Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: keeway speed 125

Video sam na forumu da je Swa radio sediste u Novom Sadu nesto jeftino,videcu to. Ako nista ne bude sam cu :). Jel stavljao neko od vas Repsol ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ljudi viljuske prednje imaju li sraf za ispustanje ulja ili mora da se skida sve i okrece naopacke da bi ulje izaslo? Ja nisam mogao da nadjem dole sraf za ispustanje ulja, a mozda ga i ima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Da li je moguće da niko nije menjao ulje u vilama, e pa nisam mogao da čekam odgovor pa sam rasklopio i promenio. Prešao sam skoro 19.000km pa sam menjao ulje zbog sigurnosti.

Koristio sam ovo ulje.

post-8374-0-67546200-1391187701_thumb.jpg

 

Staviti motor na centralni stender, staviti nesto ispod motora da se izdigne prednji točak.

post-8374-0-73125900-1391187747_thumb.jpg

 

Skinuti kočione čeljusti (dva šrafa odviti) sa kljucem 13.

post-8374-0-73707900-1391187825_thumb.jpg

 

Skinuti točak sa ključevima 13 i 17.

post-8374-0-71565400-1391187968_thumb.jpg

 

Šraf za ispuštanje ulja u vilama nalazi se unutra, evo slike.

post-8374-0-28626000-1391188019_thumb.jpg

 

Odvrće se sa gedorom 6, treba držati i guvernalu jer se okreće. I ispustiti staro ulje.

post-8374-0-41633800-1391188052_thumb.jpg

 

Gore odvrnuti šraf (gedora 6) i svući ručku.

post-8374-0-28082800-1391188089_thumb.jpg

 

E sada, dolazi odvrtanje velikog šrafa sa ključem 17. Po priči ljudi paziti da opruga ne iskoči pri odvrtanju i udari vas. To nije slučaj na SPEED-u, jer opruga je pritisnuta vrlo malo i može se rukom odvrnuti. Kada je odvrnuto izgleda ovako.

post-8374-0-76526900-1391188150_thumb.jpg

post-8374-0-74990000-1391188168_thumb.jpg

 

Kada se ulje dobro iscedi i izađe iz vila, zavrnuti donji šraf za ispuštanje ulja, a gore sipati novo ulje i zavrnuti. Sipano je ONOLIKO KOLIKO JE IZAŠLO, tačno 120ml po vili.

 

Aj sada +1

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Drugari mozete mi napisati koji je promer stapova na speedu i duzina komplet prednjeg amortizera. Trazio mi covek, hoce da kupi a ja imam vile od Superlighta. Promer je 37 mm. Hvala unapred 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozz momci,ja imam speed 150,sa kojim trenutno imam veliki problem...kada stavim kljuc i okrenem nista se ne desava,ne sija ni lampica od kontakta ni svetlo ne radi nista ni sirena nece ni da vergla nista.a kad skinem masku i pokusam na direktno da ga palim na regulatoru paljenja spojim one dve zice on upali kao mina,treba mi vasa pomoc. unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Pozz momci,ja imam speed 150,sa kojim trenutno imam veliki problem...kada stavim kljuc i okrenem nista se ne desava,ne sija ni lampica od kontakta ni svetlo ne radi nista ni sirena nece ni da vergla nista.a kad skinem masku i pokusam na direktno da ga palim na regulatoru paljenja spojim one dve zice on upali kao mina,treba mi vasa pomoc. unapred hvala!

 

Kao sto je Fokus reko proveri zice dal nije neki u prekidu,to se multimerom lako proverava, i dali je svaka zica na svom mestu, ako nije do zica onda je do brace moguce da mu je dosadilo da izvrsava svoj zadatak i otkazao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Kako je bilo hladnikavo napolju odlucio sam da napravi mali sklop sto pokazuje napon na akumulatoru. Crvena LED svetli kad je napon na akumulatoru ispod 11.5V, Zuta LED pokazuje napon izmedju 11.5V i 13.5V kad je motor ugasen i to je normalan napon akumulatora, dok zelena LED treba da svetli kad motor radi. Stavio sam u malu kutiju dimenzija 3x2x2 cm. Planiram jos da uradim automatsko paljenje svetla, posto cesto mi se desava da zaboravim da upalim, i jos mi je u planu da uradim da mi stop svetlo prvo zmirne par puta pa onda da svetli..

post-11604-0-93998400-1391789060_thumb.jpg

post-11604-0-82187200-1391789088_thumb.jpg

post-11604-0-93358000-1391789112_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Moram da se pohvalim. Danas sam polozio za A1. :moto3::jee:

kakve to ima veze sa speed-om :nanana:

 

pecaros jesi menjao i prekidac na desnoj rucki za gasenje motora, nije fabricki.

Bio sam prinudjen da ga menjam :S

Kupio sam alaram za njega preko limunda i to je izazvalo nekako karatak spoj pa mi onaj fabricki prekidac odjednom poceo da dimi u toku voznje, nravno odma sam stao i rastavio sam ga ( imao sam potreban alat pri ruci) i kad sam rastavio imao sam sta da vidim prekidac se sav iztopio.. Za one koji ne znaju kad dojde do kratkot spoja u instalaciji strada najslabija tacka (gde je zeca ostecena , prekidaci) u mom slucaju taj prekidac.. Osigurac nije mogao da reaguje i spasi prekidac jer izgleda da nije bio povezan u tom elektronskom kolu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Alarm je 30evra nov kada sam kupio pre 3godine. Jos mi majstor ubacio pogresan pa je motor zablokirao ceo, kao kada aktiviras alarm i ne mozes da deaktiviras, pa je posle stavio pravi alarm.

 

 

Automatsko paljenje svetla - mislis kada stisnes dugme za paljenje motora da se svetla upale, to vuce malo vise akumulatora. Ne znam da li ce smetati paljenju.

 

Da mi stop svetlo prvo zmirne par puta pa onda da svetli - Zmirne kao kada se deaktivira alarm, a sto to hoces?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Ja sam alarm platio oko 2000 din , ugradnja alarma izgleda tako sto spojis zabice od alaram sa motorom :D ali naravno mora biti odgovarajuci alarm , inace u inostransvu keeway-ove motore prodaju sa alarmom i skakavac kljucem, barem u Madjarskoj je to standardna oprema :D

 

Automatsko paljenje svetla sam planiro da uradim tako sto kad upalim motor nakon par sekundi da on automatski upali svetla sastavio sam neki sklop ali neradi po mojoj volji pa cu morati jos experimentisati, kad zavrsim kacim slike.. :)

 

Ovako sam mislio stop svetlo da uradim, razlog je sto ja vise volim nocnu voznju, a saobracaj je pun neiskusnih nepazljivih i bahatih vozaca, pa da me lakse uoce ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Imam problem oko gume :D

ocu da kupim zadnju gumu za motor znam da je forum pretrpan sa gumama sorry ako smaram sa tim, ocu da uzmem 3.50 x 18 (vidim da su svi skoro tih dimenzija stavjali) ali na koji god sajt odem svugde se drugcije obelezavaju tipa 110x90x18 , jel zna neko koja ta "druga" oznaka za 3.50x18 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Kako sam ja skonto u prodavnici oznaka za 3.50 je 90x90x18. 90 sirina gazista gume u mm, 90 je visina gume i oznacava 90% od sirine gazista, 18 precnik felne u inchma.. Ispravite me ako gresim :D

 

Nego jel ima neko iskustvo sa SAVA mc7 gumom, i sa CST gumama (kineske, u sprintu ih prodaju)? Zanima me kak se ponasaju kolko su tvrde/meke.

Sta bi bila vasa preporuka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Po oglasima trazi, tako sam ja nasao, i to 3.50-18 (zadnja).

Taj PDF manual je vec bio u temi, takav sam dobio kada sam kupio nov speed.

Samo da jos neko prevede na Srpski i okaci to bi bilo super. Moze i ovako da se razume, ali na Srpskom je bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

U user manual-u pise da se ulje menja na svakih 4000km, 10w40, ali ne pise mineralno ili polusintetika?

Svecica na 8000km (ja menjao na 5000km iako dobro pale) i oznaka je D8RTC (ja koristim D8EA)?

 

Koliko sam razumeo za kvacilo, ruckica mora da ima prazan hod kada se stisne 10-20mm, tek posle treba da zateze zicu? Meni je jako tvrdo kvacilo, bojim se da ne pukne zica jednog dana.

 

Pise i za stelovanje ventila treba da bude 0.05 usis i izduv, kod mene je 0.08 (tesno 0.1, jer nemam 0.08).

 

Guma prednja 2.0 (meni 2.20), zadnja 2.25 (meni 2.40) i opet kada neko malo tezi sedne zvace guma po rupama.

 

D8RTC svecice nema u prodaji uopste, a u katalogu NGK preporuka za speed je DR7ES.

Promenio član <FOCUS>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Ode i moj kivej :) ipak auto koji sam uzeo pred novu godinu ima mnogo vise prednosti nego motor.. i jbg... evo poslednja slika voznje.. pre neki dan... pozdrav i dovidjenja... 1zdravo.gif

 

DSC07468_zps867ac473.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Zdravo drugari! Jel moze neko da mi kaze gde se nalazi onaj dzek za alarm na keeway hurricane 49cc? Hteo saam da kupim alarm sa daljinskim paljenjem za moju masinu ali ne mogu da nadjem nigde taj dzek i onda ne bih da bacam pare bzvz ako ne mogu to sam da povezem :/. Ja sam uspeo da nadjem samo neke dve slobodne zice dole kod filtera goriva od prilike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja