Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 600......1990 eura !!!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Sad se javila enigma oko prednje osovine, nešto mi se tu ne uklapa sa lagerima il previđam nešto. No pre će da bude ono "naše" srpsko pametovanje, ( mi smo pametniji od svih), pa "majstori" nabudžili lager. Naime, na točku je veoma specifičan ležaj, redak i čisto sumnjam da je fabrika tako nešto metula a ne mogu da nađem na netu njegov egzaktan crtež, izbulji se u monitor.

 

 

Sad sam ja bio onaj "najpametniji". Nism tehnički školovan i sa zakašnjenjem kapiram mašinske crteže, al zato umesto "3 X meri jednom seci", kod mene je bar duplo proveravanje. Sve je kako treba, pronašo gde je nešto što mi se učinilo da nedostaje.

 

 

Djunta, sto ne otvoris temu u BMW podforumu o problemima i sredjivanju GS-a? Svima bi nam koristila, a najvise tebi jer bi mogao da dobijes dosta korisnih saveta od starijih bmw gurua.

 

Eto recimo, ko ti radi felne?

 

Pre ikakvog pipanja Bavarca, obišo sm 5-6 majstora i i izgleda da ću morati ponovo da pustim stomak, jer guru mora da ga ima. Šalim se malo al "use i u svoje kljuse".

 

 

Dakle motocikl star 20 godina, prešao bezmalo 70.000km....ja ti nudim 800 eura, mislim da je to sasvim realno...i to u kešu...to je extra ponuda...ili da čekaš još 15 godina da postane oldtimer, pa da tržiš 2500...s obzirom da si sve na njemu radio sam, odn. bez diplome majstora i kod majstora kojima takođe manjka diploma, sve to mora nanovo da se uradi i prekontroliše...eto imaš prvu realnu ponudu pa ti razmisli...

 

Kako se ono kaže, "prvi mačići u vodu". Doduše, naknada za naknadno doterivanje je adekvatna. A što se tiče oldajmera, to kod nas ne važi. Svi su motori, a i auta, skoro novi, skoro od prvog vlasnika,skoro u prvoj boji, skoro da nisu voženi...tako da nema šanse da se dostigne antička vrednost. A "majstorskim pismom" bi mogao samo da brišem šake jer im te diplome ničemu drugom ne služe, čast izuzecima.

 

 

Dakle motocikl star 20 godina, prešao bezmalo 70.000km....ja ti nudim 800 eura, mislim da je to sasvim realno...i to u kešu...to je extra ponuda...ili da čekaš još 15 godina da postane oldtimer, pa da tržiš 2500...s obzirom da si sve na njemu radio sam, odn. bez diplome majstora i kod majstora kojima takođe manjka diploma, sve to mora nanovo da se uradi i prekontroliše...eto imaš prvu realnu ponudu pa ti razmisli...

 

 

 

 

 

 

Nemoj tako pa valjda su ga sluzili u kafani :cirka1: dipl. konobari i na pumpama su mu sipali corbu pumpadzije sa diplomom i to se vazi :oda2: evo ja nudim citavu iljadarku pa nek ide zivot :moto3:

 

Život prolazi bez somića na žalost, pa je i banka postala velika,( mislim na €). Prvak Srbije u pumpadžijstvu, III u svetu, mi točio gorivo na Lukovoj pumpi. Napredujem, najteže je preći prvog keca, sad očekujem da ponude pljušte.

 

(nema me do doveče, nemo da se svađate na aukciji)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

1300 eura široko...

 

Nećeš valjda sa konja na ...

 

 

Đunta, ja mislim da je 2.300 eura malo. Podigni bre barem na 2.500...

 

Bilo tolko, sad ovoliko, al kad vidim šta su forumaši kupovali, trebala bi trojka.

 

 

nisi izasao sa cenom za Ladu?

 

500 € i ja operem motor komšiji, mislim od Ladu.

 

 

1301e ajmo ljudi ko da vise :jee:

 

Koliko je puta oglas gledan, svako po 30 centa i eto pazara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

frižider bela boja sa sivim...........skoro 70k predjeno...........20 godina star...........2300e............ :lud:

 

simpsons_nelson_haha2.jpg

 

Perla bela i siva, ko ne uzme :lud:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ko je uzme za te pare :lud::D

 

Ajde zašto lud. Jel misliš da ono što se prodaje za 1.500-2.000 je bolje, da nema ulaganja, popravki,da je sve vidljivo, sve poznato...ko iz radnje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ko je uzme za te pare :lud::D

 

Ajde zašto lud. Jel misliš da ono što se prodaje za 1.500-2.000 je bolje, da nema ulaganja, popravki,da je sve vidljivo, sve poznato...ko iz radnje...

 

Polovan motor star 20 godina je polovan motor star 20 godina...mogao si i raketni pogon na njega da stavish...opshte je poznato da se odredjene stvari ne mogu naplatiti...Pa da je bilo ko od forumasha sad uzeo da nabroji shta je sve radio na svom motoru, zamenio, ofarbao itd...cene motora u oglasima bi bile od 10 000 eur pa navishe...

Chudi me stvarno da u onaj (urnebesno smeshni spisak) nisi dodao i gorivo koje si potroshio za to koliko si ga vozio, ili lekarski pregled jer te ujela osa dok si vozio motor, ili shta ti ja znam vec koju glupost...

 

Sve si ti to radio za sebe i zbog sebe...tvoj motor pa ga i sredjujesh sebi...al da naplatish sve to sad nekome, to ide jako teshko...iskreno znam samo za 2 primera kada je neko uspeo da uzme lovu i na opremu...

 

Mozda tvoj motor lepo izgleda, al za te pare ga prodati necesh, jer mu i dalje u krshtenici pishe 20 godina matoro. A ne spushtash mu cenu jer imash drugi bajk i nije ti frka za lovu, a i vala uveseljavash ceo forum, umiru svi od smeha :D

 

Nov motor kada kupish i isterash iz salona cena mu je pala za koju hiljadu (a motor je star 1 minut)....chini mi se da je neko vec napisao u ovoj temi na Bog te pita kojoj strani...ti cesh tog tvog Bmw-a za godinu-dve dana prodavati verovatno za vishe para nego shto nov iz fabrike moze da se uzme :D

 

U svakom sluchaju srecno s prodajom...upecace se neko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ma nemoj da te lože, tvoj je najbolji :lol:

 

neki bi rekli iz 2 u 1 :jee:

 

Bolji od većine svakako, bez ložnjave.

 

jeste, zadnji deo stariji od prednjeg :moto3::lol::takoje::staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ko je uzme za te pare :lud::D

 

Ajde zašto lud. Jel misliš da ono što se prodaje za 1.500-2.000 je bolje, da nema ulaganja, popravki,da je sve vidljivo, sve poznato...ko iz radnje...

 

Polovan motor star 20 godina je polovan motor star 20 godina...mogao si i raketni pogon na njega da stavish...opshte je poznato da se odredjene stvari ne mogu naplatiti...Pa da je bilo ko od forumasha sad uzeo da nabroji shta je sve radio na svom motoru, zamenio, ofarbao itd...cene motora u oglasima bi bile od 10 000 eur pa navishe...

Chudi me stvarno da u onaj (urnebesno smeshni spisak) nisi dodao i gorivo koje si potroshio za to koliko si ga vozio, ili lekarski pregled jer te ujela osa dok si vozio motor, ili shta ti ja znam vec koju glupost...

 

Sve si ti to radio za sebe i zbog sebe...tvoj motor pa ga i sredjujesh sebi...al da naplatish sve to sad nekome, to ide jako teshko...iskreno znam samo za 2 primera kada je neko uspeo da uzme lovu i na opremu...

 

Mozda tvoj motor lepo izgleda, al za te pare ga prodati necesh, jer mu i dalje u krshtenici pishe 20 godina matoro. A ne spushtash mu cenu jer imash drugi bajk i nije ti frka za lovu, a i vala uveseljavash ceo forum, umiru svi od smeha :D

 

Nov motor kada kupish i isterash iz salona cena mu je pala za koju hiljadu (a motor je star 1 minut)....chini mi se da je neko vec napisao u ovoj temi na Bog te pita kojoj strani...ti cesh tog tvog Bmw-a za godinu-dve dana prodavati verovatno za vishe para nego shto nov iz fabrike moze da se uzme :D

 

U svakom sluchaju srecno s prodajom...upecace se neko.

 

Jeste star 20 godina, to stoji i većina vozi takve Transalpove. No, problem je što svi samo gledate godište, ko kod žena, ili cenu ko kod uglja. A realni troškovi postoje uključujući i troškove pri nabavci motora al se svi vi zavaravate da ne postoje. Moj spisak jeste realan i činjeničan i ne vidim šta je tu smešno zavaravajući se da sve to ne postoji. U motor nije ugrađeno ništa što nije moralo i što svakom polovnjaku treba uraditi kad je bar Ta u pitanju, nije ni raketni pogon, ni bravurozno farbanje, osim prednjeg gornjerg oklopa, sve je u prvoj boji verovatno. Dodatna oprema, koja, kreš barovi, nosači bočnih kofera su već bili, centralni štender nadodat, al nije luksuz već potreba. Iz navedenog spiska se vidi i materijal i rad i veoma jasno stoji šta su bili moji troškovi, a ne koliko bi trebalo da budu, i takođe suma pokazuje moj gubitak i novaca i potpunog rada. I šta tu ko da se upeca. Nikog ne teram da kupi, ako nećeš ne moraš, ima na oglasima sijeset jeftinih krševa. Pogledaj neka iskustva o kupovini jeftinih motora pa ćeš da vidiš da su prešli znatno veću sumu od moje nakon nužnog sređivanja. Uostalom, moj motor je destek procenata skuplji od ponude, al je znatno vredniji. Hvala na izjavljenim lepim željama u prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ma nemoj da te lože, tvoj je najbolji :lol:

 

neki bi rekli iz 2 u 1 :jee:

 

Bolji od većine svakako, bez ložnjave.

 

jeste, zadnji deo stariji od prednjeg :moto3::lol::takoje::staa:

 

I šta je tu loše, što nije televizorka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

"...ili lekarski pregled jer te ujela osa dok si vozio motor..." Vrh.. :D :D :D

 

Na sreću nije, al izgleda neke jeste, bar tako pisali na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ma nemoj da te lože, tvoj je najbolji :lol:

 

neki bi rekli iz 2 u 1 :jee:

 

Bolji od većine svakako, bez ložnjave.

 

jeste, zadnji deo stariji od prednjeg :moto3::lol::takoje::staa:

 

I šta je tu loše, što nije televizorka.

 

ma ništa, totalno si moderan :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

"...ili lekarski pregled jer te ujela osa dok si vozio motor..." Vrh.. :D :D :D

 

Na sreću nije, al izgleda neke jeste, bar tako pisali na forumu.

 

Vidiš, mene je ujela osa dok sam vozio motor. Zanimljiva ideja, zapisaću je sebi u rokovnik, pa da je dodam u troškovnik kada budem prodavao motor...

 

:D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

"...ili lekarski pregled jer te ujela osa dok si vozio motor..." Vrh.. :D :D :D

 

Na sreću nije, al izgleda neke jeste, bar tako pisali na forumu.

 

Vidiš, mene je ujela osa dok sam vozio motor. Zanimljiva ideja, zapisaću je sebi u rokovnik, pa da je dodam u troškovnik kada budem prodavao motor...

 

:D :D :D :D :D

 

Ako je osa sa Kotline, bolje pokloni motor odma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6528 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ma nemoj da te lože, tvoj je najbolji :lol:

 

neki bi rekli iz 2 u 1 :jee:

 

Bolji od većine svakako, bez ložnjave.

 

jeste, zadnji deo stariji od prednjeg :moto3::lol::takoje::staa:

 

I šta je tu loše, što nije televizorka.

 

ma ništa, totalno si moderan :moto3:

 

Kao i TA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR
  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ma nemoj da te lože, tvoj je najbolji :lol:

 

neki bi rekli iz 2 u 1 :jee:

 

Bolji od većine svakako, bez ložnjave.

 

jeste, zadnji deo stariji od prednjeg :moto3::lol::takoje::staa:

 

I šta je tu loše, što nije televizorka.

 

ma ništa, totalno si moderan :moto3:

 

Kao i TA.

 

možda, ali ne tvoj :takoje:

 

malo je glupo da pričaš o drugim motorima i oglasima kako su krševi...........kada znam iz prve ruke da si ti uzeo krša........tog tvog TA naime......... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja