Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

kolko pitanja imam bas sam se primio da naucim sve 1moto3.gif

zahvaljujem se pogotovo vladi na vremenu da mi objasni ima pice od mene kad se budemo sreli negde :) p.s. i her banetu i nesicu itd ma svima....

da predjem na stvar cemu sluzi ta opcija ''rezerve' na slavini, ne kapiram. 1neznam.gif

i da vlado a za sta bi vec morao da idem u servis ? 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

kolko pitanja imam bas sam se primio da naucim sve 1moto3.gif

zahvaljujem se pogotovo vladi na vremenu da mi objasni ima pice od mene kad se budemo sreli negde :) p.s. i her banetu i nesicu itd ma svima....

da predjem na stvar cemu sluzi ta opcija ''rezerve' na slavini, ne kapiram. 1neznam.gif

i da vlado a za sta bi vec morao da idem u servis ? 1zdravo.gif

 

Koliko znam, iako mi se to nikada nije desilo, kad ti se motor ugasi zbog nestanka goriva na opciji rezerva, okrenes slavinicu u normalan polozaj i teraj do pumpe posto ti se na "polozaju" rezerva gasi kad u rezervoaru postoji jos neka odredjena kolicina goriva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

kolko pitanja imam bas sam se primio da naucim sve 1moto3.gif

zahvaljujem se pogotovo vladi na vremenu da mi objasni ima pice od mene kad se budemo sreli negde :) p.s. i her banetu i nesicu itd ma svima....

da predjem na stvar cemu sluzi ta opcija ''rezerve' na slavini, ne kapiram. 1neznam.gif

i da vlado a za sta bi vec morao da idem u servis ? 1zdravo.gif

 

Nema na cemu ;)

Objasnise ti kolege, kad ti nestane goriva prebacis na rezervu i imas do pumpe, nije mi se desilo da mi nestane gorila do sada, ali kad sam praznio rezervoar da bih ga cistio uverio sam se da to stvarno funkcionise, mada nisam puno goriva istocio kad sam ga prebacio na rezervu.

Sto se tice servisa, dosta zavisi koliko znas da radis oko motora, posto sam ja odrastao u majstorskom kraju i ceo zivot nesto srafim, usudio sam se da cackam sam sve sto mi je trebalo na motoru. Jos samo generalnu nisam radio, ne daj boze :) Evo sad sam skinuo prednje plocice i idem da jurim nove da kupim. Nije ni to neki posao da sam zamenis, ali ako nisi siguran nemoj da se igrad, ipak su to kocnice u pitanju. Trebao bih lanac da proveris da li je zategnut, to isto mozes sam da dotegnes. Ne znam ni da li si kupio nov motor ili polovan, ako je nov, menjaj ulje redovno, vozi normalno i nece da te boli glava. Navozaces se lepo, a verujem da neces morati nista da menjas na njemu.

U principu, ako ti nesto bude trebalo ti pitaj, prelistaj ovu temu, mislim da je skoro o svemu bilo price.

Pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Mene je zanimalo oliko moze da se predje sa rezervom pa sam eksperimentiso i verovali ili ne presao sam oko 180Km sa REZERVOM , sto znaci da sam ga vozio dok se nije ugasio pa sam prebacio na rezervu i vozio dok se nije ugasio..:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Mene je zanimalo oliko moze da se predje sa rezervom pa sam eksperimentiso i verovali ili ne presao sam oko 180Km sa REZERVOM , sto znaci da sam ga vozio dok se nije ugasio pa sam prebacio na rezervu i vozio dok se nije ugasio..:D

Vozio si ga normalno dok se nije ugasio, prebacio si na rezervu i presao 180km, daj nema sanse, ja ne mogu da verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

Drugari nisam jos resio onaj slucaj sa felnom nmg ovi jadni vulkanizeri po subotici da centriraju alu felnu, nemaju alat -.-, a i kazu da je to kao minimalno sto pravi, a i zadnji zupcanik je na njoj pa i on zajedno sa felnom ide u osmicu, kad se zagledas malo primeti se, pa da vas pitam posto mi je drug nesto spomenuo, da li to moze da skodi lancu i da li se moze pojacati samo od sebe(osmica)pa da zbaca u voznji lanac ili slicno ? Ako neko moze da pomogne hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Mene je zanimalo oliko moze da se predje sa rezervom pa sam eksperimentiso i verovali ili ne presao sam oko 180Km sa REZERVOM , sto znaci da sam ga vozio dok se nije ugasio pa sam prebacio na rezervu i vozio dok se nije ugasio..:D

Vozio si ga normalno dok se nije ugasio, prebacio si na rezervu i presao 180km, daj nema sanse, ja ne mogu da verujem.

 

 

Nisam ni ja verovao, ali ako logicno razmisljam motor na 100km torsi od 2.5 do 3 litara (zavisi gde i kako se vozi) neka samo rezerva bude od 4 litre to je vec moguce.. Inace jako sam zadovojan motorom a potrosnjom jos vise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja mu sipao pun 98 icu kad sam juce isao do smedereva na skup sto i nije bilo bas pametno.

Malo je sporiji kad je pun ili sam se ja ugojio od kad ga vozim.

A sto se tice goriva od kad sam ga uzimao sipao sam euro 95 i 98 i iskreno nema neke velike razlike.

Od sad pa nadalje euro 95.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Mene je zanimalo oliko moze da se predje sa rezervom pa sam eksperimentiso i verovali ili ne presao sam oko 180Km sa REZERVOM , sto znaci da sam ga vozio dok se nije ugasio pa sam prebacio na rezervu i vozio dok se nije ugasio..:D

Vozio si ga normalno dok se nije ugasio, prebacio si na rezervu i presao 180km, daj nema sanse, ja ne mogu da verujem.

 

 

Nisam ni ja verovao, ali ako logicno razmisljam motor na 100km torsi od 2.5 do 3 litara (zavisi gde i kako se vozi) neka samo rezerva bude od 4 litre to je vec moguce.. Inace jako sam zadovojan motorom a potrosnjom jos vise :)

To je super ako je tako, sada sam i ja prebacio na normalno, pa kada stane prebacicu na rezervu pa da vidim koliko cu preci. Ako stane oko 11l u rezervoar, a rezerva mu izadje 5l (zaokruzeno), da nije to mnogo za rezervu, a malo trosi.

Meni ne pada na pamet da sipam euro kada je skuplji i ovako je gorivo skupo kao djavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Matori imam ja jedne vrhunske majstore u beogradu za ispravljanje velni jebiga kostace te ali ispravice ga dojaja...evo ti primer imao sam skuter upao sam u raku duboku 30cm pri brzini od 50km POLOMIO SAM FELNU,i iskrivio je u SRCU...znaci ensto najgore sto moze da se desi nema goreg od toga....Ostavio sam felnu dosao sam za 2 dana stavio felnu i krenuo da teram osetio sam vibracije...ustanovim da je kriva osovina kad sam zamenio osovinu NISTA BRATE znaci ni 0.5cm da je mrdala ni gore ni dole ni levo ni desno bas kako treba sredili su je da ne poverujes....e sad ajd da kazem ono sto te interesuje MOMCI RADE U SERVISU "ALUROKIE" Beograd-Autokomanda e sad oni se nalaze u Oblakovskoj 2 ...pogledaj na netu..pozovi nekoga cuj se posalje POST EXPRES ili AKS...i sredice ti dojaja...a mozes da vidis GUMEFELNE DANKO...oni su jos skuplji inace...CENA U ALUROKI je 35e ispravljanje A U DANKU 45e IMAJU MASINE ZA SVE VRSTE I MOGU SVAKU FELNU DA DOVEDU DO SAVRSENSTVA......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Prekjuce sam preziveo lakse klizanje po asfaltu i rizli (moja krivica),a evo kako je preziveo i keeway......

 

SDC16793-1.jpg

SDC16794.jpg

SDC16801.jpg

SDC16802.jpg

Steta, brate!0tuzan.gif Bitno je da si ti ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

vazno da si ti zdrav, ostalo se sredi..

 

ako ti izgled nije koliko toliko bitan, mozes da zakrpis ove plastike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Tako ce verovatno i biti osim ako ne nadjem jeftno,komplet satove sa plastikom,uglavnom,posle pada sam odmah ustao i podigao ga,upalio i zbrisao,i danas ga provozao i nista se ne oseca u voznji da je iskrivljeno i slicno.... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Teo sam da kazem do 0.05cm:D pazi 1mm je skroz okej bice da tripujes vise nego da je kriva i da ti mozak pravi absorb...probaj da operes lepo gumu da ne bude prljava jer moze to da stvara los utisak i namazi je glicerinom da bude crna...lepo i da sija i probaj da je zavrtis dali pravi Osmicu....*darosavac.Plastike mozes lako da resis kod plasticara odnesi on ti izlije i bude kao novo ako ti treba javi dacu ti broj...KOZU Ne znam kako da ti oporavim da znam :D Rekao bi :D....sta sam teo..Da..Ja msm ljudi da bi trebali da nekako na nekakav nacin ugradimo "CRASH PAD" nisu skupi 4 komada 1200din..a moze dosta da sacuva motor...Druze ne znam sta da ti kazem PAZI SE RIZLE<PESKA ITD ITD..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

pa prislonio sam ja drvce kraj felne i tacno se vidi oko 1,5 mm da je kriva ali samo po ramu u sredini nije tako kaze majstor, necu ga dirati , tj da trcim za ispravljanjem i centriranjem kad malo majstora ovde to radi, vozicu tako, valjda nista ne bi trebalo da mu skodi ?! A mozda je i guma malo kriva..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja