Jump to content

Moto Zajednica

BJB Vikend Voznja, 30-31. Jul 2011, Tara

Recommended Posts

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

prelepa je ova naša srbija. čim se siđe s autostrade i zađe na country roads, uske krivudave puteve kroz polja i šume postane jasna rečenica iz kremanskog proročanstva da "Ljudi će omrznuti vazduh i ovaj božji dah i svu božju ljepotu, pa će bježati u smrad."

 

na usponu na debelo brdo napao me snop uvezanih mirisa. žalfije, majčine dušice, pčelinjeg voska, meda, slame, kravlje balege, mokrog oblaka. snop koji probije direktno do možga i razbudi sve senzore a sve nijanse zelene i žute počnu plesati sa bljeskavim sunčevim zracima koji prže rupe u oblacima. izmenjivala sam svih sedam litara vazduha u plućima na svakih deset sekundi dok mi se nije zavrtelo u glavi i uši zaglušile pa u onom ujednačenom ritmu brujanja iz motora prestaneš da postojiš a ostanu samo mirisi, valcer zemlje i sunca i zajednička skoncentrisana energija u crnoj niti od trinaest motora koja sitno štepa sve to u jedan trenutak za koji vredi živeti.

 

i onda se iz te arije doživljaja i hipersenzitivnosti potpuno neočekivano zaustaviš na "bini" pred gromoglasnom publikom mališana koja te oduševljeno dočeka ogromnim aplauzom! ostaneš zatečen, zbunjen, preplavljen emocijama, knegla ti je u grlu.....

 

i sve to munjevitom brzinom razbije gomila dečijih pitanja :aha: .... koncentracija opet u fullu i možda za nijansu jača nego na okrpljenim putevima jer, ne znam zašto :), ti putevi odjednom postanu peace of cake naspram ovog cunamija koji nas je preplavio :). klinci su nas istresli iz gaća i nakon sat dva nestali. ostavili su nas da se priberemo, da probamo da shvatimo šta nas je snašlo a onda su nam opet dali boost aplauzom i ovacijama sa svih prozora hotela beli bor.

 

nisam nikad videla da tako veliki broj ljudi tiho uživa u sofri kao ova ekipa istruckanih i čardžovanih bajkera.

 

put od užica do takova je priča za sebe....

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

DSC_0086-1.jpg

 

 

 

.... iz srbije mi brale .... :D

Gedža style :takoje:

 

Iz donje Klitorice kod Vaginova :)

 

Svaka cast drugari!

 

ps. Pedja, nadam se da si cuvao Bokija od teske 'rane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Olja, mislim da si shvatila pravo značenje izreke " Ljuti bajkeri sa velikim i nežnim srcem" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo nekoliko mojih slika sa telefona, kvalitet nije neki ali...

 

Ručak kod čuvenog "Kurte" na Tari

 

30072011548_2.jpg

 

Naša "maskota", Adam brm-brm, najslabiji motor ali veliko srce :)

 

30072011550.jpg

 

Bora u časovima d(v)okolice :)

 

30072011549.jpg

 

Ispred hotela "Drina" u B. Bašči

 

31072011556.jpg

 

...oduzmem gas, pa countersteering, pa oborim... :D

 

30072011553.jpg

 

...kulijana, šmekerica :)

 

30072011551.jpg

 

u povratku, nezaobilazno...

 

31072011557.jpg

 

Takovo, "R"-aši odmaraju napaćena telašca od silnih serpentina i krivina :)

 

31072011564.jpg

 

...

 

31072011563.jpg

 

Našli smo u Užicu i simpatičnog Slovaka sa saputnicom (pobegla iz kadra :)) sa pravim motorom za putovanja :jee:

 

31072011560.jpg

 

...vratismo se kući :)

 

31072011565.jpg

 

...neki su se nekome na kičmu popeli :D

 

31072011566.jpg

 

Vesela ekipa u Bgd, dosta akcijaša je usput odlazilo kući

 

31072011567.jpg

 

Hvala vam svima na odličnoj organizaciji, humanosti, smehu i šali :) Predivna dva dana! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Posle Oljinog (O'šonesiZ, zadnji deo sica) divnog opisa boja, mirisa i osećanja, kako još nešto o tome da napišem? A tu su i njene fotke. Kad nije fotkala nekim dugačkim objektivima mahala je rukama na motoru - sa običnim aparatom. Ja mislio da je to neka napredna signalizacija, on maše nogama, to nekako skontam, ali šta ona radi rukama, za to mi je trebalo vremena. A kako su mene i mojih 250ccm na kraju kolone čuvali boki.64 i Arakis... Prvo me je Arakis na samom početku ohrabrio da krenem, jer motor posle padanja sa ćopave nije hteo da upali, i taman sam mislio da ostanem i ne gnjavim ekipu, al ne dade mi čovek. Posle dobrog trčanja sa motorom po pumpi krenusmo. Na kraju su me, na ibarskoj, bukvalno i gurali i vukli. Boki me vuče spreda, Arakis gura otpozadi, samo su im još gurtne falile!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Rešili smo Boki i ja da moraš da stigneš sa nama do Ćelija, makar te na leđima nosili :D. Videlo se da si od umora i vibracija već obnevideo :) ali tu je srce u junaka :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da ne zaboravimo našeg drugara Shvonu (Nikola) koji nas je čekao u Bajinoj Bašti i zajedno sa nama uveseljavao onu dečicu na Tari. Hvala Nikola na društvu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Hvala Vama drustvo na lepoj voznji i

lepom prijemu, pa da se vozamo jos x kilometara.

Drago mi je sto ste se lepo proveli.

Pozz,

Nikola

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Evo šta kažu iz Naše Srbije:

 

 

 

Dragi bajkeri,

 

Hvala vam na divnom druzenju i trenucima radosti koje ste priredili deci “Nase Srbije”!

Svima ce nam ostati u secanju susret u Skoli prijateljstva i nadamo se da delite nase zadovoljstvo i lepe utiske sa Tare.

 

Srdacno vas pozdravlja “Nasa Srbija” sa svojom decom

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Beograd, 01. Avgust 2011

 

HUMANITARNA ORGANIZACIJA

NAŠA SRBIJA

 

Poštovani,

 

Želimo da vam se zahvalimo na pozivu da proteklog vikenda posetimo decu u Školi prijateljstva kao i na gostoprimstvu koje ste nam upriličili tim povodom.

 

Velika nam je čast i zadovoljstvo što smo bili u prilici da budemo delić tako humanog i značajnog projekta kojeg istrajno i sa očigledno velikom ljubavlju organizujete svake godine.

 

Nadamo se da smo ovom posetom, u izvesnoj meri, doprineli vašim naporima da u svakodnevnicu te dece unesete što je moguće više optimizma, ljubavi i pažnje i bili bismo jako srećni ukoliko biste prihvatili i podržali našu iskrenu želju da ovu saradnju nastavimo i unapredimo u narednim godinama.

 

Verujemo da Asocijacija Motociklista Srbije, putem svoje društvene mreže na Internetu koja broji preko 18.000 članova, može značajno više doprineti ostvarivanju ciljeva vaše Škole prijateljstva nego što je bio slučaj tokom ove prve, skromne posete i u tom smislu vam stojimo na raspolaganju za sve vaše potrebe, predloge i ideje.

 

S poštovanjem,

 

Ivan Pavlović - Pablo

Predsednik

Asocijacije Motociklista Srbije

 

:Navijac:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

OBAVEŠTENJE!

 

Svi učesnici vikend vožnje na Tari imaju besplatno brendiranje motora sa BjB nalepnicama. Čekam od Pabla idejna rešenja.

 

Firma mi je na Novom Bg., kod Air Port City-ja. Nazovite me: 063 344 322

 

Nadam se da ovakva vrsta informacije nije zabranjena na forumu, ako jeste izvinjavam se i brišite je.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ajde molim te, dodaj meni na jedan disk i sve one slike sa skole bezbedne voznje od pre koji mesec, jel moze? Pitjence za umetnicu i njenog pomocnika-vozaca se podrazumeva! :zdravo:

 

Inace, pojavila se ideja da ponovimo druzenje u nekom kaficu negde posle nedelje, pa ko je za... 064 1515 997

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Stigao nam je i odgovor na pismo koje je Pablo uputio Nasoj Srbiji i zamoljen sam da vam ga prosledim:

 

Postovani,

 

Najlepse hvala na divnim recima koje ste nam uputili, a posebno na poseti kojom ste deci priredili trenutke radosti i ulepsali im dan u Skoli prijateljstva. Mnogim devojcicama i decacima to je bila jedinstvena prilika da se druze s bajkerima, fotografisu se s njima i razgovaraju o motorima. Utoliko nam je znacajnije sto su medju njima u najvecem broju deca sa Kosova i Metohije i zato Vam od srca zahvaljujemo na svemu sto ste ucinili da organizujete ovaj put i druzenje s decom na Tari.

 

Molimo Vas da nasu zahvalnost prenesete svim ljudima dobre volje koji su ucestvovali u dogadjaju i iskreno se nadamo da ce biti prilike da nastavimo saradnju.

 

Srdacan pozdrav iz Skole prijateljstva,

 

Nasa Srbija

Sanja Savic

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

ja ću ostaviti kod usamljenog ( u ponedeljak, nadam se) 12 cd-ova sa svim (neobrađenim) fotkama u punoj rezoluciji i u jpg formatu....

 

 

Može, ja ću da razdelim ostalima. Novi Beograd ili centar ili na motro pa gde treba ! Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Prosledio nekoliko komada Arakisu, pa kome je zgodnije da svrati u labos, navalite.

 

@O`sonesiZ i @O`sonesiZ-ika :nanana: puno hvala na specijalnom disku (da pojasnim ostalima - moje slike nisu mogle da stanu na CD, morali su da narezu na long-plejku :lol: :lol: :lol: ), sutra uvece cu natenane da uzivam u slikama. Stvarno, dugujem vam oboma duboku zahvalnost, jer ove slike su podsetnik na 2 prelepa dana. :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja