Jump to content

Moto Zajednica

Honda Deauville ntv 650 VS Suzuki V-Strom 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Nisam bio siguran gdje da postavim temu pa sam se na kraju odlucio za ovaj podforum. AKo to nije u redu slobodno mi prebacite temu tamo gdje joj je mjesto.. :)

Nego da predjemo na posao. ^^ Vozim skuter vec 2 godine i zelio bih da predjem na nesto drugo a dugogodisnji mi je san da vozim nekoga tourera,e sada da sam sposoban da se isprsim nekom velikom cifrom uzeo bi nov motor ali sa 3000-3500 eura to nece ici..

Dakle zanimaju me prednosti i mane ova dva motora sa obzirom da sam se 80 % odlucio za njih..

Masina ce mi biti potrebna za svakodnevni commuting po gradu do posla-faksa ili na kafu i tako to i 2 do 3 puta godisnje za relaciju Beograd trebinje sto je u oba pravca 800 km cca..

Mnogo sam zagledao oba motora,nisam jos sjedao niti na jedan od njih ali ovako po internetu i gledajuci im specifikacije samo se jos vise zbinjujem jer stvarno ne znam za koji da se odlucim

Dakle zelim da cujem od vas koji imate iskustva cak i ako nemate pomenute modele prednosti i mane sto bi rekli pros vs cons. :D

Potrosnja,prenos,kvalitet izrade,cijena naravno,udobnost,zastita od vjetra,manevarska sposobnost po gradu-na ,na duze staze i uopste sve ono radi cega bi se odlucio za odredjeni model. :D

Molim bez pristrasnih komentara jer ipak vjerujem da su se ovdje oformile pojedine sekte pojedinih modela ali vjerujem da je to normalno ,bar je tako na svakome sajtu ovoga tipa. :D

Hvala unapriejd..

PS.Naravno mnogo bih cijenio vasa licna misljenja a ne samo neke puke statistike skinute sa neta jer sam se tih istih i previse nagledao . :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Oba motora su odlicna, samo se malo razlikuju u mogucnostima namene tj. upotrebe. Cini mi se da je Strom za nijansu lakse voziti po gradu i ima malo siru mogucnost upotrebe (lakse ce proci neki makadam, izlet u prirodu i sl).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Mislim da u Beogradu postoji samo jedan Dovil(da ne lomim jezik sa originalom). On "deli" masinu sa Transalpom 650, odnosno 700(noviji model), to je dokazano pouzdana masina, relativno niske potrosnje (5-5,5L grad i 4-5L van grada). Razlika u odnosu na Trandzu je to sto Dovil ima kardan, a sam pogled na oklope i sediste govori da je namenjen vise voznji van grada, a predpostavljam da je i prenos tome prilagodjeniji.

 

Strom je motocikl novije koncepcije i savremenog izgleda. Nisam jos cuo da se neko od vlasnika zalio na pouzdanost agregata ili bilo cega drugog. Nisam ga vozio, ali prema recima vlasnika, odlican je "putni" motocikl, koji se lako vozi i po gradu. Jedan je od motocikala sa najduzim medjuosovinskim rastojanjem u toj klasi. Mislim da ne gresim ako kazem da su sedista iste visine, tako da nema neke preterane razlike u voznji po gradu, u odnosu na Dovila.

 

Kao vozac Transalpa, (naravno) da cu reci da je on puno zgodniji za gradsku voznu od ova dva motocikla, zbog svoje visine i okretnosti. Sto se tice, otvorenih puteva ova dva prednjace. Mozda sam ti malo pomogao.

 

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

:D Znao sam da ce neko da spomene TA..Da transalp 650 je treci pritajeni kandidat,ali vsljajuci po netu ova dva su ga nekako malcice pretekla bar sto se mene tice..Mada jos je u igri i samim tim sto TA mogu da probam na svakom cosku uslovno receno..A Daeuville vec teze..Mada sve su prilike da ce radi cjenovnog ranga dva takmaca biti upravo Daeuville i Transalp..Strom mi dobrano probija limit od 3000-3500 eura..

Drugo visok sam 191 cm a koliko sam mogao da zapazim Transalp je veci od Daeuville ako ne grijesim? To bi mi odgovaralo predpostavljam..Opet kardan-ne kardan ,neki ljudi hvale neki kude,neki kazu da kardan smeta cak i pri osnovnom offroadu..hm..Moracu da promislim dobro..

U svakom slucaju hvala na postu nadam se da ce jos neko da ubaci svojih 50 centi. :)

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Evo ovako da probam ja da ti pomognem,ali ne mogu da ti dam bas potpuni odgovor posto Strom-a nisam vozio,ali Deauville-a jesam,kao i Transalp-a.Evo ovako da pocnem od pocetka.Prosle godine sam posle dosta godina posta sto se tice motora kupio Transalpa 1999 godiste.Vozio sam se sa njime od aprila do septembra,presao oko 3500km i onda ga prodao posto mi je zinulo d... za model 650 koji sam napocetku i nameravao da kupim,ali nisam imao dovoljno novca.Poceo sam da pratim oglase i ujedno da citam malo po netu i skontao da izmedju modela 600 i 650 i nije neka razlika osim u izgledu i pokazivacu goriva,a kocnice i ciklista je ista,pa sam poceo da gledam neke druge modele.Sasvim slucajno mi je u uzi izbor usao i Deauville i na kraju sam uzeo njega.Nisam puno presao sa njim oko 600km i mnogo sam zadovoljniji sa njim nego sa Transalpom.Sad ce sektasi sa Transom da se jave,da se razumemo meni je i Trans bio super i lepo se vozi,ali ovaj motor se vozi duplo lakse,kocnice su isto toliko bolje,dosta je tezak je (nasao sam na netu podatak 246kg),ali ta tezina se uopste ne oseca posto je teziste potrefljeno nevidjeno.Nekako se mnogo sigurnije osecam na ovom motoru,mozda sam se sad malo i uvozao,ali to je moj subjekivni utisak.Jedino sto mi fali u odnosu na Transa je onaj polozaj sedenja,ali i na ovaj polozaj mi je skroz ok i ne zamara.Ja sam visok 182cm i lepo se spakujem na njemu,e sad kako ces se ti spakovati to je vec druga prica.

Eto toliko nadam se da sam ti malo pomogao.Inace za moj sledeci motor (jednog dana) planiram Stroma i to samo zbog modernije koncepcije i polozaja sedenja

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hvala na odgovoru .:) Slicno razmisljamo inace da mogu da nadjem stroma za 3000-3500 eura uzeo bih stroma 90 % i to upravo jer mislim da bi on bio bolji za mojih 191 cm a i 5 godina je noviji model....Ali opet gledacu da provozam ovih dana sva 3 motora...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Pa kad budes u Trebinju a ti se javi pa fino polako i detaljno pregledaj stroma, sjedi i pitaj sve sto te zanima a ja budem znao da ti kazem u vezi njega :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hehe,hvala na ponudi svakako cu je uzeti u obzir..Izgleda da je tacna ona nasa narodna ''kud god odi domu hodi''..Hvala kolega sugradjanine cucemo se mi jos. ;) Trebace savjeta oko buduce kupovine ako Bog pomogne . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Svi će reći da sam subjektivan,ali Strom je ubedljivo najbolji za uloženo-dobijeno.

Nisam imao dodira sa drugim modelom,ali mislim da je njegova najveća mana...nema ih mnogo kod nas...

Da to jeste Honda,ali da ovo je Suzuki...pa da napišem nešto:

 

Moderan dizajn...sa koferima,tj.komplet natovaren izgleda fenomenalno

Udobnost sedenja...vozio i po 10-12h...i preživeo...bez ikakvih bolova

Cena održavanja

Ciklistika

Višestruka namena

Potrošnja goriva(do 130km/h 4-5,5L,preko 130km/h...6-7 L)

Rasprostranjen model...nabavka delova..

POUZDANOST!!!

Nema nepoznanica... model je popularan kod nas,a poprilično i kod Hrvata,ne postoji ni jedna sitnica koja ne može da se reši...http://v-strom.com.hr/

 

 

Sektaški model...kupovinom istog ćeš dobiti neke nove obožavaoce...

 

Znam da si ograničen za budžetom,ali možda je bolje dati 500e više i kupiti nešto pouzdano...

Bolje platiti unapred,nego posle doplaćivati duplo više.

 

Nadam se da sam bar malo pomogao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Ista meta isto otstojanje,sticajem (ne)srecnih okolnosti umesto AT ili TA kupih skuter 250.

Za po gradu nema bolje,za put hmm..isao do Bosne autoputem pre 2 godine (650 km tt),moze ali neudobno + mnogo za taj motor-skuter.

Zelja mi je bila afrika oduvek,trandza kao rezerna opcija ali skoro provalih Deauvilla.

Citaju sve moguce po netu o tom motoru dosao sam do zakljucka da je bolji od TA osim za offroad koji meni treba (makadam,zemlja,nasip..pecanje..).Trosi smesnih 4-5 litara,po gradu se vozi lako,kardan,nema zezanja sa lancem...

Ono sto treba da znas je da su modeli od 2002. sa kombinovanom kocnicom tj kad stisnes koci i prednja i zadnja u nekoj proporciji a druga kocnica valjda aktivira samo zadnju (ako se dobro secam).Ne znam kako to izgleda u praksi,nisam imao prilike da sednem ali pretpostavljam da je ok.

Brzine su malo produzene u odnosu na TA,touring sa nekih 120-130 (max 180) kazu da ide glatko sto za trandzu vec pretstavlja blagi problem.

Kod nas ih slabo ima,trenutno 2 kom na oglasima.U Sloveniji ih ima dosta na prodaju i tamo i planiram da uzmem ako skupim kintu.Mozda bude i za novi model,od 2006 samo kad ovi ne bi namestali loto.

Inace Deauville napolju ima velike klubove i nije zapostavljen kao ovde.

 

Stromic....i tata bi sine,ni ruznijeg motora kad je go a skoro ni lepseg kad se natovari...

Suzuki je bio best buy jedno vreme kao nov,ovaj novi model je vec preskup.Dobar motor,pouzdan...ali...

 

E sad sto se tice kardana voleo bi i ja da cujem od nekog ko zna u cemu je problem kardan+offroad (blagi)?

Pa sta je sa BMW,svi enduro su im sa kardanom valjda ?

Ja se od zakletog endurasa odlucih za tourer i to uglavnom zbog kardana ali me ono gore napisano sada zbunjuje.

Samo da dodam,skuterce na ibarskoj shije AT kod preticanja od 80-120,afrika mora da se salta nanize,da uhvati zalet,ovo moje g. sa tim kaisnim prenosom (kako li se zove,malo sam popio) vuce kao blesav,linearno.

Sta god da uzmes sigurno neces pogresiti,Deauville odlican za put,grad,slab na off-u,ako padne ...do qrc-a,Strom sve to i moze da se zastiti rollbarovima.

Ja bi ipak bio srecniji na Deauvilu ali to je subjektivno.

 

http://www.bikez.com/bike/rating.php?idbike=22460

 

poredjenje deauvilla 2006 (nov model,injection) sa stromom 2006,izgleda da Honda ipak malo odskace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Honda Deauville je pravi turer. V Strom je dual sport, enduro-turer :takoje: Sve sam ti rekao. Sad, nemaju veze uopste jedan sa drugim. Mene ako pitas pre bih uzeo Stroma jer imam vise mogucnosti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

 

Ovaj motor sam vidjao po gradu i bukvalno je kao nov.Ne znam kakva mu je masina,ali ovako odlicno izgleda i mislim da ne bi pogresio kada bi ga uzeo.I da ga uvezes ne bi te jeftinije izneo

Ja imam Deauvilla (ne tog iz oglasa da ne mislis da je reklama ;-) i kada bih ga prodavao to bih uradio samo zbog Stroma,ali ga nisam nikada probao pa tako nisam ni siguran da li bi to bio pravi potez

Kao sto rece covek to nije ista klasa motocikala

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Ha, ha svako malo pominjes tu famoznu Afriku pa se stice dojam da ti je to ostao neostvaren san1nanana.gif.(a mozda tu ima uticaja druzenje sa Đurom, starim afrikancem)1zvizduk.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

STROM 650 je bio najbolji odnos uloženo-dobijeno, kada mu je cena pre 3 godine bila 6200eu. Ako pričamo o kupovini novog-.....

Motor, skoro da i nema mana... Ja ga vozim nekih 20.000 km i motor je ciklistički i u svakom pogledu odličan..Jako je ekonomičan-rezervoar 22l...Visok sam 191cm kao i ti...Meni leži odlično.. Moja preporuka ako kupuješ polovan... Nov, sada ne bih kupovao jer je preskup..... Bolje dodati 1500 eu za novi Versys 1000 (oko 10000 eu kod nas), Varadero i sl. nego davati 8500 eu za dl650.

Ono što ne znam, je koji je tvoj stil vožnje... Ja sam sa Hayabuse seo na njega i umrtvio me je... Ali sam to namerno uradio jer mi je ludovanja dosta i imam odgovornost prema porodici... dl650 nema startnost koja bi mewne zadovoljila....Ali prešao sam u penzionere namerno.. Udoban je do 100 kg... Posle toga predlažem da se kod Bobana uradi mekše sedište... ako ga voziš oko 80 km do 90 km na sat...trošiće ti ispod 4 litra... Provereno više puta... Tako da ćeš se jeftino voziti... Transalp ne volim zbog toga što nema tubeless gume.... Deauville ne znam uopšte, što ne znači da trebaš da odustaneš od njega-... Svaki japanac je dobar..Samo da vidiš kakav stil vožnje tebi odgovara i šta želiš od motora..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Ne mogu da pricam o Hondi, ali sa V-Strom imam dosta direktnog i indirektnog iskustva. Za ono sto tebi treba taj motorcikl ima sve - i udobnost i snagu i trajnost i pouzdanost i jednostavnost odrzavanja. Jedino sto moze da bude problem za niske vozace je visina sedista, ali to se prilicno lako resava spustanjem na oba kraja. Jedna drugarica je jesenas kupola 650 i morali smo da joj ga spustimo :moto3: da bi mogla da dohvati zemlju, ali posle toga je bila k'o riba u vodi.

 

V-Strom je modean motorcikl koji se proizvodi dovoljno dugo i prodaje na dovoljno trzista pa je pouzdanost dokazana a delova (i originalnih i dodatnih) ima koliko hoces i bice ih jos veoma dugo. Prilicno sam siguran da je prodat (i i dalje se prodaje) u mnogo vise primeraka nego Honda, pa je podrsku za odrzavanje i unapredjivanje mnogo lakse naci.

 

Sto se performansi tice, snage ima vise nego dovoljno za transkontinentalna putovanja sa kompletnim prtljagom. V-twin je "rastegljiv" (obrtni momenat mu je ravnomerno rasporedjen) i lak za kontrolu. Vozi se bez napora, polozaj sedenja je prirodan i prijatan, inspirise samopouzdanje. Odlicno se ponasa i na autoputu i na seoskom putu i udoban je i za vozaca i za suvozaca. Ne trosi puno za svoje performanse, narocito ako ga ne "vrtis" previse (previse bi bilo drzati ga preko 170 po nekoliko sati). Farovi su mu medju najboljim na bilo kom motorciklu. Jedina mana koju mu pripisuju je turbulencija iza vetrobrana, ali i to samo kod vozaca odredjene visine i lako resivo zamenom vetrobrana.

 

Sve u svemu, sa V-Strom 650 ne mozes da se prevaris (hiljadarka je vec druga prica i svi se slazu da je 650 u celini bolji motorcikl).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ја, на жалост, не могу да помогнем колеги саветом али имам једно питање везано за ову тему, тј. В-Стром:

 

Колико се он може снизити? Немојте ми, молим Вас спустати, боље га снизите... :hej:.

Ја сам висок само166цм (на жалост моју) сад сам се мерио. Због тога мислим да ми седиште вишље од 80цм не одговара, а можда чак ни толико... Ево техничких спецификација и ту пише да је висина 83цм. Кад би се могао снизити за 5цм, тј. на 78цм мислим да би био идеалан за мене.

 

Пошто имаш искуства са тим молим за одговор...

 

Хвала,

лаки71

 

...Jedino sto moze da bude problem za niske vozace je visina sedista, ali to se prilicno lako resava spustanjem na oba kraja. Jedna drugarica je jesenas kupola 650 i morali smo da joj ga spustimo :moto3: da bi mogla da dohvati zemlju, ali posle toga je bila k'o riba u vodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
Колико се он може снизити? Немојте ми, молим Вас спустати, боље га снизите... :hej:.

 

Realni limit (podrazumeva da razmak od masine/rama do zemlje nije previse mali i delovi se ne sudaraju kad je ogibljenje sabijeno do maksimuma) je oko 2,5cm na obe strane. Moze i nesto vise od toga ali tu se vec javljaju problemi sa udaranjem cevi viljuske u volan i prednjeg blatobrana u donji deo oklopa. Asimetricno spustanje napred-nazad nije preporucljivo jer bitno menja geometriju, pa samim tim i vozne karakteristike. Drugim recima, motor spusten 2,5cm napred i 4cm pozadi bi verovatno postao opasno nestabilan.

 

Deo efekta moze da se postigne i spustanjem sedista (preradom ili kupovinom novog), ali ni tu ne valja preterivati. Santimetar je OK, do dva podnosljivo ako je uradjeno kako treba.

 

Ја сам висок само166цм (на жалост моју) сад сам се мерио.

 

Nisam merio moju drigaricu :) ali bih rekao da nije visa od tebe. Visina sama po sebi i nije presudna, visina medjunozja je mnogo vaznija ("inseam"). Sedni na neki V-Strom, pa ako mozes da ga drzis uspravno makar na vrhovima prstiju trebalo bi da bude sasvim OK spusten. Sve naravno zavisi i od tvoje snage, vestine i samopouzdanja, pa je krajnja odluka ipak samo tvoja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja