Jump to content

Moto Zajednica

POMOC!!! Pumpa za gorivo - Africa twin RD07

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Skoro sam rasturio jednu takvu pumpu. Za polovnu a ispravnu znam da ima Zoltan iz Sente, pokusacu da nadjem njegov broj. Inace mitsubishi pumpa od auta ne odgovara. Posto je pumpa koju sdam rasturao da bila spaljena totalno na hondi vt1100 porucili smo novu iz USA i stigla je sa oznakom mitsubishija kao i prethodna koja je skinuta.

Po slici bih rekao da su te dve pumpe iste, a slicni su i sistemi pa ne vidim razlog zasto nebi radila.

 

Hvala, hajde ako budes imao neku informaciju, javi na pm ili sms-om, imas broj na pocetku ove teme.. Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

procitah na forumu AFRIKANACA Italijana da moze pumpa od FZR 1000 1994.god stim sto moras napraviti malu prepravku - produziti kablove i napraviti redukcir jer su creva na jednom 8mm a na drugom 10 mm.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD07

I ja sam opterecen ovim problemom vec mjesec dana.Sve se svodi na neke modifikacije i neke ljude koji dolaze iz svajcarske,slovenije na vikend.Najbolje resenje koje sam ja primenio je sa spojis ceva i da ides na pumpu na svakih 150 km sve dok ti ne stigne FACET pumpa sa sajta i zavrsis problem pumpe zauvek. PS.Registrujes se na sajt i oni vrse dostavu bilo gde,a i uz to ima jos nekih zanimljivih sitnica.Pozdrav http://ruggedroads.co.uk/shop/category_12/Africa-Twin.html?shop_param=cid%3D%26

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Kad se već priča o pumpama, evo još jednog slučaja možda nekome pomogne... Kada sam išao na bike-rock misiju na auto putu negde pre Smedereva, motor je počeo da trokira, prebacim na rezervu, ništa - trokira i dalje. Isključim se iz grupe i stanem na prvoj benzinskoj pumpi. Pretpostavim da me zeza pumpa za gorivo jer se to i ranije dešavalo, jedino mi je bilo čudno jer sam prethodnog dana ošmirglao i poravnao kontakte na pumpi. Malo kuckanja po pumpi, to je pomagalo i ranije, i posle 10-tak minuta "bajanja" i lupanja pumpa proradi. Na Lozovičkoj česmi napunim rezervoar do vrha i do Kosovske Mitrovice, uz punjenje do vrha u Kraljevu, više nije bilo problema. U povratku negde ispred Raške slični simptomi, stanem i na prvoj pumpi napunim rezervoar. Po mojoj proceni u rezervoaru mi je bilo ostalo 3-4 litra. Dalje bez problema negde do Smedereva, gde sam opet morao sa stanem na auto putu u žutoj traci,i posle 10 - 15 minuta ubeđivanja pumpa proradi. Na sledećoj benz. pumpi opet sipanje do vrha, i opet procena da je u rezervoaru bilo 3-4 litra. Do Pančeva sam stigao bez problema, a i sledećih nekoliko dana vozikanja po lokalu sve je bilo u redu, dok nisu počele ove vrućine. Problem se javlja uvek kada dođem blizu rezerve a jako je toplo. Stavim prst na čelo i razmislim... Kada sam farbao motor sa donje strane rezervoara i na unutrašnjoj strani rama bila je fabrički zalepljena termoizolacija od penaste gume, da motor ne bi grejao ram i rezervoar, odnosno gorivo u rezervoaru. Naravno, pošto sam originalnu izolaciju pokidao prilikom skidanja, motor sam sklopio bez nje. Šta se u stvari dešava? Prilikom forsirane vožnje po auto putu motor intenzivno greje gorivo u rezervoaru, a posebno ako je agregat malo pojačan pa se više greje, i kada količna padne ispod kritične da više ne može da se hladi preko zidova rezervoara, zagrejano gorivo, koje u normalnim uslovima svojim protokom hladi pumpu, počinje da je zagreva i ona uskoro prestane sa radom. To što sam ja lupao po pumpi u stvari nije ništa vredelo, već samo hlađenje od 10-15 minuta i sipanje svežeg (hladnog) goriva. Sada mi je tek postalo jasno zašto suzuki RF900 ima one ružne škrge na bočnim oplatama ispod sedišta baš na mestu gde je pumpa za benzin, a koje ja na svom motoru nemam (RF600)! I jedan mali trik za pregrevanje pumpe za benzin: obmotati je mokrom krpom i povremeno krpu kvasiti vodom, može dosta daleko da se stigne, a do prvog servisa sigurno! Ja sam se toga setio dok sam stajao u zaustavnoj traci auto puta, ali flašicu sa vodom sam bacio jer sam mislio da mi više neće trebati...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja