicom. moj tel 0648114038.hvala unapred

 

 

Kupio si oldtimer, a neznaš ga osposobiti :zbunjen:

 

 

Objašnjenje: prije svega oldtimere voze i kupuju ljudi koji znaju sve o njima, ili bogati kolekcionari koji plaćaju drugima da ih osposobe za njih.

Pošto Pretis 175 ne spada u kolekcionarske primjerke, namjenjen je onima koji znaju sve o njemu.

Sorry NHF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ajmo polako...

 

sta se desava?

 

jel upali uopste?

 

jel krlja? jel trokira? jel radi ista?

 

ulj? svecica? slavina za gorivo? crevo za ulje?

 

daj lepo detaljno objasnjenje pa mozda nadjemo odgovor... imao sam max-a i radio sam stosta na njemu. Imam dosta nekih servisnih i korisnickih uputstava za nsu pa...

 

 

ps - ako ipak ne uspes nista sa njim, nemoj ga zapaliti... pokloni ga meni a ja cu ako treba jos 7 meseci da se igram ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

ajd sad odgovor jedan po jedan.

1. da kupio sam oldtajmera i da, ne znam ga osposobiti.poskidao sva moguća uputstva naučio dobar deo oko popravki ali sam ja ipak veterinar a ne majstor. pošto da si ne znam kakav poznavalac stublinu mu ne bi mogo razbušiti to je otišlo kod majstora.kad se vratio od stručnjaka on je iz nekog razloga zaboravio da mu vrati kajlu na bregastoj i od tad ga radim sam . rasklopio ga i sklopio ponovo. što se tiče plaćanja ja nisam reko da ne plaćam majstore.znači treba mi neko ko će mu samo naći tu sitnicu koja ga zeza da upali.i da, da sam u ozbiljnoj zemlji svakako bi imao motor koji vozim i oldtajmer koji sam osposobljavam al to je druga priča.

2. odgovor. elem priču sa razbušivanjem već ima u predhodnom odgovoru na mudra pitanja. problem mi je sledeći.

trenutno ne daje znake života.motor je nakon opravke radio nekih 5 min. nakon gašenja i guranja istog svaki pokušaj da ga pokrenem je bio bezuspešan. pošto mi je puko film od nadobudnih majstora u rupi u kojoj sam zaglavio poslom,kao svaki optimista nabavio user manual i krenuo da ga radim sam. elem kad sam skinuo poklopac glave skontao da su mu ekscentri malo pobrkani. kad sam skinuo bregast skontao i zašto. zbog idiota mi je klip zaglavio i to me koštalo živaca i vremena. srečom ništa sem čaure na maloj pesnici nije stradalo. to je otklonjeno i nastavio sa sklapanjem. trenutno mu je sve namešteno po knjigama. usput sam naučio štošta oko ovog motora, tipa nameštanje bregaste ,štelovanje ventila i sve ostale zajebancije koje život znače.ono što su mu sad simptomi, sem što neće da upali dešava mi se da kad ga kurblam izbacuje benzin na usis karburatora,struja mu je ok. redovno i u pravo vreme baca varnicu. ventili i bregasta su mu dobri blenuo danima u to kako radi,podmazivanje mu radi dobro,sav sam umašćen pošto mu je poklopac skinut da bi gledao rad. bila mi sedmorica majstora kontrolisali sve redom i niko mu nije našo manu. problem je što on i dalje ne radi.e to ti je u kratko moja muka.malo sam besan na njega jer proće mi sezona a neču uspeti da ga provozam al s druge strane u ovom periodu sam naučio da radim brusilicom,varim,igram se sa strujom na njemu i otklanjam dobar deo kvarova vezanih za njega, problem je što mogu ovako da ga rasklapam i sklapam do sudnjeg dana a da on ne upali pa zato tražim nekog ko je pametniji što se tiče ovih motocikala jer ja sam ipak veterinar a svako od nas je rođen sa nekom drugom sposobnošću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

dopuna jedan od majstora mu je nešto čačkao oko zupčanika i upalio ga ali je motor čim malo dodaš gas trokirao. pošto sam gledao šta čovek radi ponovio sve radnje jer je on tvrdio da na zupčanicima nema oznaka i pošto na zupčaniku koji pomera ekscentre imaju dve crte a na zupčaniku ispod njega ima tačka namestio ih da tačka bude između te dve crte(njemu se to nije poklapalo)ali posle toga nikako da upali-. daje znake ko da mu malo fali ali ništa više.. na telefon mi je čovek objašnjavao da on ima malo drugačiji rad od ostalih motora i da u jednom trenutku kad je klip gore otvara ventile a u drugom ne i da baca varnicu u jednom trenutku a drugi put ne shvatio da je to ipak malo previše da ga ja uradim. inače ja sam u čantaviru kod subotice pa ako si voljan dođeš popraviš i opšte veselje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Cekaj... ti si tu tacku stavio proizvoljno negde izmedju crtica?

 

Kazes skidao si kojekakva upustva... jesi skinuo i gledao servisno uputstvo ili uputstvo za koriscenje i redovne servise i stelovanja?

 

Kod sklapanja nije jedino bitno da sve oznake budu na mestima i preklapanjima... potrebno je propratiti tacan redosled i pomeraje... tipa namestis gornju mrtvu tacku, poklopis oznaku x sa oznakom y, okrenes sve za 5 i 1/4 kruga,... bla bla bla. Znaci nije jedino bitno da oznaka bude na odredjenom mestu i da kad izmeris ventile oni otvore koliko trebaju. Jako mnogo toga zavisi od apsolutnog i tacnog redosleda.

 

pogledaj da li imas service manual i da li je bas za pretisa... malih razlika ima izmedju NSU 175 i NSU 175 pretisa (pretis se proizvodio u bivsoj YU)

 

Ja imam manuale za MAX-a 250cc i za grublje stvari i neke redoslede ti mozda mogu pomoc dok ne nabavis ili nabavim za pretisa. Za ovo treba dobro zasukati rukave i cackati po najmanjim delovima interneta posto je tesko pronaci ih... ali nije nemoguce.

 

Videcu sta mogu da iskopam a i ti vidi sta mozes pronaci ako nemas bas servisno uputstvo. Ukoliko ga imas i imas najmanju sumnju da je negde mozda nesto promaseno onda ti predlazem sledece:

 

* Batali motor nedelju dana... ni ne razmisljaj o njemu

* kad odmoris glavu i smiris se, zatvroi se u garazu

* rastavi sve

* otvori uputstvo i bez brzanja tacno po uputstvu korak po korak, sraf po sraf

 

a ako zoves nekog majstora prvo ga odvedi do ocnog lekara. Ako ne vidi te oznake na zupcaniku onda ne vidim sta ima da trazi ispred garaze a kamoli da prcka oko motora.

 

Rado bih dosao da pogledam i pomognem ako mogu, ali pre kraja septembra nemam nijedan vikend slobodan... Ako do tada ne resis problem, onda me cimaj na forumu pa da se dogovorimo.

 

Sta god radio, moj predlog je da prvo ohladis glavu, jer ako si nervozan mozes samo jos vise da zakomplikujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

hvala na odgovorima. inače ovih dana krenula kampanja silaže tako da i nemam vremena da radim bilo šta oko njega. kad su mi se sve lampe pogasile izišo iz radionice. inače uputstvo koje imam je iz jna o održavanju i opravci. nije baš najbolje ali drugo nemam.nadam se da ču nekako uspeti da ga osposobim pre septembra. na iovako usran život prijalo bi ga malo i vozati.sve izgleda jednostavnije posle vožnje motora.takođe če mi biti drago ako uspem da motorom dodjem do tebe pa i da te lično upoznam. svakako ću biti slobodan da ti se obratim za savet.pozz. i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2381 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Videces kako ce ti posle sve ovo izgledati smesno. Kolega je u pravu.Prvo odmori mozak,a posle ces sve lakse namestiti. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

mislim da nisam. motor ravnomerno radi,tj ne zapinje nigde.klip ide normalno gore dole. ekscentri se pomeraju u pravilnom redu,ventili lepo otvaraju i zatvaraju i sve radi super samo što neće da upali.ono što primečujem je da mi baca gorivo na usis karburatora. a nije do ventila-. karburator više puta otvoren,očišćen izduvan a on neće pa neće. danas se čuo sa čovekom u b,vinogradima. ako bog da on će ga valjda popraviti. delovao ozbiljno. tvrdi da bi mu trebalo stegnuti most bregaste i da treba ventile namestiti na 0.04 ,a u knjizi piše da treba da su na 0.08 a most na 8mm. videćemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ventili su ti na tim motorima najmanji problem. Posle jednog putovanja sam merio ventile... i usisni i izduvni su bili otvoreni 7-8 puta vise nego sto bi trebalo, a u voznji i radu se nije nista osetilo. 0.04 ili 0.08 on mora da upali i radi

 

Jesi probao da stelujes karburator malo drugacije? Probaj polozaj gore ili dole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

ajd sad odgovor jedan po jedan.

1. da kupio sam oldtajmera i da, ne znam ga osposobiti.poskidao sva moguća uputstva naučio dobar deo oko popravki ali sam ja ipak veterinar a ne majstor. .

 

Moj ćale je rekao(staaari mehaničar) :" lako doktorima, ali moj i veterinarov pacijent neznaju reći šta ih boli, dakle mi smo veći stručnjaci"

 

Na dobrom si putu da postaneš i mehaničar :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

ovo sa štelovanjem karburatora mi nije baš najjasnije. inače motocikli mi dođu kao psihoterapija od posla koji radim. pošto je ovo moje čudo prerađeno svaka ostvarena ideja je bila velika radost. osmišljen i završen po nekoj mojoj viziji. onih 5min vožnje su bili vrhunac nakon dugog rada i puno razmišljanja i kombinovanja.za sve ranije motore je važilo ja vozim a neko drugi ih popravlja. sad prvi put krenuo u čitav posao od početka. za dosta stvari sam još laik ali za po nešto mogu i sam da odradim.hvala na podršci i savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 757 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

A da te ne zeza bobina , baca varnicu ali takozvanu mrtvu struju , varnica nema snage da upali smesu.Pasuje bilo koja bobina od 6 volti , stari mz i jawa.A sto se tice pljuvanja iz karba ,na prvu pomisao ili ne dihtuje usisni vent ili nisu dobro uzubljeni.Najjednostavnija provera uzubljenosti je da kada je klip u gornjoj mrtvoj tacci klackalice trebaju da vagaju , jedna polu otvorena druga poluzatvorena , to jest u jednoj GMT da miruju a u sledecoj posle punog kruga radilice da vagaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

ujutro ga nosim kod majstora koji valjda zna šta radi. probao ponovo da podešavam prema gmt ventile ali to ako ne zna čovek jedino uz puno sreće može da potrefi. pošto sam dolazio u iskušenje da ga nabrzinu naštelujem( čekićem) sutra ga nosim kod čoveka koji će ga valjda popraviti.videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

radosne vesti od majstora . agregat mrtav. sjebana glava,ventili,cilindar,bregasta i bog zna šta još.elem srećo koji mi je razbušivao cilindar ga baš i nije uradio kako valja pa je to povuklo jedno za drugim još gomilu kvarova. na kraju da ne otvaram novu temu ako ima neko agregat od nsua 175 ili 250 rado bi ga posedovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja