Jump to content

Moto Zajednica

Canon ili Nikon

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Ako neko može da mi pomogne oko dileme vezane za kupovinu prvog dslr aparata.Prethodni aparat mi je kompaktni Panasonic fz8.Dilema je sledeća:

-Canon EOS-1100D + EFS18-55 III

-NIkon D3100 sa objektivom 18-55

Čitala sam i uporedni test ova dva aparata i njihove karakteristike.Vidim neku razliku između njih ali kao laik u dslr svetu nije mi i dalje jasno koji da uzmem.

Par prijatelja imaju Nikone pa su me i savetovali da kupim Nikona.

Neki su me i savetovali da odem do neke prodavnice i pogledam i jedan i drugi aparat,da ih probam i onda da se odlučim.Pomoći će mi i jedan prijatelj(objasniti sve što on zna o aparatu) koji mislim da ima D3100 ili D3000 pa mogu i izbliza da ga vidim a i probam.

Hvala vam unapred,pozdrav

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

хм ... ОТВОРИЛА СИ Пандорину кутију ... (Звезда или Партизан, Партизани или Немци, Каубоји или Индијанци ... )

 

вековна дилема и дуел ... билиони дискусија ... дакле, све ће се свести на пуко гласање и то свако за свог фаворита (оно што има код куће)...

 

чак су и познаваоци који раде ривјуе пристрасни, па бар мало повуку страну свом љубимцу ...

 

узми онај који ти се више допадне, легне на душу, у принципу ако си тотални почетник ... сваки од њих ће одлично обављати посао ...

 

срећно са куповином и запамти одлука мора бити само твоја, саслушај све савете, а одлучи сама, хладне главе, да те сутра не би гризла савест ...

 

мој глас наравно иде НИКОН-у ...

 

п.с. наравно да сам пристрасан :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

хм ... ОТВОРИЛА СИ Пандорину кутију ... (Звезда или Партизан, Партизани или Немци, Каубоји или Индијанци ... )

 

вековна дилема и дуел ... билиони дискусија ... дакле, све ће се свести на пуко гласање и то свако за свог фаворита (оно што има код куће)...

 

чак су и познаваоци који раде ривјуе пристрасни, па бар мало повуку страну свом љубимцу ...

 

узми онај који ти се више допадне, легне на душу, у принципу ако си тотални почетник ... сваки од њих ће одлично обављати посао ...

 

срећно са куповином и запамти одлука мора бити само твоја, саслушај све савете, а одлучи сама, хладне главе, да те сутра не би гризла савест ...

 

мој глас наравно иде НИКОН-у ...

 

п.с. наравно да сам пристрасан :zvizduk:

 

Znam da je to velika dilema ali eto ako neko može iz iskustva da mi kaže koju reč o oba aparata.

Inače posedujem izuzetnu video kameru(panasonic NV-GS330) tako da nisam sigarna treba li mi full hd video na aparatu.

Prijatelji mi kažu da je nikon izdržljiviji od canona.

Jedno znam,neće biti lagana odluka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Vrlo slicni aparati u svakom pogledu, mozda je Nikon u vrlo maloj prednosti, ali ne bih to uzeo kao odlucujuci faktor. Naime, DSLR telo je samo uvod, ako te zainteresuje, posle sledi kupovina boljih objektiva, blica, opreme... pa treba i to uzeti u obzir pri izboru sistema. Na strani Nikona je odlican sistem rada sa blicevima, dok je na strani Canona primetno niza cena kvalitetnih objektiva.

 

Koji god da izaberes neces se prevariti, oba su odlicna tela u toj klasi, i tek posle nekog vremena sa aparatom ces tacno znati ka cemu da se usmeris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Iskrena da budem što više čitam neki review to sam više zbunjena.Posavetuvaću se još sa nekim pa ću videti šta mi je za kupovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

http://snapsort.com/compare/Canon-1100D-vs-Nikon_D3100

 

Jedini razlog sto bih preporucio Canona je taj sto ima AF motor u telu,sto Nikon nema (ni moj D5000),ostalo je sve na strani Nikona.

 

Možete li mi malo pojasniti u čemu je caka sa AF motorom u telu?

 

Iskrena da budem što više čitam neki review to sam više zbunjena.Posavetuvaću se još sa nekim pa ću videti šta mi je za kupovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

http://snapsort.com/...-vs-Nikon_D3100

 

Jedini razlog sto bih preporucio Canona je taj sto ima AF motor u telu,sto Nikon nema (ni moj D5000),ostalo je sve na strani Nikona.

 

Možete li mi malo pojasniti u čemu je caka sa AF motorom u telu?

 

Iskrena da budem što više čitam neki review to sam više zbunjena.Posavetuvaću se još sa nekim pa ću videti šta mi je za kupovati.

 

Nijedan Canon nema AF motor u telu, vec u objektivima, sto je fakticki prednost, zato sto sasvim sigurno svi objektivi rade na svim telima, kod Nikona uglavnom stariji, a cesto dosta dobri objektivi nemaju AF motor, pa je potrebno telo koje ima ugradjen motor, tzv. srafciger na telu :)

 

I taj sfarciger na telima izgleda ovako

 

nikon-d7000-body-features-70025.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

Сколс и ЗЗЗ:

 

мислим да вам се приче дијаметрално разликују ...

 

дакле појасните девојци који апарат има у себи (дакле у телу) мотор за АФ, а који нема ... један каже Кенон, други каже Никон ... дакле ...

 

моје знање каже да Кенон има, а Никон нема ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

A da li je to hendikep za mene mislim kao početniku?

Pazi ja ću verovatno posle učenja korišćenja i slikanja sa dslr-om kupiti neki bolji objektiv od osnovnog a koliko vidim u ponudi ima dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Сколс и ЗЗЗ:

 

мислим да вам се приче дијаметрално разликују ...

 

дакле појасните девојци који апарат има у себи (дакле у телу) мотор за АФ, а који нема ... један каже Кенон, други каже Никон ... дакле ...

 

моје знање каже да Кенон има, а Никон нема ...

 

Da ako može.

 

A da li je to hendikep za mene mislim kao početniku?

Pazi ja ću verovatno posle učenja korišćenja i slikanja sa dslr-om kupiti neki bolji objektiv od osnovnog a koliko vidim u ponudi ima dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

 

A da li je to hendikep za mene mislim kao početniku?

Pazi ja ću verovatno posle učenja korišćenja i slikanja sa dslr-om kupiti neki bolji objektiv od osnovnog a koliko vidim u ponudi ima dosta.

 

To sam i rekao u postu #5, da su vrlo slicni kvalitetom, i da ces moci da procenis sta ti znaci od prednosti jednog ili drugog tek posle nekog vremena koriscenja :)

 

LM, ja sam malo subjektivan, posto jako dugo koristim Canon sistem, ali opet napominjem, za rad sa blicevima Nikon je i dalje u prednosti, ali sto se tice izbora pristupacnih objektiva boljeg kvaliteta, tu prednjaci Canon, a da bi ti bilo koja od tih mana realno zasmetala, trebace ti vremena i vremena utrosenog sa aparatom :)

 

Bas ta prica oko AF motora u telu i jeste jedan od razloga zasto je Nikon nesto komplikovaniji pocetnicima, posto postoje objektivi koji mogu samo na odredjena tela koja imaju ugradjen motor (srafciger), dok kod Canona svi objektivi koji su proizvedeni u poslednjih skoro 20 godina mogu da se koriste na bilo kom telu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

... то је то ... дакле ЗЗЗ ти је све рекао ...

 

слажем се са њим ... међутим мој глас иде Никону, због поузданости, издржњивости, опраштања почетничких грешака ... дакле месеци, а сасвим сигурно и године ће проћи док јасно искристалишеш, шта ти треба конкретно и у којој мери ...

 

а тада ће бити касно за избор произвођача, везаћеш се за првог и у њему тражити решење ... јако је мало људи који након одређеног времена и коришћење једног бренда пређу на други ...

 

срећно ...

 

и упамти Никон прави само фото технику и ништа друго (усавршава се уско), док Кенон као прави гигант у односу на мануфактурни Никон прави све и свашта, свој фокус шири на више поља а самим тим му пада и квалитет ... (наравно унапред се извињавам ако се неко овим мојим постом увреди и нађе прозван), то је само моје мишљење ... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

 

и упамти Никон прави само фото технику и ништа друго (усавршава се уско), док Кенон као прави гигант у односу на мануфактурни Никон прави све и свашта, свој фокус шири на више поља а самим тим му пада и квалитет ... (наравно унапред се извињавам ако се неко овим мојим постом увреди и нађе прозван), то је само моје мишљење ... :zdravo:

 

Joooj, vucete me za jezik :tras1:

 

uskim usavrsavanjem je Nikon postigao da pre 2 godine uspe da napravi svoj prvi senzor, pa time postigne da najzad proizvede samostalno digitalni aparat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X
A da li je to hendikep za mene mislim kao početniku?Pazi ja ću verovatno posle učenja korišćenja i slikanja sa dslr-om kupiti neki bolji objektiv od osnovnog a koliko vidim u ponudi ima dosta.
To sam i rekao u postu #5, da su vrlo slicni kvalitetom, i da ces moci da procenis sta ti znaci od prednosti jednog ili drugog tek posle nekog vremena koriscenja :)LM, ja sam malo subjektivan, posto jako dugo koristim Canon sistem, ali opet napominjem, za rad sa blicevima Nikon je i dalje u prednosti, ali sto se tice izbora pristupacnih objektiva boljeg kvaliteta, tu prednjaci Canon, a da bi ti bilo koja od tih mana realno zasmetala, trebace ti vremena i vremena utrosenog sa aparatom :)Bas ta prica oko AF motora u telu i jeste jedan od razloga zasto je Nikon nesto komplikovaniji pocetnicima, posto postoje objektivi koji mogu samo na odredjena tela koja imaju ugradjen motor (srafciger), dok kod Canona svi objektivi koji su proizvedeni u poslednjih skoro 20 godina mogu da se koriste na bilo kom telu.

 

 

... то је то ... дакле ЗЗЗ ти је све рекао ... слажем се са њим ... међутим мој глас иде Никону, због поузданости, издржњивости, опраштања почетничких грешака ... дакле месеци, а сасвим сигурно и године ће проћи док јасно искристалишеш, шта ти треба конкретно и у којој мери ... а тада ће бити касно за избор произвођача, везаћеш се за првог и у њему тражити решење ... јако је мало људи који након одређеног времена и коришћење једног бренда пређу на други ...срећно ...и упамти Никон прави само фото технику и ништа друго (усавршава се уско), док Кенон као прави гигант у односу на мануфактурни Никон прави све и свашта, свој фокус шири на више поља а самим тим му пада и квалитет ... (наравно унапред се извињавам ако се неко овим мојим постом увреди и нађе прозван), то је само моје мишљење ... :zdravo:

 

 

Uf znala sam da će biti malo pozitivnog prepucavanja između Nikondžija i Kenondžija i drago mi je zbog toga jer onda iskoristim priliku da čujem razna mišljenja. :takoje: :takoje:

Mislim da meni kao početniku u dslr svetu će trebati dosta vremena da provalim sve oko nekog izabranog modela aparata tako da mi prednosti i mane nekog od gore navedenih modela neće puno značiti dok neusavršim korišćenje izabranika.

Zaista mi puno znače vaše sugestije i predlozi u vezi dileme koju imam i nemojte se ljutiti ako vas previše smaram raznim i možda za vas smešnim pitanjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Uzmi najjeftiniji koji nadjes, ja bih cak isao na D3000 ili 1000D. A za ostalu kintu kupi neki bolji objektiv. Telo samo po sebi koliko god je dobro ne znaci puno ako na njemu stoji los objektiv. Znaci nisi profi, vise od pola svari na bilo kom telu neces ni koristiti a cim zadovoljis znatizelju pucaces 90% fotki u auto modu. Ja imam D40 i bolji mi i ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ti kit objektivi (18-55) koje dobijaš po jeftinoj ceni uz telo nisu dobri. vrlo brzo ćeš savladati tehniku pa će ti njihove mane biti kao kost u grlu i tražićeš kvalitetnije. onda ćeš videti da je canon bolje rešenje jer su kvalitetni objektivi jeftiniji.

ja imam nikona iz sentimentalnih i patriotskih razloga :)

 

p.s. nemoj nikad da pucaš u auto modu. to je sramota ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

међутим мој глас иде Никону, због поузданости, издржњивости, опраштања почетничких грешака ...

 

Jel mozesh molim te da mi objasnish gore navedeno ? 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

међутим мој глас иде Никону, због поузданости, издржњивости, опраштања почетничких грешака ...

 

Jel mozesh molim te da mi objasnish gore navedeno ? 0stabre.gif

 

i mene zanima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

међутим мој глас иде Никону, због поузданости, издржњивости, опраштања почетничких грешака ...

 

Jel mozesh molim te da mi objasnish gore navedeno ? 0stabre.gif

 

i mene zanima :D

 

 

Vidi ove sektase :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

међутим мој глас иде Никону, због поузданости, издржњивости, опраштања почетничких грешака ...

 

Jel mozesh molim te da mi objasnish gore navedeno ? 0stabre.gif

 

i mene zanima :D

 

 

Vidi ove sektase :D

 

Nema tu sektasenja, potpuno mi je svejedno sa kojom prangijom pucam ako me razumesh .. To je samo motika .. one way or another :)

Nego me interesuje pojam "oprastanje pocetnickih gresaka" .. Ne mogu uopste da percepiram na sta je covek mislio? .. :D

A sto se pouzdanosti i izdrzljivosti tice, Nikon, kao i Canon, dakle svaki mi je izdrzao sve i nikad nije stao 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja