Jump to content

Moto Zajednica

POMOC!!! Pumpa za gorivo - Africa twin RD07

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Ljudi,

 

treba mi sto pre (citaj HITNO) pumpa za gorivo za Afriku, RD07 1994 godiste. Ima li neko nesto da pomudi (original ili Facet)?

 

Saljite pm ili me mozete dobiti na +382 67 616 339

 

Poz,

Vlada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Ma pumpa, platine imam rezervne nove...

 

Planirao sam neki put u petak i sad mi je frka.. Moze li se nesto uciniti? Pumpa je radila i onda se ugrejala i prestala da radi.. Mislim cak da se dimilo iz nje.. Ima li sanse da je pored nje jos nesto problematicno (regler recimo koji je napaja)?

 

Merio sam napon na njoj i bio je 12.3V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Pokusao sam da instaliram i neku no name pumpu.. U principu sve radi, samo sto je njoj pritisak malo veci nego sto je na originalnoj.. I ta pumpa se ne gasi kao originalna, vec radi stalno, sto mi se nikako ne svidja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12268 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Originalna pumpa radi "impulsno", na leru odradi otprilike jednom u 10 sekundi, sa povećanjem broja obrtaja se ta frekvencija rada povećava. Nešto veći pritisak nije problematičan, ali ti očigledno nisi našao membransku pumpu već elektromotornu, u kojoj se motor stalno vrti...ma i to nije "opasno", takve pumpe rade u rezervoarima automobila godinama ;). Jedino nekako premeri struju koju pumpa vuče, ne bi trebala vući preko 2-3 Ampera što je podnošljivo za regler i alternator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Meni je bilo sumnjivo sto se greje, mada logicno je da se greje ako non stop radi.. Pumpa koju sam ja uzeo ima na sebi i neku elektroniku (nemam pojma cemu sluzi ali je pritisak 0.7 bar) sto je ipak malo vece od 3.5-4 psi na koliko radi od Afrike.

 

Znaci, u sustini to ne bi trebao da bude problem ako vuce 2-3 ampera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12268 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

4 psi je negde oko 0.27 bara, ova tvoja pumpa očigledno daje skoro tri puta veći pritisak što nije baš dobro ni za creva ni za diznu na ulazu u karb :). Postoje dve vrste tih benzinskih pumpi, potapajuće koje se nalaze u rezervoaru i hlade se benzinom i one na izlazu iz rezervoara kojima hlađenje nije potrebno. Tako da pazi da ne nađeš tu potapajuću, pregrejaće se :)

 

Joseph B mi je jednom prilikom rekao da za pumpu na Africi odgovara Micubišijeva pumpa od nekog japanskog auta, možda da pogledaš po radnjama ili otpadima i nađeš istu takvu?

 

Krajnje rešenje je da kratkospojiš creva ulaz - izlaz od pumpe i da je nemaš uopšte s' tim da se trudiš da ti je rezervoar uvek pun i da svraćaš na pumpu svakih 200 km maksimalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

hvala... Videcu sta mogu da pronadjem u cg ali mislim da je mrka kapa.. svi koje sam zvao govore kako je to sve univetzalno... imam dva dana da resim problem. Ajd mi posalji sms na onaj gore broj pa cu te nazvati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma pumpa, platine imam rezervne nove...

 

Planirao sam neki put u petak i sad mi je frka.. Moze li se nesto uciniti? Pumpa je radila i onda se ugrejala i prestala da radi.. Mislim cak da se dimilo iz nje.. Ima li sanse da je pored nje jos nesto problematicno (regler recimo koji je napaja)?

 

Merio sam napon na njoj i bio je 12.3V.

 

12.3 volti ume da bude previše glede pada napona na cf releju pumpe (ukoliko pumpa vuče išta amperske struje).

ipak ti kada ukrešeš na slobodni pad, premeri napon posle reglera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Vidi da nadjes benzisku pumpu na japanskim automobilima, koja nosi oznaku Mitsubishi V4 6 8 01. Trebala bi da odgovara ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Pokusao sam da nadjem Mitsubishi pumpu ali tesko nesto ide.. Imam pitanje, posto moram nesto da resim u naredna dva dana..

Elektricna pumpa koju imam daje 0.7 bara, sto je vise nego sto je potrebno. E sad, rekose mi da se taj visak pritiska mzoe resiti pravljenjem neke racve ispred karburatora. AKo sam dobro razumeo, racva bi trebalo da sluzi da odvede visak goriva ponovo u rezervoar..

 

Je li to moguce uraditi na taj nacin i moze li se tako kompenzovati razlika u pritisku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Sta mislite o ovome? Pumpa je od Kawasakija ZX7R, potpuno isto izgleda, cak joj je i nosac isti.. Samo ne mogu da nadjem specifikaciju da vidim pritisak :)

 

ovako izgleda http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ZX7R-ZX7-ZX-7-R-Ninja-Fuel-Gas-Pump-Motor-Kawasaki-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem4aabd4a1a0QQitemZ320710418848QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories#ht_560wt_939

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ako imaš 2 dana da rešiš problem, tu ti ibej neće pomoći , nego rasturi postojeću problematičnu pumpu i sredi je.

i testiraj je van bajka i instalacije sve dok ne proradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Ma samo sam pokazao kako izgleda, inace ima da se uzme polovan u Srbiji.. Ovu sam rastavio, imam nove platine za nju ali ne vredi, kalem je otisao..

 

Malopre naleteh i na info da na Varaderu (na njemu je ista pumpa kao na RD07) koriste Mitsubishi pumpe V4 kao zamenu..

 

Evo teme: http://users.bart.nl/~stikfort/new_international_site/fuelpump_replacements.html

 

Ja sam istu ovakvu pumpu kupio u prodavnici (kao na prvoj slici), ali potpuno istu, smao nema mitsubishi logo (Kina garant) logo.. ALi mi tip rece da je pritisak 0.7 bar-a..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Naravoučenije- ne pozajmljuj motor da se pođe do pumpe za cigare :moto3:

- ne pozajmljuj motor nekom ko se zove Željko :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

:moto3: :moto3: :moto3:

 

Odoh da vidim moze li se ovo premotati.. Mada cu morati da nabavim i manometar da proverim pritisak koji daje ova pumpa koju imam. Ono sto mene brine je zasto se ona ne gasi? meni se cini da ima cut off relej koji bi trebao da je ugasi kada je pritisak ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

(pravi) cut off relej gasi pumpu kada nema uslova tj agregat ne radi.

probaš tu čudnu pumpu da opteretiš (van sistema, naravno) pa vidi da li gasi uopšte. ako je tvrdoglava, nije membranska.

naravno da budženje kojekakvih presostata ili regulatora može da rešava nekompatibilnost pumpe sa potrebama bajka ali

ti rešenje stoji već na stolu. vidi kako kotva radi i ako nije zapela, pola problema manje. čak i da se kalemsko telo deformisalo, to je samo glupi kalem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Ja mislim (jbg ne razumem se) da je ova cudna pumpa elektricna tj cini mi se da radi non stop. Jel to problem, s obzirom da originalna pumpa ne radi tako?

 

Sto se tice originalne, evo pokusavam da nadjem nekoga ko bi to ovde uradio tj ko bi je premotao. Sto e tice kotve, kako mogu biti siguran da je ona ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Ponudise mi pumpu za gorivo od ZX7R, potpuno isto izgleda, isti nosac ima, micubisi pumpa, daje pritisak od 3.5-5 psi (kao i ova od Afrike) i isto je membranska... jel moguce da ova dva motora koriste iste pumpe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja mislim (jbg ne razumem se) da je ova cudna pumpa elektricna tj cini mi se da radi non stop. Jel to problem, s obzirom da originalna pumpa ne radi tako?

Sto se tice originalne, evo pokusavam da nadjem nekoga ko bi to ovde uradio tj ko bi je premotao. Sto e tice kotve, kako mogu biti siguran da je ona ok?

nonstop rad je nezdrav kako za pumpu tako i za sistem .

 

 

Ponudise mi pumpu za gorivo od ZX7R, potpuno isto izgleda, isti nosac ima, micubisi pumpa, daje pritisak od 3.5-5 psi (kao i ova od Afrike) i isto je membranska... jel moguce da ova dva motora koriste iste pumpe?

"princip je isti ostalo su nijanse" ista je ako je ista oznaka al je to najmanje bitno, pritisak (i protok al ovo daleko manje bitno) i napon je ključ zamene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Ok, znaci mora priblizno isti pritisak, napon (protok manje bitan)?

 

Rece mi Arakis da moram izmeriti amperazu koju vuce pumpa, ali ja nemam pojma kako to da uradim.. Mislim imam ja cime to da izmerim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Skoro sam rasturio jednu takvu pumpu. Za polovnu a ispravnu znam da ima Zoltan iz Sente, pokusacu da nadjem njegov broj. Inace mitsubishi pumpa od auta ne odgovara. Posto je pumpa koju sdam rasturao da bila spaljena totalno na hondi vt1100 porucili smo novu iz USA i stigla je sa oznakom mitsubishija kao i prethodna koja je skinuta.

Po slici bih rekao da su te dve pumpe iste, a slicni su i sistemi pa ne vidim razlog zasto nebi radila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja