Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 600......1990 eura !!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Ama pustite coveka da prodaje SVOJ motor po ceni koju on zeli. Da li je to 2300e ili 23000e njegova stvar.

ma daaaaa,vi koji se docepate BMWa izgubite osecaj za realnost!! :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

. No, još malo, pa povlačim oglas sa foruma, očigledno ne ide prodaja a i dosadilo mi da se više mlatim sa TA, nije vredan toga, čak ni ovaj moj primerak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cika Djunta nemo da prekidas nasu omiljenu (tursko-spansku) seriju nije fer, :D ide zima a postaje sve interesantnije. :Mina:Svako vece cekam zaplet, rasplet, evo mogu i da statiram u seriji pa cak i da prekrajam scenario (evo nudim ozbiljnih 1345evrica) do proleca (?) mozda i dobijes cifru koja ti odgovara... :goodluck: a sad epp...:muzicari::klovn::na_glavi::oda2::Bokilic::jee2::BJB-love2:

 

Ako me još jednom budeš Čikao, ima stisnem tamo gumb za ignoraciju. A ponudi prihvatam kao prvi deo do proleća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Brate, ja sam pukao, ovako nisam bio navučen ni na kasandru, čim ujutro ustanem, palim forum da vidim ovu temu, nemoj da je neko obrisao oglas, biće problema :).

 

Sad malo na Gumuša, pa Šefketa, zamlo da obrišem, da ne bi bilo problema.

 

 

Nego, treba naučiti kako se ne prodaje ili ne kupuje pak.

ovako?! svakako ne!! cak i da sam zainteresovan za robu,ako bi mi naglasio cenu popusenih cigara i more gluposti koje potpadaju pod kolateralnu stetu! lepo bih te pozdravio!!

 

Tad nisam pušio, tako da ću ih možda zaračinati ako ikad bidem otuđivao Bembaru, sad duvanim.

 

 

ovako?! svakako ne!! cak i da sam zainteresovan za robu,ako bi mi naglasio cenu popusenih cigara i more gluposti koje potpadaju pod kolateralnu stetu! lepo bih te pozdravio!!

 

Ne razumem?

 

Čudo je kako ljudi zamaskiraju limune, čak ni iskusan majstor ne skonta nekad dobro skriveni nedostatak. Neću da pričam o ceni, samo o efektu mačke u džaku.

 

Ovaj motor, koliko shvatam, je potpuno pretresen i iservisiran. Zaista "samo sedi i vozi". Meni je super što piše šta je sve menjano. Za njega se zna barem deo istorije i ima ljudi sa foruma koji će potvrditi da je stvarno sve tako bilo. Jedino sigurnije je kupovina od Nemca sa servisnom knjižicom (zato su i u Nemačkoj motori skupi, a u Italiji isti takvi puno jeftiniji, ali...).

 

Ne vidim cigare i gluposti, samo spisak šta je zamenjeno/popravljeno i koliko je to koštalo. Super stvar, barem da orijentaciono zna neko ko planira takav motor uzeti - ako šta ode, koliko otprilike košta.

 

 

Naravno, kako vidim, najpamentije bi bilo da ga vozi još 2-3 sezone, 20-30 k km, da mu sve dođe ponovo pred zamenu i onda ga proda po tržišnoj ceni, bez spominjana kad je šta rađeno (pošto je to nekima kao tebi glupo, a i pošto mu onda to ne bi išlo u korist, jer bi se videlo da je sve opet pred zamenom).

 

 

Đunta, ti si lud čovek što si sve popravio i zamenio, kod nas se to ne dira dok ide. Još si luđi što to sad tako sređeno prodaješ, umesto da ga izvozaš prvo za sve pare. Ja bih voleo da bude više takvih prodavaca kada budem kupovao sledeći motor. Mislim da će onaj ko kupi tvoj Transalp brzo zaboraviti koliko je para dao kada napravi sezonu dve bez šrafcigera i majstora.

 

Da ne zaboravim:

Odličan motor, sretno s prodajom! :takoje:

 

Ode čovek na more, uplati pun pansion ala card sa prevozom za 1.000€, a vanpansionski trošak 1.000 € i kaže kako se super proveo za somića. Koliko ga košta letovanje.

 

Ja sam izneo šta je sve urađeno na motoru, jasno razdvojio kolko bi to koštalo da neko drugi radi i decidirano naveo šta sam ja lično platio, što je niža suma jer sam dosta sam radio i uz besplatnu pomoć drugara i na glasio da svako nađe od zainteresovanih potencijalno sebe u matematici. U startu sam skinuo cenu od sračunate, plus umanjio neku kvazi amortizaciju ala proticanje rergistracije. Ko što je bila tema u izboru TA /AT, tako i samo sređivanje pa i ova prodaja čini ne samo prost oglas zaizvlačenje para, koje naravno neću izvući, već deljenje iskustva, kom informativno korisna, kom glupa, kom smešna, različiti smo ljudi.

 

Naravno, parodija je na razne troškove, iće piće...Odem kod drugarta da mi napaše oklope posle krpljenja da ih ja ne zalomim, on limar, kolega plastičar. Čim sam došo, onaj vadi kesu sa dve prazne flaše Jelena, ovaj coca colu sa belim čepom, dete mi igra igricu, a sebi uzmi šta oćeš, naravno za moje pare.Treći, crno pivo i us put kutiju cigara, četvrti pastu za ruke da ne pipa čist motor umazanim rukama....tu prođe par Axela, četke, razređivač, izolirband, WD 40, sijalica, par litra za ispiranje ulja u motoru, ko zna šta još što se zaboravi, preskoči, ne sabira. I sad ispada da u celoj priči tih 5 banki je glavni razlog što motor "ne" valja. A ostale "glupe" kolaterale postoje, recimo drugar čiji posao ne dozvoljava ni ogrebotinu na ruci, teara lanac na pranje i plaća to redovno 2 banke, neće čak ni da mu ja operam motor svojim načinom. Kupio je skoro doktor motor, dečko nit zna nit može da išta pipa , plaća i pumpanje guma na pumpi. Za mene su to isto gluposti al za nekog sasvim normalna stvar.

 

Jeste motor bolji od Nemaca, Švajcaraca al boli od cene i pitanje je jel njihova ruka išta bolje zamenila recimo lager na kormanu a naplatila petostruko bar. I nije isti, pošten odnos kad Germman Germanu prodaje ko sa auslenderima. I dok je kod mene, sve obnarodovano na forumu, sad možda imam dvojnika šporet belo sivog, pa jedan gladac a drugi jadac. A sve se lako na TA isproverava.

 

Motor jeste pretresen detaljno, sve uočeni nedostaci otklonjeni jer je namera bila put dugih tura, Jordan-Španija, no operacija kile pa potom iznenada BMW, tako da TA neće biti vožen u mojim rukama da bih ga izarčio, valjda će neko drugi nakon više sezona verujem.

 

Da, verovatno lud po kriterijumima mnogih. Evo skorašnja priča. Drugar uzo motor još jesenas, mrlja,brlja i vozika se. Pre neko veče, ajd kaže, svi ga probali osim tebe i rekli da je dobar. Ja krug i vratim se, reko više ne sedaš na motor, a ženi ću da kažem da ona nikako ne seda i da tebi zabrani dok ne popraviš. Lager u kormanu kleca bar sntimetar, reko ispade mi nešto preko ležećeg, malo u nagib, vuče ko da Švarceneger gura, kočnica, ne ko vibro mašina nego ko Hilti. Kaže naviko se i sve radi. Jeste sve radi al kako.I kad sam ga pred suprugom rekao da ću da ga cinkarim, krenuo u popravke. Sve to radi al kako i dokle. Po mnogima bi i njegov motor bilo glupo dirati, kao radi, ne diraj dok ne stane. Ježim se te devize.

 

I hvala ti na razumevanju. Svrbi me 1200 GS, ko zna, možda ovaj 1100 bude nekad tvoj.

post-6989-0-14493700-1317238184_thumb.jpg

post-6989-0-92467400-1317238292_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ovako?! svakako ne!! cak i da sam zainteresovan za robu,ako bi mi naglasio cenu popusenih cigara i more gluposti koje potpadaju pod kolateralnu stetu! lepo bih te pozdravio!!

 

Ne razumem?

 

Čudo je kako ljudi zamaskiraju limune, čak ni iskusan majstor ne skonta nekad dobro skriveni nedostatak. Neću da pričam o ceni, samo o efektu mačke u džaku.

 

Ovaj motor, koliko shvatam, je potpuno pretresen i iservisiran. Zaista "samo sedi i vozi". Meni je super što piše šta je sve menjano. Za njega se zna barem deo istorije i ima ljudi sa foruma koji će potvrditi da je stvarno sve tako bilo. Jedino sigurnije je kupovina od Nemca sa servisnom knjižicom (zato su i u Nemačkoj motori skupi, a u Italiji isti takvi puno jeftiniji, ali...).

 

Ne vidim cigare i gluposti, samo spisak šta je zamenjeno/popravljeno i koliko je to koštalo. Super stvar, barem da orijentaciono zna neko ko planira takav motor uzeti - ako šta ode, koliko otprilike košta.

 

 

Naravno, kako vidim, najpamentije bi bilo da ga vozi još 2-3 sezone, 20-30 k km, da mu sve dođe ponovo pred zamenu i onda ga proda po tržišnoj ceni, bez spominjana kad je šta rađeno (pošto je to nekima kao tebi glupo, a i pošto mu onda to ne bi išlo u korist, jer bi se videlo da je sve opet pred zamenom).

 

 

Đunta, ti si lud čovek što si sve popravio i zamenio, kod nas se to ne dira dok ide. Još si luđi što to sad tako sređeno prodaješ, umesto da ga izvozaš prvo za sve pare. Ja bih voleo da bude više takvih prodavaca kada budem kupovao sledeći motor. Mislim da će onaj ko kupi tvoj Transalp brzo zaboraviti koliko je para dao kada napravi sezonu dve bez šrafcigera i majstora.

 

Da ne zaboravim:

Odličan motor, sretno s prodajom! :takoje:

 

Potpuno se slažem!

 

Iz mog ugla:

Ne volim brate da se mastim i servisiram. Bavim se drugim poslom. Motore volim da vozim, a ne da održavam. Ja sam od onih koji bi potrošio koju stotku više samo da ne moram da gubim vreme i novac na sitne zajebancije oko bilo čega. Motora, auta, elektronike... To treba da služi meni, a ne ja njemu. Sa druge strane, ono što imam gledam da servisiram redovno pa ako je moguće i u ovlašćenom servisu. Možda neko misli da je to bacanje para ali svako ima svoju matematiku.

Moja matematika takođe obračunava i živce i vreme i pare da se nešto dovede u red.

 

Nekima je baš gušt da oni sređuju po malo svoj motor, da stalno nešto podešavaju, menjaju i ja nemam nikakav problem sa tim. Cenim, ali to nije moj sport.

 

Đunto imaš i moju podršku! Ako ništa drugo, on koji voze TA imaju spisak šta im je raditi kada odluče da voze sigurnu mašinu.

 

Davnih dana sam naučio da je use u svoje kljuse skoro uvek najbolje, a tako je jedino bolo moguće u sportu. Stekne se i znanje i ljubav i rezultat je gotovo uvek dobar. Naravno, nemaju svi afiniteta, vremena od posla il se gospode. I tačno spisak mojih radova i kvarova se može generalizovati za TA, al moram da dodam problem pikapova i membrana. Gledajući pri svom izboru a i kasnije pri susretima, svi imaju iste bolesti iako se vozaju već poduži period. Recimo, probo sam motor od nekog ko je naišao do Labosa, kaže da nije štelovo ventile 40.000 km, a servisni interval je 12.000. Sad ko greši. Nije problem ići od čoška do čoška, al duge ture se ne voze sa ovako starim motorim bez predhodne dobre kontrole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Covek ceni koliko ceni, ali mi je cudno da neki daju sebi za pravo da komentarisu a isto su zacepili svoje kante i kao to je njihova cena posto mi je motor vrh

 

Nisam upirao ni u koga ni u čiji motor, niti iznosio falinke. A ima ono, ko pustio "vrapca".

<br style=""> <br style="">

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pročitah celu temu u dahu, brate al si smorio, ko da si samo ti prao lanac na motoru <_< , u svakom slučaju ako ga budeš prodao za 2300eur kao što si naveo imaš od mene gajbu piva ladnog, i ponudu da istrguješ i moj motor za sličnu cenu, al 10-ak godina mlađi :nanana:

 

Pa jesi li prao lanac 2 dana, potrošio 2 velika WD-a, kilo hipenola, kilo Motul Klinera i po boce Mafre Rajsing masti. Paste za ruke i pucvol ne računam, i spavanje na kauču. Istrgovaću što bolje al samo kolko neki kupac plati, a to će obrni okreni biti na moju štetu. Generalno, sve što sam u životu prodavao je bilo nešto skuplje, dugo se prodavalo, al kad je kupac došao, odlučivali su se za delić sekunde i kasnije mnogo puta čuli uz zahvalnost. Pivo ne pijem tako da ni ovu cenu ne moram da jurim.<br style=""> <br style="">

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Covek ceni koliko ceni, ali mi je cudno da neki daju sebi za pravo da komentarisu a isto su zacepili svoje kante i kao to je njihova cena posto mi je motor vrh

budi malo odredjeniji!!! a svakako to sto je opran motor i podmazan lanac ne cini ga boljim od onoga koji nije rastavljan u sastavne delove iz cistoga hira,koji neko sada vrednuje i podize u visine! stavio sam nove gume na burgmana i time ne podizem cenu jer sam ih stavio zbog sebe! a neopevani TA ceka i dalje kupca za znatno manje para sa krauserovim koferima!! :moto3:

 

Detaljno opran i podmzan lanac vredi više od samo preprskanom, al se slažem da to ne podiže cenu nimalo. Problem TA je u lageru kormana, u membranama sklonim pucanju, prljanjem dovoda i desinhronizaciji leptira, plastičnom pinjonu, pregravajućem regleru, lošom pločom na procesorima, zarđalim sajlama, sve su to normalna predviđena tekuća održavanja i kvarovi. Kad vidiš kod Gosn Đure kako izgledaju sitaste membrane, shvatićeš da su takve već prešle ko zna koliko, zajedno sa motorom. Intervalni servis, predviđen maualom nimalo nije hir, al zbog naše besparice namo tako izgleda. Radio čovek generalku na Fiatu, ne prođe malo crče, pregrejo se motor i gotovo. Razlog, nije zamenjena vodena pumpa na propisanoj kilometraži. Vek joj je 50.000 km, ne može da procuri jer je plastična pa to zavarava neuke majstore i vlasnike, a njoj se jednostavno istroše plastične lopatice i prestane da gura vodu i hladi motor.

 

Znatno manje para ne znače i proporcionalno manjekvaliteta, al je to izuzetak. Sd na ovu našu bedu, sve je moguće, ne presuđujem.<br style=""> <br style="">

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Brate, ja sam pukao, ovako nisam bio navučen ni na kasandru, čim ujutro ustanem, palim forum da vidim ovu temu, nemoj da je neko obrisao oglas, biće problema :).

 

Napredujemo, sad Gumuš, Šefket.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pročitah celu temu u dahu, brate al si smorio, ko da si samo ti prao lanac na motoru <_< , u svakom slučaju ako ga budeš prodao za 2300eur kao što si naveo imaš od mene gajbu piva ladnog, i ponudu da istrguješ i moj motor za sličnu cenu, al 10-ak godina mlađi :nanana:

 

Pa jesi li prao lanac 2 dana, potrošio 2 velika WD-a, kilo hipenola, kilo Motul Klinera i po boce Mafre Rajsing masti. Paste za ruke i pucvol ne računam, i spavanje na kauču. Istrgovaću što bolje al samo kolko neki kupac plati, a to će obrni okreni biti na moju štetu. Generalno, sve što sam u životu prodavao je bilo nešto skuplje, dugo se prodavalo, al kad je kupac došao, odlučivali su se za delić sekunde i kasnije mnogo puta čuli uz zahvalnost. Pivo ne pijem tako da ni ovu cenu ne moram da jurim.<br style=""> <br style="">

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svoj motor sam predložio momku kom su zapalili TA, ako opet hoće isti, napraviću mu izuzetnu cenu, al samo njemu. Ja sam preživeo kratak šok, al je još uvek u nokautu.

 

I šta sad, rešio da otvarm BMW temu, al ste jači pa nem kud. Ovaj moj TA nije bitan zaista, pričajmo kroz njega o svemu i svačemu. Dobijam pp "obožvalaca", podrške, upite za savet, uvek sam voljan da razložno menjamo stavove pa i na moj račun. Naravno, raspoloženje i šala uvek dobrodošla.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

po ovom djuntinom sistemu, moj motor vredi preko 3500e :moto3::aha:8):D

 

Moja metodoligija je jasna, sračunljiva, sabere se sve, oddbije neka kao amortizacija i to je to.Što tamo ima neka cena za isti model al ko zna kavog stanja i porekla te baš briga. Moji drugari vozaju CBR-ove i veoma dobro znam pravu vrednost motora. Ako je prodaješ, dobra je motor, nemoj olako da padaš na ono ima tamo, znam i ja gde se uzimaju jeftini motori sa otpada, lupani i sa falš papirima. Dobra roba je dobra, sad što nema svaki dan kupaca, mora dae se čeka

 

 

Ama pustite coveka da prodaje SVOJ motor po ceni koju on zeli. Da li je to 2300e ili 23000e njegova stvar.

 

Jeste lična stvar al valja dobronameran savet, poželjono od kupaca i skorašnjih prodavaca. Dokoni se ne računaju.

 

 

Ama pustite coveka da prodaje SVOJ motor po ceni koju on zeli. Da li je to 2300e ili 23000e njegova stvar.

ma daaaaa,vi koji se docepate BMWa izgubite osecaj za realnost!! :nanana:

 

Ne, mi smo se tek dočepali realnosti, zato i prodajem ta a Lalajko prodo Afriku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook 150

Sta je sa ovim ljudima,ljubomorni il' sta?? 0stabre.gif

 

U svakom slucaju Djunta srecno sa prodajom,znajuci kako odrzavas svoje motore stvarno vrede. 0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ne, mi smo se tek dočepali realnosti, zato i prodajem ta a Lalajko prodo Afriku.

 

 

Dokopali ste se, ali PENZIJE :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sta je sa ovim ljudima,ljubomorni il' sta?? 0stabre.gif

 

U svakom slucaju Djunta srecno sa prodajom,znajuci kako odrzavas svoje motore stvarno vrede. 0takoje.gif

 

 

 

Ljubomora je ljudska osobina, pozitivna je vuče napred, naravno ima retikih destruktivnih. Još kao klinac sam se postavio sa poštovanjem prema bajsu, kasnije sportskom autu i naučio da se može isterati visoka performansa al uz pažljivu negu. Taavim načinom sam bio u stanju i da satrem prevoz al uvek mu naknadno pružajući sve do maksimuma. Sad isto sa BMWeom, picanim kočice, točkove a sve stečenim iskustvom. Ulje kočiono i antifriz jednom godišnje, motorno ulje po pređenoj kilometraži a bez obzira obavezno u proleće.Filtere čistim s vremena na vreme i opet obavezno u proleće. Ulje u agregatu uvek isperem polovinm istog takvog ulja radom na leru od 5-10 minuta, krivim karter da izađe i poslednja trunka. Ventile na pola intervala jer volim nekad u iberturu. Sve što se podmazuje, redovno i uvek probraim lubrtikantima. Naravno, zaštitni voskovi čim se malo isposti. Ne grejem agregat na leru većmekanižom vožnjom dok ne digne temperaturu. Po gasu tek kad se dobro zagreje i to postepeno do punog oposega.Kočnice kad palim nakon toga ne puštam konstantno hlađenje već povremeno stiskam da bi ublažio ternički napon. Jedino gume ne štedim, volim da ih klizam, a zato i služe. Ako si pogledo 3 moja skutera, 2 polovna, video bi kako su izašli ispod moje ruke. Hvala na željenoj sreći, draže će mi biti da se neko sa zadovoljstvom i bez problema sa uživajem vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

djunto, ma sve sto ti pipnes pretvori se u zlato, kao i taj ta

 

Ma nije zlatan, sivo beli šporet.

 

 

Ne, mi smo se tek dočepali realnosti, zato i prodajem ta a Lalajko prodo Afriku.

 

 

Dokopali ste se, ali PENZIJE :D :D :D

 

Pa penzija je za uživsanje, ne za kuluk. Ko ima benificirani, eto prednosti. No niste probali il bar ne dovljno. T je vuk u jagnječoj koži, al kad krene nema zadrške i zezanja, svaki pip nemilosrdno odrađuje. Vrlo me podseća na sportski auto po tome. Traži respekt al zato pruža. Narvno da nije savršen, ko ni jedanmotor, al ima imperativ koji mi se sviđa. Naspram njega, TA je šarmantna zabavna igračka za opuštenu vožnju. Iako mi sad smeta, moram da kažem da je sve u svemu izuzetan motor.Po kvalitetu ga neodvajam od BMWa, samo svaski na neki svojstven način. Isvojom lkoćom mi je Ta ulio sigurnost i utro put ka višoj klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

E ovako...kad budem ishao po svoju ofroad Zver prvo idem po Djuntu...nek koshta kolko koshta, ja sam reshio...... Kakav Jordan, pmatere, afrika zimi i sl...putopis brale!

Idemo Djunta da nadjemo Super Teneru ili Super Afriku... a vi drž te se vaših fenomenalnih motora...dolazimo sa keshom!

 

Ja sam ono optimista, baš mi treba dark side Đunta kao balans...

Naoružani kljunasto pomicnim merilima i nonijusima dolazimo!

Djunta brate :care: :care: Moramo osvojit Rtanj Chalange sa ekstraispravnim mashinama, vidish da gore, lome, padaju u provale ove neispravne i neservisirane makine...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

A ne ne... to je primerak za nekog ozbiljnog , ne mogu ja sa kawasakija na tako sredjen motor... PA meni bi falile sve one sitnice sto se zovu ljubav..te semering, te lezaj...

 

Taman imam zzr1100 u prvoj boji, 90 `,,,vidi se Djuntin kung fu stil...

 

Ocu da vas derem tamo na brdo, video sam neke snimke, brze su sharovi trcali od nekih vozaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Skroz sam zezno statistiku, sada mi pise da sam najviše aktivan u prodajem forumu :). Eto djunta ti od poštenog čoveka napraviš babu koja izučava trač partije. Ustvari, znam ja, ti ćeš sve nas da izmoriš i onda će ti ostati prazan prostor za pravog kupca. Mudar si ti, seda vlas... Da te nisam upoznao mislio bi da si zadrt, ovako moram priznati da si uporan i strpljiv. Evo i od mene, srecno sa prodajom...

 

Pobedio si :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja