Jump to content

Moto Zajednica

LED Stop Svetlo i secenje repa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

Član sam foruma već duže vreme i svi postovi su mi u glavnom bili zapitkivačkog karaktera pa rekoh ajde da i ja otvorim jednu temu gde nešto izjavljujem :)

 

Elem već duže vreme me je mučio ružan izgled moj podrepa i stop svetla... šta ćeš motor mi radi ispravno pa dosadno detetu...

Nagledao sam se raznih slika za inspiraciju i ideja, napravio par skica i krenuo u konkretnu realizaciju..

Pacijent pre operacije:

EqrCM_postedimage1.jpg

(istina i nije toliko loše dok se ne vidi kastrirano rešenje)

 

Prva faza naći odgovarajuće LED stop svetlo... ponuda u gradu katastrofa kao i za sve ostalo :)

 

nađoh neko u maxmomentu, čak je i bilo jeftino...

 

screenshot20110425at195.th.png screenshot20110425at195.th.png

 

al džaba kad mi nije to to... nazad za google :Six:

nekako izbunarim meni zanimljivo trouglasto koje provalim da se nalazi na svim CPI i Derbi supermoto i motocross motorima... okrenem naravno sve distributere pomenutih i gevaru i jelte nigde nema na stanju moze svuda da se naruci al se čeka kao i uvek između 2/3 nedelje. Znajući kako to obično biva i da će se to sigurno pretvoriti na 4/5 nedelja nazad za google :):Six:

Google zna sve :) i nađem http://www.andysmotorcycles.com/index.php?main_page=product_info&cPath=5_110_190&products_id=132 za £24.95 + shipping.

Poručim, malo me zajebe prvi maj i praznici i stigne za oko nedelju dana + 60din poštaru za trud.

 

zWooD_ledtaillight.jpg

 

zHcZO_img0992cn.jpg

 

Nakrcao sam sve inspiracion slike na lap top naoružao se voljom, entuzijazmom i stop svetlom uputih se pravac u garažu porodice Vučković :) kod Dr. Najdžela (KTM 640 LC4)

 

Inspirisani svim slikama koje smo pregledal iviše puta i rezimirali sve tekstove sa svakakvih foruma pređosmo sa reči na dela...

Naš narod lepo kaže tri puta meri jednom seci... i ovo se opet pokazalo kao tačno.. ko nas jebe kad smo merili samo 2 puta <_< sreća pa smo omašili samo za 5mm :maloljut:

 

Rasklapanje

 

Un9uG_82140930.th.jpg

 

Merenje <_<

 

NvDhF_54711084.th.jpg

 

Sečenje (u ovom trenutku smo planirali da ostavimo voaj gornji deo kao "nadstrešnicu" nad svetlom ali se to pokazalo kao fizički nemoguce pa je kasnije morala da ode

 

8qAAT_58795456.th.jpg

 

Modeliranje

 

xb9zj_23501794.th.jpg 1PEFu_41211522.th.jpg l9sH1_71154661.th.jpg O7h5K_72340345.th.jpg nZw7e_86124796.th.jpg iOQV6_87960026.th.jpg

 

Tadaaaa:

 

oWobH_78738612.th.jpg

 

 

Nakon uspešnog modeliranja ponovno rasklapanje i pravac na plastificiranje u crnu boju. Finalni proizvod izgleda vako :ooo:

 

umAVY_84836561.th.jpg Q7qnz_28153740.th.jpg 8au4Z_40111788.th.jpg i2BRe_10219351.th.jpg

 

Povezivanje i vraćanje kabova, plastike originalnog repa su bil blago zakošene pa je doktor mora da umetne plastične distancere ne bi li to stajalo perfektno pravo ;)

 

distancijeri.th.png RIZ60_88156833.th.jpg

 

UONFC_35573946.th.jpg

 

 

a Finalni proizvod izgleda vako :)

 

yQQZQ_16985540.th.jpg dgcw5_53276513.th.jpg

 

Tablica je montirana kasniej na sam podrep ali će morati da se nađe neko srećnije rešenje. i dalje je vidljiva iz svakog ugla te može da je snimi kamera a opet je na dovoljno glupo mestu da mogu da me smaraju zbog loše vidljivosti tako da ništa konkretno nisam uradio na tom polju :tras1:

 

a evo i par slika kako to jelte stoji.. nažalost imamo omanji nedostatak dnevnih slika ali biće naknadno ažurano

 

:)

 

 

XmS9O_img1086n.th.jpg

 

gU14T_img1068zt.th.jpg Dpl20_img1073ga.th.jpg T0o3Y_img1077e.th.jpg PjSvP_img1079dv.th.jpg

 

96GDF_img1084z.th.jpg

 

Zahvaljujem se Dr. Najdželu na ukazano tehničko, tehnološko moralnoj podršci pošto je on odradio veći (na ne kažem celokupan poso) što se i videlo iz slika :zvizduk:

fala na pažnji i doviđenja :takoje:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

vidim da cu i ja da izbusim mada me ljudi odvracaju jer nije dozvoljeno busiti tablicu ( unistavanje dokumenata)

 

hvala za odgovor

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Yamaha FZR1000 Naked

Ja sam uzeo ram u MotoLandu,stavio srafove za ram sa sestougaonom glavom(deblja glava),zasrafio i ugurao(na jedvite jade) tablicu posle i da j.b. oca ko ga iscupa neka je i nosi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

Ja sam uzeo ram u MotoLandu,stavio srafove za ram sa sestougaonom glavom(deblja glava),zasrafio i ugurao(na jedvite jade) tablicu posle i da j.b. oca ko ga iscupa neka je i nosi :zdravo:

 

Daj neku sliku da vidim kako izgleda

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

isti migavci :D

 

koje si ti stop svetlo koristio ?

 

ta plastika podrepa ti fabricka ili si je sam pravio ?

 

btw juce sam po prvi put otkrio funkcionalnost blatobrana, bio sam kaljav do ramena <_<>:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

hmmm vidis vidis razmishljam o toj opciji... cak sam i naso kak obi to izgledalo samo nisam siguran da li ce to zapravo raditi posao...

 

gde bi mogo da si nadjem neki manji blatobrancic da probam

post-5559-0-10676400-1305541749_thumb.jpeg

post-5559-0-96764400-1305541754_thumb.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Yamaha FZR1000 Naked

Taj manji sumnjam da bi nesto stitio,primarna svrha tih blatobrana i jeste da ti stiti lanac i amortizer od blata.

Inace planiram da spustim ovaj rep jer posle neke duze voznje redovno isparkiravam mosnice iz prepona <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

http://www.louis.de/_40762d665557ed77cc720e08488cf12282/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=412&list_total=38&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10033304

 

ovo svetlo sam uzeo, ne znam na sta tacno mislis sli ako pitas za ono zuto na cemu je svetlo to je komad aluminijuma a sve ostalo je fabricko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

to će samo vreme da pokaže :neznam:

 

ali relano gledano i previse je vidljiva... nadao sam da ce bolje da legne ovako je poprilicno vidljiva kad se pogleda od pozadi iz nekog normalnog polozaja... i 100% sam siguran da je i dalje hvataju kamere :(

 

moraću da smislim nešto pametnije ili da je skinem skroz :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

taj model mi je primamljiv zato sto sprecava vodu i shtroku da mi zavrsi na ledjima i ozbiljno cu ga razmisliti ako bude mmorao da istaknem tablicu da bude vidljivija :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja