Jump to content

Moto Zajednica

Saobracajne kamere u Novom Sadu

Recommended Posts

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

:moto3: Lokacije u Novom Sadu na kojima se snimaju prekrsaji:

 

 

Bulevar oslobođenja - Bulevar cara Lazara

 

Bulevar oslobođenja - Bulevar kralja Petra Prvog

 

Bulevar oslobođenja - Bulevar Jaše Tomića

 

Bulevar oslobođenja - Narodnog fronta

 

Bulevar Mihajla Pupina - Žarka Zrenjanina

 

Bulevar cara Lazara - Stražilovska

 

Futoški put - Kneza Miloša (kod GSP-a)

 

Futoški put - Vršačka

 

Most slobode

 

Varadinski most

Beofradski Kej - Marka Miljanova

 

Sta reci? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

da li je krenulo ovo ili je i dalje privikavanje? cuo sam da na mostu slobode i na par mesta na bulevaru snimaju brzinu? jel ima neki clanak o ovome ili bilo sta? kako su informisali narod?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

Kazu da su to kamere za prekrsaje, nisu radari. Mislim da su radari posebno, na mestima gde je postavljen novi znak za radar onaj mali plavi ali samo mislim nisam siguran.

 

A nisam nigde cuo da ce kamere biti premestane jesi ti siguran za to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

meni je najcudnije da se o celoj ovoj prici bas toliko malo zna. voleo bih da znam da li sede l judi koji prate radnju u saobracaju kako se prestrojava, da li se nosi kaciga, neadekvatan prenos tereta i ostale stvari ili je samo ako se prodje kroz crveno pa uslika ili ako se desi nesreca pa da se ima snimak na uvid? da li zaista postoje kamere-radari na mestima gde stoji taj plavi znak sa radarom? mislim ako je blic samo napisao gde se nalaze kamere u ns-u i bg-u i da je to cela informacija mi je malo sumnjivo, kao da su rekli "bolje da vozaci ne znaju vise cemo kazni naplatiti". za ovakvu investiciju u gradu i takav nacin kontrolisanja saobracaja trebalo bi da je malo vise medijski propraceno. sutra cim sretnem pandura cu da ih pitam kako stoje stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

@ Steel_Stallion

Nije cilj da vozaci ne znaju gde su kamere nego bas obrnuto!

 

Kada znaju gde su, onda na tim deonicama voze po propisima prilagodjenom brzinom, sto automatski doprinosi bezbednosti u saobracaju smanjuje potencijalne troskove u slucaju nesrece.

 

Zamisli samo koliki su troskovi recimo kada neko napravi krs i lom :

Koliko kosta grad zastoj u saobracaju u nekoj ulici, ciscenje mesta nesrece, menjanje ostecenih ograda i bandera, izlazak policije, hitne pomoci, pa vestaka, troskovi osiguravajucih kuca, a da ne govorimo o medicinskim troskovima za lecenje povredjenih.

 

Nisu kamere samo izvor prihoda, nego su i istrumenti za smanjenje svih gore pomenutih rashoda.

 

Na zalost ne radi drzava ovo zato sto nas voli, nego da smanji troskove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

pogresno si me razumeo meni je samo cudno sto nije toliko medijski propraceno kao sto rekoh ovaj oskudni izvor blica je samo polozaj kamera. sta se kaznjava, da li ako se vozim u 3h posle ponoci po bulevaru koji ima tri trake ja sam sam i ne palim zmigavac da se prestrojim, da li to neko gleda i da li ce me kazniti, da li zaista i koje kamere snimaju brzinu i jos mnogo pitanja. prvom prilikom kad budem video saobracajce stajem da ih pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Bio je prilog na TV-u. Oni su to nazvali "poluautomatski sistem". Kamere su postavljene svuda po gradu, a softver prepoznaje prekrsaj i pali lampicu na ekranu operatera. Operater onda klikne na odredjenu kameru i odstampa 4 slike prkrsaja.

U prilogu na TV je to izgledalo ovako: prikazali su monitor na kojem je bila karta beograda i mali kvadratici na mjestima gdje su kamere. Reporter je pitao kakva su to crvena trepcuca svjetla i dobio odgovor da to sistem javlja da je netko napravio prkrsaj. Onda su kliknuli na taj kvadratic i pojavio se snimak kamerom gdje se vidjelo kako Opel Zefira prolazi kroz crveno. U vec pripremljen formular su ubacili 4 slike tog Opela, operator je procitao tablicu (jasno se vidi) nasao podatke vlasnika, ubacio i njih i odstampao. I tako je vlasnik Zefire dobio cestitku. Buduci da oni ne bulje u ekrane, vec sistem sam prepoznaje prekrsaj, pretpostavljam da nece juriti ostalo

Ne znam da li je isti sistem u Novom Sadu kao u Beogradu, ali pretpostavljam da jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Jel te famozne kamere-radari slikaju od napred ili od nazad? Mislim mere brzinu valjda od napred, a odakle slikaju? Ne znam da li uopste postoje kamere za brzinu u NS. O tome se nije pricalo, vec da u BG-u ima za zutu traku, za crveno i za brzinu. Koliko sam skontao, u NS zasad ima samo za crveno svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Jel te famozne kamere-radari slikaju od napred ili od nazad? Mislim mere brzinu valjda od napred, a odakle slikaju?

 

Koliko sam primjetio po Beogradu neke slikaju od napred, a neke od pozadi. Nema pravila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

znaci to su verovatno ista kao u bg-u te red-light kamere koje beleze samo prekrsaj prolaska kroz crveno svetlo, ne verujem da je novi sad kupio savremenije od bg-a. jos samo da se definitivno sanzaju koje su radarske kamere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Ziveo saobracajni fasizam.

 

Sto se tice brzine, ne znam za ostale ali znam sigurno da kamere iznad tunela na mostu slobode beleze i brzinu vozila, jer sam video snimke. Da li ce po tome i izdavati kazne, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

gde si video snimak.Ako je ono sa onim kockicama koje prate auto to je staro neki studentski rad to nije bilo u upotrebi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Jel se zna koje kamere snimaju brzinu ?? Ja znam samo za onu na Mostu Slobode kad se ide sa miseluka prema gradu, posto tu ima plava tabla sa natpisom radarska kontrola... Tu redovno svi shto dolaze sa miseluka prodju 100km/h+ pa i ja sam se jednom dosta zalete, sreca pa mi je tablica pod repom...

 

Koje josh kamere snimaju brzinu ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Ne snima ni ta brzinu, citaj malo gore shta pisu ljudi. A kontrola brzine upozorava na radar koji stoji uglavnom dole pored mosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ● Поп ●, 49 postova
  • Lokacija: ● Novi Sad ● Apatin ●
  • Motocikl: Diavel

Ne snima ni ta brzinu, citaj malo gore shta pisu ljudi. A kontrola brzine upozorava na radar koji stoji uglavnom dole pored mosta.

Da, cesto stanu pred ulaz u grad i fataju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja