Jump to content

Moto Zajednica

Kawa ne "krese" kad je vruc ???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd / Karaburma

To je boljka svih Kawa.

Moja teže pali kad je vruća. Jedno kratko verglanje bez gasa, pa drugo bez gasa i kratak sec po gasu i ona upali ko metak.

Probaj to, a trebalo bi u svakom slučaju da servisiraš karbove, moraju da budu u perfektnom stanju.

Ne postoji boljka kawa.Kad je sve sa motorom u redu pali na dohvat prsta na prekidac,cim zaverglas,bez gasa.Ja nista ne seckam,osim salate :).

 

To je boljka Kawa sa karburatorima, a koliko vidim tvoja je injection, pa ni nećeš imati takvih problema (blago tebi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Moja predpostavka je da imas bogatu smesu na leru, probaj da smanjis tako sto ces zavrnuti zavrtanj za podesavanje smese na leru za pocetak pola kruga pa ako je malo bolje onda jos malo... Ali obavezno isto koliko zavrnes na jednom, moras i na drugom...

A opet moguce je da su ti zavrtnji mnogo privrnuti  a da ti je ler gas visoko pa su malo odskrinuti leptiri, dovoljno da povlaci goriva sa sistema za prelazni rezim i tada ima extra bogatu smesu... Mora da se pogleda, bezveze ovako na pamet...

 

Samo da se ogradim, ovo su moje predpostavke, a ako nesto budes probavao, obaveznao zapamti kako je bilo pre, pa da vratis na prvobitni polozaj ako ne resis problem... Jer ovako jeste da zeza, ali radi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

srle možda je uradio dobro servis ali ti karbovi moraju da se našteluju na motoru, i za to moraš imati alat. nešto sigurno nije dobro čim ti se ovo dešava od tog servisa.

 

i ja mislim da ako je motor dobar i sve uštelovno da mora da pali bez gasa, tako da ne verujem da postoji kawa boljka.

 

a zx11 je kod nas zzr1100 i oni takođe imaju karbove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6341 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kakva god da je smesa, trebao bi da upali posle duzeg verglanja. Ja ipak mislim da ti ne baca varnicu. Imao sam potpuno isti problem sa autom, hladan pali kao mina, vruc nema sanse, potrosim ceo akumulator od verglanja. Samo ja sam odmah proverio i video da ne baca varnicu, sto ti nisi, a trebao bi. Jedva sam otkrio uzrok  kvara i to tako sto mi je rekao covek koji je imao isti problem. Masa nije bila dobra.

 

Proveri prvo da li uopste baca varnicu tad kad nece da upali, pa ako ne baca proveri da masa ima dobar spoj, da se nije olabavio sraf ili da ima korozije na spoju kabla mase sa sasijom (ili blokom motora, ne znam kod tebe kako ide)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Moja predpostavka je da imas bogatu smesu na leru, probaj da smanjis tako sto ces zavrnuti zavrtanj za podesavanje smese na leru za pocetak pola kruga pa ako je malo bolje onda jos malo... Ali obavezno isto koliko zavrnes na jednom, moras i na drugom...

A opet moguce je da su ti zavrtnji mnogo privrnuti  a da ti je ler gas visoko pa su malo odskrinuti leptiri, dovoljno da povlaci goriva sa sistema za prelazni rezim i tada ima extra bogatu smesu... Mora da se pogleda, bezveze ovako na pamet...

 

Samo da se ogradim, ovo su moje predpostavke, a ako nesto budes probavao, obaveznao zapamti kako je bilo pre, pa da vratis na prvobitni polozaj ako ne resis problem... Jer ovako jeste da zeza, ali radi!

 

Ler sam podesio tacno po uputstvu na 1200 i cak mislim da mi je smesa malo i siromasnija nego pre jer kad idem recimo nizbrdo i oduzmem gas,znaci kocim motorom,hoce nepravilno da radi kao da puca.Nije to ono pravo pucanje ali se cuje kao MZ kad mu oduzmes gas.Nekoliko njih mi reklo da mi je smesa malo siromasnija pa je to zbog toga jer ima viska vazduha.Inace,filter vazduha sam skoro cistio (pre servisa karburatora) i garantujem da ima max protok.

 

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

srle možda je uradio dobro servis ali ti karbovi moraju da se našteluju na motoru, i za to moraš imati alat. nešto sigurno nije dobro čim ti se ovo dešava od tog servisa.

 

i ja mislim da ako je motor dobar i sve uštelovno da mora da pali bez gasa, tako da ne verujem da postoji kawa boljka.

 

a zx11 je kod nas zzr1100 i oni takođe imaju karbove.

 

Karbovi su prvo skinuti,pa oprani,pa vraceni na motor i tek tada stelovani u radu.Covek ih tako i ustelovao ali nije mogao da vidi da ne pali posle sat vremena voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ne znam šta da ti kažem, proveri varnicu i ako ima varnicu kad se tako ugreje onda probaj da prešteluješ karbove ponovo, ne bi trebao da puca kad pustiš gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Sasvim je normalno da sa punim otvorom leprira okrece  teze jer tada u cilindar motora staje najvise smese koja je NAJSIROMASNIJA zbog nacima strujanja kroz karburator koji sam objasnio u prethodnom postu. Znaci ne okrece teze zbog suvise benzina nego zbog veceg punjenja cilindara tako da ti je potreban veci ras za sabijanje.   

A sa cim se to pune cilindri ako se ne pune benzinom?

 

pa lepo piše da se pune smešom (vazduh plus gorivo), a ne benzinom, odakle ti to da se cilindri pune benzinom?

 

aj  molim te objasni zašto motor ne paliti sa gasom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Moja predpostavka je da imas bogatu smesu na leru, probaj da smanjis tako sto ces zavrnuti zavrtanj za podesavanje smese na leru za pocetak pola kruga pa ako je malo bolje onda jos malo... Ali obavezno isto koliko zavrnes na jednom, moras i na drugom...

A opet moguce je da su ti zavrtnji mnogo privrnuti  a da ti je ler gas visoko pa su malo odskrinuti leptiri, dovoljno da povlaci goriva sa sistema za prelazni rezim i tada ima extra bogatu smesu... Mora da se pogleda, bezveze ovako na pamet...

 

Samo da se ogradim, ovo su moje predpostavke, a ako nesto budes probavao, obaveznao zapamti kako je bilo pre, pa da vratis na prvobitni polozaj ako ne resis problem... Jer ovako jeste da zeza, ali radi!

 

Ler sam podesio tacno po uputstvu na 1200 i cak mislim da mi je smesa malo i siromasnija nego pre jer kad idem recimo nizbrdo i oduzmem gas,znaci kocim motorom,hoce nepravilno da radi kao da puca.Nije to ono pravo pucanje ali se cuje kao MZ kad mu oduzmes gas.Nekoliko njih mi reklo da mi je smesa malo siromasnija pa je to zbog toga jer ima viska vazduha.Inace,filter vazduha sam skoro cistio (pre servisa karburatora) i garantujem da ima max protok.

 

Srle

mislim da je razlog pucanju u auspuhu pri kocenju motorom sto se deo extra bogate smese koja nije sagorela u cilindru izbacila pri izduvavanju i tamo zapalila i odatle pucan u auspuju... Pri kocenju motorom imas minimalan doticaj smese, sve ide preko sistema za ler, a ako imas bogatu smesu na leru, nece vruc upaliti, a kad je hladan visak goriva mu extra pomaze da upali, kao saug... molim te probaj probaj mislim da sam upravu, nista te ne kosta, da privrnes za pola kruga ili ceo krug pa probas, ali obavezno oba karba podjednako... jednostavnije od skidanja svecice... Probas pa ako nevalja, vrati nazad...  Ako valja, uzivaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja