Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa curenjem ulja KLX 650 C

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Pozdrav ljudi, potrebna mi je mala pomoc posto sam skoro uzeo masinu a naravno ovo mi je prvi motor pojavljuju se stvari koje me pomalo brinu a zeleo bih hitno da ih resim u koliko je to potebno. Naime kao sto mozete da vidite na slici zbunjuje me ovaj otvor na cilindru iz koga pocinje da mi se pojavljuje trag ulja koji naravno nije strasan u smislu da curi ali definitivno postoji. Ulje sam zamino pre par dana pa cu pratiti nivo i da li ga trosi. Postoji jos jedn problem koji me brine a to je da crevo od "Iberlaufa " fabricki ulazi u kuciste filtera vazduha a iz njega se spusta iza zadnjeg tocka, e sad problem je sto ostavlja po zadnjoj vili masan trag (kao od uljnih para) ali kada se skine crevo i opipa lula koja vodi iz glave i samo crevo oni su unutar kompletno suvi. Kod prvog jutarnjeg paljenja nema tragova plavog dima koji je karakteristican za potrosnju ulja i motor pali kao sto bi rekli na zub cak i posle par dana i skidanja mnostva delova, svecica je takodje zamenjena i kod stare su bili vidljivi tragovi ulja na jednom delu navoja i iskljucivo samo tu dok je pipak bio relativno suv. Tako da sta je to onda problem ?

 

 

th_30052011373.jpg

 

 

Sve, sve ali za moj ukus previse ulja na iberlaufu. Posle 20 km on ostavlja vidan trag na parking mestu . Nadjoh na netu ovog lika koji je nesto radio sa ovim separatorom ulja i vazduha iz koga u stvari i vodi cev od iberlaufa ali nisam skontao sta ? ako bog da sutra glava ide dole da vidim sta se desava

 

th_bikepics-398638-full.jpg

 

 

 

 

th_bikepics-398639-full.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Ha Ha Ha Ha, pa zelim da resim problem ajde ovaj odvod od svecice ako je to to i nije strasno ali iberlauf me jako iritira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa izmeri kompresiju pa ces znati na cemu si???? Skidanjem glave neces nista postici, ako ti previse duva na iber, onda se menjaju karike........

 

Prati potrosnju ulja!!!!!

 

Mada mislim da treba da se opustis i vozis :zdravo: :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Evo sta sam pronasao kao potencijalni uzrok ogromne kolicine ulja u iberlaufu, u pitanju je naprslina koja je u stvari u celosti odvojila ovu prirubnicu koja vodi ulje do bregast tako da je iz ove pukotine konstantno nalivala vece kolicine ulja direktno pored kutije separatora u koji ulaze gasovi od iberlaufa. S obzirom da je kompresija 5,1 a granice su od 4 - 6,8 pretpostavljam da su karike ispale iz igre kao potencijalni uzrok ulja i da je ovo jedini. :

 

th_04062011378.jpg

 

th_04062011377.jpg

 

th_04062011376.jpg

 

th_04062011375.jpg

 

th_04062011380.jpg

 

th_04062011379.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

hmmm bas cudno>>>>??? imas ideju kako to da saniras>>><<<>????

 

 

mozda izbaciti taj odlomljeni deo i napraviti novi cevovod sa nekom cevkom<>???? :zbunjen: :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

hmmm bas cudno>>>>??? imas ideju kako to da saniras>>><<<>????

 

 

mozda izbaciti taj odlomljeni deo i napraviti novi cevovod sa nekom cevkom<>???? :zbunjen: :zbunjen:

 

 

 

Fora je u tome sto ovaj deo stezanjam cele glave mora da nalegne na rupicu na bloku glave iz koje izlazi ulje i jedini zaptivni element je jedna mala gumica sto je meni iskreno jako cudno jer je pritisak koji gura pumpa 5 bara. U svakom slucaju skinucu ovu polutku odnosno malu glavu koja drzi bregastu i pokusacu nekako da fiksiram i zavarim, ne licno jer je aluminijum u pitanju.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ovo je specifična mašina kod koje ima interaktivna kontrola razine ulja... :takoje:

 

sve dok ulje curi na ti rupu, znači da ga ima i ne moraš se brinuti ... :zvizduk:

 

Zabrini se kad ulje prestane curiti jer je to znak da ga više nema... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Ovo je specifična mašina kod koje ima interaktivna kontrola razine ulja... :takoje:

 

sve dok ulje curi na ti rupu, znači da ga ima i ne moraš se brinuti ... :zvizduk:

 

Zabrini se kad ulje prestane curiti jer je to znak da ga više nema... :neznam:

 

 

 

Ako mislis na ovaj odvod od svecice to je reseno, dihtung dekle glave je malo propustao ali stvarni minimalo. Veci je problem bilo ulje u iberlaufu i nadam se da cu i to srediti ovim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja