Jump to content

Moto Zajednica

" BOKILIĆ " servis, prodaja delova

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Boki, imamproblem sa starom... Jedva sam je upalio danas... Na nizbrdicu 5 puta i nije htela, prikacio na akumulator od autai upalila je... E sada, problem je izgleda u ventilima, jer se cuju malo... Kada radi u leru neko vreme, malo se davi ali uspe da ustali rad i radi ravnomerno. Cim dodam malo gas i pustim ga, onda se udavi opet... Kada bi mogao da doteram ako uspem da dodjem do tebe da se pozabavis malo tenerom... I da li imas mogucnost ako stanem negde usput da me doslepas ili kako vec?! Iz Beograda sam... I moze neka okvirna cena na pp ili ovde ako mozes!!! Aj pa hvala puno i vidimo se uskoro...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Mogu li doci ovih dana?! Nije hica uopste, samo me nervira jer sam dva tri puta isao kolima umesto motorom... Lepa je zima za voznju pa reko da srexim, a i svakako prolece se blizi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

stenera.. da da..moj omiljen fah..tenere tdm...:moto3:

karbovi su celi u k...u..ali sam resio da ih odradim da budu kao novi,dao bog ima ih i za delove par komada...ma resicemo ih :takoje: iz inata :takoje:

elem karbovi prljavi,onako ..ne preterano ..ali..spoljna prljavstina..ocajno,sauzi zaglavljivali malo od spoljne prljavstine ali i od unutrasnjih lomova..

idemo polako..

 

4hz80bmjw0qhx33o6si_thumb.jpg zpuwa7w461qbg9thtgj_thumb.jpg 53omd1ftzbe6hlbdzy2y_thumb.jpg atvaxpas7zh6ezujkmqt_thumb.jpg

rasturamo polako..plasticni vrhovi klipa od sauga..pogoreli,potanjili se..nije ni cudo sto trosi ko kamion :lol: a i ima bogme lepu kilometrazu,doduse jedan i slomljen...

klizaci poluge sauga bas bas prljavi...

8iv72adve72tfyprc4ev_thumb.jpg zsokwcrh0o9v47x5yl8b_thumb.jpg ytl3ahmz4g3rnd7uucdi_thumb.jpg 1e0snz1ysgw2n8mzrsrg_thumb.jpg

fronclamo,fronclamo :takoje:

52kmoqwtotwn3d5cfhaa_thumb.jpg px937p3vuzi19bdq4_thumb.jpg lqtd03q6offfty4d24tp_thumb.jpg oufsktrt51t3jsvah78_thumb.jpg

delova kolko oces...a nisam ih bas u najsitnija crevca rasturio...ima jos..

w80ih0hl9bxip4wjn43f_thumb.jpg k70vagg1owpgcjpte3_thumb.jpg nq5xutlepwhz9inrssgd_thumb.jpg 8ftsa52ddjrgyriigjm_thumb.jpg

dugogodisnji rad je ostavio trag i na maleckom filteru,koji stoji na ulaznom crevu goriva u karb,mnogi i neznaju da se tu nalazi, a ..i to se menja neki put,neko ga je izbusio jer verovatno nije imao drugi, ...sreca..ima tu par kutijica :care:

6uissxx4a0d75l16kp_thumb.jpg inhn3x1agkurmmm2slb_thumb.jpg 5f9n5yi8a53netlxygeg_thumb.jpg 9coz47xuz6hqx8v6guk5_thumb.jpg

gume za dihtovanje saug klipceta propale od starosti,od temperature,nije ni cudo sto su i ti kanali i delovi klizjucih povrsina bili..prasnjavi,crni, a i to se nekad menja..

klizaci sibera oprani,malo cemo ih ispolirati da siberi iaju dobar ...da kazemo skok :lol:,malo mehanickog pranja pre..tusiranja kupanja..

wcidwaq1hpjnfgz63_thumb.jpg gbpzd4kc1aqssutl799p_thumb.jpg tcgiqublw9ikmhns2wn_thumb.jpg jnxq65h5yxc4tnf6mys6_thumb.jpg

i problematicni crknuti klipic sauga i kanali za saug ..koji su ko rerna crni...to bre treba da dihtuje,da nevuce vazduh benzin..da klizi lagano :care:

oz7yp1xht1giy080wpb_thumb.jpg ylwsigkqb5nu1yo2ax0_thumb.jpg c3xoqqeqyyvy9ymixte_thumb.jpg

polomljen i ceo klip sauga,gumice koje su se rasljopale ...ko viseci dzemper,,3 broja vece, a nedihtuju....:lol:

gn1ulahax5kipfwgs0_thumb.jpg d07syoa9a448rq0ax5i_thumb.jpg bcv0cta18a7p23prnrkh_thumb.jpg 9sh0ex9p8x79t1vzk0wk_thumb.jpg

membrane pocepane ..emulzione tube i iglice,onako solidne,

ee9pij8b7ie5wytva0k_thumb.jpg 6qqabinl1ihgdk3y5sxf_thumb.jpg o3apyiwc52h4n5rgd97t_thumb.jpg

pa smo se malkice krckali :lol: zaboravio sam da zabiberim posolim,al stavio vegetu i beli luk :lol:

devj1guxslykfvzqz0u_thumb.jpg b828gxh1k1j27vtlpco5_thumb.jpg areqjpzvjjqez7kby1g_thumb.jpg

e ondak..onada je stigao i rucak sveze skuvan :care:

asgak82410j0iv60yjmn_thumb.jpg 24n1u418nuxs3pfu45a5_thumb.jpg

wr43h3o42o9v2hgo6z1z_thumb.jpg vxnh2g8va6hdya0avkpy_thumb.jpg bog699n4d86z4agujkc5_thumb.jpg

:lol: :lol: :lol:

e sad ide gnjuranje po onim kutijama...ima tu svasta nesto :care:

 

00zyp5d6hzgf5t92iz9w_thumb.jpg 6razr71luu5wsw6jl0gv_thumb.jpg

ventilici malkice pretegnuti..ne svi...

m2ukn24xddmhc655lmlb_thumb.jpg r6e3q70ry6phc83b2mlk_thumb.jpg

lanac rastegnut ko kisna glista :lol: spaner se klati...menjamo sve :takoje:

zdxymj88jft8ba522enm_thumb.jpg 6g7j207ei3fmooa7wyv2_thumb.jpg phfp8gysz8cdji1qaron_thumb.jpg

e..sutra i prekosutra crven slovo..odmaramo..mozda sutra malo i radimo..videcemo .:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

e sad,srafovi emulzionih tuba osteceni,nije ni cudo sto pustaju goriva vise nego sto treba..

to je za yamahine karbove,al odradicu ih da sapucu..i sto tesko pali posle duzeg stojanja i sto ima ukapavanja..prave se drugi :takoje:

h6farwvzg52shisy26hp_thumb.jpg zslsg9vfzfevwiwwxzo_thumb.jpg oqt3oe3k6ceu6vuwrhan_thumb.jpg

Pa koliko se secam,predprosle godine sam rasturao karburatore,izmedju emulzionih tuba i srafa ima gumica,koja dihtuje sraf sa emulzionom tubom.To je fz 750,za te gumice sam te pitao gde mogu da se nadju nove.precnik im je vrlo mali 3-4mm spolja koliko se secam.Ja sam napravio neke,motor lepo radi ali bih ipak nove da stavim,pa ako imas javi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ne nemam..imam samo za moje potrebe,i ostalo je jos par komad,uskoro cu morati u nabavku

ali,,imacu za neznam ni ja kolko..:lol: mesec dana recimo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Tooooooo Boki, samo peglaj!!!!! Ovo se zove uradjen posao, a ne kao neki... Moja Tenera + PRAVI majstor = 2 godine da ide!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

E,pa dimenzije sam zaboravio,jedino kad rasturam karburatore ili ako ti naleti neki fz pa da mu ti uzmes merku :staa2: ne mogu nikako da nadjem merke u onim uputstvima,mozda zamolim srecka da iskopa negde tu informaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Bokili kupio sam neki motorcic kada mozes da ga pregledas? Nije hitno, ne bi ga vozio bez veze, nije registrovan a i nista mu ovako ne fali, cisto na pregled. Ako te mrzi da dolazim dodji ti, znas de sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Bokili kupio sam neki motorcic kada mozes da ga pregledas? Nije hitno, ne bi ga vozio bez veze, nije registrovan a i nista mu ovako ne fali, cisto na pregled. Ako te mrzi da dolazim dodji ti, znas de sam.

 

kad god pozelis, :takoje: kad cu ja ka gradu nemam pojma,ako ces ti na ovamo,samo se javnes da nebudem u guzvi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

masinerija polako proverena stize...parce po parce za sad ovo,pa za mesec dana sledeca isporuka sa malo zanimljivijom spravom :moto3:

jos da se naucim na tome da radim,predvidjeno za starije generacije moora..ko ce sad i na ovom da se obucava :(

ob4l521w5klrv6lkhtbn_thumb.jpg bhjn9oozlolin6oyoo_thumb.jpg

vrh4sm2yt2csfwpdmmj_thumb.jpg 9pj7ig1t5p05to9xsncs_thumb.jpg

za nesto znam cemu sluzi,al za nesto neznam,,kazu ima kompletna dokumentacija pa se snadji :staa:

uxznjqidp2mvn6knazxb_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa bila nekad,samo znas,,novi dijagnosti centri nemaju sta da traze na recimo tvojoj boldorci....:nanana:

al mene najvise zanima sledeca isporuka..samo dok stigne..i ovo sam ceko 3x vise od dogovorenog :lol: e ono je sprava,8vakumetra ali..malo drugacijih,i kablovi za svecice sa nekim drugacijim da kazemo...primenama :care: i ..ma svasta nesto..samo dok stigne..polako,kolko para tolko muzike,posto je skoro pa za dz...cekacemo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ona precka gore je drzac za kablove(a moze i jakna da se okaci),ostalo nemam pojma. :stabre:

dovoljan je osciloskop.. za svasta nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Evo ga Dr. Bokilic ispred nove masine :lol:

 

 

ma,,skoro pa da je tako,

ima tu smesa,paljenje i to po cilindru,mozes znati dali neki pick up laze ili ne okida kako treba,co2 ,svasta nesto jos,...al dok se edukujem..

meni to vise zbog provere struje posle karbova to jest paljeja nego zbog icek drugog..pola motora dodje sa simptomom karbova a bude do struje,laznih varnica itd,,

oni se mue sa karbovima,ja se mucim,a kvar je na drugom mestu ustvari :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nace,mnogi me pitaju gde se nalazi NOVA PAZOVA.. neki misle kod novog sada...e pa nije..

NOVA PAZOVA je tu ..od centra bataje jos 4km do mene..ili ti moze i ovako,tamo na aeodromu,za one koji neznaju tamo gde se voze trke motora...e ja sam odma iza....

dobro nemoze se ici kroz vojni poligon,pa jos malo napred i eto tu :takoje:

posto su pojedinci :nanana: isli auto putem do indjije pa starim putem nazad :lol:

kaze bre brate,bas si daleko :lol:,

ja ga pitam,jel znas de su trke u bataji posto neznas gde je aeodrom ,

kaze deckic znam evo sad cu tamo ,al mi treba ceo sat..

e reko momce kud si ti iso...kad mi je objasnio umro sam od smeha :lol: uto put izaso u indjiju,pa ukrug preko st nazad,mada je i to relativno blizu..

pitam ga ja ..jel cujes ove motore sto zuje urlicu...

kaze cujem,

e reko to je tu iza mene....objasnim mu gde je pogresio....mislio sam da cu umreti od smeha...a bogme i on :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja