Jump to content

Moto Zajednica

F650: Kojekakva pitanja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Cao svima.

Ovo za los benzin i rad na leru ima logike. Los benzin utice i da lose ide motor, i da dosta trosi...

 

Jel ima neko da je vozio F650ST ili Funduro pa presao na GS? Skoro sam pazario F650GS, a furuna je jos tu pa sam ih malo predio. Imam neki utisak da je funduro zustriji, divljiji i siroviji. GS ide extra, ali je nekako tih, miran, sitniji gabaritno... Jel ima neko slican utisak ili se tripujem ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Ako se ne varam i ti imaš F650 koji se poizvodio do 1997. god. Ti modeli su imali veću diznu nego kasniji, drugačije štelovanje karburatora. Više troše, ali i bolje idu, više se čuju na pun gas, tresu... Kasnije su ih malo uštinuli.

GS ima ubrizgavanje, dosta je uštinut zbog normi, radi fino koliko taj agregat može da radi. Generalno motor je manji od starog modela.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa jes 94. godiste. GS mi posle njega sav pederast :) A inace GSu sam nabio potrosnju 6l/100km, dok mi je funduro trosio oko 5.5 u mesovitoj voznji, a strogo otvoreno sa suvozacem, repnim + bocnim koferima oko 4.5 :S I to mi malo cudno. Ili mi laze sat na furuni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Jedno pitanje ..... U toku voznje prilikom ubrzavanja , znaci kad mu navrnem gas , u tom momentu ... cujem ispod neku zvonjavu ... koja traje sekund i to je to ... Zvuk podseca kao da lanac u tom momentu zakaci za nesto .... Da li je mozda labav lanac .... ili je mozda lanac bregaste .... Motor je 94. god. a na satu je 67000 km.

Hvala i Pozdrav svim furunasima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ok ... mada i kad potezem sa 4-5000 obtaja zazvoni na kratko ... Mozda ako kaci tu viljusku na tom mestu ima neki trag ? ... Kad ide iz malih obrtaja ipak to lici kao da malo zatrese ... Ovo zvuci kao kad bi na sekund presao srafcigerom preko lanca ... Kad ne znam kako da docaram zvuk ... :stabre::neznam: Ali sam siguran da ne bi trebalo da se cuje ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

Ne ostaje trag jer na viljusci postoji gumeni deo po kome lanac udara. Kod mene je to lupkanje lanca dosta izrazenije cim se lanac malo opusti, jer mi je zadnji lancanik dva zuba manji (nisam uspeo da nadjem 47 zuba pa sam stavio 45).... Nebi trebao da je lanac bregaste... u kakvom su ti stanju lanac i lancanici ? :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Nisam neki strucnjak , ali se meni cinilo i pre dve godine da je malo istegnut ... mada mi serviser kaze , nije to nista , tako treba kod endura ... Znas li koliki hod treba da ima kad je na centralnom stenderu ... ?

I jos jedno pitanje ... Kad radi na leru , ima razlicit zvuk kad stisnes i kad pustis kvacilo ... Jel to normalno ... ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

Na zadnjem lancaniku povuci lanac u nazad i vidi dali zvace :) Setio sam se da je i moj pravio neke cudne zvuke,najslicnije tom sto ti kazes kad povuces savciger po njemu...

To na stenderu nzm,na viljusci pise da treba da ima 25mm hoda. Cuje se korpa kvacila,nije nista strasno :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Sad sam se i ja setio te slike ... I ja sam mislio na tih 25mm , to je taj hod lanca gore dole ... Ali jel se to proverava kad je na centralnom stenderu ... Pretpostavljam da da .... Jel kad se sedne i kad je motor opterecen , lanac se zategne ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

I kod mene se to cuje na Funduru po nekad. Definitivno lanac zvecne par puta o klizac na viljusci jer motor pocne da se trese kada odvrnes gas (vise se cuje kada poteze iz malih obrtaja). U pocetku me nerviralo, medjutim kako se culo i posle zamene lanca prestao sam da obracam paznju. Ne volim da zatezem lanac previse...

Za stelovanje mislim da pise da treba na centralni da se stavi pa se meri na sredini izmedju lancanika. I sad, on ima klizac i dole tako da je malo tricky :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Da zakljucim na kraju ...

Ipak cu ja da kod nekog proverim lanac i najverovatnije dotegnem malo ... jel ipak nije dotezan od 2010. god. kad sam i uzeo motor :zvizduk: ... a za pre i neznam :neznam: Javicu rezultate ....

Pozdrav kolegama ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Možda si već rešio problem, ali da napišem nešto i ja. Pogledaj da ti nije stradao gumi-plastični roler koji prihvata lanac sa gornje strane, na poziciji prema prednjem lančaniku, ako se raspao onda ti lanac zvekeće po osovini rolera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

Prosle godine su mi probile kapice od svecica,njih sam zamenuo... sad mi palo na pamet da zamenim i kablove... jel neko od vas uzimao onaj silikonski kabal iz luisa,valja li to cemu ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Pozdrav za f650 ekipu .... :takoje:

 

imam jedno pitanje ....

Na koliko klikova vi držite onaj pre-load dumping ... ?

S obzirom da je moj motor 94. god. , ja imam 92 kg , mislim da onih 10 klikova za normal možda ne pije vodu .....

Sve ovo pitam zato što imam osećaj da ja sam kada sednem , poprilično legne motor ....

Mogu da zamislim kako je kada je opterećen blizu onih maks. 190 kg. A bio je ....

Šta mislite .... ?

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ja ga drzim na max a imam manje kila od tebe. Malo mi je trebalo vremena da ubodem kombinaciju. Na kraju mi se pokazalo najbolje: preload na max a protok ulja na 3/4 odprilike (sraf na donjem nosacu amortizera). Bude lepo visok a mekan :)

Mada je to individualno...

Kod GS-a mi fali ta visina, da sedim ko na konju :( Kad smo kod toga, da nemo neko poviseno sediste za GS-a ili dakara a da je rad da se menja za obicno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Hvala druže na odgovoru .... Vidiš i tako ja tek sad saznam da ima taj šraf na dnu amortizera ...

 

Ako te ne mrzi objasni mi na šta se odnosi štelovanje jednog , a na šta drugog ?

 

Ja na primer držim na 10 klikova , pošto piše normal , a opet čini mi se da to nije to , valjda se sve to promeni , ipak je 94. god. , ili šta znam ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa klikovi su ti prednapregnutost opruge. Sto vise zategnes, motor ce biti visi, i btze ce se vracati u pocetni polozaj.

Ovaj donji minus (-) sraf regulise protok ulja kroz amortizer, odnosno koliko brzo moze da radi gore/dole, i koliko brzo da smiri motor. Ako previse smanjis protok motor ce biti tvrd i neudoban, osetices svaku rupu, ali se dosta bolje ponasa po krivinama. Ako previse pustis protok, bice mekan i udoban, ali postane vrlo nezgodan za krivine i ljulja se. Moras sam da probas i da nadjes idealnu kombinaciju.

Inace taj sraf za protok ulja je dosta osetljiv. Ja ga vrtim pola kruga, nisam probao vise. Najbolje ga stegni do kraja (skroz stegnut) pa polako popustaj dok ne nadjes dobru poziciju (ne znam koliko najvise moze da se odvije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Pozdrav funduraši ....

Da li je neko stavljao drugačiji zadnji izduv ..... Razmišljam o nekim varijantama , ako mogu da dobijem dublji zvuk ....

Ima li neki predlog .... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Pozdrav narode ....

 

Moze li neko da mi kaze sta je frajlauf .... Odnosno koji je to deo na dijagramu ..... Cuo sam da je to boljka na funduru .... pa razmisljam da imam jedan u rezervi .... motor je 1994. godiste ....

 

Hvala unapred ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja