Jump to content

Moto Zajednica

Sprintovi serviseri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Servis 4300 din

svecice i ulje !!!!!!!!!!!

Motor je morao na pranje posle servisa jer je sav bio od ulja !

 

Jeste popustili malo amortizere ?

'' Nismo. jednom smo to radili pa je ulje iscurilo od tada to ne radimo "

Sta to lupka kad se oduzima gas ?

''To je kinez''

Onda jeste narucili novi rezervoar ?

''nismo jer jos nije stigao a stici ce za 3 nedelje ''

Pa upisite odmah da se zna ?

"U centrali ne primaju reklamacije ako nemaju delove"

Onda ja da pratim kad ce stici delovi pa da dodjem?

''Pa da"

Ulje probija na dihtunzima ?

"neka te to ne brine"

 

HEJ MAJSTORI PA REC JE O MOTORU KOJI JE PRESAO 1000 KM I KOSTA VAM U RADNJI 3800 EURA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

A i tebe ne razumem dao si te pare za kineza......? Sta vise i ocekivati.

 

Jeste da se motor obavezno pere posle rada i da se reklamacije mora primati ali, nismo svi isti....

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

NAJGORA SU BAGRA (IZUZETCIMA SVAKA CAST IMA IH)

 

Cena servisa varira od servisa do servisa koliko cujem, ja radio skoro servis u garantnom roku i platio 1000din+materijal za servis(majstor nije znao da mi kaze da li je lanac dovoljno zategnut pa to nije dirao).. Sve vreme sam bio pored motora, a kad izadje garancija necu ni ici kod njih pa makar i dzaba bilo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Da za Daytonu i srecom nisam je platio toliko a da jesam zalepio bi gas i pustio da uleti u radnju sa bar 5 kg dinamita !

Manje vise motor i kvarovi se dogadjaju i resavaju ovako ili onakao ali jos takav stav i odnos ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

NAJGORA SU BAGRA (IZUZETCIMA SVAKA CAST IMA IH)

 

Cena servisa varira od servisa do servisa koliko cujem, ja radio skoro servis u garantnom roku i platio 1000din+materijal za servis(majstor nije znao da mi kaze da li je lanac dovoljno zategnut pa to nije dirao).. Sve vreme sam bio pored motora, a kad izadje garancija necu ni ici kod njih pa makar i dzaba bilo!

 

 

ja vise ne idem iako je drugi servis ! cemu ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Najbolja po meni varijanta(procitao u temi o Apollu) da se kod njuh ide samo dok je motoru garanciji, odradis te servise zbog garancije i probas da eventualno izvuces neki deo u garantnom roku a za sve sitnice kod nekog majstora koga znas i u koga imas poverenje..

 

 

Jer su takva vremena dosla da se retko kome moze verovati, a i prodavci su poceli da traze kupce za jednokratnu upotrebu bitno mu da ti proda robu i ako moze da te ,,zakolje" taj put i onda trazi novu zrtvu0ljut2.gif

 

Opet se ogrdjujem, ima i postenih prodavaca-servisera ali su postali prava retkost! U temi o Apollu se pojavio momak pod nickom CokiRS koji prodaje i servisira Sprintove motocikle i pokazao je detalje kako on sprema nove motorcikle svojim musterijama, ja sam bio odusevljen pristupom!! Mislim i da je bas taj momak tebi prodao Daytonu..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

ja sam bio u servisu sa mojim skuterom jer mi je curilo ulje posle njihovog servisa na 1000km. navodno otklonili su kvar, kazem navodno jer se nisu potrudili ni da odmaste one delove motora koji su bili zamasceni, pa se pitam kako su mogli da ustanove da li jos uvek curi ili ne. ali zato su mi odvalili jedan saraf koji drzi rukohvat suvozaca i pojavio se luft u rucici gasa. i vratili su mi motor kaljav kao da je stajao napolju po kisi iako je motor dovezen cist. samo da mi prodje garancija, tesko da ce me vise videti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Coki je genije dobar momak i majstor ali ne isplati mi se da se preselim u Sombor ili Apatin :))! Nije mi on prodao vec je bio posrednik i da sam kod njega oterao na servis bio bi mirniji ali kad mi treba slobodan dan u firmi da bi to odradio onda jbg !!!! No svaka skola se placa !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Promenio sam 4 Sprinta i ni jednom nisam isao u servis. Na njima sam sve radim i nisam imao nekih vecih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Kod ovlascenih kineskih servisa uglavnome imate garanciju samo na radilicu i termo grupu, za ostalo ide naplata naravno ako precutite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Vozio sam par kineza i nikada vise. Delova slabo ima, nerealno su skupi, a da ne pricam o radnom satu i nultom servisu i servisu na 100km.

 

Kada se ostavlja u servis, samo pismeno sta zahtevas da se uradi, i sta je uradjeno. Ako ti ne rese problem - pravac inspekcija (ako ni posle pretnje ne urade ono sto treba).

 

A "to je kinez" im je omiljena. Pa kinez je, pa sta, ne mora da mu sve lepo naleze, ali mora da pali i da ide, i naravno da ne trosi ulje. Sta ce biti za par godina.

 

Bio sam kod uvoznika u NS- Masetehnik, servisu Ljuba-Bugi na Dorcolu, kod Ise u Dimitrijali - katastrofa. Jedino koga mogu da pohvalim, i ko mi sada odrzava burgmana je B&T servis ispod pancevca - tj. majstor Bane.

 

A da, i cene redovnih servisa variraju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Sta da Vam kazem nego svi ste upravu pomalo :)

Generalno kakav uvoznik serviseri su jos zlatni >:(

Meni je motor stajao u servisu 44 dana zbog zamene amortizera (amortizeri su im odneti kad i motor) posto su bili brzi i uvidjajni i ja sam bio isti takav tako da sam izmenjao na motoru jos par stvari o njihovom trosku:

1. Lanac i lancanike

Serviser: Dobri su lanci i lancanici.

Ja: Mozda jesu ali mi se nsevidja sto na ovom mestu imaju koroziju a novi su, hocu druge :)

2. Akumulator - Nesto se muci kad pali xexe mislim da ga treba zameniti

3. Amortizeri :) pretvrdi su

4. Pokazivac polozaja menjaca - tada je serviser shvatio da je u pitanju naplata azurnosti u pitanju :)

5. Spaner lanca - izvinjavam se mislim da to bas i ne funkcionise kako treba, molim vas zamenite xexexexe

 

Naravno cela ova prica je isla uz 55 poziva distributeru tipa evo vam vas serviser pa se sa njim objasnite sta je problem :)

 

Sad sve u svemu imam zglavan motor :):jee:

Ako nekom treba pomoc oko "pregovaranja" sa serviserima slobodno mi se javite.

 

Naravno kad je istekla garancija motor je preuzeo majstor koji posao radi prvenstveno sto voli motore i na prvom mestu je covek pa tek onda serviser :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

 

Naravno kad je istekla garancija motor je preuzeo majstor koji posao radi prvenstveno sto voli motore i na prvom mestu je covek pa tek onda serviser :)

 

 

 

 

Ovo si pametno rekao, ako radis a ne volis to sto radis i ne zanima te, tu nema vise sta da se prica... ili radis svaki kao da sebi radis ili ne radis nikako...ali jbg kod nas prvo pare pa sve ostalo,mada svugde je to tako pa cak i u drugim poslovima, NOVAC je na prvom mestu pa ostalo, cast izuzecima!

 

 

Radim taj posao i uvek mi je bilo da uradim svaki kao da sebi radim, nista budzing nego sve po P.S-u ili bar priblizno.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Radim taj posao i uvek mi je bilo da uradim svaki kao da sebi radim, nista budzing nego sve po P.S-u ili bar priblizno.

Glavni princip :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

i Ja sam pre nekoliko godina jako razmisljao da uzmem novog kineza, u to vreme je bila poplava Zongshen motora, svidjao mi se jedan, ali sam odustao kada sam se malo vise informisao, i cinjenica da su garancija, dobar servis, i delovi skoro nemoguca misija... i uzeo sam polovan Japanac i servis sam radim i dosad sam imao srece. Mada kako je krenula ova kriza i ove lulde cene goriva i registracije, opet polako pocinjem da razmisljam o nekom 250ccm kinezu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ovo je samo jos jedna u nizu tema gde se pljuje (u 99.9% sa punim pravom) ovlasceni servis. Prosto je neverovatno da su svi tako ocajni. Ima jedna izreka koju sam cuo od majstora. Jedini dobar majstor je mrtav majstor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Ja sam moj motor odrzavau u NS u masstehniku i nisam imao zamerki al to je bilo samo dok je bio u garanciji, kasnije sam imao jedan kvar i odneo kod njih. U roku od par dana su mi sve sredili. Motor opran sredjen palio ko mina sve nastelovano kako treba, a cifra ne prevelika. Inace sam odrzavam motor nejdem kod nikakvih "majstora" a i kad odem dovoljno se razumem da nemogu da me zavlace. Imao sam Princa kao prvi motor a sad imam QM-250 i ne zalim se, ako ih pravilno odrzavas nema problema. Kinezi imaju sitne mane ali to se sve lako otkloni a sto je bitno dostupni su za male pare, ako hoces motor bez ulaganja i da buder savrsen a ti kupi japanca pa se vozi. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

ma garancija je prica za reklamu i nista drugo...

ja sam prestao posle 6-7 meseci da teram skuter kod ovl.servisera,iako sam imao garanciju 2 godine.Drugi servis,na 2500km,rastegla se opruga kvacila,napomenem to,ne urade nista,ne spada u garanciju,instrument tabla upala,pukli nosaci,daj boze da su bar pogledali to,auspuh poceo da rdja,naravno,nista.Suma sumarum..2 filtera po 200din i ruke 2000 za taj "servis"...

Cao dovidjenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam vozio kineski motor jos davne 1998 god Kada ovde nisu kinezi ni postojali. I to bas sam ga tako kupio bez garancije, rasklopljenog u sanduku. Imao sam dobru kombinaciju i dovezao ga direkt iz Kine. Platio sam ga smesno ali bukvalno smesno. Sluzio je lepo vreme bas lepo i onda sam ga prodao. Ali ovde kupiti novog kineza za realno velike pare je glupost. Ti isti krsevi sto ih ovde valjaju kod nas za debele pare u Kini su dzabe, samo zavisi na koliko ih kupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

NOVOSTI :

Rezervoar nemaju , mogu da ga skinu posalju u Novi Sad i zakrpe !

Posto sam ga vec zakrpio dvokomponentnim lepkom za metal nije ni bitno !

 

Blatobran su napokon pismeno narucili juce i ocekujem ga ovih dana !

Jedino se nadam da ce prvo stici pa da odem da ga zamenim a ne

da ga skinem da ga posalju pa da cekam dok novi ne stigne 0stabre.gif

jer onda nema voznje !

 

Sediste nemaju ni duplo a kamoli solo !!

 

U radnji ni jedan jedini deo nemaju !?

 

Amortizere sam sam samcat podesio 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pozitivne promene :takoje:

 

Stiglo solo sediste stigao blatobran !!!!:moto3:

 

Ljubaznost na nivou :stabre:

 

Sad kad je sve ful ako ne resim da me ne bole ledja prodacu motor :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Saradnja zavrsena korektno , blatobran montiran po dogovoru telefonom obavesten kad je bilo gotovo

sledece nedelje jos jedan redovan servis pre isteka garancije i ako nastave ovako i u buduce cu ici kod njih !

Da jos napomenem da sam pozitivno iznenadjen jer sam skontao da i oni citaju na forumu i trude se da isprave nedostatke u radu !

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja