Jump to content

Moto Zajednica

BJB okupljanje, 4/5 avgust, Resavica

Recommended Posts

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Pa, ovako..

okupljanje će biti 4.avgusta u 10h. Sastajemo se na Jugopetrolovoj BS (benzinskoj stanici) kod BIP-a i u 10:30 krećemo. Idemo autoputem do Ćuprije, pa se odvajamo prema Despotovcu i Strmostenu. Postoje dva puta, a naši izviđači  :D (lalajko & roštilj-team zozon i Misirac) će dati procenu kojim ćemo, jer imaju najsvežiju informaciju.

Tamo je program već tradicionalan, sport, roštilj, berba mesečevog.. (ah da, to ne spada u naš program  ;D), vožnje po okolini, možda neko kupanje...

Ponesite kamp opremu, možda baterijske lampe (ne može da škodi), i već sve ono što inače nosite na kampovanje.

Dobro raspoloženje je obavezno.  ;)

Povratak je 5.avgusta popodne.

PS: Ako neko kasni ili dolazi u drugom terminu neka pusti sms na BJB broj 062/47 14 33.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Odlicna akcija,ja cu Vas ako sve bude ok cekati na naplatnoj rampi kod Cuprije jer cu tada biti  na odmoru u Paracinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Datum odlican, lokacija odlicna.

Vidimo se vec.

 

A jeste li razmisljali o tome da se ne ide autoputem posto bi bilo mnogo lepse i bolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Kako bih voleo da budem tako ali daljina je daljina.  U ostalom imacu i ja ovde mali BJB skup:  taman tada bi trebalo Serbian World Team da dodje u Chicago pa ce nas ovde biti jedno 7-8 BJb clanova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Vidimo se. ;) Ako Bog da.Donosim dobro raspolozenje.Za ostalo cu se snaci ;):D.

A sekiRRu, a sekiRRu??? ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Zbog posla a i finansija bogami ovo okupljanje cu propustiti ali vam rostilj stoji na raspolaganju i ovaj put, tako da ako ko iz Beograda kolima dolazi nek mi se javi da preuzme  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Izvidjacka ekipa u sastavu lalajko, misirac, six sa svojom dragom, markoTLS, moja malenkost i moj brat se upravo vratila sa izvidjanja. Sem par problema pri vracanju (lalajko ce vam nesto vise o tome napisati :D ) vratismo se zivi i zdravi.

 

Probali smo cuvenu Racinu kafu sa ognjista, overili ognjiste i rostiljem i zakljucili da je ognjiste polozilo ispit :) Neko je probao i domacu rakiju, pili su se spriceri, pivo... hm.. da ne nabrajam vise :) a svi smo probali ledenu vodu iz Racinog bunara.

 

Ukratko moji utisci:

Smestaj: Ko voli hotelski smestaj najblizi hotel je u Despotovcu, 15tak min voznje od Strmostena za cenu smestaja nismo pitali, ali ne verujem da je previsoka. Sto se tice satordzija postoje dve varijante.

 

Prva varijanta livada kod Race. Prednosti: tu je odmah bunar sa ledenom vodom, tu je i Racino ognjiste, a tu je  drven sto sa klupama za sedenje.

                                                    Mane: livada nema hladovine i nije bas velika, za 30tak ljudi dovoljno, ako bude vise vec bi bila guzva. Od asfalta do livade ima 200-300m, put je neka vrsta utabanih kamenica, ne bas prijatno za R-ove.

 

Druga varijanta je livada na Lisinama. Prednosti:  Mnogo veci otvoren prostor, odmah ispod je cuveni vodopad (vidi se sa livade), tu dole ima i par etno restorana sa prihvatljivim cenama. Porcija rostilja od 350-400din, pivo 70 din. Nov asfalt je do same livade, pokosena je trava.

                                                            Mane: i ovde bas nema hladovine za sve, ali je bolja situacija nego na predhodnoj lokaciji. Vrlo verovatno da cemo imati drustvo na livadi jer je to omiljeno letovaliste ljudi iz okoline.

Na obe lokacije nema struje, tako da ce vecernji sport biti i lozenje logorske vatre. Ponesite baterijske lampe i napunite akumulatore :) Na mobilnu telefoniju ne racunajte mnogo, ima mesta gde ima signala ali slabo. Jednom recju divljina (ovo za mene ima pozitivnu konotaciju)

 

Sport: Naravno da cemo odrati R-ove :)

 

Kupanje: O, da i to na vise lokacija u okolini, reka resava je tu blizu, jezero kod Lomnice je isto u blizini, pa ko voli protocnu, ko stajacu vodu moze da se bira :)

 

Voznja po okolini: Ima mnogo toga da se obidje i vidi: Vidikovac iznad Lomnice - pogled seze do planine Rtanj, a kazu i da imaju dobro pecenje, manastir Manasija, manastir Ravanica, kanjon reke Krepoljin koji vodi do Vinatovace - sume zasticene od sece pune stoletnih stabala debelih i po 2 metra. To treba videti obavezno. Inace za endurase je okolina raj, puno puteva i puteljaka kroz sume, priroda fantasticna, a putevi pitomiji nego na fruskoj gori (sem ako Najzli vodi :D ) Slike ocekujte sutra od lalajka i six-a

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Vidimo se. ;) Ako Bog da.Donosim dobro raspolozenje.Za ostalo cu se snaci ;):D.

A sekiRRu, a sekiRRu??? ;D ;D ;D ;D

Bez nje ne idem. :D :D :D To je dodatna oprema ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

A jeste li razmisljali o tome da se ne ide autoputem posto bi bilo mnogo lepse i bolje?

 

Isao sam za vikend do Paracina i dalje do mesta Krivi Vir.

BG - Avala - Mladenovac - Sm. Palanka - Velika Plana - Auto put - Paracin - Krivi Vir.

 

Put do Sm. Palanke je OK, a odatle do Velike Plane je KRS!!! Znaci brzina jedno 40-50. Negde ni toliko.

Od V. Plane do Cuprije auto putem ima jedno 45km.

 

U povratku auto put, jer nisam hteo da se cimam tom deonicom koja nije sredjivana godinama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Izvidjacka ekipa u sastavu lalajko, misirac, six sa svojom dragom, markoTLS, moja malenkost i moj brat se upravo vratila sa izvidjanja.

 

Lepo ispripovedano, bas nemam sta da dodam. :)

Kraj je toliko lep i prepun zanimljivosti da jedan vikend definitivno nije dovoljan da bi se sve obislo i u svemu potpuno uzivalo.

 

Slike ocekujte sutra od lalajka i six-a

 

Evo slicica (90 komada):

http://skljoc.burina.net../izvidnica_resava

 

Ili slide show:

http://www.skljoc.co.../slideshow.html

 

Izvidnici, ako imate poseban komentar na neku fotografiju, izvolite. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mislice neko da sam "partibrejker" al koliko sam procitao taj datum je rezervisan za trku u Vrscu ???

HE!!! Kako kome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Jos jedan endurac planira da dodje,ako se kockice sloze.

Mada, ne moze da racuna na sport jer se jos oporavlja od pada sa motora.

Mesto cekanja : Despotovac oko 13h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ja sam gorstak sa planine i dolazim sa istoka,pravo sa Beljanice.Stizem na vreme ako ne zgazim nekog vuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Uf al ste se zavukli!!!!!

To mi je daleko al gledacu da dodjem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za sve koji su sa juga Srbije mozemo da se nadjemo u Paracinu pa odatle zajedno!

 

Ja i markoTLS smo iz Paracina, tako da imas zagarantovano drustvo ako krenes iz Paracina.

Uf al ste se zavukli!!!!!

To mi je daleko al gledacu da dodjem!

Pa ne sluzi ti valjda motor samo za voznju po gradu ? I putovanje ima svojih drazi  ;)

 

Mozda vam je bolja ova varijanta, 145 km

MEmUW_untitledmg1.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Bas sam hteo da kazem da ima i bolje resenje, da ne kazem krace...ovih 145km je bolja solucija, samo ako put posle iskljucenja sa auto puta, zadovoljava uslove ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja