Jump to content

Moto Zajednica

bmw enduro

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Hehehe Quasar, reci da si bio legenda na Transalpu - napravi iz proslog milenijuma naspram motora koji kostaju kao luksuzna gajba u Negotinu, a uz to i ne rade  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Prvo hvala na kompimentu

 

A drugo, jesu se 3 BMW-a pokvarila, ali od toga samo jedan novi koji je dao BMW kao sponzorstvo. To je bio R1200GS i njemu je crkao lezaj zadnjeg tocka posle samo 2500-3000km. Drugi je bio K1200RT kojem su navodno otisle sve kocione plocice (koje su navodno bile zamenjene pre 2500-3000km). E sad pitanje je koliko je on stvarno istrosio plocice t.j. koliko mu je mozda nesto malo proklizalo pa se lik malo ustrtio. Treci je crkao u Rumuniji a to je bio 1150 Dakar kome je crkao semering kardana pa mu je iscurelo ulje.

 

Sad vi prosudite da li su to statisticki gledano ceti, ozbiljni,... kvarovi, ali cinjenica je da se od 80 motora (40% BMW, 40% Honda, 20& mix svega i svacega) pokvari samo 3 BMW-a!

 

 

Za prvi i treci verujem - Final Drive je poznata slabja tacka na velikom GS-u... tako da crkavanje lezaja zadnjeg tocka i semeringa se desava.  Za ovaj drugi ne verujem - nisam nikad cuo da na BMW-u otkazu kocnice; predpostavljam de se lik sam skrsio pa je onda okrivio motor za to.

 

Sto se upste tice pouzdanosti BMW-a, po meni on pouzdan jeste al' perfektan nije.  Ja sam na mom 1200 GS-u imao problem sa elektrikom koji je resen pod garancijom.  Sa njim sam do sada prevezao 24.000 milja (38.400 km) i drugih problema nisam imao.  Moj drugi motor je F650GS; sa njim imam 31.000 milja (49.600 km), i do sada nisam imao nikakav problem.

 

Ono sto se cesto pominje u vezi BMW-a je taj Final Drive.  Koliko cesto on riknjava ne zna se pouzdano; ja sam na jednom mestu procitao 2% a na drugom 7% od ukupnog broja velikih GS-ova (mali GS, tj. F650GS, ima lanac a ne kardan, tako da to kod njega nije problem).  Kad je pod garancijom (prvih 36.000 milja, tj. 57.600 km), zamena ne kosta nista; posle garancije ovde u USA kosta $600 da se zameni.  Po meni to je prihvatljiv rizik, s' obzirom da je motor u svakom drugom pogledu fenomenalan.

 

Baj d vej, Quasar cestitam za odvezen put i odabir motora - Honda Transalp je super masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja sam taj sa Transalpom, on samo ZELI da bude  ;D

 

Ijaooo, tako je kad kucas poruku u 2 sata nocu posle svirke u SKC-u, piva i ostalog.... a mozak ne radi... Sorry Joseph legendo  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Vidim ja da bi ovde svako po jednog propelerca.

Sad, dal veceg il manjeg nema veze.

Da pisemo mi Radulovicu ili direktno BMWu i trazimo neki kolektivni ali pooooopust :)

Ono bash popuuuust :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Vidim ja da bi ovde svako po jednog propelerca.

Sad, dal veceg il manjeg nema veze.

Da pisemo mi Radulovicu ili direktno BMWu i trazimo neki kolektivni ali pooooopust :)

Ono bash popuuuust :)

 

Evo, ja se prijavljujem za R 1200 RT  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Mani te se ljudi corava posla, lepo Obelix kaze da dzaba nekome govorite da mu je zena kurva ako je on voli. Ne kazu bez veze da ko jednom sedne na BMW vise ne menja marku. Od BMW-a sam vozio skoro sve (svoje ili tudje) ali znam propeler necu da menjam. Kroz moju garazu je do sada (ocevih ili mojih) proslo preko 25 BMW motora, sto starijih, sto novijih, ali zajednicko za sve je da su to pre svega jako pouzdane i veoma zahvalne masine za voznju, koje vas nece ostaviti nigde na putu ako se iole korektno ponasate prema njima. Tako da moj glas uvek ide za plavo beli propeler  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Eh...

 

FGmVd_picture0181024x768yh7.th.jpg

 

Lalajko, jel ti to samo prstima dodirujes zemlju? Lele...

 

 

I to jednom nogom...druga je,izgleda,na nogarici ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma jedva sam se popeo, 93cm visina sedista od zemlje, i to se oseti! Do duse, bio je na centralnom stalku.  Ali osecaj kad se korman uhvati rukama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

sta reci imam bmw r65 i sa njim sam presao oko 80000km turska,rusija pa sad nedavno san petezburg rusija plan mi je da kupim f650gs i puno ste mi pomogli posto mi visina nedozvoljava dakra ali gs ce moci da prodje mislim da je to dobar motor za daleke relacije  ??? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kikinda

  BMW R 1200 GS je carski maksi enduro, ali Ljakse nema para. Ja na taj rang ne mogu da racunam dok ne omatorim radeci i stedeci za njega. Ko ga jebe, kupicu ga tada, pa nek voze sinovi ako ja ne budem mogao. Interesantna je stvar da cena starijih BMW-ovih modela, polovnjaka zavisi gotovo samo od njihovog stanja, a skoro da i ne uticu kilometraza ili godiste. (autenticni R 25 iz pedesetih kosta oko 2000 R60 iz sedamdesetih moze da se nadje za oko 2500 - 3500 koliko se trazi i za poneki F-650 iz devedesetih).

  Neko je spomenuo modele sa rezervoarom ispod sedista. To nije novi F-650 ST, niti F-650 GS, niti F-650 GS-Dakar, vec G-650 X-challenge, G-650 X-moto ili G-650 X-country.

  Upitanju je nova G serija, koja jeste naslednik F serije, ali je to ipak potpuno nova prica.

  Uzivajte na BMW-ejcima vi koji mozete da ih sebi priustite, pa makar i "samo zbog imena i ni zbog cega drugoga", a Ljakse ce da jase Japanca i to samo zbog cene i ni zbog cega drugoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Interesantna je stvar da cena starijih BMW-ovih modela, polovnjaka zavisi gotovo samo od njihovog stanja, a skoro da i ne uticu kilometraza ili godiste. (autenticni R 25 iz pedesetih kosta oko 2000 R60 iz sedamdesetih moze da se nadje za oko 2500 - 3500 koliko se trazi i za poneki F-650 iz devedesetih).

 

Sto se tice cena polovnih BMW-a stvari stoje ovako, prema katalogu za oldtimere, cene R25 (1,2 i 3) idu od 1500 E (u losem stanju) sve do skoro 6000 E za one u perfektnom stanju, jaci modeli iz tih godina idu do 10 000E, sve zavisi od stanja i broja proizvedenih primeraka, ali to su sad vec pravi oldtimeri i retko ko ih kupuje radi voznje, polako postaju kolekcionarski primerci. Serije /5, /6, /7 iz sedamdesetih godina su kod nas jeftinije nego recimo u Nemackoj iz razloga sto ih ima dosta (vozila ih policija i vojska) tako da se trenutno prodaje R50/5 u perfektnom stanju za 2800E a ima ih i jeftinijih. Sto se tice F650 iz devedesetih godina, to je najjeftiniji BMW, verovatno zato sto nema BMW-ov agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kikinda

Jeste, tako je.

Ja sam izneo neko svoje licno zapazanje na domacoj sceni. Mogao sam da predpostavim da na Zapadu R-25-ice imaju muzejsku vrednost, ali kod nas se za te motore jos uvek gleda upotrebna vrednost. U Srbiji ljudi kupuju motore da bi ih vozili.

Licno znam trojicu likova iz mog mesta koji voze R-25-ice i dan danas i to autenticne i ulickane kao fijaker, cak sam video sad, u sredu u Beogradu da je jedan takav sa bocnom prikolicom protutnjao ulicom Kneza Milosa.

Hteo sam da kazem da bi kod nas tesko mogao da se proda neki motor od ostalih proizvodjaca iz poznih sedamdesetih po ceni po kojoj se prodaju bemvejci tih godista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ljakse: ako ti se toliko svidjaju BMW-i, pa pogledaj ipak F650GS. Ne znam koliko su tu Srbiji; ovde u SAD 2002-2003 godiste u dobrom stanju sa manjom miljazom moze da se nadje za oko $5000 bez problema, sto mu dodje oko 3700 Evra...  Znam da to nije mala cifra za Srbiju, ali je motor fenomenalan i zaista vredi.

 

I jedna mala ispravka na tvoj raniji post: i F serija i nova G serija imaju rezervoare ispod sedista  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

sta reci imam bmw r65 i sa njim sam presao oko 80000km turska,rusija pa sad nedavno san petezburg rusija plan mi je da kupim f650gs i puno ste mi pomogli posto mi visina nedozvoljava dakra ali gs ce moci da prodje mislim da je to dobar motor za daleke relacije  ??? ;D

 

Jeste dobar za daleke relacije... Dve stvari koje su donekle problem na dalekim putovanjima:

 

1. Vetar (sto se moze donekle resiti vetrobranom; Dakar model ima OK vetrobran, "obicni" GS nema bas nikakav, al' mozes da mu stavis)

2. Buka & vibracije (ovo se resava 99% sa nosenjem cepova za usi)

 

Inace opet sto se tice razlike izmedju F650GS i F650GS-Dakar: Covek treba da bude iskren sa samim sobom i prizna da li zaista planira da motor vozi puno van asfalta.  Ako mislis da provodis vise od 90% vremena na asfaltu (i budimo iskreni, vecina nas spada u tu kategoriju), onda ti Dakar i ne treba.  Ono sto je prednost Dakara van asfalta (naime, dodatna visina i veci obim prednjeg tocka) mu je upravo minus na asfaltu - nije toliko stabilan u krivinama kao "obicni" F650GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

 

 

"2. Buka & v i b r a c i j e (ovo se resava 99% sa nosenjem cepova za usi)"

 

 

uzeo cepove, al opet znaju da utrnu ruke  ;) . Dobro je da si mi dao onaj 1% lufta, izgleda da sam bas tu uleteo...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

 

 

 

"2. Buka & v i b r a c i j e (ovo se resava 99% sa nosenjem cepova za usi)"

 

 

uzeo cepove, al opet znaju da utrnu ruke  ;) . Dobro je da si mi dao onaj 1% lufta, izgleda da sam bas tu uleteo...  ;D

 

Ha, ha..

 

Ja nemam problema sa rukama, al' mi zuje usi i od buke i od vibracije ako ne nosim cepove.  Ovo se iskljucivo odnosi da duze relacije, recimo 400-500 milja na dan (640-800 km).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Dobro, a kolika je ta buka? Za neki duzi put...

 

Kad kazem buka, ja mislim najvise na vetar, ne na motor.  Kad vozim po gradu i na krace relacije, nije problem.  Kad vozim recimo 500 km na dan i vise, oda pocne da umara postepeno.

 

Sto se tice vibracija, kao i svaki jednocilindricni motor i F650GS tandce, mada znatno manje nego bilo koji drugi koji sam vozio.  Opet, na krace relacije ne smeta; na duze umara.  Ja licno vibracije ne osecam rukama, nogama ili dupetom, nego samo u usima...  Tako da u mom slucaju cepovi resavaju i problem buke i problem vibracije.  Za nekog drugog dodatna resenja mogu da budu i vetrobran (za buku) i deblje rukavice, bolje cizme i bolje sediste (za vibracije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja