Jump to content

Moto Zajednica

Generalno o MZ

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Ukratko bih voleo nekog od iskusnijeg poznavaoca ove marke da mi pruzi mishljenje

 

Naime, na ivici sa kupovine jednog MZ TS 250

 

dobra cena, treba na njemu raditi sto mi ne smeta uopste

 

nego

 

poznanici i ljude koje sam pitao, svi su mi rekli da je MZ losa marka, da se motori kvare kao sto zna da se kvari ragavi APN4 ( na 30 km) (posto nemam iskustva sa tim motorima, a deluje mi ko da je ovo pravo mesto za pitati ovako nesto)

 

mahom sve negativno

 

Moje pitanje je iskreno koliko je to realno , da li MZ moze da bude pouzdana masina, da li treba mnogo vremena provesti u garazi da se namesti sve kako treba, da li se lako razstima sve to... i tako....

 

Hvala unapred!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Taj koji ti je rekao da je MZ krs NEMA POJMA ILI NIKAD NIJE VOZIO MZ-a 1zdravo.gif

 

Ovako MZ moze da se pokvari ako se ne odrzava bas nikako, ali i to nije problem (nema sta da se pokvari osim da rikne svecica na 30km), a i za to ima razlog 1.los kvalitet 2. lose nastelovano paljenje ili karburator.

 

TS 250 sad dali je 250/1 ili samo 250 ralika je u menjacu 250/1 ima 5 brzina. To je odlicna masina, samo mana je oko struje ali ako se lepo sredi nikad te nece ostaviti na putu.(6v)

 

Vozim MZ Etz 250 nikad nisam ostao na putu sem kad mi pukla guma ali i to sam se snasao pa resio u najkracem roku...

 

Sto se tice mehanike, ako hoces da vozis MZ-a moras da poznajes svoj motor do naj sitnijeg safa.. (preporuka!!)

 

Nemam puno iskustva sa TS-om ali zato vozim etz-a vec 3,5godine(11000km) nikad nije me ostavio negde u vukojebini,(sem kad nestasne benzina i prvi put kada sam ga sastavio crko regleg od zastave 101) posle nikad!!!! Stane on ali nikad nije nesto sto se uz pomoc 2-3 kljuca i safcigera ne moze popraviti.

 

toliko od mene bice jos kad ostali clanovi(VOZACI) MZ motocikla izjasne svoje misljenje..

 

PS. da imam pra kupio bi sebi jos jednog MZ-a ali TS-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Hvala na odgovoru,

 

 

druga stvar, je cena ,

 

naime imam iza sebe samo predjene kilometre sa 49ccm motorima, tek cu sada , uskoro, skociti na nesto vece,

zbunjuju me kymco sprint i ostali kinezi koji se na trzistu nadju prilicno povoljno (mahom cruiseri) tu negde cene jednog pristojnog mz 250 ili sl (500e)

 

pa ni sam ne znam sta cu jos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Hvala na odgovoru,

 

 

druga stvar, je cena ,

 

naime imam iza sebe samo predjene kilometre sa 49ccm motorima, tek cu sada , uskoro, skociti na nesto vece,

zbunjuju me kymco sprint i ostali kinezi koji se na trzistu nadju prilicno povoljno (mahom cruiseri) tu negde cene jednog pristojnog mz 250 ili sl (500e)

 

pa ni sam ne znam sta cu jos

 

 

 

Samo uporedis cene odrzavanja.. 1zdravo.gif cuo sam da ti kinezi idu na 10000 na generalku, a i zamena ulja na 5000 kosta bar 50-60e.. 1Mina.gif

 

Karike za MZ-a sve 3, 5e da ih menjas na svakih 10000km isplati se.... 1moto3.gif I svi ostali delovi su jeftini... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Pa tu smo negde po razmishljanju :)

 

ako cu uzeti kineza ja mislim da cu uzeti novog

 

a ako se odluzim za neki polovan motor moze lako biti da uzmem MZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Razmisli samo kada je poslednji MZ izasao iz fabrike pa oduzmi to od danasnjeg datuma i dobices solidnu vremensku distancu.Sta hocu da kazem, malo je dobrih MZ-a preostalo jer su se generacije i generacije ucile da voze na njemu, ucile da manijace i kada su sve to naucili, presli su na jace masine (osim onih koji su u tom pokusaju odustali shvativsi da nemaju talenta i da je svaka greska na motoru bolna i skupa).

Ako nemas solidno mehanicarsko iskustvo i volju da se bavis svojim mezimcetom, moja ti je preporuka da se ne upustas u avanturu sa MZ-ima koje mozes kupiti na oglasu.Ili da barem imas dobrog prijatelja koji je pola mladosti ostavio na motorima pomenute marke i odlicno poznaje problematiku.

Nov MZ iz vremena `70-tih i `80-tih je bio veoma pouzdan, dobar i jeftin motorcikl i zato je svakom pocetniku posto je savladao Tomosa i osetio u dubini duse izazov za necim jacim i vecim sto ce ga odvesti u zemlju sanjanih avantura, MZ bio idealan.Iz tog vremena niko sebe nije mogao smatrati motorciklistom ako nije "pregazio" jedan od MZ modela.Na zalost, MZ je tako i stekao veciti status "prelaznog motorcikla ka velikim kubikazama.

Moram ti napomenuti da je sve veci problem sa rezervnim delovima jer originalnih i kvalitetnih vise nema, na trzistu su produkti "male privrede" zemalja iz regiona pa sve do Turske i Filipina.

Na ovom forumu su se skupili ljudi sa dva profila ako posmatramo posedovanje MZ-a u 21. veku. Jedni nemaju novaca za veci i skuplji model a drugi , malo stariji koji su poneseni emocijama iz mladosti na neki nacin dosli do vozila kome su se divili u motorciklistickoj adolescencijii.Dakle, mi smo ljudi sa posebnim potrebama, zato su nam i dali podforum .

U svakom slucaju, ako se odlucis za kupovinu pomenutog vozila i potom se i pridruzis nasem MZ Svetu, imaces zagarantovano dobro druzenje i interesantne ljude sa posebnim potrebama ako nista drugo. Na tebi je da odlucis.....nadam se da sam malo pomogao.

:stabre:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Gresis Zverinjak!! Ako cemo iskreno odavno sam mogo da kupim nekog polovnog japanca a da MZ-a dam posto-poto.... MZ-a voze ljudi koji nemaju kompleks... (nebi da kazem koji ali zna se..) 1zdravo.gif

 

To je moje vidjenje MZ-a kao motocikla. I da se zna meni je MZ prvi motocikl, i odusevljan sam kvalitetom ulozeno dobijeno.. 1moto3.gif

 

 

 

Istina je da nema vise dobrih MZ-a (kao iz fabrike) bas zbog toga sto ej bio prelazni motocikl.. 0plac.gif U moj sam ulozio preko njegove trzisne vrednosti, ali zato mi uzvraca svakim predjenim kilometrom. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Nema odgovora za dilemu koju je covek postavio vec samo tvoje "najdublje" emotivno razmisljanje. Naravno, postujem emocije ali ja sam probao da objasnim i pojednostavim pricu oko kupovine MZ-a za coveka koji je totalno nov u MZ prici i i trazi repere.Ti sa svojim stavom i mehanicarskim znanjem mozes "na kraj" sveta a da li moze Atke????

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

a da li moze atke? to je najbolje pitanje :D

 

imam volju da naucim, verovatno i kapacitet,nisam siguran da imam zivaca (da me 2 3 puta ostavi na cedilu) ne jednom sam rastavljao i apn-a i automatika, ali nauka za mene je stala kod njih (tacnije nista vece i jace i ozbiljnije se nisam rastavljao)

 

jer iskreno, niti se meni ide nesto brzo, niti imam neki kompleks malog menjaca :)

sve sto imam je vremena, volje, i malo novaca :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

S obzirom da imaš prethodno mehaničarsko iskustvo, uz pregršt stručne radioničke literature odavde i od koje kuda sa neta, ćeš moći da utegneš i učačkaš tvog TS-a sasvim pristojno. O tom motoru ćeš morati da učiš isto kao što bi morao i o bilo kom drugom motoru kog bi kupio. Znači to ti ne gine.

 

Osim toga i sam ovaj podforum je pun dragocenih podataka - znači predstoji ti dosta čitanja. I tu nije kraj. Ovde ima dovoljno ljudi koji svojim znanjem mogu da ti pomognu u određenoj situaciji. To je nesumnjivo.

 

Pre svega bi bilo dobro da na "gledaljku" tog TS-a, a zarad konačne odluke o kupovini, povedeš nekog ko je stvarno poznavalac MZ-a. Nije obavezno da bude neki poseban "specijalista" za TS-a.

 

Zatim i ne manje važno, neophodno je da motor središ dobro i pripremiš ga za vožnju, kako se ne bi neopravdano razočarao u njega jer te je možda ostavio negde.

 

Na kraju, ukoliko ti to budžet dozvoljava, (bukvalno) par ljudi sa ovog podforuma je u stanju, shodno svom znanju i opremljenosti da ti motor prekontroliše i sredi kako valja i da ti pri tom i pokaže svašta nešto oko redovnog održavanja.

 

Konačno - MZ nije komplikovana mašina. Neuporedivo više daje nego što traži, u odnosu na mnoge druge motore.

 

Srećno s odlukom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Ako si radio sa Tomosima,znaćeš i sa MZ-ejcima.Naštampaš servisno uputstvo i imaš najboljeg savetnika.

Evo i naš drugar Heck.....Heckensh........Heckenshutze (pogodih valjda) je skoro prešao sa ATX-a na MZ ETZ 250,njegova iskustva su najsvežija (bar što se tiče prelaska sa Tomosa na MZ-a),mi malo duži vlasnici MZ-a smo već preležali sve dečije bolesti MZ-a.

Najveća mana MZ-a jeste da se jako teško prodaju,ali je dobra vest da im cene ne padaju kao kod nekih kineza,tajvanaca,koreanaca i sličnih.

Prošetaj MZ Svetom,ima puno korisnih stvari,a pogledaj i temu "Kako kupiti polovan motor" i na kraju ,sedneš na neki motor koji ti se dopadne,pa ako se guza "zalepi" to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Đenka zaboravio si da napomenes da nas "neke" skidaju pajserom sa sedista.. 1jee1.gif1lol.gif

 

 

Evo naprimer ja iz Bg-a stao sam 3puta(boli guzi..) i na celom putu koji je bio + 2,5h po mraku jedini kvar bila je sijalica stop lampe(vrisnula) pa mi se dupe nije videlo..

 

Preporucio bih ti ipak klasicnog TS-a(standardnog) a i ovo na moto berzi prepucavanje cenama.. 1lud.gif(od 600 do 900-1000)1ups.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Izuzetan motorcikl... :zdravo:

 

MZ se ili voli ili ne voli :neznam:

 

Srecno s' kupovinom, ma sta odlucio!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Hvala svima na odgovorima

 

javljam se posle vikenda

 

idem u shoping :moto3:

 

tacnije MZ na kojeg sam bacio oko tu je iz mog grada pa cu pokusati da organizujem da vidim masinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Vidim da si iz Subotice, sto je vrlo bitno!! Ako tamo nema nekoga ko nije vozio MZ onda nema nigde!! Elem raspitaj se, sigurno ima i majstora pa krenite u kupovinu!! A ako je moguce ipak potrazi ETZ 250, razlog je samo zbog struje 12V a TS 250 je 6V!!

Da li je vozilo registrovano?? I koja je cena??

Srecno sa kupovinom !!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

mz je prosta masina i tu nema mnogo razlike u odnosu na tromosa (ili kojeg bilo jednocilindrasa cvaju) delova ima kakvih takvih (nazalost ne i originalnih) i mnogo ljudi zna da ih namesti. evo, nas drugar ts chopper sa svojim tsom obidje boga oca, a nidza iz knjazevca sa istim takvim tsom bog zivi zna koliko... ja imao etz 125 i pojeo sto ne treba sto ga prodadoh... >:( no kako neko lepo rece, baci na papair vreme, pare i zivce - i odluci. iskreno, nisam merodaan jer volim oldtajmere, pa bi meni odluka bila vrlo prosta - izmedju mz i kineza mz bez razmisljanja :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

covek je vec pazario TS-a.. 0takoje.gif

 

Jes' da je mlad, al' zna sta valja :zvizduk::nanana:

 

Cestitam, daj fotke i utiske!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Nisam jos pazario al sam turbo extra blizu, samo sto radim neke "ae zdravo" smene pa ne stignem, vikend mi je slobodan, tako da ce tu biti mesta i za MZ :takoje:

Hvala na porukama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja