Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5536 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 4/6/2024 at 1:28 PM, KoleD said:

Kakav je to kontroler, može li neki link ili tako nešto da vidimo?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Da pitam drugara za link...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ako nije preveliki maltret..

Tražio sam, ima svega, ali nisam našao kontrolor za mobilni i google mape konkretno.

Meni izgleda zanimljivo da se upravlja mapama bez zaustavljanja i pomeranja ruku.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ja sam nedavno kupio F750GS i narucio sam sa alija nosac koji ide ispod windshield-a, narucio sam i dodatak koji se stavlja u bmw-ovo fabricko leziste za navigaciju koje sam izmestio sa volana na taj nosac koji sam kupuio i sada mi je malo ispod linije pogleda, ne moram da saginjem glavu da bih video navigaciju. Kupio sam najjeftiniji telefon koji podrzava wireless punjenje (jer taj dodatak to omogucuje) i ip68 tako da je otporan na kisu. Time sam za malo para resio sve probleme. Nosac je bio oko 20 eur, a adapter oko 30. U telefon sam instalirao vise navigacija (iGo nextgen 2 verzije, iGo Luna, Sygic u sustini mogu instalirati sve sto postoji za android) i sve lepo radi. Taj telefon mi pusta muziku u pozadini preko aimp-a, radi mi navigacija i kompletan zvuk ide na komunikator (Lexin), sa telefona koji koristim kao telefon ide komunikacija. Pokusao sam sve da namestim da ide preko bmw-komunikatora na motoru, ali su debili stavili da u jednom momentu moze da komunicira samo sa  jednim telefonom. Ovako imam kompletno resenje za putovanja. Ukoliko nekom treba pomoc oko instalacije iGo na telefon slobodno se javite na pp. 

IMG_20240528_160505.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 368 postova
  • Lokacija: Brdovit Balkan
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
OSMAND.NET

OsmAnd map

Dali neko može da mi pomogne zašto nemogu da napravim rutu na put koji je vremenski ograničen jednosmeran. Tj. na par sati menja se dozvoljena nasoka kretanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5536 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 7/20/2024 at 4:54 PM, godovic said:
OSMAND.NET

OsmAnd map

Dali neko može da mi pomogne zašto nemogu da napravim rutu na put koji je vremenski ograničen jednosmeran. Tj. na par sati menja se dozvoljena nasoka kretanja.

Možeš vrlo lako da napraviš rutu u nekom softveru (u .gpx formatu) i da je prebaciš u Osmand. Mi koristimo gpx.studio (online). Iskopiraš na telefon, otvoriš u Osmandu i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 368 postova
  • Lokacija: Brdovit Balkan
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
koja je navigacioja?
Osmand online web planner. Pa sad pokušavam da editujem taj deo puta pošto nije zatvoren skroz nego vremenski ogranicen. A takođe brdo drugih aplikacija koriste openstreetmap i ne daju da kreiram rutu kroz tu deonicu.
Hteo sam da pitam dali postoi opcija da zaobiđeš zabrane?

Hvala doktor na sugestiju, pokušaću

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja