Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja uvek sipam pun, resetujem km sat pa merim.

 

Mislim da moze da dodje do ralike u tome kako motor meri predjenu kilometrazu, ali isto tako i kako onaj na pumpi meri sipano gorivo, tj dal mu fali novca  :) Isto tako moze da se desi da sharza goriva bude loshija, pa se to odrazi na potroshnju. Ovde pricamo o razlici 20-30 %. Mislim da se treba zabrinuti tek kada pocne da troshi preko 3. Kako ovo dobro zvuci, kada uporedim potroshnju svog auta od  1.8l.  ;D ;D ;D

 

Generalno sam prezadovoljan potroshnjom, sobzirom da mi je prethodno vozilo - skuter 50ccm troshio prosecno oko 3.2l, otvoreno 2.7, po gradu 3.5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: speed 125

Dovoljno je rečeno o potrošnji Speed-a 125ccm(oko 2.5L), ali da dodam još ponešto:

 

Imam dovoljno godina pa su ubrzanja, kočenja, maksimalna brzina i oštra vožnja iza mene.

Gorivo sipam na NIS-ovim pumpama, nekako imam utisak da za nijansu bolje ide nego sa gorivom na drugim pumpama.

SPEED ima četvorotaktni motor i ručni saug, pa i to utiče na manju potrošnju u odnosu na dvotakti sa automatskim saugom

Razmišljenje '..onda cu da vozim u 5 oj 30 km/h..' ne stoji. Mašina sa menjačem ne sme da izgubi dah:

Na ravnom menjam na gore oko 4000 rpm. Uzbrdo prebacim na dole odmah ispod 5000rpm.

Obično se cela priča vrti od 3500 do 6500rpm.

ALI, niski obrtaji(<3500rpm) u višem stepenu prenosa povećavaju potrošnju, a štete motoru.

Sve ove vrednosti su relativne. One su otprilike moje iskustvo.

Sa dužim stažom u vožnji stekneš osećaj za šaltovanje(primeti da profi vozači ne gledaju obrtomer, a voze kao da ne skidaju pogled sa njega). 

Ponavljam:

  MAŠINA SA MENJAČEM NE SME DA IZGUBI DAH!!! tj. mora da odgovori kad daš gas!

Ovo je moje viđenje(amatersko), pa samim tim ne znači da je tačno! Sigurno je sve ovo negde detaljnije i profesionalnije objašnjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

jeeee evo i mene :) do pre nedelju dana nisam seo ni na skuter a sada vec imam svoj keeway :) ako ima neki savet na sta treba da obratim paznju na motoru posto sam uzeo polovan recite mi :) hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

@ Strelica Pa ja skoro niakd ne menjam ispod 6000 rpm, pa onda ne treba da se cudim o potrosnji :) Mada mora se sada i u NS voziti zustrije- 70km/h u 4. i tako, ako hocu da budem prvi na semaforu i sve to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

jeeee evo i mene :) do pre nedelju dana nisam seo ni na skuter a sada vec imam svoj keeway :) ako ima neki savet na sta treba da obratim paznju na motoru posto sam uzeo polovan recite mi :) hvala unapred :)

Dobrodosao!!!  ;) Nema tu sta posebno da se gleda,bitno je da se na vreme uradi servis,menja ulje i samo gaaas!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

pa on je lepši sa vizirom...a i manje piči vetar...

 

a i ove gume prvi put vidim na speed-u...nisu loše...  :D svakom svoje...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

gume su zamenjene pre nego sto sam ih kupio :) a planiram i streetfighter masku neku da mu stavim samo trazim jos neku onako zanimljivu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Kolega je verovatno mislio na harmonike na prednjim amortizerima. Zanimiljivo... Mozda su malo duže, ova sa naše desne strane mi stoji ukoso.

U svakom slučaju ne može da škodi...  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

e da neces mozda da prodas vizir ako ti ne treba,meni se svidja sa njim,a sto rece covek manje i vetar pici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

heehh hvala na strucnom recniku :) a sto se tice prodaje to jos ne znam jer treba ortak da mi javi da li hoce da se menja za maski pa bi njemu dao onda sve a ako nece lako cemo se dogovoriti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gaoming 150A

danas sam provozao speeda,i mpgu reci da je veoma dobar motor,a i decko od kojeg sam ga uzeo da ga probam ga je jako puno cuvao,a motoric je kao nov,ja isao danas da ga gledam,a mozda i da ga kupim jel mi se svidja sto znam vozaca i znam kada ga je kupio i sta je sve menjao na njemu,i znam da ga je cuvao kao kap vode na dlanu i da je isao u ovlascen servis i tako to,a za njega trazi 650e dali je to puno mnog malo ili dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Cena je realna i još registrovan skoro god. dana uzimaj ovo ako ti se svidja nećeš pogrešiti  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

ja sam ovaj moj gore sa slike sa novim gumama i nekid drugim auspuhom platio 600e ali nije registrovan.... jel zna neko koliko ispadne registracija sa prenosom vlasnistva....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Moze naravno! I hvala! Inace, iz kog si grada? Posto sam ja iz NS, treba mi neko ko salje pouzecem. Jel ima mozda neko neku preporuku gde da uzmem gumu? Ima na "internet prodaji guma" ali je 7k- pireli, a ja bih nesto malko jeftinije  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Da, znam, hvala. Upoznali smo se mi. Danas nedelja, pa cu sutra obici par radnji u NS-u da vidim gume, ali generalno, slabo ima za nas motor. Sve su 17 cola i sve su sire...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja